Файл: Таырыбы Байоыр. Крделі сздер. Біріккен сздер Мектеп Диев жбббм.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 11.01.2024
Просмотров: 34
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Тақырыбы: Байқоңыр. Күрделі сөздер. Біріккен сөздер | Мектеп: Диев ЖБББМ | ||||
Күні: 17.01.23 | Мұғалімнің аты-жөні: Кайкина А.К. | ||||
Сынып: 5 «А» | | ||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: | 5.2.5.1 -мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру; | ||||
Сабақтың мақсаттары: | Барлығы: біріккен сөздер туралы ақпаратты меңгереді. Көбісі:біріккен сөздерді туынды түбір, еркін сөз тіркесінен айыра біледі. Кейбірі: берілген сөздерден мәтін құрады. Сөйлемдерді оқып, біріккен сөздерді табады және қандай түбір сөздерден бірігіп тұрғанын дәлелдейді. | ||||
Тілдік мақсаты: | Оқушылар: атақты тұлғалардың әуестіктері туралы мәлімет алады. Сөздік қордың толығу жолдарын меңгереді. Негізгі сөздер мен тіркестер:әуестік, хобби, төл сөздер, кірме сөздер. Талқылауға арналған сұрақтар: 1. Қоршаған ортаны не үшін қорғау қажет? 2. Ағаштар неге ашуланады? 3. Туынды сөздер қандай тәсілдер арқылы жасалады? | ||||
| | ||||
Уақыты Басы | Ұйымдастыру кезеңі А. Психологиялық дайындық: “Сатамын – сатып аламын” Ә. Ойын арқылы 3 топқа бөліну Үй тапсырмасын сұрау. 1.Қызығушылықты ояту. Видео көрсету. Байқоңыр жайлы 2.Миға шабуыл: Байқоңыр қаласы жайлы не білесіңдер? Қандай қала? Елге пайдасы қандай? | Психологиялық ахуал жасайды Топқа бөлінеді «Сиқырлы қалпақ» арқылы үй тапсырмасын айтады | Бағалау | Ресурстар | |
Ортасы | 3. Мәтінмен жұмыс. Мәтінді 3 топқа бөліп оқыту. ДЖИГСО әдісі арқылы 4.Топпен жұмыс 1-топ: Қарамен берілген сөздерді сөйлем мағынасы өзгермейтіндей басқа сөздермен алмастырып жазыңдар. 2-топ: Сөйлемдерді оқып, түбір сөздерді тауып жазыңдар. 3-топ: Берілген сөздердің ішінен туынды сөздерді тауып, оларды түбір мен қосымшаға ажыратыңдар. Сергіту сәті 5.Ережемен жұмыс. Күрделі сөздер. Біріккен сөздер. 6. Жеке жұмыс. 4-тапсырма. Екі бағандағы сөздерді пайдаланып, біріккен сөз жасаңдар. | Мәтінді оқиды Талдайды Топпен жұмыс жасайды | Дескриптор: Мәтінді оқиды Талдайды | | |
қ Дескриптор: Топпен жұмыс жасайды Тапсырманы дұрыс орындайды ҚБ: «Лайк және комментарий» Дескриптор: Тапсырманы орындайды Дұрыс орындайды ҚБ: «Қолпаштау» | | ||||
| |||||
Аяқталуы | Бағалау. Смайликтер жабыстыру арқылы Үйге тапсырма. 5- тапсырма, 123-бет Рефлекторлық экран Менде бәрі сәтті шықты ... Мен үйрендім ... Сабақта мен орындай алдым ... Бәрінен маған ұнағаны ... Бәрінен маған қиын болғаны ... | | | |
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Тақырыбы: Байқоңыр. Күрделі сөздер. Біріккен сөздер | Мектеп: Диев ОМ | |||
Күні: 18.01 | Мұғалімнің аты-жөні: Кайкина А.К. | |||
Сынып: 5 «А» | | |||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: | 5.2.4.1 – ауызекі стильдегі мәтіндердің мазмұнын, тақырыбын және тілдік құралдарын салыстыру. | |||
Сабақтың мақсаттары: | Барлығы: біріккен сөздер туралы ақпаратты меңгереді. Көбісі:біріккен сөздерді туынды түбір, еркін сөз тіркесінен айыра біледі. Кейбірі: берілген сөздерден мәтін құрады. Сөйлемдерді оқып, біріккен сөздерді табады және қандай түбір сөздерден бірігіп тұрғанын дәлелдейді. | |||
Жетістік критерийлері: | Біріккен сөздердің ережесін біледі. Туынды сөздердің жасалу жолдарын біледі. Сын тұрғысынан ойлау қабілеттері артады. | |||
Тілдік мақсаты: | Оқушылар: атақты тұлғалардың әуестіктері туралы мәлімет алады. Сөздік қордың толығу жолдарын меңгереді. Негізгі сөздер мен тіркестер:әуестік, хобби, төл сөздер, кірме сөздер. Талқылауға арналған сұрақтар: 1. Қоршаған ортаны не үшін қорғау қажет? 2. Ағаштар неге ашуланады? 3. Туынды сөздер қандай тәсілдер арқылы жасалады? | |||
Пәнаралық байланыс: | Математика , физика, әдебиет | |||
Алдыңғы тақырып: | Ағаштар неге ашуланды? | |||
Уақыты Басы | Ұйымдастыру кезеңі А. Психологиялық дайындық: “Сатамын – сатып аламын” Ә. Ойын арқылы 3 топқа бөліну Үй тапсырмасын сұрау. Миға шабуыл: 1.Ғарыш жайлы кластер құру. Ғарыш 2. №30 аудионы тыңдаңдар. Аудионы тыңдатып, аудио бойынша топпен жұмыс жасайды. | Бағалау | Ресурстар | |
Ортасы | 3.Топпен жұмыс. А-тапсырмасы.Дұрыс жауапты таңдаңдар. Ә-тапсырмасы. Екі бағандағы сөздерді сәйкестендіріңдер. Б-тапсырмасы. 8-тапсырма. Сергіту сәті 4. Топпен жұмыс. Кім тапқыр?! Сөзжұмбақты шешіп, жасырын сөзді табыңдар. Бекіту. Бес жолды өлең. «Ғарыш» сөзіне бес жолды өлең құраңдар. | Смайликтер арқылы | | |
Бір-біріне қол шапалақтау арқылы | | |||
| | |||
Аяқталуы | Бағалау. Смайликтер жабыстыру арқылы Үйге тапсырма. 5- тапсырма, 123-бет Рефлекторлық экран Менде бәрі сәтті шықты ... Мен үйрендім ... Сабақта мен орындай алдым ... Бәрінен маған ұнағаны ... Бәрінен маған қиын болғаны ... | | |