Файл: 3 1 оытуды р трлі кезедерінде ауіпсіздік ережесіні дадылары мен абілеттерін тану.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 30.11.2023

Просмотров: 341

Скачиваний: 4

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.




Бөлім




Педагогтың аты-жөні




Күні




Сынып

Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы


Қақпашы тәсілдері


Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

5.2.8.8 Түрлі қимыл-қозғалыстарға негізделген рөлдерді анықтай білу

Сабақтың мақсаты


Сауықтыру; ептілігін, дәлділігін арттыру

Ағзаның функционалды жүйесіне, денеге жүктеме түсіру кезіндегі әсерін білу. Төменгі сөреде тұру техникасын білу және түсіну.

Футбол ойнау кезінде допты баспен соғу,аяқпен тебуәдістерін үйрету, жетілдіру.

Футбол ойынының ережелері, тарихы туралы мағлұмат, ой өрісін, ептілік, икемділік қасиеттерін дамыту.


Бағалау критерииі

Қол-аяқтың дұрыс қимыл жасауы

Мәреге жету техникасы

жаттығуларды біледі

Оқушылардың көбісі; Жабдықтарды жаттығулармен бірге қолдана алады

: Өздерінің және өзгелердің орындаған жаттығуларын бағалайды, дамыту үшін ақыл кеңес береді

Сабақтың кезеңі/ уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

Тақырыпты, сабақ барысын, бағалау критерийлерін, сабақ мақсаттарын жария ету және түсіндіру, сабақ соңындағы рефлексия туралы ескерту.

Жай жүру, жай жүгіру, арнайы -жүгіруге арналған жаттығулар

Бір орындағы жалпы дамыту жаттығулары

. Оқушыларды бір қатарға сапқа тұрғызу.

Сәлемдесу,оқушыларды тізім бойынша түгендеу.

Сабақтың тақырыбын,мақсатын айту.

Сап жаттығулары:оңға,солға,артқа бұрылу

Жеңіл жүріс

Қозғалыс кезінде орындалатын жаттығулар: 1.оң және сол жақ жанымен жүгіру. 2.тізені көтеріп жүгіру. 3.өкшені артқа лақтырып жүгіру. 4.қарқынды жүгіріс.

Баяу адымдай жүру.Тыныс алуды қалпына келтіру.

Бір орында тұрып жалпы дамыту жаттығуларын жасау. а) екі қолды белге қойып ,мойынды оңға және солға айналдыру. ә)екі қолды иыққа қойып ,қолды алға және артқа айналдыру. б)екі қолды желкеге қойып ,денені оңға және солға айналдыру. в)оң қол жоғарыда сол қол төменде, қолды артқа кезекпен сермеу. г)екі аяқты алшақ қойып ,қолды кезекпен аяққа жеткізу. д)екі тізені кезекпен жоғары көтеріп,оң және сол жаққа айналдыру. е)екі қолды алға жіберіп отырып тұру. ж)екі аяқты кезекпен алға және жоғары

Оқушыларшаттықшеңберінқұрады.Мұғалімніңқойған

сұрағынажауапбереді.Бір-бірінеәдемісөздерайтады.

Біз тату-тәттіміз.

Бізбақыттымыз!

Әркүнімізқуанышқа

толы.

«Алдығы оқуда» күлегештер арқылы бағалаймын.


Суреттер, қима сөздер


Ортасы

Допты кедергілердің арасымен алып жүру(оң және сол аяқпен)

Оқушыларды екіге бөліп допты бір-біріне беру,алып жүру тәсілдерін жетілдіру.

Қозғалып келе жатқан допты қақпаға жүгіре тебу.

Допты алып жүріп ,қарсыласты алдап қақпаға тебу.

Үйреніп,меңгерген әдістерді қолдана отырып футбол ойнау.

Допты табанның ішкі жағымен тебер кезде доп әдетте ойыншының дәл алдында болады.Оны аяқты сәл артқа сілтеп барып тебу керек.Бұл кезде доп тебетін аяқтың басы сәл сыртқа бұрылады.Допты аяқтың ішкі жағымен тебуді жүгіріп келіп немесе бір орнында түрып орындауға болады. Аяқ допқа неғұрлым төменіректен тисе, доп соғұрлым жоғары ұшады, ал жоғарырақтан тисе, доп төмен ұшады.

Техника элементтері: Допты бір-біріне беру техникалары.

Оқушылар екі қатарға бөліп қарама-қарсы тұрғызып жұппен жаттығу жасау. Екі оқушыға бір доп, аралары 3-4 метр.

- Ойыншы допты қарсы тізбектегі әріптесіне, аяқтың іш жағымен беріп, өз тізбегінің ең соңына барып тұрады:

- Ойыншы допты қарсы тізбектегі әріптесіне, аяқтың іш жағымен беріп, жылдам қарсы тізбектің соңына барып тұрады:
- Бір –біріне қарама-қарсы екі тізбек, орта-сында бір ойыншы, сол ойыншы өзіне келген допты аяқтың

ішіменен, оған доп берген ойыншымен ширетпенен доп алмастырады:

- Тізбектегі ойыншылар алма кезек допты жіргізу, кедергілерді айналып өту, басқа ойыншыларға допты беру жаттығуларын орындап, тізбектің соңына барып тұрады.
- Қақпаға жіп тартылып 4 бөлікке бөлінеді де, тік соққылар тебу жаттығулары.

А). Белгіленген жерден допты қақпаға дәл бағыттай

алады.

Қимыл қозғалыс комбинацияларын жақсы

орындайды.

Берген тапсырмаларды толығымен орындайды.

В). Жаттығулардың реттілігін біледі және орындайды.

Допты әріптесіне дәл бере біледі.

Допты қақпаға тік бағыттаған кезде қателіктер

жібереді.

С). Іс-қимыл қозғалыстары баяу.

Ойын ережесін білгенімен, қателіктер жібереді.

Әріптесіне допты беру кезінде дәлдік жетіспейді.

1). Толық меңгерген.

Физикалық дайындығы жоғары.

Техникасы жоғары дәрежеде.
2). Қимыл қозғалысы жақсы.

Техникалық дәлдігі игерілген.

Жұппен жақсы жұмыс жасайды.
3). Тапсырманы орындау кезінде қателіктер жібереді.

Физикалық дайындығы төмен.

Тпасыра Топтық жұмыс

. «Допты йналдыру» ойыны

Ойынның басты шарты: қарсылас жақ шекараға өтіп барып, сол жақтың ойыншыға доп берукерек және кері қайтып кету. Ол ойыншы допты қақпаға дұрыс тебу керек, онда арғы бетке ұпай беріледі.Екі жақ солндай әрекеттер жасау керек

Бағалау дескрипторлары: - қарсыласқа ұсталмай қарсыластың алаңына кіреді.

Допты алып жүруді меңгерді.

Әріптесіне доп беру және қабылдау әдісін орындай алды.

Допты табанның ішкі қырымен тебуді білді.

Қалыптастырушы бағалау: Мадақтама. Командалар қарама-қарсы тұрып бір-біріне мадақтама сөздер айтады және бір ұсыныс айтады, яғни қай жерін дұрыстауға болатыны туралы


Оқушылар екі қатарға бөліп қарама-қарсы тұрғызып жұппен жаттығу жасау. Екі оқушыға бір доп, аралары 3-4 метр.

- Ойыншы допты қарсы тізбектегі әріптесіне, аяқтың іш жағымен беріп, өз тізбегінің ең соңына барып тұрады:

- Ойыншы допты қарсы тізбектегі әріптесіне, аяқтың іш жағымен беріп, жылдам қарсы тізбектің соңына барып тұрады:
- Бір –біріне қарама-қарсы екі тізбек, орта-сында бір ойыншы, сол ойыншы өзіне келген допты аяқтың

ішіменен, оған доп берген ойыншымен ширетпенен доп алмастырады:

- Тізбектегі ойыншылар алма кезек допты жіргізу, кедергілерді айналып өту, басқа ойыншыларға допты беру жаттығуларын орындап, тізбектің соңына барып тұрады.


Смаликтер арқылы

ҚБ өзін өзі бағалау

ҚБ «Бәрекелді,әттеген-ай»


Бағалау парақшасын толтырады.

ҚБ Бағдаршам


Үлкен, таза кеңістік.сқырық, конустар.секундомер



Сабақтыңсоңы


Кері байланыс

1.Сіз үшін жаңа ақпарат...

2.Не қиын болды?

3.Не оңай болды?

4.Нені ескеруім керек?

«Менің ең жақсы көретін сәнді киімім» тақырыбында диалог құрастыру. Дыбыс үндестігіне талдау

Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.




Рефлексия парағы





Бөлім




Педагогтың аты-жөні




Күні




Сынып

Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы


Бүрыштама доп тебу

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

3.2.5.1. Өзінің шығармашылық тапсырмалары мен басқаларының тапсырмалары бойынша талқылайды және қорытындылар шығарады, сонымен қатар конструктивті ұсыныс жасайды


Сабақтың мақсаты


Сауықтыру; ептілігін, дәлділігін арттыру

Ағзаның функционалды жүйесіне, денеге жүктеме түсіру кезіндегі әсерін білу. Төменгі сөреде тұру техникасын білу және түсіну.

Футбол ойнау кезінде допты баспен соғу,аяқпен тебуәдістерін үйрету, жетілдіру.

Футбол ойынының ережелері, тарихы туралы мағлұмат, ой өрісін, ептілік, икемділік қасиеттерін дамыту.


Бағалау критерииі

Қол-аяқтың дұрыс қимыл жасауы

Мәреге жету техникасы

жаттығуларды біледі

Оқушылардың көбісі; Жабдықтарды жаттығулармен бірге қолдана алады

: Өздерінің және өзгелердің орындаған жаттығуларын бағалайды, дамыту үшін ақыл кеңес береді

Сабақтың кезеңі/ уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

Оқушыларды сапқа тұрғызу,сәлемдесу, сабақ тақырыбымен, оқу мақсаттармен және жетістік критерилермен танысу. Спорттық киімін тексеру.

Кіріспе бөлім

Оқушыларды сапқа тұрғызу

Кезекшінің мәліметі, сәлемдесу

Өтілетін тақырыппен таныстыру

Спортшының гигиенасы

Дайындық бөлім

Жалпы дамыту жаттығулары.

Жүру; Аяқтың ұшымен, өкшесімен, табанның сыртымен, ішімен, жартылай және толық отырып жүру, спорттық жүріспен жүру.

Жүгіру; бір қалыпты жүгіру, екпінмен жүгіру, оң жақ, сол жақ қырымен адымдап жүгіру, артпен алдыға, тізені биік көтеріп, аяқты артқа сілтеп, ирелеңдеп жүгіру.

Бір орында тұрып жасалатын жаттығулар; басты бүру жаттығулары, иыққа, қолға, саусаққа жасалатын жаттығулар, белге, аяқққа секіру жаттығулары.

Сабақ тақырыбына байланысты арнайы жаттығулар.

Оқушы өз жұбын табады

Әдіс арқылы қайталау

Сұрақ жауап орындайды

Қол шапалақ



Мектеп алаңы, ысқырық, ноутбук, уақыт өлшегіш және конустар.



Ортасы


Диалогтық әңгіме әлемнің үздік қысқа қашықтыққа жүгірушісі Усейн Болт туралы қызықты мәліметтер.
Допты әріптесіне аяқтың ұшымен теуіп беру.

Допты әріптесіне ішімен теуіп беру

Допты әріптесіне аяқтың сыртқы қырымен теуіп беру

Допты әріптесіне аяқтың өкшесімен теуіп беру.

Берілген допты аяқтың ішімен, сыртымен, кеудемен т.б тоқтату әдістері

11 мертлік айып добын орындау

  1. Арнайы дамыту жаттығулары.

а/ Допты әріптесіне беру, тоқтату, қайтарып беру.

Қарама-қарсы қатарда допты лақтыру

Әр түрлі әдіспен допты қақпаға тебу.

а/ Бір орнында тұрып допты тебу.

/Айып добын тебу/.

ә/ Қозғалыста допты тебу.

  1. Қақпашының ойыны.

а/ Биік ұшып келе жатқан допты ұстау.

ә/ Домалап келе жатқан допты ұстау.

Тапсырма Топтық жұмыс Сыныпты топ-топқа бөліп

1.Екі қақпа алдына бөлініп бұрыштан доп береді (допты басқа беру,кеудеге және аяққа)1-ші оқушы бұрыштан доп береді.Қалған оқушылар қақпаға допты бағыттайды.

2.Айып добын орындайды

А)11 мертлік айып добын орында екі тпо арықы орындату (кезек-кезек)

Ә)алаңның әр нүктесінен қақпаға допты бағыттау арқылы топтық жарыс тар .

Б)қақпа алдындағы оқушыларға допты жеткізуді әр топ көрсетеді

Бағала: Смайликтер ароқылы бағалау .


Жаттығуларды құрастырып болғаннан соң оқушылар ғаламтордан сол жаттығуларға ұқсас нұсқасын тауып, өз жаттығуларымен салыстырып, басқа топтармен талқылап, біреуін таңдап іс-тәжірибеде көрсетеді

Смаликтер арқылы

ҚБ өзін өзі бағалау

: «Бас бармақ» арқылы бағалайды

ҚБ «Бағдаршам»

ҚБ «От шашу»


Мектеп алаңы, ысқырық, ноутбук, уақыт өлшегіш және конустар.



Сабақтыңсоңы


Кері байланыс

1.Сіз үшін жаңа ақпарат...

2.Не қиын болды?

3.Не оңай болды?

4.Нені ескеруім керек?

Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.




Рефлексия парағы




Бөлім




Педагогтың аты-жөні




Күні




Сынып

Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы


Айып добын тебу


Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

3.2.6.1. Шығармашылық қабілеттерді және идеяларды түсіндіру және көрсету

Сабақтың мақсаты


Ойын арқылы оқушылардың ойлау, тапқырлық қабілеттерін жетілдіру.


Бағалау критерииі

Айып добын орындау кезінде, әдіс-тәсілдерді үйренді.

Сабақтың кезеңі/ уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы


Оқушыларды бүгінгі сабақтың тақырыбымен және мақсатымен таныстыру, бағалау критерийлерімен таныстыру

Ортақ бағалау парағы.



Топ мүшелері

1

(0-5)

балл

2

(6-9)

балл

3

(10-13 )

балл

4

Жалпы балл

1
















2
















3
















4

















10-13 өте жақсы

6-9 жақсы

0-5 қанағаттанарлық


Қызығушылықты ояту сатысы.

Слайд

1.Тақтаға тірек сөздерді жазу.

Спорт патшасы – футбол.
Футбол
Аяқ добы Қол добы

1.Алғашында футбол қолмен де аяқпен де ойналған.2.Футбол ойынының бұрыштан ұру ережесі 1872

жылы қабылданды.

3.Төрешіге 1878 жылы ысқырық ұсынылған

4.11 метрлік айып добын салу 1891 жылы қабылдандыӘлемге танымал футбол ойыншылары

1.Роберто Баджо.1967ж.Италия.1993 жылғы Әлемнің, Еуропаның және Италияның үздік ойыншысы.

2.Франц Беккенбауэр.1945ж.ГФР.Неміс ойыншысы.1972 жылы КСРО құрамасын жеңгеннен кейін Еуропаның үздік ойыншысы атанған.

3.Диего Армандо Марадона.1960жылы туған.1986 жылғы Әлем Чемпионы,және чемпионаттың үздік ойыншысы.

4.Пеле.Толық аты(Эдсон Арантис ду Насименту).1940жылы туған.1970 жылғы Әлем Чемпионатының үздік ойыншысы.1958 жылғы Әлем Чемпионатының ең үздік жас ойыншысы.1973 жылғы Оңтүстік Американың «Жыл ойыншысы»


Оқушы өз жұбын табады

Әдіс арқылы қайталау

Сұрақ жауап орындайды

Қол шапалақ



Тренинг жазылған парақшалар

Ортасы


1.Футбол ойынының мақсаты не?

2.Ойынның қауіпсіздік ережелері.

3.Тоқтау және бұрылу техникасы.

4.Допты қалай алып жүруге болады.

5.Қақпашы ойыны.

6.Допты аяқпен тоқтату.

Футбол ағылшын(foot- аяқ, ball-доп)яғни аяқ добы деген мағына береді.Бұл командалық ойын.Зерттеулерге үңілсек, бұл ойынды алғашында қолмен де,аяқпен де ойнаған.Кейін келе аяқпен ойнау ережесі бекітілген.Өте қызықты ойын.

Ойынның мақсаты: екі командаға қарсыластар допты аяқпен немесе дененің басқа бір жерімен (қолдан басқа) қақпаға енгізу және өз қақпаларын қорғау. Алаң көлемі 100-110м болады.Ені 65-75м болады.Футбол команданың әр мүшесін нақты ойын тәртібіне үйретеді.Футболда қақпашыны қосып есептегенде, әрқайсысында 11 ойыншы бар екі команда ойнайды.Допқа қолды қақпашыдан басқа ешкімге тигізуге болмайды.Ойынның ұзақтығы – 90 минут, 45 минуттан 2 кезең.

2.Футбол ойынындағы қауіпсіздік ережелері.

Ойын барысында даурығып айқайлауға болмайды.

Ойыншы әріптесіне белгі беруге болады.

Ойынға төрешілік етушінің ескертпесін ойыншы мүлтіксіз орындауға тиіс.

Допты алып бара жатқан қарсыласты қуып жеткен жағдайда, оның аяғын емес допты тебу арқылы тартып алуға болады.

Төрешінің берген белгісін(ысқырықты) естіген сәтте ойынды тоқтату керек.

Қарсыласты итеріп жіберуге, шалуға болмайды.

Қандай жағдай болмасын,қақпашыға тиісуге болмайды. Дөрекілік жасау футболшыға жат құбылыс.

3. Тоқтату және бұрылу техникасы.
Бұл техниканың жаттығулары мынадай:

Жай жүгіру

Бір бүйірге қарай жүгіру немесе аяқты қайшыластырып жүгіру

Орташа жүгіру.

90 градусқа бұрылып, тез жүгіру.

Бір қолмен екінші аяққа ауыса отырып, көптеген секірулер жасау.

Жүгіріп келіп, бір немесе екі аяқпен итеріле секіру барыснда жоғарыда ілулі тұрған допқа басты тигізу.

360 градусқа бұрылып тез жүгіру.

4. Допты алып жүру.

Допты алып жүру аяқтың үстінің ішкі және сыртқы бөліктерімен соғу арқылы орындалады.

Допты алып жүруді жетілдіру жаттығулары.

Допты кедергілердің арасымен алып жүрү.

Жерге «сегіздікті» созып, сол сызықтың сыртымен оң аяқтың сыртымен, кейін қарама-қарсы бағытқа сол аяқтың сыртымен алып жүру.

5.Қақпашы ойыны.

Қақпашы ойын барысында допты қолмен ұстай алатын жалғыз ойыншы.

Қақпашы ойынының техникасынамыналар жатады:допты ұстау, допты қолмен қайтару, тоқтату, қолмен беру,тартып алу, алып жүру, допты қолмен лақтыру және аяқпен тебу.Жақында келе жатырған допқа қақпашы жүгіріп жете алмағандықтан қақпашы, допты құлап(жығылып) ұстайды.Допты қайтару – допты ұстауға жағдай болмаған кезде орындалады.Қайтару бір немесе екі қолдың жұдырығын ұшып келе жатқан допқа қарама – қарсы қою арқылы орындалады.

6.Допты аяқпен тоқтату.

Допты аяқпен тоқтату көбінесе ойын барысында қолданылатын негізгі тәсіл.Бұл тәсілде әр түрлі әдістер қолданылады.

Допты тоқтату




Аяқпен




Кеудемен




Баспен




Табанмен




Табанның ішкі жағымен




Табанның сыртқы жағымен




Табанның ішкі жоғарғы жағымен




Ішпен




Маңдайдың

ортасымен


Допты табанның ішкі жағымен тебудің басты ерекшелігі – доп түзу ұшады.Себебі:табан мен доптың тию көлемі үлкен, бірақ ұру күші басқа тебу түрлеріне қарағанда әлде қайда төмен.

Допты баспен ұру – мақсатқа жету, допты қақпаға енгізу және әріптестеріне допты беру үшін қолданылады.Допты көбінесе маңдайдың ортасымен ұрады.Маңдайдың ортасымен секіріп ұру бір немесе екі аяқпен итеріп содан – соң денені , басты артқа шалқайтып, тез арада допқа ұмтылып соғудан тұрады.

Ой толғаныс .

Топпен жұмыс.

1-нші топ. Допты тоқтату және бұрылу техникасы.

2-нші топ. Допты алып жүру техникасы.

3-нші топ.Қақпашының міндеті.

Футбол ойнау.

Мұғалім: Олай болса, бүгінгі сабақта кім өте жақсы жауап бергенін бағалайық. Ол үшін әркім өз бағалау парағына назар аударып, кестені толтырамыз.


Жаттығуларды құрастырып болғаннан соң оқушылар ғаламтордан сол жаттығуларға ұқсас нұсқасын тауып, өз жаттығуларымен салыстырып, басқа топтармен талқылап, біреуін таңдап іс-тәжірибеде көрсетеді

Смаликтер арқылы

ҚБ өзін өзі бағалау


ҚБ «Бағдаршам»

ҚБ «От шашу»


Мектеп алаңы, ысқырық, ноутбук, уақыт өлшегіш және конустар.



Сабақтыңсоңы


Рефлексия.

-Сабақ ұнады ма?

-Қандай тапсырма орындаған ұнады?

-қандай тапсырма орындағанда қиындық келтірді?

Үйге тапсырма: Осы тақырыптар бойынша білімдеріміз де тағы да жетілдіреміз. Интернеттен, басқа әдебиеттерден қосымша материалдар іздестіреміз.

Мұғалім: Бүгінгі сабаққа белсене қатысқандарыңызға рахмет! Сау болыңыздар!

Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.




Рефлексия парағы




Бөлім




Педагогтың аты-жөні




Күні




Сынып

Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы


Футбол допты ұмтыла жүгіріп келіп қақпаға тебу

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

3.1.6.1. Тәуекелдердің туындау мүмкіндігін түсінеді, қарапайым және өзгертілген дене жаттығуларын жетілдіру кезінде машықтар мен шеберлікті нығайтады.

Сабақтың мақсаты


Оқушылардың барлығы кешенді денені қыздыру жаттығуларын құрастырып және талқылай алады.

Оқушылардың көбісі жаттығулардың күрделендірілген нұсқасын көрсете алады.

Оқушылардың кейбіреуі жоғарғы жаттығулардың кешенін жасап орындай алады.

Бағалау критерииі

Сабақ үрдісіне белсене қатысуы.

Өз әркетіне өзіндік баға беруі.

Допты алып жүре алады.

Допты тебу біледі.

Допты бір-біріне бере алады.

Футбол ойынын игерген.

Айып соққысын орындай алады.

Ойын тактикасын жақсы меңгерген.

Сабақтың кезеңі/ уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

Сыныптың жиыны. Сәлемдесу, бағалау критерийлерді және оқу мақсатын хабарлау. Сынып адам ағзасының маңыздылығына байланысты талқылау жүргізеді. Мынандай сұрақтар қарастырады: Ағза қандай сыртқы белгілерден қалжырайтынын анықтау? Интенсивті жұмыстағыдемалу ритмі?

Жүру әдістері. Жүгіру және оның түрлері.

ЖДЖ орында орындау.

А.Ж.Ж және жылдамдыққа жүгіру.

Жүру бағытында орындалатын жаттығулар: қол жоғары, аяқтың ұшымен жүру; қол белде, өкшемен жүру; қол желкеде, жартылай отырып жүру;
қолымызды иыққа қойып алға, артқа айналдыру. Жүгіру бағытында орындалатын жаттығулар: тізені жоғары көтеріп жүгіру; өкшені жамбасқа лақтыра жүгіру; артпен жүгіру; жай жүгіру;  тыныс алу жаттығулары

Оқушы өз жұбын табады

Әдіс арқылы қайталау

Сұрақ жауап орындайды

Қол шапалақ



Смайликтер «тамаша», «жарайсың», «қолыңнан келеді»

Суретті кеспе қағаздар

Ортасы

(Допты тоқтату әдістері 

* Ойыншының айдап келе жатқан допты аяқтын ішкі немесе сырткы жағымен тоқтатады.
*Тоқтатқан допты аякпен алып жүруге немесе бірден әріптес ойыншыға беруге болады.Сонымен бірге допты қақпаға қарай алып жүруге де болады.
* Допты негізінен аякпен тоқтатады. Ұшып келе жатқан допты тоқтату үшін ең алдымен оның қай жерге түсетін жерге дәл жүгіріп жетеді.Сол арада допты ыңғайына қарай баспен, кеудемен немесе аяқпен тоқтатады.Ал жермен домалап келе жатқан допты аяқтын ұшымен, сыртымен және ішімен тоқтатуга болады. 
Үйретілген әдістер бойынша жаттығу ойыны: 10 – 12 мин
допты кедергілер арқылы беру тәсілі
допты тоқтату тәсілі 
допты ішкі және сыртқы тоқтату тәсілі

допты кедергілер арқылы беру тәсілі
допты тоқтату тәсілі 
допты ішкі және сыртқы тоқтату тәсілі

Смаликтер арқылы

ҚБ өзін өзі бағалау

ҚБ «Бағдаршам»

ҚБ «От шашу»



доптары, фишкалар, бағалау парақтары, секіртпе, шеңбер, қапшық,

гимнастикалық орындықтар,

төсеніш, қағаз доптары, себет, стикерлер.
Техника қауіпсіздігін сақтау.


Сабақтыңсоңы


Сапқа тұрғызу арқылы сыныптың жиыны.Мұғалім оқушыларға сұрақ қояды: дене дайындығының жүктемесін орындауда қандай сыртқы белгілер көрінеді? Мұғалім осы сұрақтың жауабын алу үшін кез келген оқушыға волейбол добын лақтырады, оқушы жауапты қайтарған соң, мұғалімге допты қайта лақтырады.

Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.




Рефлексия парағы