ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 04.12.2023
Просмотров: 90
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы:Өзара кері сандарға есеп шығару.
Бөлімі: Жай бөлшектер-ге амалдар қолдану | |
Педагогтің аты-жөні: | |
Күні: | |
Сыныбы:5 | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Өзара кері сандарға есеп шығару. |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 5.1.1.12 өзара кері сандар анықтамасын білу; 5.1.2.22 берілген санға кері санды табу; |
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар. Өзара кері сандар анықтамасын біледі. Оқушылардың басым көпшілігі:Натурал сандарға, дұрыс бөлшектерге, аралас сандарға кері сандарды таба алады. |
Бағалау критерийлері | - өзара кері сандар анықтамасын біледі және есептер шығарғанда пайдалана алады; - өзара кері сандар жұбын таба алады; - натурал сандарға, дұрыс бөлшектерге, аралас сандарға кері сандарды таба біледі. |
Құндылықтарға баулу | Жалпыға бірдей еңбек қоғамында еңбек және шығармашылық ынтымақтастықты өмір бойы білім алуға бағыттау. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/ Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||
Сабақтың басы 5 мин. 5 мин. «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі | Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау. Топқа бөлу : «Билеттер арқылы» топқа бөлінеді. 1-топ: «Бақыт» вагоны 2-топ: «Сүйіспеншілік» вагоны 3-топ: «Жарқын өмір» вагоны 1.1 82 2 | Оқушыларды кассадан билеттер алып, 1,2,3 вагондарға бөлініп отрады Өзара кері сандар жұбын тауып сәйкестендіреды | Дескриптор Өзара кері сандар жұбын тауып сәйкестендіріңдер Жалпы балл-3 | Кағаздан жасалған билеттер Оқулық мәтін Постер Маркер | ||||||
Сабақтың ортасы. Топтық жұмыс «Ашық микрофон» әдісі 15мин | Топтық жұмыс Өтілген материалды қаншалықты меңгергенін тексеру мақсатында орындау үшін әр топ оқушылары келесі топқа 2 ауызша сұрақтар қояды | Оқушылар сұрақтарға жауап береды | Дескриптор Оқушылар сұрақтарға жауап бере алады Жалпы балл -4 | Оқулық Дәптер | ||||||
Сабақтың соңы. 8 мин Жеке жұмыс. 12 мин Рефлекция Бағалау Үй тапсырмасы |
БББ кестесі
Әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша 10 баллдық жүйемен бағалау | Оқушылар жай бөлшектер және аралас сандар көбейтіндісін тауып, шыққан шешімге кері сан жазады. | Дескриптор Тапсырманы орындайды жай бөлшектер және аралас сандар көбейтіндісін тауып, шыққан шешімге кері сан жаза алады. Жалпы балл-3 Жалпы тапсырмалар бойынша 10 балл | Дк экран Дәптер Стикерлер | ||||||
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? | Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | ||||||||
Рефлексия. Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | | Математика кабинетіндегі қауіпсіздік ережесі еске салынады. | ||||||||
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқытутуралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақкезінде, сыныпнемесежекелегеноқушылардыңжетістіктері/қиыншылықтарытуралы мен неніанықтадым? Келесісабақтарда неге назараударукерек? 1: 2: |
Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы:Жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейту. Өзара кері сандарға есеп шығару.
Бөлімі: Жай бөлшектер-ге амалдар қолдану | |
Педагогтің аты-жөні: | |
Күні: | |
Сыныбы:5 | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейту. Өзара кері сандарға есеп шығару. |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 5.1.1.12 өзара кері сандар анықтамасын білу; 5.1.2.22 берілген санға кері санды табу; |
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар: жай бөлшектерді аралас сандарды көбейту ережесін түсінеді, біледі. Оқушылардың басым көпшілігі:жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін қолданып есептерді орындай алады жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейтуді пайдаланып, мәтін есептерді шығара алады. |
Бағалау критерийлері | - жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін біледі, көбейтеді. - жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін қолданып есептерді орындайды. |
Құндылықтарға баулу | Жалпыға бірдей еңбек қоғамына сүйене отырып еңбекқорлыққа тәрбиелеу |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/ Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы 5 мин. 5мин Өткентараудытексеру математикалық тест 10 мин «Сұрақты қағып ал» әдісі Топпен жұмыс | Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау. Ынтымақтастықты қалыптастыру, оқушылардың сенімділігін арттыру. Шаттық шеңбер "Жақсы тілек- жан жылуы " Топқа бөлу: І топ: Бөлшектер ІІ топ : Аралас сандар ІІІ топ :Жай бөлшектер Өткентараудытексеру математикалық тест Өткен сабақтарда «Бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайтуға есеп шығару» тарауы бойынша тест жүргіземіз. дұрыс жауабын таңдайды. Интербелсенді тақтада математикалық тесттің кілттік сөздерін шығару. 1) Аралас сан дегеніміз не? 2) Бөлімдері бірдей аралас сандар қалай қосылады? 3) Бөлімдері бірдей аралас сандар қалай азайтылады? 4) Бөлімдері әр түрлі аралас сандар қалай қосылады? 5) Бөлімдері әр түрлі аралас сандар қалай азайтылады? | «Жақсы тілек- жан жылуы» оқушылар бір-бірлеріне тілектер айтып, жақсы көңіл күймен сабақты бастайды. Жұптар арасында жұмыстарымен алмасып, математикалық тестті тексереді Окушылар «Сұрақты қағып ал» әдісіне жауап береді | Дескриптор -Өткен бөлімдегі ережелерді қайталайды Жалпы балл-2 Дескриптор -Тақырыпты оқиды,топта талқылайды - Флипчартқа түсіреді , топта қорғайды Жалпы балл-3 | Қағаз қиындылары Үлестірме ДК экран Тест сұрақтар Әр топқа флипчарт , маркер, түрлі түсті фломастер |
Сабақтың ортасы. 10 «Кім жылдам» | | Оқушылар есепты шығарады | Дескриптор Оқушылар мысалдарды шығара алады Жалпы балл -3 | Слайд Сызғыш Ақ парақ Тақта |
Сабақтың соңы. 10 мин «4 сөз 1 жауап» 5мин Рефлекция Бағалау Үй тапсырмасы | Мектеп, сабақ,есеп, үй жұмысы – оқушы Монитор, тышқан, пернетақта, ғаламтор – компьютер Президент, саясат, халық, астана - мемлекет «Менің көңіл-күйім баспалдағы» Баспалдақтар «Керемет!», «Өзіме сенімдімін!», «Жақсы», «Жаман емес», «Маған көмек керек!», «Білмеймін», «Нашар» деп аталады. Әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша 10 баллдық жүйемен бағалау | Оқушылар тапсырмамен жұмыс жасайды Оқушылар стикерлерге өз есімдерін жазып (немесе смайликтің суретін салып) тақтада салынған баспалдақтардың біріне жабыстырады | Дескриптор Оқушылар жауап береды Жалпы балл-2 Жалпы тапсырмалар бойынша 10 балл | Дк экран Дәптер Стикерлер смайликтер |
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? | Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | ||
Рефлексия. Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | | Математика кабинетіндегі қауіпсіздік ережесі еске салынады. | ||
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқытутуралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақкезінде, сыныпнемесежекелегеноқушылардыңжетістіктері/қиыншылықтарытуралы мен неніанықтадым? Келесісабақтарда неге назараударукерек? 1: 2: |
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Жай бөлшектерді және аралассандарды бөлу
Бөлімі: Жай бөлшектер-ге амалдар қолдану | |
Педагогтің аты-жөні: | |
Күні: | |
Сыныбы:5 | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Жайбөлшектердіжәнеаралассандардыбөлу |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 5.1.2.23 жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлуді орындау; |
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар:Жай бөлшектер, оларды оқу, жазу, жай бөлшектердің негізгі қасиеттері, дұрыс және бұрыс бөлшектер, аралас сандар, оларды салыстыруды, тәуліктің, сағаттың, метрдің т. б. өлшем бірліктерінің бөлігін табуды біледі Басым көпшілігі: жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіруді, бөлшекті қысқартуды, бөлігі бойынша санды табуды, жай бөлшектерге амалдар қолдануды, координаталық сәуледе кескіндеуді, бөлшек сандармен берілген теңдеулерді шешуді біледі Кейбір оқушылар: экономикалық мақсаттағы есептерді түсінеді, шешудің тәсілдерін біледі |
Бағалау критерийлері |
|
Құндылықтарға баулу | Жалпыға бірдей еңбек қоғамына сүйене отырып еңбекқорлыққа тәрбиелеу |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/ Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы 5 мин. 5мин Өткентараудытексеру Математикалық тест 10 мин Диалогтік оқыту Жұппен жұмыс Топпен жұмыс | Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау. Ынтымақтастықты қалыптастыру, оқушылардың сенімділігін арттыру. Шаттық шеңбер "Жақсы тілек- жан жылуы " Топқа бөлу: І топ: Бөлшектер ІІ топ : Аралас сандар ІІІ топ : Жай бөлшектер Өткен тарауды тексеру Математикалық тест Өткен сабақтарда «Бөлімдері әртүрлі бөлшектерді қосужәне азайтуға есеп шығару» тарауы бойынша тест жүргіземіз. дұрыс жауабын таңдайды. Интербелсенді тақтада математикалық тесттің кілттік сөздерін шығару. Үйтапсырмасынтексеру «Миғашабуыл» - Ширатужаттығулары: = Топтарда: жайбөлшектер мен аралассандардыкөбейтуерeжесінжәнекерісандарережесінқайталау, есептершығарубарысындақолданылуынакөңілбөліп, талқылау Топтардыңпікірлерінтыңдау. «БББ» стратегиясыбойыншакестенітолтыру | «Жақсы тілек- жан жылуы» оқушылар бір-бірлеріне тілектер айтып, жақсы көңіл күймен сабақты бастайды. Жұптар арасында жұмыстарымен алмасып, математикалық тестті тексереді Әр топ өз міндеттерін орындайды. Әр топ өздерінің абзацтарын оқиды, бір-бірімен, жұппен, топпен өзара талқылайды Оқушылар дыбыссыз қадам жасап, 2 топқа бөлінеді. | Дескриптор -Өткен бөлімдегі ережелерді қайталайды Жалпы балл-2 Дескриптор -Тақырыпты оқиды,топта талқылайды - Флипчартқа түсіреді , топта қорғайды Жалпы балл-3 | Қағаз қиындылары Үлестірме ДК экран Тест сұрақтар Әр топқа флипчарт , маркер, түрлі түсті фломастер |
Сабақтың ортасы. 10 «Кім жылдам» | | Оқушылар есепты шығарады | Дескриптор Оқушылар мысалдарды шығара алады Жалпы балл -3 | Слайд Сызғыш Ақ парақ Тақта |
Сабақтың соңы. 5 мин «4 сөз 1 жауап» 5мин Рефлекция Бағалау Үй тапсырмасы | Слайд №1 Жай бөлшекті жай бөлшеккке бөлу Тік төртбұрыштың ауданы дм2, оның ені дм. Тік төртбұрыштың ұзындығын табыңдар. Нұсқау: 1. Берілген тіктөртбұрыштың ауданын белгісізі бар теңдік түрінде жазыңдар 2. Теңдіктің екі жағын да – ге кері санға көбейтіңдер 3. х – тің мәнін жазыңдар Слайд №2 Өздеріңді – өздерің тексеріңдер:
Жауабы: дм Ережесі: Жай бөлшекеті жай бөлшекке бөлу үшін, бөлінгіш бөлшекті бөлгіш бөлшекке кері санға көбейту керек Слайд №3 Аралас санды аралас санға бөлу : = Слайд №4 Тексеріңдер: Слайд №5 Натурал санды бөлшекке және бөлшекті натурал санға бөлу 2) Слайд №6 Тексеріңдер: 2) «Менің көңіл-күйім баспалдағы» Баспалдақтар «Керемет!», «Өзіме сенімдімін!», «Жақсы», «Жаман емес», «Маған көмек керек!», «Білмеймін», «Нашар» деп аталады. Әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша 10 баллдық жүйемен бағалау | Презентация. Слайд №6 Презентация. Слайд №7 www.bilimland.kz. Слайд №8 Флипчарт, стикер, маркерлер. Слайд 9 | Дескриптор -Оқушылар жауап береды Жалпы балл-2 Жалпы тапсырмалар бойынша 10 балл | Дк экран Дәптер Стикерлер смайликтер |
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? | Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | ||
Рефлексия. Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | | Математика кабинетіндегі қауіпсіздік ережесі еске салынады. | ||
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқытутуралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақкезінде, сыныпнемесежекелегеноқушылардыңжетістіктері/қиыншылықтарытуралы мен неніанықтадым? Келесісабақтарда неге назараударукерек? 1: 2: |
Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы:Жай бөлшектерді және аралассандарды бөлуге есеп шығару.
Бөлімі: Жай бөлшектер-ге амалдар қолдану | |
Педагогтің аты-жөні: | |
Күні: | |
Сыныбы:5 | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Жайбөлшектердіжәнеаралассандардыбөлугеесепшығару. 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 |