ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 09.01.2024

Просмотров: 532

Скачиваний: 5

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

1.

Қызығушылығын ояту

Дәптермен жұмыс

Оқушылардың қиялына ерік беруіне мүмкіндік туғызады. Әр оқушының ойының маңыздылығын ескереді.

(Т) «Оқуменжазуғадаярлық»әдісі

Оқушы өзі көне құмыра тауып алса, не істейтіні туралы жазады. Мысалы:

«Мен құмыра тауып алсам, оны музейге

Дескрипторы:

өз ойын еркін жазады.
ҚБ: «Смайл» әдісі

Суреттер, дәптер







өткізер едім.













Мен көне құмыра тапсам, оның сыртын













өңдеп, құнды дүние ретінде жинап қояр













едім». т.с.с.







2. Мағынаны тану

Мұғалім оқушылардың өлеңді түсініп оқуына ықпал етеді.

Өлең мазмұнын ашу үшін сұрақтар қояды:

Құмырағағалымдарнеге

қызықты?

(Ө) «Түсініпоқы»әдісі

Балалар өлеңнің әрбір шумағын тізбекпен оқиды.

Оқыған өлең мазмұнын топта талдап, мазмұнын топта баяндайды.

Сұрақтарға жауап береді.

Дескрипторы:

өлеңді түсініп оқиды; сұрақтарға жауап береді.
ҚБ: «Ду қолшапалақ»әдісі

Оқулық




Көнеқұмыранеден













жасалуымүмкін?













Мұғалім оқушылардың өлеңде кездескен түсініксіз сөздердің мағынасын дұрыс

түсінуіне көмектеседі.

(Ұ) «Сөздік жұмысы» айдары
мәлімет дерек, ақпарат

бағалыіс– пайдалы іс




Оқулық




QR-код бойынша тыңдалым ұйымдастырылады.

Өзіндік жұмыс ретінде ұсынады. Отырар қаласы

(Ө) «Ізден» айдары

«Құмыра табылған қала туралы небілесің?»сұрағына жауап береді.

Дескрипторы:

дереккөз мәліметтерімен танысады.

Оқулық QR-код




туралы дереккөзден ақпарат алуға ынталандырады.

QR-код арқылы қызықты мәліметпен

танысады.

ҚБ: «Смайл» әдісі




Дәптермен жұмыс

Оқушылар қоршаған шоқпар, басу құрылғысы, көне құмыра суреттерін қоршау себептерін айтқызады.

Дәптердегі суреттерге мұқият қарап, көне заттарды анықтайды.

Бұл заттардың атын бір-бірінен сұрап, дәптерге жазады. Артық заттарды қоршап көрсетеді.

Дескрипторы: қажетті затты анықтап, белгілейді.

Жазу дәптері

3. Ойтолғаныс

Нақты сұрақ төңірегінде ойланып, жауап беруге жетелейді. Өз жерінің тарихын, әдебиетін, мәдениетін білген адам сол жерге тек жақсылық жасайтындығын насихаттау.

(Ө) «Қорытындыла» айдары

«Туып-өскен жеріңдіЖақсыбіліп,өсебер!»

Оқушылар өлең жолдарын қалай түсінетіндігін мұғалімнің көмегімен әңгімелейді.

Дескрипторы: тақырып бойынша қорытынды тұжырым жасайды.
ҚБ: «Смайл» әдісі




Үй тапсырмасы

Мұғалім үй тапсырмасын орындау жолын түсіндіреді.

Өзі тұрған жерде қандай музей бар екендігін

әңгімелеуге дайындалу.










108 сабақ

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сыныбы: 2-сынып

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Жыл бойы өткенді қайталау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

2.1.2.1* шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау, үзіндісін мазмұндау, сахналау

2.2.2.1 мұғалімнің көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын шығармадан таба

білу

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: көріністі қимыл арқылы бейнелей алады. Мәтін мазмұнына сәйкес сұрақтарға жауап береді.

Дамытушылық: сурет бойынша әңгімелеу кезінде кейіпкер әрекетін сипаттап, баға бере алады.

Тәрбиелік: өнерге деген құштарлыққа баулу.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

1.

Қызығушылығын ояту

Мұғалім суретке қарап, қай ертегі кейіпкерлері екенін табуды ұсынады.

(Ұ) «Оқуменжазуғадаярлық»әдісі

Суреттегі ертегі кейіпкерлерін табады.

Дескрипторы:_мәтін_мазмұнын_өз_сөзімен_айтып_жеткізеді.ҚБ'>Дескрипторы:

кейіпкерлерді таба алады.

Суреттер




Оқушылардың өздері білетін ертегі түрлерімен бөлісуіне жетекші сұрақтар қою:

  • Қандайертегілердібілесің?

  • Қандай кейіпкерді үлгітұтасың?

Сабақтың тақырыбы мен мақсаты хабарланады.

Бай,байдыңқызыБізбикеш,Алдаркөсе.
Оқушылар өздері білетін ертегі түрлерімен бөліседі.







2. Мағынаны тану

Оқу барысында оқушылардың сауатты, мәнерлеп оқуын қадағалап, түсінгенін өз сөзімен баяндауына көмектеседі.

(Т) «Аялдамамен оқу»әдісі

Балалар «Біз театрға барамыз» мәтінін бірнеше бөлімге бөліп оқиды.

Әр бөлімнен соң мазмұнын талдап, мұғалім қойған немесе өзара бір-біріне қойған нақтылау сұрақтарына жауап береді.

Дескрипторы:

мәтін мазмұнын өз сөзімен айтып жеткізеді.
ҚБ: «Ду қолшапалақ»әдісі

Оқулық




Мұғалім тапсырмалар бере отырып, оқушылардың өз бетімен жұмыс жасауына ықпал етеді.

(Ж) Шығармашылық үзіліс

Қуыршақ театрын ұйымдастыру үшін қажет құралдардың тізімін жасайды. Мысалы: қуыршақтар, декорация, қуыршақтарға арналған киімдер, ойыншықтар т.с.с.

Дескрипторы: қажетті құралдардың тізімін жасайды.




Дәптермен жұмыс

Мұғалім оқушылардың өз бетімен жұмыс жасауына ықпал етеді.

  1. тапсырма. Қуыршақ театры туралықандайсұрақ қояр едің? Жаз.

  2. тапсырма. «Пияз бен алма» мысалын оқып, оқиғаны бейнелейтін суретін салады.

Дескрипторы: өз бетімен жұмыс жасайды.

Оқулық, жұмыс дәптері

Шығармашылық жұмыс

Мұғалім тапсырмалар бере отырып, оқушылардың шығармашылық жұмыс жасауына ықпал етеді.

Қуыршақ ойнатушы немесе қуыршақ рөліне еніп, кейіпкердің қимылын ым-ишарамен бейнелейді.

Дескрипторы:

рөлге еніп, сахналайды.

Оқулық

3. Ойтолғаныс

Оқушылардың тақырыпты өз өмірімен байланыстыра отырып қорытындылауына көмектеседі.

«Қорытындыла» айдары

Театрғабардыңба?

Қандайқойылымдыкөрдің?

Оқушылар сұрақтарға шынайы жауап береді.

Кері байланыс: тақырыпты өз өмірімен байланыстырып, ой түйеді.




Үй тапсырмасы

Мұғалім үй тапсырмасын орындау жолын түсіндіреді.

Бір ертегі немесе мысал кейіпкерінің

қуыршақ бейнесін дайында. Қағаз, таяқша, жіп т.б. пайдалан.