ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 12.01.2024
Просмотров: 55
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Пәні : музыка | Бөлімі:Демалыс мәдениеті мерекелер | ||||||
Мектептің атауы | | ||||||
Педагогтің аты жөні: | Мамырова Аширкул | ||||||
Күні: | | ||||||
Сынып: | 3 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Көңілді адымдайық | ||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: | 3.1.2.1- көркем образдарды аша отырып, түрлі сипатты әндерді орындау. 3.2.1.1-музыкалық шығармашылық жұмыстарды жасау үшін өз жұмыстарын ұсыну. | ||||||
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар: көркем образдарды аша отырып, түрлі сипатты әндерді орындайды Кейбір оқушылар: өз ара бір бірін бағалайды Көптеген оқушылар: | ||||||
Сабақтың барысы: | |||||||
Сабақтың кезеңі (уақыты) | Педагог әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы | Амандасу 1-тапсырма. Әңгімелеу.Ақпарат іздеу. Бейнетаспадан әскери шеруді тамашала. Байқайсың ба, мерекеде барлық әскерилер бір сапта бірге адымдап, бір ырғақта қадам жасайды. Мұндай бірнеше адамның сапта бірге жүру үйлесімін қамтамасыз ететін музыкалық жанр «марш» деп аталады. Оқушылар бейнетаспадағы концерт түрлеріне қатысты материалдарды көріп, пікірімен бөліседі.Сұрақтарға жауап береді. 2-тапсырма. Тыңдау және орындау. «Ән сал, сарбаз» әні. Өлеңін жазған:Р.Бейсенұлы Әнін жазған О Сәдуақас. Сайдың серке тасындай қатар тізілген Шеру тартқан көркіңе елің сүйсінген Ән салшы,сарбазым,назданып салған өзіңе әнім. Қайырмасы: Ай-хай,қамажайым-ай,салған әнің-ай Жабырқадым, ай-хай, күтсең болғаны- ай! 2.Ер жігітке аманат туған даласы, Даласына жарасар сұңқар баласы Ән салшы,сарбазым, күтумен жүрмін өзіңді, жаным Қайырмасы:. Пай-пай,қырандарым-ай, ұландарым-ай, Шарықтасын,ай-хай,ұрандарым-ай. «Ән сал, сарбаз» әнін тыңда, бейнетаспадан көр. Ән қандай көңіл күйде орындалады? Әннің екінші шумағы мен қайырмасын қыздар орындасын, ұлдар орындарында тұрып, ән ырғағын адымдасын. 3-тапсырма. Суырыпсалма. Ұлдар «Ән сал, сарбаз!» әнінің «Ай хай, хамажайым ай,салған әнің ай . Жабырқадым, ай-хай, күтсең болғаны ай» деген қайырмасын орындайды. 4-тапсырма. Таныстыру және бағалау. Өз композицияңды көрсет және бағала.Мына сұрақтарға жауап бер. Үйге тапсырма : «Ән сал сарбазым» әнін әуенімен жаттау
Рефлексия: Мен не білдім? Бүгін мен не үйрендім? Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым? | Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді. Оқушылар бейнематериалды көрген соң пікірталасқа арналған сұрақтарға жауап береді Оқулықта көрсетілген концертті ұйымдастыру және жүргізу талаптарымен танысады. Концерт тақырыбын талқылай келе берілген сұрақтарға жауап береді. Әнді орындайды. Қойылған сұрақтарға жауап береді. | Оқушылар бір бірін бағалайды Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Бір бірін «Басбармақ» әдісімен бағалады. Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Әр бір жасалынған жұмысты 5 балл мен бағаланады. Бес саусақ әдісі арқылы бағалау | hhtp/mpp.aytis/youtube.com Бейнежазба сілтемесі Смайлик Бейнежазба,оқулық Сұрақтарға жауап береді Ән орындау, аудио-жазбалар, Бейне-жазбалар Рефлексия тақтайшасы |
Пәні: музыка | Бөлімі:Демалыс мәдениеті мерекелер. | ||||||
Мектептің атауы | | ||||||
Педагогтің аты жөні: | Мамырова Аширкул | ||||||
Күні: | | ||||||
Сынып: | 3 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Мерекелік Мамыр | ||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: | 3.3.1.1- өз шығармашылық жұмыстар жасау үшін өз идеясын ұсыну. 3.2.1.1-музыкалық шығармашылық жұмыстарды жасау үшін өз жұмыстарын ұсыну. | ||||||
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар: көркем образдарды аша отырып, түрлі сипатты әндерді орындайды Кейбір оқушылар: өз ара бір бірін бағалайды Көптеген оқушылар: | ||||||
Сабақтың барысы: | |||||||
Сабақтың кезеңі (уақыты) | Педагог әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы | Амандасу 1-тапсырма. Әңгімелеу.Ақпарат іздеу. Мамыр айындағы халқымыз үшін қастерлі мерекелердің бірі-9 мамыр. –Ұлы Жеңіс күні. Берілген бейнежазба мен суретке қарай отырып, Ұлы Жеңіс күні жөнінде әңгімеле. Өзінің ерлігімен Отанын қорғаған қазақ майдангерлерін есіңе түсір. Бағалау.Дескриптор Оқушылар бейнетаспадағы концерт түрлеріне қатысты материалдарды көріп, пікірімен бөліседі.Сұрақтарға жауап береді. 2-тапсырма. Музыка тыңдау және талдау. «День Победы» «День Победы» әнін қандай музыкалық жанрда жазылған.
3-тапсырма. Зерттеу. Әскери оркестр құрамына қандай аспаптар кіреді? 4-тапсырма. Таныстыру және бағалау. Өз композицияңды көрсет және бағала.Мына сұрақтарға жауап бер.
Рефлексия: Мен не білдім? Бүгін мен не үйрендім? Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым? | Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді. Оқушылар бейнематериалды көрген соң пікірталасқа арналған сұрақтарға жауап береді Оқулықта көрсетілген концертті ұйымдастыру және жүргізу талаптарымен танысады. Концерт тақырыбын талқылай келе берілген сұрақтарға жауап береді. Қойылған сұрақтарға жауап береді | Оқушылар бір бірін бағалайды Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Бір бірін «Басбармақ» әдісімен бағалады. Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Әр бір жасалын-ған жұмысты 5 балл мен бағаланады Бес саусақ әдісі арқылы бағалау. | hhtp/mpp.aytis/youtube.com Бейнежазба сілтемесі Смайлик Бейнежазба, оқулық Сұрақтарға жауап береді. Ән орындау, аудиожазбаларбейнежазбал Рефлексия тақтайшасы |
Пәні: музыка | Бөлімі: Демалыс мәдениеті мерекелер. | ||||||
Мектептің атауы | | ||||||
Педагогтің аты жөні: | Мамырова Аширкул | ||||||
Күні: | | ||||||
Сынып: | 3 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Балалар мерекесі | ||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: | 3.3.1.1- өз шығармашылық жұмыстар жасау үшін өз идеясын ұсыну. 3.2.1.1-музыкалық шығармашылық жұмыстарды жасау үшін өз жұмыстарын ұсыну. | ||||||
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар: көркем образдарды аша отырып, түрлі сипатты әндерді орындайды Кейбір оқушылар: өз ара бір бірін бағалайды Көптеген оқушылар: | ||||||
Сабақтың барысы: | |||||||
Сабақтың кезеңі (уақыты) | Педагог әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы | Амандасу 1-тапсырма. Әңгімелеу.Ақпарат іздеу. Маусым –Балаларды қорғау күні. Оны көп елде атап өтеді. Себебі ол 1950 жылдан бастап халықаралық мереке болып саналады. Бағалау.Дескриптор Оқушылар бейнетаспадағы концерт түрлеріне қатысты материалдарды көріп, пікірімен бөліседі.Сұрақтарға жауап береді. 2-тапсырма. Музыка тыңдау және талдау. Сыныптастарың мен бірге «Балалар мерекесін» ұйымдастыруға қатыс. Бағдарламаны өзің өткен тақырыптарың бойынша музыкалық орындау, музыкалық ойын ойнау түрінде жоспарла. 3-тапсырма. Ойын. Музыкалық ойын. Суреттер қандай әндердің мазмұнына сәйкес. 4-тапсырма. Орындау. « Құлыншақ « әні. Өлеңі мен сөзін жазған: Т. Тоғжанов. Күн нұрынан жаралғандай, Асылым , еркем. Ұлығыңа көз тоймайды, Сөздерің әсем. Ар-намысы-сен. Ата-ананың мақтанышы. Қуанышы- сен. Қайырмасы: Сен бақытымсың, Сен асылымсың, Сен арманымсың. Сен жалғасымсың. Рефлексия
| Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді. Оқушылар бейнематериалды көрген соң пікірталасқа арналған сұрақтарға жауап береді Оқулықта көрсетілген концертті ұйымдастыру және жүргізу талаптарымен танысады. Концерт тақырыбын талқылай келе берілген сұрақтарға жауап береді. Ән орындау Қойылған сұрақтарға жауап береді. | Оқушылар бір бірін бағалайды Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Бір бірін «Басбармақ» әдісімен бағалады. Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Әр бір жасалынған жұмысты 10 балл мен бағаланады. | hhtp/mpp.aytis/youtube.com Бейнежазба сілтемесі Смайлик Бейнежазба,оқулық Сұрақтарға жауап береді Ән орындау, аудиожазбаларбейне-жазбалар Интернет ресурстары Музыка оқулығы Рефлексия тақтайшасы |