ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 09.01.2024
Просмотров: 31
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Дене тәрбиесі пәнінің қысқа мерзімді
CАБАҚ ЖОСПАРЫ
Шаңғы дайындығы. | Колледж: Батыс Қазақстан жоғары медициналық колледжі | ||||||||||||||||||
Күні: Топ: | Оқытушы аты-жөні: | ||||||||||||||||||
Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы: | | ||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | Дене жаттығуларын орындау кезінде ағзадағы дене өзгерістеріне бірқатар әрекеттерді бейімдеу Негізгі дене жаттығуларын орындауда әр-түрлі қозғалыс дағдыларын бағалау және талдау | ||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары: | 1. Шаңғы жүрістерінің негізі. 2. Шаңғымен сырғып басу адымын қайталау. 3. Алма кезекті екі адымды жүрісті үйрету. | ||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері: |
| ||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар Командада және топтық қызметте сенім мен жұмыс істеу дағдылары туралы өз түсініктерін талқылай алады |
| ||||||||||||||||||
Құндылықтарды дамыту | Сабақ кезінде бір-біріне деген әділдік. Ойын немесе жаттығу кезінде , жауапкершілігін арттыру топты қорғай білу. Жауапкершілік. Өзіңе және басқаларға сыйластықпен қарау. | ||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Биология пәнімен байланыстыру. | ||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Дидактикалық материалдар. Ноутбуктен әртүрлі шаңғы жүрістерінің техникасын көрсету. | ||||||||||||||||||
Бастапқы білім | Шаңғы дайындығындағы бірінші сабақ. | ||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||||||||
Сабақтың басы 10-15 | Оқушылар шаңғыға ыңғайлы киініп, шаңғы құралдарын алып ұқыпты, асықпай далаға шаңғы алаңына шығады. Оқушылар шаңғыны тағып сапқа тұрады, Оқытушы сәлемдеседі. Оқушылардың арасындағы интервал 1,5 метр. Оқытушы шаңғы құралдарының дұрыстығын және қауіпсіздігін тексереді. Барлығы бірге шаңғы сабағындағы қауіпсіздік ережесін қайталайды. Оқушыларды түгелдеу, сабақтың мақсатымен таныстыру. Классикалық жүрістер жайында қысқаша айтып беру.Оқу бағдарламасы бойынша шаңғы жүрістерінің классификациялары: Классикалық стиль:
Еркін стиль: (конькилі)
Оқытушы бірігіп, ұйымшыл жұмыс істеу үшін әрекет етеді. Таяқты шаншып қолды ыйықты қыздыру жаттығулары. Сынып «көтеріп басып солға бұрыл!».,«көтеріп басып оңға бұрыл!»., «секіріп солға бұрыл!»., «секіріп оңға бұрыл!».Оқушылар тәртіппен әр кім өзіне дайындалған жаттығу шаңғы жолына түседі. | Әр жаттығу үшін үлкен, таза кеңістік. Әрбір қызмет түрі үшін үлкен, бос кеңістікт. Жүгіруге арналған шаңғы жолы (таңдау бойынша, уақытты жариялау және атмосфераны қалыптастыру үшін ынтымақ жұмыс істейтін орта). Шаңғы құралдары, шаңғы спортына арналған жылы киім. | |||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 50-55 | Классикалық шаңғы жүрістері алма кезекті және бір мезгілді болады. Шаңғымен жылжыған кезде алдымен бір таяқпен, келесі екінші таяқпен итеріледі. Бұндай шаңғы жүрісі алма кезекті деп аталады. Алма кезекті екі адымды жүріс: жүрісті жаттығу шаңғы жолында қимылмен келтіру:
| Әрбір қызмет түрі үшін үлкен, бос кеңістікті. Жүгіруге арналған шаңғы жолы (таңдау бойынша, уақытты жариялау және атмосфераны қалыптастыру үшін ынтымақ жұмыс істейтін орта). Әр оқушыға арналған 40-50 метірлік оқу жаттығу шаңғы жолы. Оқытушы үшін ысқырық, шаңғы құралы және секундамер. https://www.youtube.com/watch?v=mnVdlpMrobY | |||||||||||||||||
Сабақтың соңы 8-10 | Рефлексия: Оқытушы қортындылап, рефлексия жүргізеді. Оқушыларға сабақ жайында өз ойларын айтуды ұсынады. Оқытушы үйге тапсырма береді: шаңғы спортының терминдерін біліп алу. Таң ертеңгілік жаттығу, пресс, таянып жатып еденнен итерілу, кермеден тартылу. | | |||||||||||||||||
Қосымша ақпарат | |||||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||||||||
|
Топтық композиция мен талқылау сапасы. |
| |||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | ||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? |