Файл: Пні музыка Блім.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 12.01.2024

Просмотров: 54

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.


Бекітемін: Үмбетқалиева З

Пәні:музыка


Бөлім:Су-тіршілік көзі.

Мектептің атауы




Педагогтің аты жөні:




Күні:




Сынып:

3

Қатысқандар саны:


Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Су әуені

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

3.1.3.3-музыкалық шығармаларды талдау барысында негізгі музыкалық ұғымдарды анықтау және ажырату


Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:музыкалық шығармаларды талдайды.

Кейбір оқушылар: негізгі музыкалық ұғымдарды анықтайды және ажыратады

Көптеген оқушылар: бір бірін бағалайды

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі (уақыты)

Педагог әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Сабақтың ортасы

Сабақтың соңы

Амандасу.

Ұйымдастыру кезеңі. 1-тапсырма. «Миға шабуыл»

Әңгімелеу талдау, тыңдау.

«Дүниетану» пәнінен суға байланысты мәліметтерді есіңе түсір.



  • Су деген не?

  • Судың адамға қандай пайдасы бар?

  • Судың әуені бола ма? Суреттерге қарап, бейнетаспаны көр, тыңда, талда, пікіріңді айт.



Бағалау.Дескриптор

Оқушылар су туралы суреттерге қарап өз ойларын айтады

2-тапсырма. Талдау.

  Видеоматериалды көрген соң пікірталасқа арналған сұрақтар:

  • Судың қандай табиғи күйлерін білесің?Оларды ата.

  • Судың бір күйден басқа күйге өзгеруі үшін қандай жағдай болу керек?Неліктен?

  • Судың қай күйінде дыбыс шығады деп ойлайсың?Ол қандай дыбыс шығаруы мүмкін?

3-тапсырма. Ән тыңдау және талдау.Г.Абдрешованың «Көңілді бұлақтың әні» музыкасын мұқият тыңда. Мына сұрақтарға жауап бер.

  1. Музыка қандай көңіл күйде орындалады?

  2. Музыка әуенінің екпіні қалай өзгереді?

  3. Музыканы тыңдау барысында көз алдың ане елестейді?

«Ақбұлақ» әнін орындау

Әні мен өлеңін жазған:Б. Тәжібаев.

Күндіз-түні бір тынбай,

Дала кезген шапқылап.

Құмар едім өзіңе

Бала кезден Ақбұлақ.

Әнге бөлеп маңайды,

Асып-тасып жатасың,

Ақ моншақтан аспанға

Шашу шашып жатасың.

4-тапсырма.Өз жүмысын таныстыру және бағалау. Музыка шығару. Ұрмалы, музыкалық шулы аспаптар мен дауысты қолдана отырып, судың түрлі күйін бейнелейтін әуен құрастыр

Үйге тапсырма: «Ақбұлақ»әнін әуенімен жаттау.

Рефлексия:

Мен не білдім?

Бүгін мен не үйрендім?

Мен үшін қандай тапсырма қиын болды?

Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді.

Оқушылар бейнематериалды көрген соң пікірталасқа арналған сұрақтарға жауап береді

Оқулықта көрсетілген «Ақбұлақ» әнін біргелікте орындайды.

Музыка шығару. Ұрмалы музыкалық шулы дауыстарды қолдана отырып өз ойларын ортаға салып, сабақты қортындылайды



Оқушылар бір бірін «Шапалақ» ұру әдісімен бағалайды

Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі

Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі

Бір бірін «Басбармақ» әдісімен бағалады.



Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі



hhtp/mpp.aytis/youtube.com
Бейнежазба сілтемесі

Смайлик

Бейнежазба,оқулық
Сұрақтарға жауап береді

Ән орындау, аудиожазбалар,бейнежазбалар


Кері байланыс ағашы





Пәні: музыка


Бөлім:Су-тіршілік көзі

Мектептің атауы




Педагогтің аты жөні:

Мамырова Аширкул

Күні:




Сынып:

3

Қатысқандар саны:


Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Өзеннің көркем нағыштары

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

3.1.1.1-тыңдалған әуеннің сипатын, мазмұнын, жанрын, көркемдеуші құралдарын анықтау және салыстыру

3.1.1.3- тыңдалған музыка туралы өзінің ойын,сезімін түсіндіру.

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар: тыңдалған музыка туралы өзінің ойын,сезімін түсіндіреді

Кейбір оқушылар: негізгі музыкалық ұғымдарды анықтайды және ажыратады

Көптеген оқушылар: бір бірін бағалайды

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі (уақыты)

Педагог әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Сабақтың ортасы

Сабақтың соңы

Амандасу.

1-тапсырма. «Миға шабуыл» талдау, тыңдау, орындау

«Еділ мен Жайық» әнін тыңдап, талдау.

Бейнетаспадан «Еділ мен Жайық» әнін тыңдап, мазмұнын талдау.
Мына сұрақтарға жауап бер:

  • Әнде не туралы айтылады?

Неге Еділ мен Жайықты егіз өзендер деп атайды?

  • Әуеннің сипаты қандай?

  • Ән қандай көңіл күйді білдіреді?

  • Әнді талап бойынша үйрен, мәнерлеп орында.


Еділ мен Жайық

Өлеңін жазған:Ж. Молдағалиев

Әнін жазған:І.Жақанов.

Құлпырады дала, гүлдейді орман,

Емізеді егіз Еділ мен Жайық,

Ақ шағала айдын,ақталған арман

Тербеледі кеме, ойнайды қайық

.Қайырмасы:

А-а-а!

Ағады шалқып,

Аққулары қалқып

Еділ мен Жайық.

Оқушылар Еділ менЖайық әнін тыңдап өз ойларын айтады

2-тапсырма. Талдау. «Влатва» симфониялық поэмасынан үзінді

  Видеоматериалды көрген соң пікірталасқа арналған сұрақтар:

Бағдарламалық музыка- таза аспаптық немесе оркестрлік музыкалық шығарманың түрі. Оның мазмұны композитордың берген атауы немесе шағын поэтикалық мәтін арқылы ашылады.

Музыкалық бейне- музыкалық дыбыстар арқылы көркемдік бейнені сипаттау тәсілі.

Симфониялық поэма- симфониялық музыканың жанры және бағдарламалық музыка. Оның мазмұныныда әдебиет, сурет, тарих, және табиғат көріністері бейнеленді.

3-тапсырма. Суырыпсалма. ( шығармашылық ойын).

Оқушыларға мына мақалдар ұсынылады.

  • Су-ырыс көзі,

Еңбек –кіріс көзі

  • Су жүрген жер береке,

Ел жүрген жер мереке.

  • Таулы жер бұлақсыз болмас,

Сулы жер құрақсыз болмас.

4-тапсырма.Өз жүмысын таныстыру және бағалау.

Әр оқушы қз жұмысын таныстырады, бағалайды.Мына сұрақтарға жауап береді.

Үйге тапсырма: «Еділ мен Жайық»

Әнін әуенімен жаттау Рефлексия:

  • Сабақта не сәтті шықты?

  • Қай тапсырма қиын болды?

  • Сабақта нені әлі де жақсарту қажет?

Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді.

Оқушылар бейнематериалды көрген соң пікірталасқа арналған сұрақтарға жауап береді

Оқулықта көрсетілген «Влатва» поэмасын тыңдайды.

Музыка шығару. Ұрмалы музыкалық шулы дауыстарды қолдана отырып өз ойларын ортаға салып, сабақты қортындылайды


Оқушылар бір бірін «Шапалақ» ұру әдісімен бағалайды

Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі

Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі

Бір бірін «Басбармақ» әдісімен бағалады.



Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі



hhtp/mpp.aytis/youtube.com
Бейнежазба сілтемесі

Смайлик

Бейнежазба,оқулық
Сұрақтарға жауап береді

Ән орындау, аудиожазбалар,бейнежазбалар

Рефлексия тақтайша




Пәні: музыка


Бөлімі:Су – тіршілік көзі

Педагогтің аты жөні:

Жақайқызы С

Күні:

11.04.2023ж

Сынып:



Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Айдынды шалқар -Аралым

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

3.1.1.1-тыңдалған әуеннің сипатын, мазмұнын, жанрын, көркемдеуші құралдарын анықтау және салыстыру.


Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:музыкалық шығармаларды талдайды.

Кейбір оқушылар: негізгі музыкалық ұғымдарды анықтайды және ажыратады

Көптеген оқушылар: бір бірін бағалайды

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі (уақыты)

Педагог әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Сабақтың ортасы

Сабақтың соңы

Амандасу.

Ұйымдастыру кезеңі. 1-тапсырма.

Қазір туған жерімізде су мәселесі жылдан –жылға қиындап келе жатыр. Су табиғаттың керемет байлығы. Ол жанды табиғатқа, адамның өміріне, оның барлық тіршілігіне ауадай қажет.
Бағалау.Дескриптор

Оқушылар бейнетаспадағы су мәселесіне қатысты материалдарды көріп, пікірімен бөліседі.Сұрақтарға жауап береді.

2-тапсырма. Талдау және талдау

  «Арал» тағдыры шығармасынан үзінді тыңдау.Шығарма атауына көңіл бөл. Композитор қандай мәселені көтеріп отыр.

-Музыканың орындалу нақышы қандай?Қандай көңіл күйді білдіреді?

-Күйді тыңдау барысында көз алдыңа қандай кһріністер елестейді?

-Күйді бағдарламалық музыкаға жатқызуға болама? Түсінігіңді айтып бер.

3-тапсырма. Ән тыңдау және талдау, орындау.

«Аралдан ұшқан аққулар» әнін орындау.

«Аралым» әніне жазылған бейнетаспаны көріп, әннің орындауына көңіл бөледі. Әнді мәнерлеп орындайды.

4-тапсырма.Өз жүмысын таныстыру және бағалау. Музыка шығару. Ұрмалы, музыкалық шулы аспаптар мен дауысты қолдана отырып, судың түрлі күйін бейнелейтін әуен құрастыр

Үйге тапсырма: « Аралдан ұшқан аққулар» әнін әуенімен жаттау.

Рефлексия:

Мен не білдім?

Бүгін мен не үйрендім?

Мен үшін қандай тапсырма қиын болды?

Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым?

Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді.

Оқушылар бейнематериалды көрген соң пікірталасқа арналған сұрақтарға жауап береді

Оқулықта көрсетілген «Аралдан ұшқан аққулар» әнін біргелікте орындайды.
Музыка шығару. Ұрмалы музыкалық шулы дауыстарды қолдана отырып өз ойларын ортаға салып, сабақты қортындылайды

Қойылған сұрақтарға жауап береді



Оқушылар бір бірін бағалайды

Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі

Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі
Бір бірін «Басбармақ» әдісімен бағалады.

Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі



hhtp/mpp.aytis/youtube.com
Бейнежазба сілтемесі

Смайлик

Бейнежазба,оқулық
Сұрақтарға жауап береді


Ән орындау, аудиожазбалар,бейнежазбалар

Рефлексия тақтайшасы


Б

Пәні: музыка


БөліміСу- тіршілік көзі.

Мектептің атауы




Педагогтің аты жөні:

Мамырова Аширкул

Күні:




Сынып:

3

Қатысқандар саны:


Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Су ырыс көзі.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

3.1.1.1-тыңдалған әуеннің сипатын, мазмұнын, жанрын, көркемдеуші құралдарын анықтау және салыстыру.

3.1.3.3- музыкалық шығармаларды талдау барысында негізгі музыкалық ұғымдарды анықтау және ажырату

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар: тыңдалған әуеннің сипатын, мазмұнын, жанрын, көркемдеуші құралдарын анықтайды және салыстырады

Кейбір оқушылар: музыкалық шығармаларды талдау барысында негізгі музыкалық ұғымдарды анықтайды және ажыратады

Көптеген оқушылар: бір бірін бағалайды

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі (уақыты)

Педагог әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Сабақтың ортасы

Сабақтың соңы

Амандасу

1-тапсырма. Тыңдау, ақпарат іздеу, талдау

Су жердегі ең басты тіршілік көзі.Тірі жандылардың бәрі сусыз өмір сүре алмайды. Су туралы оның адам өміріндегі алатын орны туралы не білдік? Не ұғындық және не үйрендік? Музыка өзінің көркемдеуші құралдары мен су бейнесінің сипаты мен бейнесін аша алатынын сезіне білдік пе? «Су ырыс көзі» сабағы судың тіршіліктің негізгі көзі екендігін музыка тілі арқылы жеткізе алуға болатынын дәлелдеді. Оны біз суырыпсалма концерт түрінде өткіземіз. Өзіміздің өнерімізді қиял мен шығармашылығымызды көрсетіп, музыкалық білім іскерліктерімізді тексерейік. Ал ол үшін алдымен концерт дегеніміз не және оны қалай ұйымдастыруға болатынын анықтаудан бастаймыз.
Бағалау.Дескриптор

Оқушылар бейнетаспадағы концерт түрлеріне қатысты материалдарды көріп, пікірімен бөліседі.Сұрақтарға жауап береді.

2-тапсырма. Зерттеу  

Концертте көпшілік алдында алдын ала арнайы дайындаған түрлі нөмерлердің орындалуын зерттейді.

  • Концертті қалай ұйымдастыруға болады?

  • Концерттің жарнамасы мен бағдарламасы қалай жасалады?

  • Концертке кім қатыса алады?

Жарнамалар үлгісі.

-Берілген жарнамалардың алты түрлі үлгісін талда. Пікірлеріңмен бөлісіңдер.
3-тапсырма. Құрастыру.

Концерт бағдарлаасын құрастыру талаптары.

1.Концерттің басы мен аяғы көпшілікпен орындалатын көркем нөмермен басталып аяқталуы керек.

2.Егер концерт әртүрлі жанрлар мен стильдегі нөмерлерден тұратын болса,онда басында классикалық шығармалардан бастап, біртіндеп заманауи эстрадалық музыкаға көшуге болады.

4-тапсырма. Таныстыру және бағалау.Өз композицияңды көрсет және бағала.Мына сұрақтарға жауап бер.

  • Сабақта не сәтті шықты?

  • Қай тапсырма қиын болды?

  • Сабақта нені әлі де жақсарту қажет?

Рефлексия:

Мен не білдім?

Бүгін мен не үйрендім?

Мен үшін қандай тапсырма қиын болды?

Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым?


Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді.
Оқушылар бейнематериалды көрген соң пікірталасқа арналған сұрақтарға жауап береді

Оқулықта көрсетілген концертті ұйымдастыру және жүргізу талаптарымен танысады.


Концерт тақырыбын талқылай келе берілген сұрақтарға жауап береді.


Оқушылар концерт туралы өз бағдарламалар-ын құрастырады.

Қойылған сұрақтарға жауап береді.



Оқушылар бір бірін бағалайды

Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі

Бір бірін «Басбармақ» әдісімен бағалады.



Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі

Әр бір жасалынған жұмысты 5 балл мен бағаланады.


hhtp/mpp.aytis/youtube.com
Бейнежазба сілтемесі


Смайлик

Бейнежазба,оқулық
Сұрақтарға жауап береді

Ән орындау, аудиожазбалар,бейнежазбалар


Рефлексия тақтайшасы



Пәні: музыка


Бөлімі:Демалыс мәдениеті мерекелер.

Мектептің атауы




Педагогтің аты жөні:

Мамырова Аширкул

Күні:




Сынып:

3

Қатысқандар саны:


Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Мерекелік қуаныш

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

3.1.2.1- көркем образдарды аша отырып, түрлі сипатты әндерді орындау.

3.2.1.1-музыкалық шығармашылық жұмыстарды жасау үшін өз жұмыстарын ұсыну.

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар: көркем образдарды аша отырып, түрлі сипатты әндерді орындайды

Кейбір оқушылар:өз ара бір бірін бағалайды

Көптеген оқушылар:

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі (уақыты)

Педагог әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


Сабақтың ортасы

Сабақтың соңы

Амандасу

1-тапсырма. Әңгімелеу.


Бағалау.Дескриптор

Оқушылар бейнетаспадағы концерт түрлеріне қатысты материалдарды көріп, пікірімен бөліседі.Сұрақтарға жауап береді.

2-тапсырма. Зерттеу  

Мемлекеттік деңгейде тойланатын мерекелердің бірі-1 мамыр. Қазақстан халқының Бірлігі күні. 1-мамыр мерекесінде Қазақстандағы түрлі ұлт өкілдері бейбітшілік пен ынтымақта өмір сүріп жатқандығын тойлайды. Мерекеде әр ұлт ән шырқап, би билеп, өздерініңң дәстүрлері мен салттарын, өнерлерін көрсетеді.

-Берілген жарнамалардың алты түрлі үлгісін талда. Пікірлеріңмен бөлісіңдер.

3-тапсырма. Орындау.

Мерекелік тұсау кесер. (сахналық қойылым)

1-мамыр мерекесі күні Асқардың үйінде інісінің тұсаукесер тойы өтті. Тойға Асқардың жақын туыстары мен көршілері келді. Көршілердің ішінде түрлі ұлт өкілдері бар. Тойда тұсаукесер жыры айтылып,орыс, татар, өзбек әндері шырқалды.

«Калинка-Малинка» орыстың халық әні

Ах, под сосною,под зеленою,

Спать положите вы меня.

Ай, люли-люли,ай,люли-люли,

Спать положите вы меня

4-тапсырма. Таныстыру және бағалау. Өз композицияңды көрсет және бағала.Мына сұрақтарға жауап бер

Үйге тапсырма: « Калика- Малинка» әнін әуенімен жаттау.

  • Сабақта не сәтті шықты?

  • Қай тапсырма қиын болды?

  • Сабақта нені әлі де жақсарту қажет?

Рефлексия:

Мен не білдім?

Бүгін мен не үйрендім?

Мен үшін қандай тапсырма қиын болды?

Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым?


Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді.
Оқушылар бейнематериалды көрген соң пікірталасқа арналған сұрақтарға жауап береді

Оқулықта көрсетілген концертті ұйымдастыру және жүргізу талаптарымен танысады.

Концерт тақырыбын талқылай келе берілген сұрақтарға жауап береді.
Оқушылар концерт туралы өз бағдарламалар-ын құрастырады.

Қойылған сұрақтарға жауап береді



Оқушылар бір бірін бағалайды

Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі

Бір бірін «Басбармақ» әдісімен бағалады.




Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі

Әр бір жасалынған жұмысты 5 балл мен бағаланады.


hhtp/mpp.aytis/youtube.com
Бейнежазба сілтемесі


Смайлик

Бейнежазба,оқулық
Сұрақтарға жауап береді

Ән орындау, аудиожазбаларбейне-жазбалар

Рефлексия тақтайшасы