Файл: Жаножа батыр атындагы 269 орта мектеп Информатика пні бойынша ыса мерзімді жоспар.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 11.01.2024
Просмотров: 30
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Жанқожа батыр атындагы №269 орта мектеп
Информатика пәні бойынша қысқа мерзімді жоспар
Қысқа мерзімді жоспары | ||||
Бөлім | Роботтехника | |||
Педагогтың аты-жөні | Бухарбаева Г.С | |||
Күні | 09.02.2023ж | |||
Сынып: 5 « а» | Қатысушылар саны | | Қатыспағандар саны | |
Сабақтың тақырыбы: | Бұрылыстар. | |||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 5.3.3.2 – роботты көрсетілген градусқа бұру үшін бағдарламалар жасау | |||
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар: | |||
Гироскопиялық датчик жұмыс істеу принципін түсінеді. | ||||
Көптеген оқушылар: | ||||
роботты көрсетілген градусқа бұру үшін бағдарламалар жасайды | ||||
Кейбір оқушылар: | ||||
Робот функцияларын орындау туралы түсінік береді. |
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезені/ уақыт | Педагогтың әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы 3 5 | Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал Оқушылар мұғаліммен суреттегі смайликтерді таңдау арқылы амандасады. Топқа бөлу Оқушыларды қағаз қиындылары арқылы топқа бөлу. І-топ Компьютер ІІ-топ Робот Үй тапсырмасын сұрау Сұрақ жауап WordWall.net Гироскоп қандай тілден аударылған? Датчик неше түрге бөлінеді? Гираскопиялық датчиктің негізгі қызметі? Гироскопиялық датчик дегеніміз не? Робот адам үшін пайдасы? | 1.Мұғаліммен амандасады. 2. Қима қағаздар арқылы 2 топқа бөлінеді . Үй тапсырмасы сұрақтарына жауап береді. | Купюр арқылы бағалау (1000тг-1балл 2000тг-2 балл) | https://wordwall.net/ru/resource/51943827 |
Сабақтың ортасы 7 7 2 1 5 10 | «Смартфондағы жасырын сөздер» арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында екі топқа сандардан сөз құрастыру. Табылған сөздер арқылы жаңа сабақтың тақырыбы шығады. Видео сабақ арқылы түсіндіру Слайд арқылы жаңа сабаққа мағлұмат бере отырып, роботқа программа енгізіп, роботты бір орнында бұрылысқа бұру Бір –біріне сұрақтар қойып,мұғалімнің көмегімен сұрақтар қояды. Жауап беріп бір-бірінің білімін толықтырады Топтық жұмыс Таратпа қағаздар арқылы топтық тапсырма орындау және роботқа программа жазу. I-топ Робот 900 бұрылыс жасау ІІ-топ Робот 1800 бұрылыс жасау Дескриптор:_90_0_бұрылыс_блоктарын_құрастырады.180_0_бұрылыс_блоктарын_құрастырады.Жұптық_жұмыс_сәйкестендіру'>Дескриптор: 900 бұрылыс блоктарын құрастырады. 1800 бұрылыс блоктарын құрастырады. Жұптық жұмыс сәйкестендіру Learningapps программаны табу Адасқан әріптер әдісі арқылы тақырыпқа байланысты сөздерді табу Дескриптор: Адасқан әріптерді табады. Сергіту сәті Нейро жаттығулары арқылы оқушылардың ми қабыршығының оң және сол жақ бөліктерін дамыта отырып, баланың сөйлеу тілін, математикалық қабілетін, ынтасын, зейінін, қиялын, есту және тыңдау қабілеттерін дамыту. Жеке жұмыс. Оқулықтағы 87-88 беттегі Компьютерде орындайық тапсырмасы. Роботты программаға салып, оқушылар тапсырма бойынша орындайды. Дескриптор: Роботтың программа блоктарын құрастырады. Бұрылыс бұрыштарын есептейді «Банкомат» әдісі арқылы сабақты қорындылау. Роботты компьютермен қалай программалаймыз? Гироскопиялық датчик қандай қызмет атқарады? Бұрылысты ретке келтіретін датчик? Роботты қозғалысқа келтіретін мотор? Гироскопиялық датчиктің жұмыс істеу режимі неше? Жүктелгеннен кейін жоба қай жерде көрсетіледі? Гироскопиялық датчиктің жұмыс істеу режимі неше? Роботты қозғалысқа келтіретін мотор? Бұрылысты ретке келтіретін датчик? Дискриптор: Интербелсенді тақтадан берілген сұрақтарға жауап береді. | Мұғалімді тыңдайды.Жаңа тақырыпты ашу мақсатында сандардан сөз құрастырады. Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. Сабақтың мақсаттарымен танысады. Оқушылар берілген бұрыштарға арнап бағдарлама жазады. Оқушылар learningApps платформасы арқылы тапсырманы орындайды. Нейро жаттығулары Компьютерде тапсырмаларды орындайды. Сұрақтарға жауап береді. | ҚБ: Мадақтау арқылы бағалау Купюр арқылы бағалау Купюр арқылы бағалау Купюр арқылы бағалау | Оқулық, жұмыс дәптері Видео-ролик, Интербелсенді тақта, робот Нетбук https://learningapps.org/view28547795 Слайд |
Сабақтың соңы 42-45 мин | Кері байланыс Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көз қарасын рефлекциясын тыңдайды. Padlet.com платформасы арқылы оқушының сабақтан алған әсерлерін жазу Үйге тапсырма Гироскопиялық датчикті роботқа орналастыру алгоритмін жаз | Өзін-өзі бағалау. | | https://padlet.com/gulmairabukharbaeva/padlet-9a31lbflpv1t240j |