ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 12.12.2023
Просмотров: 143
Скачиваний: 4
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Сабақтың тақырыбы: Пирамида және қиық пирамида көлемдері
Бөлім: | Денелер көлемдері |
Педагогтің аты-жөні: | |
Күні: | |
Сыныбы: 11 | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 11.3.11 - пирамида және қиық пирамида көлемдерін табу формулаларын қолдану. |
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар үшін: Білім алушылар бірлесіп, пирамида және қиық пирамида көлемдерімен танысады. Көпшілік оқушылар үшін: Білім алушылар пирамида және қиық пирамида көлемдерін табады. Кейбір оқушылар үшін: Білім алушылар пирамида және қиық пирамида көлемдерін табу формулаларын қолданады. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 7 мин. | (Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 1.Мұғалім оқушыларды түгендейді. 2.Амандасады және тілектерін білдіреді. | 1. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатыментаныстырады. Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. Тиімдіігі: оқушының танымдық дағдысы артады. Сонымен қатар оқушыға сабақтың өмірмен байланысын көрсетеді және сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға мүмкіндік береді. | Оқушылардың белсенділігі үшін «Жарайсың!», «Керемет!» деген сақтау сөздерімен бағалайды. | Оқулық, жұмыс дәптері Кітап, дәптер, | ||||
Жаңа сабаққа кіріспе | (Ұ) «Миға шабуыл» әдіс Сұрақтар: 1.Пирамида дегеніміз не? Қиық пирамида деген не? 2. Пирамида және қиық пирамида көлемдерін қалай табуға болады? 3.Ұқсас фигуралардың көлемдері өзара қалай байланысқан? | 1. Әр оқушы өз ойымен бөліседі. 2. Өзгенің пікірін толықтырады. Мақсаты: Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. | Дескриптор: 1. Әр оқушы өз ойымен бөліседі. 2. Өзгенің пікірін толықтырады. Жалпы- 2 балл. | | ||||
сабақтың ортасы 35мин | №26.18 Дұрыс төртбұрышты пирамиданың көлемі 12 см2 –ге тең. Пирамиданың табанының АС диагональі және оган қарссы жаткан бүйір қырының Е ортасы арқылы отетін жазықтықпен қиылып түскен болігінің колемін табыңдар | 1-тапсырма | Дескриптор: 1.Дәптерге суретін салады. 2.Қатынасын табады. Жалпы- 5 балл. | ДК экраны 11-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд. | ||||
| №26.19 октаэдрдің қырлар 1см-ге тең. Оның колемін табыңдар | | | | ||||
| | Дескриптор: 1.Есептің мазмұнын түсінеді. 2.Пирамиданың көлемін есептейді. 3.Жауабын табады. Жалпы- 3 балл. | ДК экраны 11-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд. | |||||
| | | Дескриптор: 1.Есептің мазмұнын түсінеді. 2.Пирамиданың көлемін есептейді. 3.Жауабын табады. Жалпы- 3 балл. | ДК экраны 11-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд. | ||||
| | | Дескриптор: 1.Есептің мазмұнын түсінеді. 2.Пирамиданың көлемін есептейді. 3.Жауабын табады. Жалпы- 3 балл. | ДК экраны 11-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд. | ||||
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1 Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1 | ||||||||
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин. | «Білім поштасы» әдісі. Мұғалім сабақты оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді. Үйге тапсырма: № есеп. | Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. Хат толтырып, білім поштасына салады | 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша, жинаған баллдары бойынша бағаланады. | ДК экраны 11-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд. Білім поштасы, хаттар |
Қысқамерзімді жоспар
№5-сабақ
Сабақтың тақырыбы: Цилиндр көлемі
Бөлім: | Денелер көлемдері |
Педагогтің аты-жөні: | |
Күні: | |
Сыныбы: 11 | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Цилиндр көлемі |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: | 11.3.12 - цилиндр көлемін табу формуласын қолдану. |
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар үшін: Білім алушылар цилиндр көлемін табады және есептерді шығара алады. Көпшілік оқушылар үшін: Білім алушылар цилиндр көлемін табу формуласымен танысады. Кейбір оқушылар үшін: Білім алушылар цилиндр көлемін табу формуласын қолданады. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 7 мин. | (Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылар- мен амандасу, түгендеу. 2.Ынтымақ-тастық атмосферасын қалыптастыру 1.Мұғалім оқушыларды түгендейді. 2.Амандасадыжәне тілектерін білдіреді. | 1.Оқушылар мұғалім- мен амандасады. 2. Сабаққа дайындалады. Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. | Оқушылардың белсенділігі үшін «Жарайсың!», «Керемет!» деген сақтау сөздерімен бағалайды. . | Оқулық, жұмыс дәптері Кітап, дәптер, қалам суреттері бейнеленген қима қағаздар топтамасы ДК экраны |
Жаңа сабаққа кіріспе | (Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Оқушыларға жалпылама төмендегі сұрақтар және жаттығу түрлері беріледі. | 1. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатыментаныстырады. Сұрақтар: 1.Цилиндр қандай фигура? 2.Цилиндрдің көлемін қалай табамыз? 3.Кеңістіктегі қандай түрлендіру ұқсастық деп аталады? | Дескриптор: 1. Әр оқушы өз ойымен бөліседі. 2. Өзгенің пікірін толықтырады. Жалпы- 3 балл. | Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 31 мин. | Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқуға тапсырма береді | 1.Оқулықты оқып танысып шығады. 2.Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады. | Тақырыпқа байланысты интернет көздерін пайдаланып есептерді шығару мүшелерімен танысады. | Слайд ДК экраны |
| 1-тапсырма №25.1 есеп Цлиндрдің жасаушысы 3см-ге, ал табанынң радиусы 2см-ге тең. Цилиндрдің көлемін тап | | Дескриптор: 1.Есептің мазмұнын түсінеді. 2.цилиндрдің көлемін табады Жалпы - 3 балл. | ДК экраны 11-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд. |
| 2- тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. | 2-тапсырма Дұрыс төртбұрышты призмаға сырттай сызылған цилиндрдің көлемі осы призмаға іштей сызылған цилиндрдің көлемінен неше есе артық? | Дескриптор: 1.Есептің мазмұнын түсінеді. 2.Дәптерге суретін салады. 3.Жауабын анықтайды. Жалпы - 4 балл. | ДК экраны 11-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд. |
| 3-тапсырма №25.10 1 4.2-суреттегі цилиндрдің табанының радиусы 2см-ге, ал жасаушысы 3см-ге тең. Осы цилиндрден екі жақты тік бұрыш жасап, қиылып алынған бөлігінің көлемін табады. | 3-тапсырма | Дескриптор: 1.Есеп мазмұнын түсінеді. 2.Қиылып алынған бөлігінің көлемін табады. 3.Жауабын анықтайды. Жалпы - 3 балл | ДК экраны 11-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд. |
| 4-тапсырма | | | |
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин. | «Білім поштасы» әдісі. Мұғалім сабақты оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді. Үйге тапсырма: № есеп. | Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. Хат толтырып, білім поштасына салады | 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша, жинаған баллдары бойынша бағаланады. | ДК экраны 11-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд. Білім поштасы, хаттар |
Қысқамерзімді жоспар
№6-сабақ
Сабақтың тақырыбы: Конус және қиық конус көлемдері
Бөлім: | Денелер көлемдері |
Педагогтің аты-жөні: | |
Күні: | |
Сыныбы: 11 | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Конус және қиық конус көлемдері |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 11.3.13 - конус және қиық конус көлемдерін табу формулаларын қолдану. |
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар үшін: Білім алушылар конус және қиық конус фигураларымен танысады. Көпшілік оқушылар үшін: Білім алушылар конус және қиық конус көлемдерін табады. Кейбір оқушылар үшін: Білім алушылар конус және қиық конус көлемдерін табады және формулаларын қолданады. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 7 мин. | (Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 1.Мұғалім оқушыларды түгендейді. 2.Амандасады және тілектерін білдіреді. | 1.Оқушылар мұғалім- мен амандасады. 2. Сабаққа дайындалады. | Оқушылардың белсенділігі үшін «Жарайсың!», «Керемет!» деген сақтау сөздерімен бағалайды. | Оқулық, жұмыс дәптері Кітап, дәптер, қалам суреттері бейнеленген қима қағаздар топтамасы ДК экраны |
Жаңа сабаққа кіріспе | (Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы 1.Конус дегеніміз не? Қиық конус деген не? 2.Конус пен қиық конустың көлемдерін қалай табуға болады? 3.Кеңістіктегі ұқсас фигураларға мысал келтіріңдер. | 1. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатыментаныстырады. | Дескриптор: 1. Әр оқушы өз ойымен бөліседі. 2. Өзгенің пікірін толықтырады. Жалпы- 2 балл. | Оқулық, жұмыс дәптері Кітап, дәптер, қалам суреттері бейнеленген қима қағаздар топтамасы ДК экраны |
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 31 мин. | Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқуға тапсырма береді Оқулықты оқып танысып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады. | Тақырыпқа байланысты интернет көздерін пайдаланып бөліп шығару мүшелерімен танысады. | ДК экраны | |
| 1 - тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. | 1-тапсырма Конустың табанының радиусы 2см-ге, ал биіктігі 3см-ге тең және <АОВ=90°.16.4-суреттегі конустың бөлігінің көлемін табады. | Дескриптор: 1. Конустың бөлігінің көлемін табады. 2. Жауабын анықтайды. Жалпы- 5 балл. | ДК экраны 11-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд. |
| 2- тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. | 2-тапсырма Қиық конустың табандарының радиустары 1см және 2см-ге тең. Ал биіктігі 3см-ге тең. Оның көлемін табады. | Дескриптор: 1.Есептің мазмұнын түсінеді; 2.Көлемін табады. Жалпы-3 балл. | ДК экраны 11-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд. |
| 3-тапсырма | | Дескриптор: 1.Есептің мазмұнын түсінеді; 2.Көлемін табады. Жалпы-3 балл. | ДК экраны 11-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд. |
| | | Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. ҚБ: Жұпта өзара бағалау «+», « - », қызықты | ДК экраны 11-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд. |
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин. | «Білім поштасы» әдісі. Мұғалім сабақты оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді. Үйге тапсырма: № есеп. | Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. Хат толтырып, білім поштасына салады | 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша, жинаған баллдары бойынша бағаланады. | ДК экраны 11-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд. Білім поштасы, хаттар |
Қысқамерзімді жоспар
№7-сабақ
Сабақтың тақырыбы: Конус және қиық конус көлемдері
Бөлім: | Денелер көлемдері |
Педагогтің аты-жөні: | |
Күні: | |
Сыныбы: 11 | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Конус және қиық конус көлемдері |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 11.3.13 - конус және қиық конус көлемдерін табу формулаларын қолдану. |
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар үшін: Білім алушылар конус және қиық конус фигураларымен танысады. Көпшілік оқушылар үшін: Білім алушылар конус және қиық конус көлемдерін табады. Кейбір оқушылар үшін: Білім алушылар конус және қиық конус көлемдерін табады және формулаларын қолданады. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 7 мин. | (Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 1.Мұғалім оқушыларды түгендейді. 2.Амандасады және тілектерін білдіреді. | 1.Оқушылар мұғалім- мен амандасады. 2. Сабаққа дайындалады. | Оқушылардың белсенділігі үшін «Жарайсың!», «Керемет!» деген сақтау сөздерімен бағалайды. | Оқулық, жұмыс дәптері Кітап, дәптер, қалам суреттері бейнеленген қима қағаздар топтамасы ДК экраны |
Жаңа сабаққа кіріспе | (Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы 1.Конус дегеніміз не? Қиық конус деген не? 2.Конус пен қиық конустың көлемдерін қалай табуға болады? 3.Кеңістіктегі ұқсас фигураларға мысал келтіріңдер. | 1. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатыментаныстырады. | Дескриптор: 1. Әр оқушы өз ойымен бөліседі. 2. Өзгенің пікірін толықтырады. Жалпы- 2 балл. | Оқулық, жұмыс дәптері Кітап, дәптер, қалам суреттері бейнеленген қима қағаздар топтамасы ДК экраны |
| | | Дескриптор: 1. Конустың бөлігінің көлемін табады. 2. Жауабын анықтайды. Жалпы- 5 балл. | ДК экраны 11-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд. |
| | | Дескриптор: 1.Есептің мазмұнын түсінеді; 2.Көлемін табады. Жалпы-3 балл. | ДК экраны 11-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд. |
| | | Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. ҚБ: Жұпта өзара бағалау «+», « - », қызықты | Оқулық, жұмыс дәптері Кітап, дәптер, қалам суреттері бейнеленген қима қағаздар топтамасы ДК экраны |
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин. | «Білім поштасы» әдісі. Мұғалім сабақты оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді. Үйге тапсырма: № есеп. | Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. Хат толтырып, білім поштасына салады | 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша, жинаған баллдары бойынша бағаланады. | ДК экраны 11-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд. Білім поштасы, хаттар |