ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 09.01.2024
Просмотров: 33
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзімді жоспар №7-сабак
Қысқа мерзімді жоспар №7-сабак
Қысқа мерзімді жоспар №7-сабак
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Үшбұрыштарды шешу | Мектеп: |
Педагогтің аты-жөні: | |
Күні: | |
Сыныбы: 9 | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Дұрыс көпбұрыштар, олардың қасиеттері және симметриялары |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 9.1.2.1 шеңберге іштей және сырттай сызылған төртбұрыштардың қасиеттері мен белгілерін білу және қолдану; 9.1.2.2 дұрыс көпбұрыштардың анықтамасын және қасиеттерін білу; 9.1.2.3 дұрыс көпбұрыштарды салу; 9.1.2.4 дұрыс көпбұрышқа іштей және сырттай сызылған шеңберлердің радиустары арасындағы байланысты білу және қолдану; 9.1.2.5 дұрыс көпбұрыштың қабырғаларын, периметрін, ауданын және оған іштей және сырттай сызылған шеңберлердің радиустарын байланыстыратын формулаларды білу және қолдану; 9.1.2.6 үшбұрыш медианаларының қасиеттерін білу және қолдану; 9.1.4.18 дұрыс көрбұрыштардың симметрияларын білу |
Сабақтың мақсаты: | шеңберге іштей және сырттай сызылған төртбұрыштардың қасиеттері мен белгілерін біледі және қолданады; дұрыс көпбұрыштардың анықтамасын және қасиеттерін білу; дұрыс көпбұрыштарды салады; дұрыс көпбұрышқа іштей және сырттай сызылған шеңберлердің радиустары арасындағы байланысты біледі және қолданады; дұрыс көпбұрыштың қабырғаларын, периметрін, ауданын және оған іштей және сырттай сызылған шеңберлердің радиустарын байланыстыратын формулаларды біледі және қолданады; үшбұрыш медианаларының қасиеттерін біледі және қолданады; дұрыс көрбұрыштардың симметрияларын біледі |
Сабақтың барысы: ады
Сабақ кезеңі/Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы | «Ой қозғау» әдісі Тест жұмысын орындайды,тексереді | 1.MN ═3 см,PQ═6 см, MN׀׀PQ. а) MN және PQ кесінділері гомотетиялы бола ма? ә) Гомотетия коэфициенті қандай? А. а) болады; ә) k 3; В. а) болады, ә) k 2; С. а) болмайды, ә) k ; Д. Жауабы өзге. 2. ΔMNPΔM1N1P1 , M═320, N═480, N1═480. P1-ді табыңдар. А. 700; В. 800; С. 900; Д. 1000 3. ΔMNPΔM1N1P1, MN═4см, MP═3см, M1P1═6 см, N1P1═10cм, NP-ны табыңдар. А. 5см; В. 6см; С. 4 см; Д. 3 см 4. ΔАВСΔА1В1С1, АВ═3см, ВС═ 5см, А1С1═8см, В1С1═10 см. Δ А1В1С1- дің периметрін табыңдар. А. 22 см; В. 23 см; С. 24 см; Д. 25 см 5. ΔАВСΔА1В1С1 және тең бүйірлі үшбұрыштар. А═ С═А1 ═640. В-ны табыңдар. А. 420; В. 520; С. 460; Д. 480 6.ΔАВСΔА1В1С1, АВС үшбұрышының периметрі 45 см, ал ΔА1В1С1-дің периметрі 15см және А1В1═6 см. АВ-ны табыңдар. А. 14 см; В. 16см; С. 18 см; Д. 20 см 7. АД-АВС үшбұрышының биссектрисасы. АВ═5 см, АС═6см, ВД═2,5см. ВС-ны табыңдар. А. 5,5 см; В. 6 см; С. 6,5 см; Д. 7 см 8. Суретте: АС═5см, АС1═7см, ВС═3см. В1С1-ді табыңдар. А. 3,6 см; В. 3,8 см; С. 4 см; Д. 4,2 см | (Әр дұрыс жауапқа топбасшы «+» таңбасымен бағалап отырады). Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай «Мадақтау сөздері» әдісі арқылы бірін-бірі бағалайды. Жарайсың!, Керемет!, Жақсы!, Талпын!,. | Түрлі түсті қима қағаздар ДК экраны Сұрақтар топтамасы. геометрия ДК экраны 9-сынып оқулығы. Шыныбеков «Атамұра» 2019 |
Сабақтың ортасы | «Ментальды карта» әдісі «Сынық сызық және дөңес және дөңес емес үшбұрыштар» «Ментальды карта» әдісі «Сынық сызық және дөңес және дөңес емес үшбұрыштар» Оқулықпен жұмыс | Топтық жұмыс арқылы Сынық сызық және дөңес және дөңес емес үшбұрыштарды жазады, қағаз бетіне түсіреді, қорғайды | Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай «Мадақтау сөздері» әдісі арқылы бірін-бірі бағалайды. Жарайсың!, Керемет!, Жақсы!, Талпын!,. | |
Сабақтың соңы | Бағалау. Оқушылардың табыс критерийге байланысты жұмыс жасағанына қарай бағалау жасау . Сабақ маған түсініксіз. : | Тапсырмаларға қатысты, жұмыстарының нәтижесіне байланысты бағаланады | Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай «Мадақтау сөздері» әдісі арқылы бірін-бірі бағалайды. Жарайсың!, Керемет!, Жақсы!, Талпын!,. | |