Файл: Блімі Квадрат тесіздіктер Педагогті атыжні.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 11.01.2024

Просмотров: 18

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.




Бөлімі:

Квадрат теңсіздіктер

Педагогтің аты-жөні:

Тулегенова Г.Қ.

Күні:

05.04.2023ж

Сыныбы: 8

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Квадрат теңсіздіктерді интервалдар әдісімен шешу /есептер шығару/

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:

8.2.2.8 квадрат теңсіздіктерді шешу;

Сабақтың мақсаты:


Барлық оқушылар істей алады: Квадрат теңсіздіктерді сипаттайтын шамалардың мағынасын түсінеді.

Көптеген оқушылар істей алады: квадраттеңсіздіктерді парабола және интервалдар әдісі арқылы шешуді меңгереді.

Кейбір оқушылар істей алады: квадрат теңсіздіктердің түрлеріне қарай жауабын жазуды біледі.

Бағалау критерийлері

- а коэффициенті мен дискриминантқа байланысты параболаны анықтайды;

- Квадрат теңсіздікті парабола және интервадар әдісімен шешудің алгоритмін біледі;

- квадрат теңсіздігінің жауабын жазады


Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин.

Өткен тарауды тексеру

5мин.

Топпен жұмыс


Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау. Сабақтың мақсатын айту.

Ынтымақтастықты қалыптастыру, оқушылардың сенімділігін арттыру. "Жақсы тілек- жан жылуы "

Топқа бөлу:

І топ-квадрат теңсіздік

ІІ топ-парабола әдісі

ІІІ топ-интервалдар әдісі

Өткен тақырыпты тексеру

Сұрақтарға жауап беру

Өткен тақырып бойынша сұрақ-жауап жүргіземіз.

1.Теңсіздік дегеніміз не?

2.Теңсіздіктердің қандай қасиеттерін білесіңдер?

3. «Теңсіздік» сөзін өмірде тағы қай жерлерде айтамыз?

4. квадрат теңсіздік дегеніміз не?

Одан кейін оқушыларды топтарға бөліп орындарын ауыстырады

Слайдта көрсеткен тапсырмаға әр топ кезекпе-кезек жауа береді.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

«Жақсы тілек- жан жылуы» оқушылар бір-бірлеріне тілектер айтып, жақсы көңіл күймен сабақты бастайды.

Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Мысалдар келтіреді.

Әр топ өз міндеттерін орындайды. Әр топ өздерінің тапсырмаларын, бір-бірімен, жұппен, топпен өзара талқылайды және жауап береді.


Дескриптор:

-Өткен тараудағы ережелерді қайталайды.

Жалпы балл-1

Дескриптор:

-Тақырыпты оқиды, топта талқылайды

- форматта көрметеді , топта қорғайды.

Жалпы балл-3

Қағаз қиындылары

Үлестірме

ДК экран Сұрақтар

Әр топқа а3 формат , параболаның шаблоны

Сабақтың ортасы.

Оқулықпен жұмыс

10 мин.


Оқыту мақсатына жетуді бағалауға мүмкіндік беретін тапсырмалар:

Фри әдісі бойынша, оқулықтан №5.32-5.44-ші номерларға дейін әр деңгейге бөлінген мысалдарды таңдайды, топта бір-бірімен ақылдаса отырып шығарады және тақтаға жазады.

Сергіту сәті, музыкамен жаттығу жасау

Оқыту мақсатына жетуді бағалауға мүмкіндік беретін тапсырмаларға оқушылар жауап жазады.


Дескриптор:

-Тапсырмаларды орындайды.

-Осы тапсырмаларға ұқсас сұрақтар жазады.

Жалпы балл -6

А деңгейі 1

Б деңгейі 2

С деңгейі 3


Слайд

Кітап

Дәптер


Сабақтың соңы.

5 мин

Синтез

5мин

Рефлекция

Бағалау

Үй тапсырмасы

«Ойлан, тап!» (тест) qiuzizz приложениясында тест тапсырмаларын орындау

«Сіздің сабаққа көзқарасыңыз»

-Сабақ сізге қызыөты болды ма?

-Осы сабақта өзіңізді қалай бағалар едіңіз?

Бағалау парағындағы әр оқушының балдары есептеліп, критериилері бойынша 10 баллдық жүйемен бағалау


Оқушылар тапсырмамен жұмыс жасайды

Оқушылар өз ойларын білдіреді..

Дескриптор
-Тапсырманы орындайды.

-Пікір алмасады.

Жалпы балл-10

Өте жақсы, жарайсың!

Жалпы тапсырмалар бойынша 21 балл

Дк экран

Дәптер

Сотка


Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз?

Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау


Рефлексия. Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?




Физика кабинетіндегі қауіпсіздік ережесі еске салынады.

Жалпы бағалау

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.

1:

2:

Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.

1:

2:

Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек?

1:

2: