Файл: Бекітемін ыса мерзімді саба жоспары Сабаты таырыбы.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 30.11.2023

Просмотров: 124

Скачиваний: 2

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Бекітемін:

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Сабақтың тақырыбы: Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

5,6 сыныптардағы математика курсын қайталау

Педагогтің аты-жөні:




Күні:

23.05.22.

Сыныбы: 6

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

5,6 сыныптардағы математика курсын қайталау

Сабақтың мақсаты:

  • түріндегі сызықтық теңсіздіктерді шығара алады;

  • теңсіздікті бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздік түріне келтіре алады;

  • теңсіздіктердің шешімдерін координаталық түзуде кескіндей алады;

  • теңсіздіктердің шешімдерін сан аралығы арқылы және берілген сан аралығын теңсіздік түрінде жаза алады.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/ Уақыты

I.Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


I.Ұйымдастыру кезеңі.

Сәлемдесу, түгелдеу, сабаққа дайындықтарын тексеру.

Сабақты жағымды ахуалдан бастау. Қайталау сұрақтары.

« Не білемін»

  1. Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздік дегеніміз?

  2. Теңсіздікті шешу дегеніміз не?

  3. Мәндес теңсіздік дегеніміз не?

  4. Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерді шешу жолы?

  5. а=0 және в˂0 болса, теңсіздіктің шешімі қандай болады?

  6. а=0 және в˃0 болса, теңсіздіктің шешімі қандай?




Шаттық шеңберін құрып «Өзіңе тілегенді,өзгеге тіле»! әдісі арқылы бір-біріне тілек айтып,жақсы көңіл күй сыйлайды.

Тиімділігі: Оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл -күйін көтереді, бауырмалдығын оятады.

«Мен саған, сен маған» арқылы оқушылар бір-бірінің үй тапсырмасын тексереді.


Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісіарқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»






Сабақтың ортасы


Тапсырма- 1

№1.

  1. 6у – ( у + 8 ) – 3( 2 – у )≤ 2;

  2. 4( 2 – 3х ) – ( 5 – х ) > 11 – х.

  3. 3 ( х – 4 ) – 7 ≤ 3 – 2( х + 6 ).

  4. 2( 2х – 3 ) > 1 – 2( х + 5 ).

  5. 6х ≥ 2( 1 – х ) – 3( х + 1 ).

№2. Екі қаланың арақашықтығы 300 км-ден кем болатын. Пойыз бір қаладан шығып, екінші қалаға қарай 3 сағат жүргенде екінші қалаға дейін 45км қашықтық қалды. Пойыздың жылдамдығын бағалаңыз.
№3. x-тің қандай мәндерінде өрнектің мәні теріс сан болады: 2x – 5; 1,4x – 7; 6 – x?
4. «Қатесін тап»

1)5у+9≤3-7у,   2)3х+1≤4х-5,   3)6-5у˃3у-2, 4)3-7у˃5у-3,

5у-7у≤3-9,       3х-4х≤-5+1,    5у-3у˃-2-6,      7у-5у˃-3-3,

-2у≤-6,              -х≤-4,              2у˃-8,          2у˃-6,

у 3.                х≤4.                 у -4.               у˃-3.



«Кім жылдам»

№1. Теңсіздікті шешіңіздер :

а) 2х ≤ 10             д) у-4 ≥ 14

б) х+3 ≥ 7             е) −3у > −9

в) −4х < 8             ж) 13 < 8-х

г) -х < 5

Жауаптар:

х < 3    х ≤5    х ≥ 4    х > −2    х ≥ 18    х < −5    х > −5

№2. Координаттық түзуде көрсетілгенді аралық түрінде жазыңыз:



Оқулықтан

1550, №1552






Оқулық, интернет ресурстары

Оқулық

Сабақтың аяғы



Сабақты қорытындылау:

Сабақтың соңында алған білімдері бойынша қорытынды математикалық тест (2 тапсырма) аламын.

Үйге тапсырма беру: №1553.



Оқушыларға «Білім сандығы» кері байланыс парағы таратылады. Оқушылар өздері белгілейді.

Мақсаты: Өз ойын айтып, сабақты бекіту, қорытындылау.



Оқушылар

бір-бірінің сабаққа қатысу белсенділігіне қарай «Мадақтау сөздері» әдісі арқылы бірін-бірі бағалайды. Жарайсың!, Керемет!, Жақсы!, Талпын!,.






Бекітемін:

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Сабақтың тақырыбы: Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

5,6 сыныптардағы математика курсын қайталау

Педагогтің аты-жөні:




Күні:

24.05.22.

Сыныбы: 6

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

5,6 сыныптардағы математика курсын қайталау

Сабақтың мақсаты:

  • түріндегі сызықтық теңсіздіктерді шығара алады;

  • теңсіздікті бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздік түріне келтіре алады;

  • теңсіздіктердің шешімдерін координаталық түзуде кескіндей алады;

  • теңсіздіктердің шешімдерін сан аралығы арқылы және берілген сан аралығын теңсіздік түрінде жаза алады.


Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/ Уақыты

I.Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


I.Ұйымдастыру кезеңі.

Сәлемдесу, түгелдеу, сабаққа дайындықтарын тексеру.

Сабақты жағымды ахуалдан бастау. Қайталау сұрақтары.

« Не білемін»

  1. Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздік дегеніміз?

  2. Теңсіздікті шешу дегеніміз не?

  3. Мәндес теңсіздік дегеніміз не?

  4. Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерді шешу жолы?

  5. а=0 және в˂0 болса, теңсіздіктің шешімі қандай болады?

  6. а=0 және в˃0 болса, теңсіздіктің шешімі қандай?




Шаттық шеңберін құрып «Өзіңе тілегенді,өзгеге тіле»! әдісі арқылы бір-біріне тілек айтып,жақсы көңіл күй сыйлайды.

Тиімділігі: Оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл -күйін көтереді, бауырмалдығын оятады.

«Мен саған, сен маған» арқылы оқушылар бір-бірінің үй тапсырмасын тексереді.


Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісіарқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»






Сабақтың ортасы


Тапсырма- 1

№1.

  1. 6у – ( у + 8 ) – 3( 2 – у )≤ 2;

  2. 4( 2 – 3х ) – ( 5 – х ) > 11 – х.

  3. 3 ( х – 4 ) – 7 ≤ 3 – 2( х + 6 ).

  4. 2( 2х – 3 ) > 1 – 2( х + 5 ).

  5. 6х ≥ 2( 1 – х ) – 3( х + 1 ).

№2. Екі қаланың арақашықтығы 300 км-ден кем болатын. Пойыз бір қаладан шығып, екінші қалаға қарай 3 сағат жүргенде екінші қалаға дейін 45км қашықтық қалды. Пойыздың жылдамдығын бағалаңыз.
№3. x-тің қандай мәндерінде өрнектің мәні теріс сан болады: 2x – 5; 1,4x – 7; 6 – x?
4. «Қатесін тап»

1)5у+9≤3-7у,   2)3х+1≤4х-5,   3)6-5у˃3у-2, 4)3-7у˃5у-3,

5у-7у≤3-9,       3х-4х≤-5+1,    5у-3у˃-2-6,      7у-5у˃-3-3,

-2у≤-6,              -х≤-4,              2у˃-8,          2у˃-6,

у 3.                х≤4.                 у -4.               у˃-3.



«Кім жылдам»

№1. Теңсіздікті шешіңіздер :

а) 2х ≤ 10             д) у-4 ≥ 14

б) х+3 ≥ 7             е) −3у > −9

в) −4х < 8             ж) 13 < 8-х

г) -х < 5

Жауаптар:

х < 3    х ≤5    х ≥ 4    х > −2    х ≥ 18    х < −5    х > −5

№2. Координаттық түзуде көрсетілгенді аралық түрінде жазыңыз:



Оқулықтан

1550, №1552






Оқулық, интернет ресурстары

Оқулық

Сабақтың аяғы



Сабақты қорытындылау:

Сабақтың соңында алған білімдері бойынша қорытынды математикалық тест (2 тапсырма) аламын.

Үйге тапсырма беру: №1553.



Оқушыларға «Білім сандығы» кері байланыс парағы таратылады. Оқушылар өздері белгілейді.

Мақсаты: Өз ойын айтып, сабақты бекіту, қорытындылау.



Оқушылар

бір-бірінің сабаққа қатысу белсенділігіне қарай «Мадақтау сөздері» әдісі арқылы бірін-бірі бағалайды. Жарайсың!, Керемет!, Жақсы!, Талпын!,.