ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 11.12.2023
Просмотров: 243
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бекітілді
ЦӘК төрайымы____________Абуова Р
Қысқа мерзімді жоспар
Педагогтіңаты-жөні: | Ишанова Қарлығаш Биганиевна |
Бөлімі: | Атом ядросының физикасы |
Сабақтың тақырыбы | Радиоактивті сәулелердің биологиялық әсері. Радиациядан қорғану |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 11. 8.2.7 – α, β, γжәне сәулелерінің табиғатын, қасиеттерін және биологиялық әсерін түсіндіру |
Сабақтың мақсаты: | Радияцияның шектік доза мөлшерін білу; Сәулелену дозасы ұғымына анақтама беру; α, β және γ сәулелерінің биологиялық әсерін түсіндіре алады және одан қорғану жолдарын анықтайды, нақты дәлелдермен ұсыну |
Бағалаукритерийлері | Ррадиоактивтілік сәулелену қандай ағзаларды өзгеріске әкелетіндігін бағамдай алады; Радияциылық сәулеленудің табиғи және жасанды түрлерін ажырата алады; α, β және γ сәулелерінің табиғатын, қасиеттерін ажырата алады |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі | Педагогтің іс-әрекеті | Білім алушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы Білім Ленд сайты | Білім Ленд сайтынан радиациядан қорғану тақырыбында бейнежазба көрсетіледі. | радиоактивті сәулелер туралы ақпарат алады . | Дискриптор: Радиоактивті сәулелердің әсерін біледі; | https://bilimland.com/kk/courses/physicsk |
Сабақтың ортасы. «Ой қозғау» | Білім дағдысы: Түсіну (D) Белсенді оқыту: «Ой қозғау» 1-тапсырма жаңа тақырып мазмұнын ашуға бейнежазбадан соң бірнеше сұрақтар қойылады. | радиациялық сәулелердің әсерін айтады. | Дискриптор: -радиоактивті сәулелерді сипаттайды. | Презентация Оқулық 11-сынып. |
Жұптық жұмыс «Суреттер сөйлейді» әдісі | Білім дағдысы: Қолдану (W) Белсенді әдіс: 2-тапсырма. «Суреттер сөйлейді» әдісі сурет беріледі және үш сұрақ қойылады. Қашан? Қайда? Неліктен? | cуреттегі радиацияның сыртқа таралуын айтады. | Дискриптор - радиацияның сыртқа таралуы барысында қандай басты шаралар қолданылуы мүмкін екендігін біледі | Электрондық оқулық Презентация |
Жеке жұмыс «Ойланайық» | Білім дағдысы: Қолдану (G) Белсенді әдіс: 3-тапсырма. «Ойланайық»әдісі бойынша талқылауға сұрақтар беріледі. 1 . Тірі ағза – күрделі механизм. 2 . Ағзаны зақымдаушы сәулелену. Сәулелену дозасы. 3 . Ағзаны cәулеленуден қорғау. «Ядролық энергетика» саласы бойынша соңғы жаңалықтар | қалта телефондарын пайдаланып мәлімет іздейді және бөліседі | Дискриптор: - тірі ағзаларға радиацияның теріс әсері қандай? - сәулеленудің жұтылу дозасы дегеніміз не? | Презентация Қалта телефон, Плакат |
Сабақтың соңы. Рефлексия | «Бағдаршам» түстеріне байланысты сабақты қаншалықты меңгергендерін анықтайды. | қиындық тудырған сұрақтарды стикерге жазады | Кері байланыс жүргізіледі | Стикерлер |
Бекітілді
ЦӘК төрайымы____________Абуова Р
Қысқа мерзімді жоспар
Педагогтің аты-жөні: | Ишанова Қарлығаш Биганиевна |
Бөлімі: | Нанотехнология және наноматериалдар |
Сабақтың тақырыбы: | Нанотехнологияның негізгі жетістіктері, өзекті мәселелер және даму кезеңдері. Наноматериалдар |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 11.9.1.1 - наноматериалдардың физикалық қасиеттерін және оларды алудың жолдарын түсіндіру; |
Сабақтың мақсаты: | Наноматериалдарды алудың жолдарын білу; Наноматериалдарды алу жолдарының артықшылықтары мен ерекшеліктерін түсіну; Наноматериалдардың не үшін және қайда қолданылатынын түсіну; |
Бағалау критерийлері | Наноматериалдарды алудың жолдарын біледі және түсінеді; Наноматериалдарды алу жолдарының артықшылықтары мен ерекшеліктерін түсінеді; Наноматериалдардың не үшін және қайда қолданылатынын түсінеді |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі | Педагогтің іс-әрекеті | Білім алушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы «Өткенге шолу» әдісі | «Өткенге шолу» әдісі бойынша сұрақтарға жауап береді | ядролық реактор құрылымы бойынша берілген үй тапсырмасын айтады. | Дискриптор: -ядролық реактордың қолданылу аймағын біледі; | Физика 11 [2] Арман ПВ баспасы Жаратылыстан математикалық бағыт |
Сабақтың ортасы. Топтық жұмыс «Ғажайып суреттер» әдісі | Білім дағдысы: Түсіну (Д) Белсенді оқыту: «Ғажайып суреттер» әдісі арқылы талқылауға суреттер беріледі және тақырып мақсатын ашу үшін сұрақтар беріледі. Нанаотехнологияның қолданылу аймағына байланысты ютуб желісінен бейнекөрсетілім көрсетіледі. | Оқытушы ұсынған сурет бойынша өз ойларын айтады. | Дискриптор: -суреттегі нанобөлшектерді таниды. | https://youtu.be/5M4tah7-j10 |
Жұптық жұмыс «Қызықты интернет»-әдісі | Білім дағдысы: Қолдану Белсенді әдіс: 1-тапсырма (W) «Қызықты интернет» әдісі бойыншақалта телефондарын пайдаланып нанотехнология тақырыбында мәлімет іздеуге тапсырма беріледі. | Нанобөлшектердің түрлерімен және олардың бір-бірінен айырмашылығыбойынша мәлімет іздейді | Дискриптор: Нанотехнологияның артықшылықтары мен кемшіліктерін сипаттайды; | Қалта телефондары |
«Кім жылдам» әдісі Жеке жұмыс | Білім дағдысы: Қолдану (І) Белсенді оқыту: «Кім жылдам» әдісі арқылы 2-тапсырмада, алдыңғы тапсырмада алған мәлімет бойынша сұрақтар құрастыру беріледі. | Нанотехнология тақырыбында сұрақтар құрастырып бір – біріне қояды. | Дискриптор нанотехнологияның қолданылу маңызын біледі | §45Нанотехнологияның негізгі жетістіктері, өзектімәселелер және даму кезеңдері. |
Сабақтың соңы. Рефлексия | тапсырманың орындалу деңгейін талқылай отырып, сабақ мақсатына оралады. БББ кестесін толтыру ұсынылады. Үйге тапсырма: наноматериалдардың түрлері ақпарат жинау. | сабақта жеткен нәтижесіне орай Білгенім, Білдім,Білгім келеді кестесін толтырады. | Наноматериалдар түрлерін біледі | Наноматериалдар |
Бекітілді
ЦӘК төрайымы____________Абуова Р
Қысқа мерзімді жоспар
Педагогтің аты-жөні: | Ишанова Қарлығаш Биганиевна |
Бөлімі: | Нанотехнология және наноматериалдар |
Сабақтың тақырыбы: | Нанотехнологияның негізгі жетістіктері, өзекті мәселелер және даму кезеңдері. Наноматериалдар |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 11.9.1.2 - нанотехнологияның қолданылуын талқылау |
Сабақтың мақсаты: | Наноматериалдарды алудың жолдарын білу; Наноматериалдарды алу жолдарының артықшылықтары мен ерекшеліктерін түсіндіру; Наноматериалдардың не үшін және қайда қолданылатынын түсіндіру; |
Бағалау критерийлері | Наноматериалдарды алудың жолдарын біледі; Наноматериалдарды алу жолдарының артықшылықтары мен ерекшеліктерін түсінеді; Наноматериалдардың не үшін және қайда қолданылатынын түсінеді |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі | Педагогтің іс-әрекеті | Білім алушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы «Сөйле микрофон» әдісі | «Сөйле микрофон» әдісі бойынша сұрақтар беріледі. | нанотехнологияның маңызы туралы берілген үйтапсырмасын айтады. | Дискриптор: нанотехнологияның маңызын сипаттайды; | Физика 11 [2] Арман ПВ баспасы Жаратылыстан математикалық |
Сабақтың ортасы. Жұптық жұмыс «Білгеніңмен бөліс» әдісі | Білім дағдысы: Түсіну (W) Белсенді оқыту: 1-тапсырма «Білгеніңмен бөліс» әдісі арқылы нанотехнологияның қолданылу аясын сипаттауға тапсырма береді. | Нанотехнологияның қолданылу салалары бойынша ізденіс жұмыстарын жүргізеді. | Дескриптор: нанотехнологияның қолданылу аймағын сипаттайды. | Презентация Оқулық 11-сынып. Қалта телефон |
Жеке жұмыс «Ойлан, бөліс»әдісі | Білім дағдысы: Қолдану Белсенді әдіс: 2-тапсырма (І) «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі бойынша жұп беріледі. | Наноматериалды алу әдістері бойынша, оқып, талқылайды. | Дискриптор: Наноматериалды алудың жолдарын сипатттайды және артықылықтары мен кемшіліктерін жазады. | §45 Нанотехнологияның негізгі жетістіктері, өзекті мәселелер және даму кезеңдері. |
Сабақтың соңы. Рефлексия | Келесі сабақты жоспарлау үшін оқушыларға сұрақтар қойылады: - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет. | сабақта жеткен нәтижесіне орай Білгенім, Білдім,Білгім келеді кестесін толтырады. | БББ кестесін толтырылады | БББ кестесі |