Файл: Тарау немесе блім атауы.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 30.11.2023

Просмотров: 149

Скачиваний: 2

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Бекітемін:

Мұғалімнің аты-жөні:




Пән/Сынып:

8 сынып

Күні:

20.12.21.

Тарау немесе бөлім атауы:

8.2А Квадрат теңдеулер

Сабақтың тақырыбы:

Квадрат теңдеулерге келтірілетін теңдеулерді шешу. ББЖБ№3.

Оқу мақсаты:

8.2.2.6 бөлшек-рационал теңдеулерді шешу;

8.2.2.7 квадрат теңдеулерге келтірілетін теңдеулерді шешу;

Бағалау критериі:

квадрат теңдеулерге келтірілетін теңдеулерді шешуді білу.

Саралап оқыту тапсырмалары

Ұжымдық жұмыс

Жаңа тақырыптың түсіндірілуі

Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру;

Бейнероликті қолдана отырып, бекіту тапсырмаларын орындату

Бірлескен жұмыс (1,2,3 тапсырма)

Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету

Бекітуге арналғантапсырмаларды орындату;

Тапсырмалардың жауаптарын жазу.

Жеке жұмыс

Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы

Уақыты

Кезең дері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

3 минут


Ұйым дастыру

Сәлеметсіздерме!

Бүгін, Квадрат теңдеулерге келтірілетін теңдеулерді шешу тақырыптарын қарастырамыз

Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:

- бөлшек-рационал теңдеулерді шешу;

-квадрат теңдеулерге келтірілетін теңдеулерді шешу

Амандасу.Сыныпты түгендеу. Сабаққа дайындау, оқу құралдарын алу.

Үй тапсырмасын айту.

Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады.

«Екі жұлдыз, бір тілек»

Оқулық


5мин

Негізгі бөлім

Мысалы теңдеуін қарастырайық.

-Бұл теңдеулерді қалай шешеміз, қалай ойлайсыздар?

-Қандай қиындық туып тұр?

-Ия, бұл төртінші дәрежелі теңдеу, оның шешу жолын біз әзірше білмейміз.

-Ендеше анықтама

Анықтама: ах4 +bх2= 0, мұндағы (а≠0), түрінде берілген теңдеу биквадрат теңдеу деп аталады.

Биквадрат теңдеулерді шешу алгоритмі мынадай:

  1. Жаңа айнымалы енгіземіз:

  2. Сонда аt2 +bt+с=0 түріне келеді.

  3. Шыққан квадрат теңдеуді шешіп, түбірлерін табамыз.

  4. теңдігіне - ның мәндерін қоямыз.

  5. теңдеулерін шешеміз.

  6. Жауабын жазамыз.




Сұрақтарға жауап береді.
Берілген тапсырмаларды орындайды.

Алгоритмді қолданып, теңдеуді шешуді оқушылардың өздеріне ұсыну.

Мысал 1:

Шешуі:







Жауабы: 3, -3





.





Интернет ресурстары


Слайд



10 мин


Бекіту тапсырмасы

Тапсырмалар. №1

Теңдеулерді шешіңіз:

  1. ;

  2. ;

  3. ;



Жұптық жұмыс

Оқушылар жұпта бір-біріне көмектесе отырып шығарады, жауаптарын салыстырады, талдайды.

1. (3; -3)

2. (-4; -2; 2; 4)

3. (49)

4 (-7; 4)


Оқушылар берілген тапсырмаларды орындайды.

Сергіту сәті. Логикалық тапсырмалар.

Оқулықпен жұмыс.


Дескриптор:

-айнымалыны дұрыс енгізеді;

-жаңа айнымалымен квадрат теңдеуді шешеді;

-бастапқы айнымалымен берілген квадрат теңдеуді шешеді;

-теңдеудің түбірін дұрыс анықтайды.
«Бас бармақ» әдісі арқылы оқушылар бірін-бірі бағалайды.


Интернет ресурстары.

Оқулық


25 мин

Жеке жұмыс

ББЖБ№3.

Тапсырманы орындайды


Дескрипторға сәйкес бағаланады.

Жинақ, парақша

2 минут






Бүгінгі сабақта:

- квадрат теңдеулерге келтірілетін теңдеулерді шеше алады.

Рефлексия

Білемін

Білдім

Білгім келеді










Бағалау.

Тақырыпты меңгергенін анықтау.

Үйге тапсырма. №



Кері байланыс






Бекітемін:

Мұғалімнің аты-жөні:




Пән/Сынып:

8 сынып

Күні:

22.12.21.

Тарау немесе бөлім атауы:

8.2А Квадрат теңдеулер

Сабақтың тақырыбы:

Квадрат теңдеулерге келтірілетін теңдеулерді шешу.

Оқу мақсаты:

8.2.2.6 бөлшек-рационал теңдеулерді шешу;

8.2.2.7 квадрат теңдеулерге келтірілетін теңдеулерді шешу;

Бағалау критериі:

квадрат теңдеулерге келтірілетін теңдеулерді шешуді білу.

Саралап оқыту тапсырмалары

Ұжымдық жұмыс

Жаңа тақырыптың түсіндірілуі

Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру;

Бейнероликті қолдана отырып, бекіту тапсырмаларын орындату

Бірлескен жұмыс (1,2,3 тапсырма)

Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету

Бекітуге арналғантапсырмаларды орындату;

Тапсырмалардың жауаптарын жазу.

Жеке жұмыс

Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы

Уақыты

Кезең дері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

5 минут


Ұйым дастыру

Сәлеметсіздерме!

Бүгін, Квадрат теңдеулерге келтірілетін теңдеулерді шешу тақырыптарын қарастырамыз

Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:

- бөлшек-рационал теңдеулерді шешу;

-квадрат теңдеулерге келтірілетін теңдеулерді шешу

Амандасу.Сыныпты түгендеу. Сабаққа дайындау, оқу құралдарын алу.

Үй тапсырмасын айту.

Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады.

«Екі жұлдыз, бір тілек»

Оқулық


10мин

Негізгі бөлім

Мысалы теңдеуін қарастырайық.

-Бұл теңдеулерді қалай шешеміз, қалай ойлайсыздар?

-Қандай қиындық туып тұр?

-Ия, бұл төртінші дәрежелі теңдеу, оның шешу жолын біз әзірше білмейміз.

-Ендеше анықтама

Анықтама: ах4 +bх2= 0, мұндағы (а≠0), түрінде берілген теңдеу биквадрат теңдеу деп аталады.

Биквадрат теңдеулерді шешу алгоритмі мынадай:

  1. Жаңа айнымалы енгіземіз:

  2. Сонда аt2 +bt+с=0 түріне келеді.

  3. Шыққан квадрат теңдеуді шешіп, түбірлерін табамыз.

  4. теңдігіне - ның мәндерін қоямыз.

  5. теңдеулерін шешеміз.

  6. Жауабын жазамыз.




Сұрақтарға жауап береді.
Берілген тапсырмаларды орындайды.

Алгоритмді қолданып, теңдеуді шешуді оқушылардың өздеріне ұсыну.

Мысал 1:

Шешуі:







Жауабы: 3, -3





.





Интернет ресурстары


Слайд



25 мин


Бекіту тапсырмасы

Тапсырмалар. №1

Теңдеулерді шешіңіз:

  1. ;

  2. ;

  3. ;



Жұптық жұмыс

Оқушылар жұпта бір-біріне көмектесе отырып шығарады, жауаптарын салыстырады, талдайды.

1. (3; -3)

2. (-4; -2; 2; 4)

3. (49)

4 (-7; 4)


Оқушылар берілген тапсырмаларды орындайды.

Сергіту сәті. Логикалық тапсырмалар.


Дескриптор:

-айнымалыны дұрыс енгізеді;

-жаңа айнымалымен квадрат теңдеуді шешеді;

-бастапқы айнымалымен берілген квадрат теңдеуді шешеді;

-теңдеудің түбірін дұрыс анықтайды.
«Бас бармақ» әдісі арқылы оқушылар бірін-бірі бағалайды.



Интернет ресурстары.





Жеке жұмыс

Оқулықпен жұмыс. №11.2, №11.3.


Тапсырманы орындайды





Оқулық

5 минут






Бүгінгі сабақта:

- квадрат теңдеулерге келтірілетін теңдеулерді шеше алады.

Рефлексия

Білемін

Білдім

Білгім келеді











Бағалау.


Математика 6-сынып

ІІ тоқсан бойынша жиынтық бағалау

Күні:___________

Мұғалімнің аты жөні: С. Мухиддинова

Оқушының аты-жөні:_________________________







Алгебра 10сынып

«Ықтималдықтар теориясы» бөлімі бойынша жиынтық бағалау

Күні:___________

Мұғалімнің аты жөні: С.Мухиддинова

Оқушының аты-жөні:_______________________ І нұсқа









Алгебра 10-«Б»сынып

«Ықтималдықтар теориясы» бөлімі бойынша жиынтық бағалау

Күні:___________

Мұғалімнің аты жөні: Р.Досанов

Оқушының аты-жөні:_______________________ ІІ нұсқа

  1. Компанияда 9 жұмысшы бар , олардың төртеуі ер адамдар, бесеуі әйелдер. Осы тоғыз адамның ішінен жиналысқа қатысу үшін 3 адамнан тұратын топ таңдалды.

а) Үш адамнан тұратын топта таңдаудың әртүрлі қанша тәсілдері бар?

б) Жиналысқа қатысатын топта тура екі әйел адам болуының ықтималдығын есептеңіз.

2. а) АЛМАТЫ сөзіндегі әріптердің әртүрлі алмастырулар санын табыңыз.

б) Екі «А» әрпі бір-бірінің қасында тұратындай АЛМАТЫ сөзіндегі әріптердің әртүрлі алмастырулар санын табыңыз.

  1. Оқушы емтиханды үш ретке дейін тапсыра алады. Емтиханды сәтті тапсырған оқушы оны қайтадан тапсырмайды. Оқушының емтиханды бірінші мүмкіндіктен тапсыру ықтималдығы 0,5-ке, екінші мүмкіндіктен тапсыру ықтималдығы 0,7-ге және үшінші мүмкіндіктен тапсыру ықтималдығы 0,3 ке тең.

а) Кездейсоқ таңдалған оқушының барлық үш мүмкіндігі сәтсіз болуының ықтималдығын табыңыз.

б) кездейсоқ таңдалған оқушының бірінші мүмкіндігі сәтсіз болып, бірақ оның емтиханды екінші немесе үшінші мүмкіндіктен тапсыруының ықтималдығын табыңыз.




Алгебра 10сынып

ІІ тоқсан бойынша жиынтық бағалау

Күні:___________

Мұғалімнің аты жөні: С. Мухиддинова

Оқушының аты-жөні:_______________________ І нұсқа

Алгебра 10сынып

ІІ тоқсан бойынша жиынтық бағалау

Күні:___________

Мұғалімнің аты жөні: С. Мухиддинова

Оқушының аты-жөні:_______________________ ІІнұсқа



Геометрия 10сынып

ІІ тоқсан бойынша жиынтық бағалау

Күні:___________

Мұғалімнің аты жөні: С. Мухиддинова

қушының аты-жөні:_______________________ І нұсқа







Геометрия 10-«Б»сынып

«Кеңістіктегі перпендикулярлық» бөлімі бойынша жиынтық бағалау

Күні:___________

Мұғалімнің аты жөні: Р.Досанов

қушының аты-жөні:_______________________

І нұсқа











Геометрия 10-«Б»сынып

«Кеңістіктегі перпнедикулярлық» бөлімі бойынша жиынтық бағалау

Күні:___________

Мұғалімнің аты жөні: Р. Досанов

қушының аты-жөні:_______________________ ІІ нұсқа