Файл: ыса мерзімді жоспар Блім 3А. Тригонометрия Педагогты атыжні.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 11.01.2024

Просмотров: 13

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Қысқа мерзімді жоспар

Бөлім

9.3А. Тригонометрия

Педагогтың аты-жөні

Жакенов А.Р.

Күні




Сынып 9 «В»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:




Сабақтың тақырыбы:

Тригонометриялық өрнектерді тепе-тең түрлендіру.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары


9.2.4.8 тригонометриялық өрнектерді тепе-тең түрлендіруді орындау;

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

Тригонометриялық функциялардың тепе-теңдік формулаларын біледі

Көптеген оқушылар:

Тригонометриялық функциялардың формулаларын қолданады

Кейбір оқушылар:

Тепе-теңдік және түрлендіру формулаларын қолданады





Сабақ барысы

Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


Оқушылармен амандасу, ынтымақтастық орта құру, бүгінгі күнге сәттілік тілеу.

Оқушылар формулаларды сәйкестендіруге берілген тапсырманы жұпта орындайды.

Сәйкестендіру

1




А

2




В

3




С

4




D

5




E

6




F

7




J

8




H

9




I

Жауабы: 1-В, 2- J, 3-Н, 4- I, 5-Е, 6- D, 7- А, 8- F, 9-С.

Қателерін талдау.

Сонымен:

Тригонометриялық өрнектердің бірдей түрлендірулері келесі негізгі формулаларға сүйенеді:

Келтіру формулалары.

Бір аргументтің тригонометриялық функцияларына арналған формулалар.

Бұрыштарды қосу формулалары.

Қос бұрыш формулалары. Жартылай бұрыш формулалары.

Тригонометриялық функциялардың қосындысын(айырымын) көбейтіндіге түрлендіру формулалары.

Тригонометриялық функциялардың көбейтіндісін қосындыға( айырмашылыққа) түрлендіру формулалары.



Сәйкестік орнатады

Мұғалімді тыңдайды



Өзін-өзі тексеру


Қосымша 1


Сабақтың ортасы



I . Тригонометриялық формулаларды өрнектерді түрлендіруге қолдану.

  1. Топтық жұмыс. Барлық топтарға бірдей тапсырма беріледі (топтарда жұп және тақ мүшелер бар)

Түрлендіріндер:

  1. ;

  2. ;

  3. ;



  4. ;

  5. .

Жауабы: 1) 1; 2) 2; 3) 1; 4) 0; 5) ; 6) .

Тепе-теңдікті дәлелдеңдер.

1)

2)

3)

4)
Дескриптор: Оқушы

- қысқартылған көбейту формулаларын қолданады;

- бұрыштарды қосу және жартылай аргумент формулаларын қолданады;

- аддукция формулаларын қолданады;

- қосу формулаларын қолданады;

- тригонометрияның негізгі формулаларын қолданады;

- ортақ бөлгішке әкеледі және түрлендіреді

- сәйкестікті дәлелдейді.



Оқушы топтағы өрнекті түрлендіру үшін жұмыс істейді


.


Қосымша 1

Сабақтың соңы



Сабақты қорытындылау. Оқушылар фронтальды әңгіме барысында нақтылайтын сұрақтар қояды, мақсатқа жетудегі қиындықтарды тұжырымдайды.

Рефлексия

Сабақ соңында оқушылар рефлексия жасайды:

- не білдім, не үйрендім

- не түсініксіз болып қалды

- немен жұмыс істеу керек

Оқушылар өз жұмысын және сыныптастарының жұмысын критерийлер бойынша бағалайды


Оқушылар сұраққа жауап береді