Файл: за мерзімді жоспарлауды тарауы мтіндік жатпен жмыс Сынып 6 Мектеп Шоы Маллы атындаы 5 жббом.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 09.01.2024
Просмотров: 21
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Ұзақ мерзімді жоспарлаудың тарауы: 6.4. мәтіндік құжатпен жұмыс Сынып: 6 | Мектеп: «Шоғы Мұңалұлы атындағы №5 ЖББОМ» Мұғалімнің аты-жөні: Бабаджанова А.З. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | |
Сабақтың тақырыбы | Гиперсілтемелер | |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 6.4.2.1 авторлық құқық, плагиат ұғымдарын түсіндіру 6.4.2.2 авторға сілтеме беру арқылы ақпаратты сүйемелдеу. | |
Сабақтың мақсаттары | -авторлық құқық, плагиат ұғымдарын түсіндіреді; -авторға сілтеме беру арқылы ақпаратты сүйемелдейді; -автордың құқығын бұзуды болдырмай, плагиаттың алдын алып, авторға сілтеме беру арқылы ақпаратты жеткізуді тәжірибе жүзінде іске асырады. | |
Бағалау критерииі | -Авторлық құқық,плагиат ұғымдарын түсінеді. - Авторға сілтеме беру арқылы ақпаратты сүйемелдейді. -Авторлық құқық,плагиат ұғымдарын қолданады. | |
Тілдік мақсат | Негізгі сөздер мен тіркестер: Автор құқығы, плагиат, гиперсілтеме. Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер: Авторлық құқық, плагиат ұғымдарын қалай түсінеміз? Авторлық құқық бұзылғанда қандай әрекеттер жүзеге асады? Авторлық құқық нысанын не болуы мүмкін? Талқылауға арналған тармақтар:
| |
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды əділдікке, шындыққа, өз құқығын білуге баулу Қарым-қатынас жасау қабілеті. Жауапкершілік | |
Пәнаралық байланыс | Қазақ тілі. Құқық негіздері пəніндегі құқықтық заңның тармақтары кездеседі | |
Алдыңғыбілім | Сілтемелермен жұмыс жасауды түсінеді жəне біледі | |
Сабақ барысы | ||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы 7 минут | Ынтымақтастық атмосферасын құрамын. «Әсем-әдемі» тренингі. Оқушылар шеңбер бойына тұрып, есімінің бас әріпінен басталатын комплимент сөз айтады. Топқа бөлу. Түрлі түсті кәмпиттер арқылы 2 топқа бөлу. 3. Қауіпсіздік ережесін ескерту. «Қаламсап» стратегиясы Оқушылардың қаламсаптарын жинап алынады. Кез–келген қаламсапты алып, сол қаламсаптың иесінен өткен тақырып бойынша сұрақтар қойылады. Дескриптор: -гиперсілтеме анықтамасын айтады: -гиперсілтемені қалай кірістуге болатындығын еске түсіреді; -бір орыннан басқа орынға сілтелемер көмегімен өтуді анықтайды. Қб:«Бас бармақ» әдісі | |
Сабақтыңортасы (10 минут) (10минут) (8минут) | «Авторлық құқық, плагиат» тұралы мағлұмат беремін. Сабақтың тақырыбын ашып, мақсатын анықтап түсіндіремін. Жаңа тақырып бойынша Bilimland.kz сайтынан бейнебаян корсетемін. Топтық жұмыс «Stop-кадр» тәсілі. бейнебаян арқылы оқушылар өз ойларын айтады ПЛАГИАТ ЖӘНЕ АВТОРЛЫҚ ҚҰҚЫҚ ДЕГЕНІМІЗ НЕ? «Ойлан, бірік, бөліс,талқыла» əдісі. Дескриптор: -Əр топ өздері жәшіктен таңдап алған тақырыптары жайлы топта жұмыс жасайды; - постер қорғайды. 1-топ Авторлық құқық дегеніміз не? 2-топ Плагиат ұғымдары дегеніміз не? сұрақтарына жауап береді. қб:топтар критерий арқылы бірін-бірі бағалайды. Жеке жұмыс. «Түртіп алу» стратегиясы. Дəптермен жұмыс.Термин сөздерді интерактивті тақта арқылы шығарып таныстырамын. Қазақша орысша ағылшынша автор авторauthor көшіру плагиат plagiarism мəтін текст text Дескриптор: -жаңа тақырыптағы термин сөздердің орысша ағылшын тілінде аудармасымен танысады, қайталайды. -дәптерлеріне түртіп алады. Қб:Ауызша бағалау. Жұптық жұмыс. Жіктеу(классификация)
Дескриптор 1. Плагиат сөзінің мəн мағынасын түсінеді. 3. Авторлық құқықты бұзуға болмайтындығын айтады 4. Плагиат сөзінің мазмұнын авторлық құқықтан ажырата біледі. 5. Бағдарламамен компьютердежұмыс жасай алады. Қб: «Қошеметтеу» әдісі | https://bilimland.kz/kk/courses/education-movies/poznavatelnye-filmy/lesson/plagiat-zhane-avtorlyq-quqyq-degenimiz-ne Жұпты табыңыз https://learningapps.org/display?v=pkhz8b39318 https://learningapps.org/display?v=px3gnq63n18 |
Сабақтың соңы 3минут | «Сюжеттік кесте» әдісі. Сабақтың сәтті, сәтсіз тұстарын білу үшін сұрақ- жауап әдісі арқылы рефлексия беріледі. Бұл кезеңде оқушылар: «Маған айтшы — мен ұмытып қаламын, Маған көрсетші — менің есімде қалады, Өзіме істетші — мен сонда түсінемін.» түсінбеген тұстарын айтады. | Слайд, кесте |
Саралау – Сізқандайтəсілмен Көбірекқолдаукөрсетпексіз? Сізбасқаларғақарағанда Қабілеттіоқушыларғақандай Тапсырмаларбересіз? | Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
Саралау білімді іріктеуде, нақты оқушылардан күтілетін нəтижеде, оқушылардың жеке қабілеттерін ескеріп тапсырма берумен, уақытты ұтымды пайдалану;Қабілеті жоғары оқушылар:-Сабақ барысындағы «Түртіп алу» әдісі осы деңгейдегі оқушыларға қолдау береді.«20 секунд» әдісіоқушылардың өз жауаптарын ой елегінен өткізіп, нақты жауап берулері үшін жасалынады. Бұл әдіс барысында сұрақ айтылып болған соң бірден алғашқы секундтардан кейін зерек оқушының жауабы тыңдалып, олардың тез ойлау қабілетін дамытады. Қабілеті орта оқушылар: «Ойлан, бірік, бөліс,талқыла» əдісі осы деңгейдегі оқушылардың ойын қозғауға дамытуға арналады Қабілеті төмен оқушылар: -Мұғалмнің қолдауы -деңгейлік сұрақтар | Рефлексия «Үш көмекші» әдісі. | Оқушылардың компьютер алдында дұрыс отыруын қадағалау. Техника қауіпсіздігін сақтау. |
Сабақбойынша рефлексия Сабақмақсаттары | Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. | |