ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 30.11.2023
Просмотров: 148
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
1.Жазықтықтан тыс орналасқан нүктеден осы жазықтыққа ұзындықтары 25 см және 17см болатын екі көлбеу жүргізілген. Бірінші көлбеудің проекциясы 20см. Екінші көлбеудің проекциясын табыңдар.
2.Кеңістіктегі А нүктесінен СДЕ теңбүйірлі тікбұрышты үшбұрыш (<С=90) жазықтығына СА перпнедикуляры жүргізілген. СА=20дм және СД=15√2дм . А нүктесінен ДЕ түзуіне дейінгі қашықтықты табыңыз.
Арасындағы бұрыштың синусын табыңыз.
Бекітемін:
Мұғалімнің аты-жөні: | | |||||||||||||
Пән/Сынып: | 8 сынып | |||||||||||||
Күні: | 29.12.21. | |||||||||||||
Тарау немесе бөлім атауы: | 8.2А Квадрат теңдеулер | |||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: | Квадрат теңдеулерге келтірілетін теңдеулерді шешу. | |||||||||||||
Оқу мақсаты: | 8.2.2.6 бөлшек-рационал теңдеулерді шешу; 8.2.2.7 квадрат теңдеулерге келтірілетін теңдеулерді шешу; | |||||||||||||
Бағалау критериі: | квадрат теңдеулерге келтірілетін теңдеулерді шешуді білу. | |||||||||||||
Саралап оқыту тапсырмалары | ||||||||||||||
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру; Бейнероликті қолдана отырып, бекіту тапсырмаларын орындату | Бірлескен жұмыс (1,2,3 тапсырма) Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету Бекітуге арналғантапсырмаларды орындату; Тапсырмалардың жауаптарын жазу. | Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы | ||||||||||||
Уақыты | Кезең дері | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||||||||
5 минут | Ұйым дастыру | Сәлеметсіздерме! Бүгін, Квадрат теңдеулерге келтірілетін теңдеулерді шешу тақырыптарын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - бөлшек-рационал теңдеулерді шешу; -квадрат теңдеулерге келтірілетін теңдеулерді шешу | Амандасу.Сыныпты түгендеу. Сабаққа дайындау, оқу құралдарын алу. Үй тапсырмасын айту. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. | «Екі жұлдыз, бір тілек» | Оқулық | |||||||||
10мин | Негізгі бөлім | Мысалы теңдеуін қарастырайық. -Бұл теңдеулерді қалай шешеміз, қалай ойлайсыздар? -Қандай қиындық туып тұр? -Ия, бұл төртінші дәрежелі теңдеу, оның шешу жолын біз әзірше білмейміз. -Ендеше анықтама Анықтама: ах4 +bх2+с= 0, мұндағы (а≠0), түрінде берілген теңдеу биквадрат теңдеу деп аталады. Биквадрат теңдеулерді шешу алгоритмі мынадай:
| Сұрақтарға жауап береді. Берілген тапсырмаларды орындайды. Алгоритмді қолданып, теңдеуді шешуді оқушылардың өздеріне ұсыну. Мысал 1: Шешуі: Жауабы: 3, -3 | . | Интернет ресурстары Слайд | |||||||||
25 мин | Бекіту тапсырмасы | Тапсырмалар. А деңгейі 1) Теңдеуді шешіңіз: 2) Теңдеуді шешіңіз: 3) Теңдеуді шешіңіз: В деңгейі. 4) Теңдеуді шешіңіз: 5) Теңдеуді шешіңіз: 6) Теңдеуді шешіңіз: 7) Теңдеуді шешіңіз: С деңгейі. Жаңа айнымалы енгізу арқылы теңдеулерді шешіңіз: Теңдеуді шешіңіз: | Оқушылар берілген тапсырмаларды орындайды. Сергіту сәті. Логикалық тапсырмалар. Өз бетімен жұмыс. Тест жұмысы. Жеке жұмыс /Карточкамен/ №1. Теңдеуді шешіңіз: №2. Теңдеуді шешіңіз: | Дескриптор: -айнымалыны дұрыс енгізеді; -жаңа айнымалымен квадрат теңдеуді шешеді; -бастапқы айнымалымен берілген квадрат теңдеуді шешеді; -теңдеудің түбірін дұрыс анықтайды. «Бас бармақ» әдісі арқылы оқушылар бірін-бірі бағалайды. | Интернет ресурстары. | |||||||||
| Жеке жұмыс | Оқулықпен жұмыс. №11.9, №11.13. | Тапсырманы орындайды | | Оқулық | |||||||||
5 минут | | Бүгінгі сабақта: - квадрат теңдеулерге келтірілетін теңдеулерді шеше алады. Рефлексия
Бағалау. | Тақырыпты меңгергенін анықтау. Үйге тапсырма. | Кері байланыс | |