Файл: М. Мметова атындаы орта мектебі кмм малімні атыжні.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 05.12.2023
Просмотров: 168
Скачиваний: 9
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Жеке жұмыс.
1.Екі үшбұрыштың үш қабырғасы және үш бұрышы тең, олар тең үшбұрыштар ма?
2.Барлық қабырғасы тең үшбұрыш тең бүйірлі үшбұрыш па?
3.Екі тікбұрышты үшбұрыштың сүйір бұрыштары тең, олар тең
үшбұрыштар ма?
4.Бір катеті және бір бұрышы (сүйір бұрышы болмауы да мүмкін) тең тікбұрышты үшбұрыштар, тең үшбұрыштар ма?
5.Катет гипотенузадан үлкен болуы мүмкін бе?
6.Екі тікбұрышты үшбұрыш тең, егер олардың сәйкес екі катеттері тең болса.
7.Үшбұрыштың бір бұрышы 179o-қа тең болуы мүмкін бе?
І. Практикалық тапсырма:
300 -қа қарсы жатқан катеті мен гипотенузасын өлшеңдер және кестені толтырыңыздар;
№ | С | А | ВС | АВ |
1 | | | | |
2 | | | | |
Оқулықпен жұмыс. №3.22
Дескриптор:
-Үшбұрыш теңсіздігін біледі
- Теореманы дәлелдейді
- Сызбасы
Сабақ жоспары
Бекітемін:
«М.Мәметова атындағы орта мектебі» КММ
Сабақтың тақырыбы: Перпендикуляр және оның проекциясы, көлбеу. БЖБ №5
Бөлімі: | Түзулердің өзара орналасуы | |||||
Мұғалімнің аты-жөні: | | |||||
Сынып: 7 «Б,Г» | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | |||||
Күні: | 09.03.2023 ж. | |||||
Сабақтың тақырыбы: | Перпендикуляр және оның проекциясы, көлбеу.БЖБ №5 | |||||
Оқу мақсаты: | 7.1.2.8 перпендикуляр, көлбеу және көлбеудің проекциясы ұғымдарын меңгеру; 7.1.2.9 нүктеден түзуге түсірілген перпендикулярдың біреу ғана болуы туралы теореманы дәлелдеу және қолдану; | |||||
Сабақ мақсаты | -перпендикуляр, көлбеу және көлбеудің проекциясы ұғымдарын ажырата біледі; | |||||
Сабақ барысы | ||||||
Уақыты | Кезең дері | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
2 минут | Ұйымдастыру | Сәлеметсіздерме! Бүгін, Перпендикуляр түзулер. Перпендикуляр, көлбеу және оның проекциясы тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: -перпендикуляр, көлбеу және көлбеудің проекциясы ұғымдарын ажырата білу;
Сәйкестік тестісі.
| Сұрақтарға жауап береді | | Whatsapp месенжерін қолдану. | |
8 мин | Жаңа сабақты бекіту | «Егер түзу жазықтықта жатқан кез келген түзуге перпендикуляр болса, онда ол жазықтыққа перпендикуляр болады» деген тұжырым дұрыс па? (ДҰРЫС)
Егер түзу жазықтыққа перпендикуляр болса, онда ол жазықтықта жатқан үшбұрыштың екі қабырғасына перпендикуляр болады. Бұл тұжырым дұрыс па? (ДҰРЫС | Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады | Дескриптор: -Үшбұрыш теңсіздігін біледі - Теореманы дәлелдейді - Сызбасы | Интернет ресурстары | |
15 минут | Бекіту тапсырмасы | Топтық жұмыс Деңгейлік тапсырмалар: І деңгей тапсырмалары 1. ОВ-суретте берілген. COF бұрышының биссектриcсасы, ∠АОВ=140°. ∠СОВ бұрышын табыңдар. 2. m‖n, x-y=46° болса x=? 3. m‖n x=? 4. Төбелері ортақ, сәйкес қабырғалары перпендикуляр екі бұрыш берілген. Олардың бірі екіншісінен 4 есе кем. Осы бұрыштарды табыңдар. ІІ деңгей тапсырмалары 1.АВСD тіктөртбұрышы берілген. Оның қарама-қарсы қабырғалары арқылы өтетін түзулері параллель екенін дәлелдеңдер. 2 АВСD тіктөртбұрышы берілген. Оның іргелес қабырғалары арқылы өтетін түзулері перпендикуляр екенін дәлелдеңдер. ІІІ деңгей тапсырмалары 1. Төбелері ортақ бір сүйір және бір доғал бұрыш берілген. ОЛ бұрыштардың сәйкес қабырғалары перпендикуляр. Пайда болған екі сүйір бұрыштың тең болатынын дәлелдеңдер | Берілген тапсырма бойынша есепті орындайды Берілген тапсырмаларды орындайды. Оқулықтан тақырыпқа қатысты есептерді шығарады. | Дескриптор: - есептерді шығарып -жауабын жазады 4-балл Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады Дескриптор: -Сұраққа жауап береді Сонымен қатар, өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. | Жалпы білім беретін мектептің 7–сыныбына арналған оқулық. | |
10мин | Жеке жұмыс | Оқулықпен жұмыс. №3.35 | Тапсырманы орындайды | Мониторинг | | |
5минут | | Бүгінгі сабақта: -перпендикуляр, көлбеу және көлбеудің проекциясы ұғымдарын ажырата білу;
Рефлексия: Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет Үйге тапсырма. Қайталау. | Тақырыпты меңгергенін анықтау | Кері байланыс | |
Тексерілді: