ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 10.11.2023
Просмотров: 18
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бөлім: | Табиғат физикасы |
Мұғалімнің аты-жөні: | Сағындық Аққу Шегендыкқызы |
Күні: | 06.04.23 |
Тақырыбы: | Жылуөткізгіштік дегеніміз не? |
Сынап:4 «А» | Қатысқандар:17 Қатыспағандар:0 |
Сабақ мақсаттары: | Барлық оқушы:Жылуөткізгіштік туралы біледі. Оқушылардың басым бөлігі: Жылуөткізгіштік пен жылуоқшаулағышты ажырата біледі.Сұрақтар құрастыра алады. Кейбір оқушылар: Жылуөткізгіш пен жылуоқшаулығышқа не жататының,қосымша ақпарат біледі. |
Формасы: | Фронтальды, жұптық. |
Сабақ барысы:
Сабақтың кезеңі/уақыт | Педагогтың әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||||||||||||||
Ұйымдастыру кезеңі/өзін-өзі тексер | Психологиялық ахуал: Мейірімді жүрекпен, Ақ пейілді тілекпен. Сәттілік тілеп алайық, Бір жадырап қалайық. Еңбек етпей ерінбей, Жақсы бала болайық!-деп жақсы көңіл-күймен бастайық. «Адасқан әріптер» әдісі арқылы тақырыпты табу. -Оқушылар бүгінгі тақырыбымыз қандай деп ойлайсыңдар? -Иә,дұрыс бүгін біз жылуөткізгіштік туралы өтеміз. -Бүгінгі сабақта не істейміз деп ойлайсыңдар? -Иә,бүгін біз жылуөткізгіштік туралы ақпарат аламыз. | Оқу,қайталау. Жасырылған сөзді табу. | Қ.Б. «Ауызша » | Слайд | |||||||||||||||
Жаңа білім 5 мин. 2 мин. 5 мин. Жұппен жұмыс. 2 мин. | 1.«Салыстыр» әдісі. Мұнда оқушылар суреттерді салыстырады.Олардың айырмашылықтарын айтады. Бөлмедегі денелердің қайсысы температурасы басқа денелерден өзгеше деп ойлайсың?Оның температурасы бөлме температурасымен теңесе ме? Теңесу үшін не істеу қажет? Дескриптор: 1.Сұрақтарға жауап бере алады. 2.Суреттерді салыстыра біледі. 2.«Веен диаграммасы» әдісі. Жылуөткізгіштік пен жылуоқшаулағышты салысыру. Дескрпитор: 1. Жылуөткізгіштікпен жылуоқшаулағыштың ұқсастығын біледі. 3.«Тұжырымдамалық кесте» әдісі.
Дескриптор: 1. Қай заттар жылуөткізетінің біледі. 2. Оларды ажырата алады. 4.«Домино» әдісі. Бір-біріне сұрақ жазып,сол сұраққа жауап бергеннен кейін ауыстырып тексеру. Дескриптор: 1.Жылуөткізгіш туралы біледі. 2.Бір-біріне сұрақ қоя алады. 3.Жылуөткізгіш қандай заттарды өткізетінің біледі. | Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді. Екеуін ажыратып,ұқсастығын жазады. Кестені толтырады. Бір-біріне сұрақтар қойып, тексереді. | Қ.Б «фишка беру» Қ.Б «Штамп» Қ.Б «смайлик беру» Бір-бірін тексереді. | Таратпа қағаздар | |||||||||||||||
Шығармашылық жұмыс. 2 мин | 5.«Синквейн» әдісі. Газ деген сөзге бес жолды өлең құрады. Дескриптор: 1. Газ туралы ақпаратты білуі. 2. Шығарммашылык қабілетін көрсете алады. | Өлең құрастырады, дауыстап оқиды. | Қ.Б. «Қолшапалақ» | | |||||||||||||||
Кері байланыс | «Жетістік баспалдағы» Үй жұмысы: Мазмұндау. | Жұлдызшаларды жабыстырады | Қ.Б «Жұлдызшалар» | Сурет |