Файл: Пн аза тілі мен дебиеті.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 04.12.2023

Просмотров: 16

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Пән: қазақ тілі мен әдебиеті

Бөлім: Су- тіршілік көзі




Күні:




Сынып: 3(Көкжиек баспасы)

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тықырыбы: Ағаш сумен өседі




Сабақтың мақсаты: 3.​1.​3.​1* тыңдаған материалдың (ұзақтығы 1,5-2 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру және сюжеттің даму желісі бойынша иллюстрациялар орналастыру/ кесте толтыру/мазмұндау

3.​2.​4.​1* жоспар (сурет, сызба түрінде) және тірек сөздер негізінде оқиға желісін сақтай отырып мазмұндау

Бағалау критерийлері:

- мәтін мазмұны мен кейіпкерлерінің іс-әрекеті туралы нақтысұрақтар (қандай? қай? қашан? қайда?) құрастырады және оған жауап береді

- баяу және анық айтылған жиі қолданылатын сөздер мен сөз тіркестерінен құралған шағын мәтіндердегі сөйлемдердің мазмұнын түсінеді

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


  1. Ұйымдастыру кезеңі

Сәлемдесу--- шеңбер – Жылы тілектер

Сұрақ- жауап

  1. Қазір қай жыл мезгілі?

  2. Қай ай, күн?

  3. Аптаның қай күні?

  4. Ауа райы қандай?


«Белгісіз ақпарат» әдісі.

Мұғалім сыныпты А және В оқушыларына бөледі. В-оқушылары теріс қарап отырғанда, А-оқушылары слайдтағы суреттің біреуін мұқият қарап шығады да, В-оқушысына суретті салдыртады. Ол үшін көргенін өз сөзімен сипаттауға тырысады. Сурет салуға 1 минут уақыт беріледі. Жұмыс аяқталысымен оқушылар түпнұсқамен салыстырады.


- Балалар, бүгін сабағымыз не туралы болады деп ойлайсыздар?

-Әрине, дұрыс айтасыздар!

Сабақтың мақсатымен таныстыру



Сәлемдеседі

Бір-біріне жылы тілектер айтады.

Сұрақтарға жауап береді


«Белгісіз ақпарат» ойынына қатысады

Мұғалім оқушылардың жауабына қарай бағалайды.




Слайд

суреттер



Сабақтың ортасы

Жаңа сөздермен танысу. Сөздерді оқу, қайталау, сөз тіркесін құрастыру.

Айнала - вокруг

Әрине- конечно

Отырғызу- сажать

Тыңдалымалды тапсырмасы:

  • Біздің мектебіміз қандай?

  • Мектеп айналасында не бар? Нені байқадыңыздар?

  • Мектеп айналасында қандай өсімдіктер өсіп тұр?


Тыңдалым. Тыңдалым мәтіні

Біздің мектеп үлкен. Мектебіміз екі қабатты ғимарат. Мектеп айналасы тамаша. Әрине, жыл сайын мектеп айналасына ағаш отырғызамыз. Биыл шырша мен алма ағаштары отырғызылды. Барлық жұмыс, әрине, оқушылардың қатысуымен орындалды. Балалар ағаштарды суарып, айналаны тазартты. Оқушыларға мектеп ауласы ұнайды.
Тыңдалым тапсырмасы

Мәтін бойынша сұрақтар тақтаға алдын-ала жазылады. Мәтінді мұқият 2 рет тыңдайды.

  • Мәтін не туралы?

  • Мектеп неше қабатты?

  • Мектептің айналасы қандай?

  • Мектеп айналасы кімге ұнайды?

Дескриптор

  • мәтіннің негізгі ойын түсініп, сұрақтарға жауап береді


Кері байланыс. «Бағдаршам» әдісі арқылы орындалады.

Тыңдалымнан кейінгі тапсырма:

Мәтінге сәйкес келетін 2 тұжырымды белгіле.




Тұжырымдар



-

А

Мектеп маңайына ағаш отырғызамыз.







В

Мектеп үш қабатты ғимарат.




-

С

Жұмыс оқушылармен орындалды.








Кері байланыс. Не қиын болды? Неліктен?
Оқылым

73 бет 2- тапсырма
3- тапсырма Сұрақтарға жауап беру
Жазылым. 73 бет 2- тапсырма

Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін, сөйлем құрастырады. Мысалы:

Сен үйдің айналасында ағаш отырғызасың.


Сұрақтарға жауап береді


сұрақтарға жауап береді.


Мәтіннің мазмұны бойынша дұрыс-бұрыс сөйлемдерді анықтайды.


Мәтіннің мазмұнына сәйкес сұрақтарға жауап береді


Мұғалімнің бағалауы жүзеге асады.


Шапалақтау

Бағдаршам




Оқулық





Айтылым

Суретке қарап, мектеп айналасында не бар?


Кері байланыс: «1 жұлдыз, 1 тілек»

Сұраққа жауап береді



Оқушылар сыныптастарының жауабын тыңдай отырып бірін-бір бағалайды.


Слайдтар


Сабақтың соңы

Оқылым.Айтылым.

  1. 74 бет 6-тапсырма


Үйге: 74 бет өлеңді не сандықшаны жаттау

Жұптасып диалогті толықтырады



Бағдаршам