Файл: 3 1 оытуды р трлі кезедерінде ауіпсіздік ережесіні дадылары мен абілеттерін тану.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 30.11.2023

Просмотров: 345

Скачиваний: 4

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.



Бөлім




Педагогтың аты-жөні




Күні




Сынып

Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы


Екі жақты ойындар


Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

3.2.5.1. Қажет болған жағдайда  шығармашылық міндеттерді талқылау және қолдану

Сабақтың мақсаты


Футбол ойынының шығу тарихымен таныстыру.Допты алу әдіс-тәсілдерінүйретіп,ойын техникасын меңгерту.

Бағалау критерииі

Оқушылар мыналарды орындай алады:

  • Оқушылар командалық спорттық ойындардағы тактика мен стратегиялық амалдардың маңыздылығын түсінеді

  • Оқушылар үлкен және кіші футбол ойындардағы қолданылатын тактикалық амалдарға мысалдар келтіре алады

  • Оқушылар тиімді тактикалық амалдарды бағалай және анықтай алады

Сабақтың кезеңі/ уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

Оқушыларды сапқа тұрғызып сәлемдесу, түгелдеу. Спорттық киімдеріне назар аудару. Оқушылар өздерін қалай сезініп тұрғандарына аса мән беру. Қауіпсіздік ережесін таныстыру, қайталау.

Бүгінгі сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. Алдағы жұмыстармен таныстыру.

Оқушыларға бүгінгі сабақ мақсатынабайланысты сұрақтар қою (миға шабуыл)!!! Слайдтар мен жұмыс орындау.

  • Командалық ойындарда не үшін тактикалық амалдарды қолданамыз?

  • Тактика амалдар қаншалықты маңызды?

  • Командаларда тактиканы кім ұсынады?

  • Үлкен және кіші футболда қандай тактикалық комбинацияларды білесіңдер?

Денені қыздыру жаттығулары:

Спорт зал бойынша айнала арнайы жүгіру жаттығуларын орындау. Шеңбер жасап тұру: мойын бұлшық еттерінен бастап жаттығу жасау. Иық, қол, аяқ буындарына жаттығу жасау.

Оқушы өз жұбын табады

Әдіс арқылы қайталау

Сұрақ жауап орындайды

Қол шапалақ



АКТ http://tankaz.kz

 
Электронды оқулық

Ортасы

Оқушылар футбол добын конустар арасынан алып жүреді. Әр оқушыда бір доптан. Бұл жаттығуда оқушылар допты жақсы сезінуімен қатар аяқ буынын қыздырады. Конустар арасынан асықпай бір қалыпты дұрыс допты алып жүреді.Допты алып жүргенде аяқтың сыртқы немесе ішкі жағымен өз қалауларынша қолданады



Оқушылар бір-біріне допты еден арқылы пас алмасады. Жаттығуды орындауда доптың дұрыс қарсы тұрған оқушыға бағыттауын қадағалайды. Допты табан арқылы тоқтатып, аяқтың сыртқы жағымен апереді.





Оқушылар алаңның ортасында 3-2 не болмаса, 4-1 болып квадрат ойнайды. Бұл жаттығуда оқушылар жылдам допты бір-біріне әперу болып табылады. Оқушылардың жеке шеберліктері жақсы көрінеді.



Оқушыларға мұғалімнің допты беру арқылы қақпаға допты тебу жаттығуы






Екі жақты футбол ойынын көрсету (ойында қайта қарау)



ойын барысында тактикалық әрекеттерді дұрыс қолданды

қандай стратегиялар қолданатын ойын барысында көрсетеді

ойын жағдайында барлығы жүзеге асатын тактикалық тәсілдерді көрсетеді

Жүріп, арақашықтықты сақтап, жүгіруді толық, дұрыс орындау керек, тоқырыптық негізгі жаттығуларын көрсетіп, түсіндіреді.

Жаттығу әрбір екі жұп тізбектер арасында жүргізіледі, яғни төрт тізбек бір-біріне қарама-қарсы

5-6 м арасында тұрады.



Смаликтер арқылы

ҚБ өзін өзі бағалау

ҚБ «Бәрекелді,әттеген-ай»


Бағалау парақшасын толтырады.

ҚБ Бағдаршам


Әр әрекет үшін үлкен бос кеңістік.

Ноутбуктар. Баскетбол ойынның 

үзіндісіне сілтеме: https://www.youtube.com/watch?v=efNUV8l5FVc_

Файл: №1-карточка, файл: №2-

Сабақтыңсоңы


Қорытынды.
-Бүгінгі сабақтан не білдіңдер?

-Сендер үшін не маңызды болды?

-Сабақтың басында айтылған мақсатымызға жеттік пе?

- (ҚБ)Бүгінгі сабаққа барлығымыз жақсы қатыстық. Бас бармақ арқылы озімізді бағалайық.

Рефлексия: Балалар алған білімдері бойынша өздерін өздері бағалайды. Бағалаудың үш сатысына стикерлер жапсырады.1.

Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.




Рефлексия парағы




Бөлім




Педагогтың аты-жөні




Күні




Сынып

Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы

Пианербол ойынға допты қосу


Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

3.2.5.1. Қажет болған жағдайда  шығармашылық міндеттерді талқылау және қолдану

Сабақтың мақсаты


Қарапайым жаттығуларды белсенді орындау, топтық жұмыстарда адамгершілік құндылықтар және патриоттық сезімді талқылау.

Бағалау критерииі

Ойындар барысында қарапайым жаттығуларды дұрыс пайдаланады, белсенді қимылдайды, адамгершілік құндылықтар, патриоттық сезімді түсінеді.

Сабақтың кезеңі/ уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

Уақытты жоспарлау:

Дайындық бөлім: 8-10 мин.

Спорттық киімдеріне назар аудару. Сәлемдесу.

Жаңа сабақ түсіндіру, өтілу барысымен таныстыру.

Қатардағы жаттығулар. Оңға, солға бұрылулар. Мәнерлі жүрістер.

Жүрістегі жаттығулар. Жаттығуларды біркелкі, дұрыс орындау. Арақашықтықты сақтау. Козғалыстағы жаттығулар тізбегі. Қолға, аяқа арналған бой жазу жаттығулары. Шеңберге тұру.

Жалпы дамыту, жетілдіру жаттығулары. Созылуға, иілуге арналған жалпы дамыту жаттығуларды орындау. Буындарды, бұлшық еттерді негізгі қимыл-қозғалыстарды орындауға дайындау.

Оқушы өз жұбын табады

Әдіс арқылы қайталау

Сұрақ жауап орындайды

Қол шапалақ




Ортасы

(И, К, Г) Пионербол ойынындаоқушылар допты екі қолмен лақтырып ,қағып алу шеберлігін дамытады.

Пионербол –командалық ойын .Әр командада

6 оқушыдан ойнайды.  Екі команданы  бөліп  тұратын –волейбол торы.Ойын кезінде оқушылар тізелерін сәл бүгіп тұрады.Мұғалемнін берген белгісі бойынша бір команда ойынды бастайды. Ойыншылыр  допты екі рет бір-біріне лақтырып беріп,үшінші ретінде тордан асырады.Допты екінші команданың бір ойыншысы жерге түсірмей қағып алуы керек .Сол ойыншы ойынды әрі қарай жалғастырады.Қай команда көп ұпай жинаса ,сол команда жеңіске жетеді.

Әр командада көп болғанда 6 ойыншыдан болуы керек.

Әр ойыншының өз орны болуы тиіс.

Мұғалім ысқырықпен белгі беру арқылы ойынды бастап, басқарып тұрады .

Допты әр команданың ойыншылары екі рет бір- бірлеріне лақтырып беріп,үшіншісінде тордан асырып лақтыруы керек .

Егер доп торға тисе немесе алаңнан шығып кетсе , онда да қарсылас командаға беріледі .

Ойын команданың біреуі 6-дан 10 ұпай алғанға дейін созылады .

.

(И, Г, Э) «Күн мен түн». Ойыншылар алаң ортасында бір-біріне арқасымен тұратын екі топқа бөлінеді, олардың аралығы 1,5 м. Бір топқа «Күн» атауы, екінші топқа «Түн» атауы беріледі. Әр топтың өз алаңында (10—12 м) үйі бар. Мұғалім кенеттен топ атауының біреуін атайды, мысалы «Күн!» Осы топтың ойыншылары өз үйлеріне жылдам жүгіріп барады, ал басқа топ қуып жетіп, оларды ұстайды. «Ұсталған» ойыншылар басқа топқа өтеді және т.б. Ойын бірнеше рет өткізіледі, содан кейін бірдей жүгірісте (үш немесе төрт) әр топтан ұсталған ойыншылар саны саналады.

Көбірек ойыншыларды ұстаған топ жеңеді.

Допты кедергілердің арасымен алып жүру(оң және сол аяқпен)

-Допты кедергілерге тигізбеу.

Оқушылары екіге бөліп допты бір-біріне беру,алып жүру тәсілдерін жетілдіредіру.

Допты әріптесіне дәл беру керек.

Қозғалып келе жатқан допты қақпаға жүгірете тебедіу.

Оң және сол аяқпен тебуді үйрену.

Допты алып жүріп ,қарсыласты алдап қақпаға тебеді



Бас бармақ



ҚБ «Бәрекелді,әттеген-ай»


Бағалау парақшасын толтырады.

ҚБ Бағдаршам


Ысқырық

Пазлдар

Бағалау парағы

Интербелсен-ді тақта

Ысқырық

«Доп», стикер

Сабақтыңсоңы


«Қар кесегі» тәсілі арқылы оқушылар өтілген тақырып бойынша бірнеше сұрақ дайындап, бір-біріне лақтырады. Сол арқылы сабақты қорытындылайды.

«Бес саусақ» тәсілі. Оқушылар параққа алақандарын қойып, оны жиегімен қаламмен айналдырып өтеді. Осыдан соң олар сабақ туралы мынандай сұрақтарға жауап беріп, салынған саусақтарына жазады:

Бас бармақ - бүгін сабақта ең құнды мәселе қандай болды?

Балалы үйрек – мен топта/жұпта қалай жұмыс жасадым?

Ортан терек – мен бүгін қандай білім мен тәжірибе алдым?

Шылдыр шүмек – сабақ маған ұнады ма? Неліктен?

Кішкентай бөбек – мен сабақта өзімді қалайша сезіндім?




Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.




Рефлексия парағы




Бөлім




Педагогтың аты-жөні




Күні




Сынып

Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы


Шабуыл әрекеті арқылы ойындар


Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

3.3.4.1.   Денсаулықты нығайтуға ықпал ететін аз ғана дене жаттығуларын орындау кезінде қиындықтар мен тәуекелдерді түсінеді, оларға жауап қайтарудың кейбір негізгі жолдарын анықтайды                                                       

Сабақтың мақсаты


Барлық оқушылар келесіге қабілетті:

Алаңда әртүрлі қарқынмен қозғала алады.

Бөренде тепе-теңдік сақтау

Динамикалық тепе-теңдік сақтау дағдысын пайдалану.

Оқушылар көпшілігі келесіге қабілетті:

Гимнастикалық отғыштардан секіре алады

Кедергілер арасымен қозғалыс жасай алады

Кейбір оқушылар келесіге қабілетті.

Тепе-теңдік жаттығуларын өз беттерімен орындай алады.

Бағалау критерииі

Адамгершілік құндылықтар және патриоттық сезімді түсіну және талқылау

Сабақтың кезеңі/ уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

(Б) Оқушылар сапқа тұрады. Сәлемдесу. Тізені көтеріп жүгіру. Алақанға өкшені тигізіп жүгіру. Қос аяқпен секіру. Кедергілердің үстінен секіріп өту. кедергілер арасымен жүгіру. артпен жүгіру. Бақа тәрізді кедергілер арасымен секіру. Жаймендеп жай жүріспен жүру.

(Ұ,Ө) Нұсқау - жүгірген кезде қол-аяғының қимылдарын үйлестіреді. Жүгіру мен жүруді орындаған кезде арақашықтықты сақтайды. Фигуралы жүрістерді орындаған кезде арақашықтықты сақтау.

Жұптық жұмыс. Оқушыларға сақиналарды (обруч)аталған деңгейге дейін көтеруді ұсынамыз. Иық деңгейіне дейін, басымыздан жоғары, бел тұсына ұстау.

Жұптасып жұмыс жасау сақинаны бірінші оқушы ұстап тұрады. Екінші оқушы допты сақинаның ортасынан өткізу керек.

Оқушы өз жұбын табады

Әдіс арқылы қайталау

Сұрақ жауап орындайды


Қол шапалақ


Сурет

суреттер


Семантикалық карта


Ортасы

Гимнастикалық бөрненің үстінде тепе-теңдік сақтап жүру.

Кезектесіп оқушылар гимнастикалық бөрененің үстінен тепе-теңдік сақтап жүреді. Қауіпсіздік ережесін сақтап жүруді ұсынамыз.

Берілген тапсырмаларды орындау:

Бірінші кедергі гимнастикалық отырғыштың екеуін қойып, содан қолдың көмегімен тартылу.

Екінші кедергі кегилер арасымен жүгіріп жылдам өту.

Үшінші кедергі гимнастикалық отырғыштың біреуінен оңға және солға секіру

Төртінші кедергі сақиналардан (обруч) секіріп өту.

Оқушылар тепе-теңдік дегеніміз не?

Неліктен гимнастикалық бөренеде тепе-теңдік сақтау кезінде қолдың көмегіне сүйенеміз?

Сергіту сәті "От шашу"

Оқушыларды шеңберге тұрғызып, төменнен жоғарыға қарай шапалақтаймыз. Үш рет қайталаймыз.
Алма жинау ойыны (топтық жұмыс)

Оқушыларды екі топқа бөлеміз. Сақиналарды (обруч) төртеуін әр жерге орналастырамыз да, Оқушылардың қолына алма суреті бейнеленген парақтар таратамыз. Сол суреттерге қарап оқушылар топтасып алманы түстеріне сәйкес сақинаның ішіне орналастыру керек.

Оқушылар топпен жұмыс жасаған сіздерге ұнады ма? Топта қалай жұмыс жасау керек екен?

Сұрақтар қорапшасынан» алынған түрлі деңгейдегі тапсырмаларды орындайды.

өздерінің тағы не білгілері немесе қажеттіліктерін «Сұрақтар қорапшасына» жазып қалдырады.

Уақыттарын есептептемей жүгірту

Айту. Дайындал, назар сал, марш деген

кезде, қолмен аяқтың қозғалуын дұрыс

көрсету.

Қателіктерін айту және жою.

Старттан кейін қолмен аяқтың қозғалуын дұрыс көрсету.

Қателіктерін айту және жою.

Старттық жүгірістен кейін қолмен аяқтың қозғалуын дұрыс көрсету.

Қателіктерін айту және жою.

Уақытқа тексеру





Мұғалім ысқырығы

Керекті спорттық жабдықтар және инвентарь:

Кроссқа дайындық ресурстары:

https://www.youtube.com/watch?v=X4wNW8dp2YU


Сабақтыңсоңы


Сабақты қорытындылау:

  1. Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды?

  2. Бағалау критерийі қандай?

  3. Көбейтіндінің берілген натурал санға бөлінгіштігін қалай талдау керек?




Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.




Рефлексия парағы



Бөлім




Педагогтың аты-жөні




Күні




Сынып

Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы


Шабуыл әдістері


Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

3.3.4.1.   Денсаулықты нығайтуға ықпал ететін аз ғана дене жаттығуларын орындау кезінде қиындықтар мен тәуекелдерді түсінеді, оларға жауап қайтарудың кейбір негізгі жолдарын анықтайды                                                       

Сабақтың мақсаты


Денені қыздыруді және қалпына келтіруді түсіну және орындау

Бағалау критерииі

Адамгершілік құндылықтар және патриоттық сезімді түсіну және талқылау

Сабақтың кезеңі/ уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

Сәлемдесу.Сапқа отырғызу. сабақ барысын түсіндіру. Қауіпсіздік және тәртіп ережелері.жүру ,

Кеңістікте топпен жүгіргенде неге сақ болу керек екенімізді айта аласын ба?

орташа қалыпта жүгіру , алаңның оң жағынан сол жағына қарай .

1 . Екі қол жоғарыда аяқтың ұшымен, екі қол белде өкшемен жүру.

2. Жеңіл жүгіріске көшу .

3.аяқты артқа , қолға жеткізе жүгіру, екі қол алдыда тізені биік көтере жүгіру. 4.Оң және сол жақ қырымен адымдап жүгіру екі қол белде

5 .Жылдамдыққа жүгіру

6. қолды екі жақтан тыныс ала көтеріп , түсіру, демді қалпына келтіру.

Ж.Д.Ж. орнында


Оқушылар «шаттық шеңберіне» тұрып, мұғаліммен бірге қайталайды.

Үй тапсырмасын айтады, тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді.

Қол шапалақ




Стикер

Сөздер жазылған қима қағаздар

АКТ



Ортасы

Қауіпсіздіктехникасы

Эстафета ойындары

Ойын эстафеталарын жүргізу, оқушыларды 2 топқа бөлу, аралықты 10 -12 метр ету:

1-нұсқа:

- жылан болып жүгіру

- жұптармен жүгіру

- ұзындыққа орыннан секіру

- көздеп лақтыру

2-нұсқа:

- оң аяқпен секіру

- сол аяқпен секіру

- көшбасшының артынан жүгіру

- капитанға доп беру

Оқушылар 2 топқа бөлінеді және жалпы старт сызығынан тізбекке бір-бірлеп тұрады. 3 м аралықта жүгіру сызығынан көлденең тұста орындықты орналастыру. Орындықтан 3 м аралықта және оған параллель сызықтарды жүргізу. Осы сызықтан 5 м аралықта диаметрі 1 м шеңберлерді топ саны бойынша сызу. Волейбол добы бойынша әр топтың бірінші ойыншылары. Мұғалім әр топқа төрешіні тағайындайды. Мұғалімнің сигналы бойынша ойыншылар орындыққа қарай жүгіреді және одан секіреді, содан кейін сызықтардың жанында тоқтайды да шеңберге түсу үшін допты лақтырады. Бұдан кейін доптың артынан жүгіреді, оны көтереді, кері қайтқанда қайта орындық арқылы секіреді, өз тобына қарай жүгіреді және жалпы сызықтан допты келесі ойыншыға береді. Ол осы әрекетті қайталайды. Айып саны аз болып эстафетаны ерте аяқтаған топ жеңед
Қозғалыс ойындар

Сұрақтар қорапшасынан» алынған түрлі деңгейдегі тапсырмаларды орындайды.

өздерінің тағы не білгілері немесе қажеттіліктерін «Сұрақтар қорапшасына» жазып қалдырады.

Уақыттарын есептептемей жүгірту

Айту. Дайындал, назар сал, марш деген

кезде, қолмен аяқтың қозғалуын дұрыс

көрсету.

Қателіктерін айту және жою.

Старттан кейін қолмен аяқтың қозғалуын дұрыс көрсету.

Қателіктерін айту және жою.

Старттық жүгірістен кейін қолмен аяқтың қозғалуын дұрыс көрсету.

Қателіктерін айту және жою.

Уақытқа тексеру




Бас бармақ
ҚБ «Бәрекелді,әттеген-ай»


Бағалау парақшасын толтырады.

ҚБ Бағдаршам


Мұғалім ысқырығы

Керекті спорттық жабдықтар және инвентарь

Сабақтыңсоңы


Кері байланыс Маған сабақта не ұнады. 2. Маған немен жұмыс істеу керек? 3. Смайл арқылы өзінің көңіл-күйін бейнелейді және стикерді күн бейнесіндегі тақтаға жапсырады.


Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.




Рефлексия парағы




Бөлім




Педагогтың аты-жөні




Күні




Сынып

Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы


Футбол ойыны


Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

3.2.8.1  Әр түрлі дене жаттығуларын орындау кезіндегі рөлдерді көрсету және атау

Сабақтың мақсаты


Допты өз әріптесіне беруді үйрету.

Допты қағып алуды жетілдіру.

Споттық ойындар арқылы ептілікке, батылдыққа дағдыландыру, танымдылығын дамыту, бауырмашылдыққа, бірліке, татулыққа, инабаттылыққа баулу.


Бағалау критерииі

Допты әріптеске беру әдісі, қабылдау-допты тоқтату, соғу әдісін жетілдіреді

Жүгіру барысында қол-аяқ қозғалысын үйлесімділігін қадағаласа

Сабақтың кезеңі/ уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

Дайындық бөлімі.

1. Сапқа тұру. Рапорт беру. Сабақтың мақсатымен таныстыру.

2. Саптағы жаттығулар.

3. Арнайы жүріс жаттығулары: аяқтың ұшымен, өкшемен, аяқтың сыртқы жанымен, жартылай отырып, толық отырып жүру.

4. Арнайы жүгіру жаттығулары: тізені жоғары көтеріп, аяқты артқа бүгіп, аяқты алға сермеп, оң, сол жақ бүйірмен, бір аяқтан, бір аяққа секіріп, артқа қарап жүгіру.

5. Аяқты жиі басып жүгіру:

6. Жүріп келе жатып секіру:

7. Жүріп келе жатып оңды-солды секіру:

8. Аяқты қайшылап оң жақпен, сол жақпен жүгіру:

9. Жай бастап, жылдамдықты арттыра жүгіру:

Мұғаліммен сәлемдеседі.

Үй тапсырмасын айтады, тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді.


Қол шапалақ



Ұялы телефон

Және интернет желілері

Кітап


Ортасы

Негізгі бөлім.

1. Допты алып жүру және әріптесіне беру.

2. Көрсету, түсіндіру.

А) Ойыншы допты қарсы тізбектегі әріптесіне, аяқтың іш жағымен беріп, өз тізбегінің ең соңына барып тұрады да жаттығуды жалғастырады. Жаттығуды 2-3 рет қайталау


Б) Ойыншы допты қарсы тізбектегі әріптесіне, аяқтың іш жағымен беріп, шапшаң қозғалыста қарсы тізбектің соңына барып тұрады да жаттығу жалғасады, 3-4 рет қайталау.



В) Бір-біріне қарама қарсы екі тізбек, ортасында бір ойыншы,сол ойыншы өзіне келген допты аяқтың ішіменен береді, оған доп берген ойыншымен ширақ қозғалыста доп алмастырады: 2-3 рет қайталау.



Г) Тізбектегі ойыншылар алма-кезек допты жіргізу, кедергілерден айналып өту, басқа ойыншыларға допты беру жаттығуларын орындап, тізбектің соңына барып тұрады. 2-3 рет жаттығуды қайталау.



Үйренген жаттығулармен екі жақты тапсырма ойыны

Алаңда ойыншыларға допқа қол тигізуге болмайды. Ойыншы қолмен тек қана доп бүйірден шыққан кезде ойнайды. Қолмен ойнау тек қақпашыға рұқсат берілген. Қақпашы допты тек өз айып алаңында ғана қолға ұстауына болады. Егер доп қақпа жағынан сыртқа шықса «бұрыштама» добы беріледі. Қарсылас алаңға допсыз жалғыз тұруға тыйым салынған. Қарсылас екі команданың ойыншылары ойын барысында өздерінің таңдап алған шабуылдау және қорғану тәсілдерін ұйымдастыру жүйелерінің шеңберінде техникалық – тактикалық тәсілдерімен қимылдарды пайдалана отырып, қарсыластар қақпасына көбірек доп соғуды, сонымен қатар өз қақпаларына доп өткізбеуді көздейді.


Ойын ережесін мұқият тыңдап, есте сақтау арқылы ойын ережелерін көрсетті
Жаттығуды дұрыс орындауын топпен сақтайды



ҚБ. «Жұлдызша» арқылы бағалау
«Ішкі және сыртқы шеңбер» техникасы бойынша өзара бір-бірін бағалайды.
ҚБ «Бәрекелді,әттеген-ай»


Бағалау парақшасын толтырады.

ҚБ Бағдаршам


Мұғалім ысқырығы

Керекті спорттық жабдықтар және инвентарь

Сабақтыңсоңы


Кері байланыс: «Екі жұлдыз бір тілек»

Үйге тапсырма: «Киіміңе қарап қарсы алады, ақылыңа қарап шығарып салады» деген сөзбен келісесіңдер ме? Екі жақты күнделікпен ойларыңды туынды және күрделі сөздермен дәлелдеп жаз

Рефлексия: «Жылан» әдісі


Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.




Рефлексия парағы