ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 09.01.2024
Просмотров: 529
Скачиваний: 5
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
| Мұғалім оқушыларға мәтін мазмұны бойынша сұрақтар қою арқылы ойын тыңдайды. | (Ұ) «Бағала» айдары – Ертегідегібақақандай? Оқушылар сұраққа жауап береді. Барлығының ойын қимақағазға жаздырып, көрме ұйымдастырылады. Көрмеде бір оқушы басқа оқушының жазбасын оқып, не түсінгенін жеткізеді. | Дескрипторы: кейіпкердің іс-әрекетін бағалайды. | Оқулық, қимақағаз, жіп |
Дәптермен жұмыс | Мұғалім оқылған мәтінді бөлімдерге дұрыс бөлуіне көмектеседі. Әр бөлімге ат қою кезінде оқушылардың өз ойын дәлелдермен негіздеп айта алуына қолдау білдіреді. | (Т) Ықтимал жоспар:
Оқушылар мәтін мазмұнын берілген жоспар бойынша әңгімелейді. Ертегінің түрін анықтайды. | Дескрипторы: мәтін мазмұны бойынша жоспар құрып жазады. ҚБ: «Смайл» әдісі | Оқулық |
3. Ойтолғаныс | Оқушылардың өз ойын нақты дәлелмен жеткізуіне ықпал жасайды. Кейіпкердің іс- әрекетіне ұқсас жағдайлар өз өз басынан өткен болса, сұрап, айтқызуға болады. | (Ө) «Қорытындыла» айдары Бақаның саяхаты неге сәтсіз аяқталғандығының себебін анықтайды. Мысалы: бақаның шаршағандығынан, бақаның мақтаншақтығынан, бақаның ойлап тапқыштығынан т.с.с. | Дескрипторы: кейіпкердің іс-әрекетін бағалайды. | |
Үй тапсырмасы | Мәтін бөліктерін дұрыс анықтай білуге бағыттайды. | Ертегідегі оқиғаның аяқталу сәтіне сурет салу. | | |
№102 сабақ
Педагогтің аты-жөні: | |
Күні: | |
Сыныбы: 2-сынып | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Өзіңді тексер |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 2.2.9.2 сұраққа жауапты анықтамалық кітаптардан, жинақтардан, сөздіктерден табу және ақпаратты берілген үлгі кестеге салу 2.3.4.1 мұғалімнің көмегімен орфографиялық, пунктуациялық, стилистикалық қателерді табу және түзету |
Сабақтың мақсаты: | Білімділік: шығарма мәліметтерін өзара байланыстырады. Суреттер бойынша пікірін білдіреді. |
| Дамытушылық: өткен тақырып бойынша тапсырмаларды өз бетінше орындайды. Дереккөзден ақпараттар алады. Тәрбиелік: дүниетанымын кеңейтеді. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
1. Қызығушылығын ояту | Мұғалім оқушыларды жетелей отырып, өткен тақырыпты еске түсіруіне басшылық етеді. | (Ж) «Еске түсір» айдары Сөздерден жер атауын, «Екібастұз» сөзін құрап, кен орнының табылуы туралы оқыған аңызды еске түсіреді. Сурет бойынша аңыздағы оқиғаның мазмұнын айтады. | Дескрипторы: сурет бойынша әңгімелейді. | Оқулық, сурет |
2. Мағынаны тану | Мұғалім оқушыларға оқыған шығарма авторын айтқызып, ақын-жазушыларды танып, есінде сақтауына ықпал етеді. | (Ө) 1. Оқушылар «Айға аттанам, апа!» өлеңінің авторын атап, кейіпкердің басты арманын еске түсіреді. | Дескрипторы: өлең авторын еске түсіреді. | Оқулық |
Дәптермен жұмыс | Бұл тапсырманы орындату арқылы мұғалім оқушылардың шығармадағы ақпараттарды есте сақтап, оларды өзара байланыстыра алу дағдысын арттырады. | 2. Оқушылар осы сөйлемдер айтылған шығарманы еске түсіреді. Берілген екі сөзден бір сөйлем құрап жазады.
Мысалы: «Шоқан Айғаным әжесінің бауырында өсті. Ол Омбы қаласындағы кадет корпусында оқыды». | Дескрипторы: шығарма мәліметтерін өзара байланыстырады. | Оқулық, жұмыс дәптері |
| Ақпараттарды жіктеуге бағыттайды. | 4. Оқушылар көмірден қандай заттар жасалатынын еске түсіріп, жазады. | Дескрипторы: шығарма мәліметтерін жіктеп жазады. | Оқулық, жұмыс дәптері |
| Алған білімін өз өмірімен байланыстыра білуге ықпал етеді. | 5. Ертеде Қытай мемлекетіндеқандай жаңалық ойлап табылды?Сұраққа жауап беріп, ол жаңалықтың адамзат тарихындағы маңызы туралы айтады. | Дескрипторы: сұраққа жауап береді. | Оқулық |
| Оқушыларды ретімен баяндауға дағдыландырады. | (Т) 6. Оқушылар шағын топтарда дәптердің неден жасалғанын, қалай жасалғанын айтады. Ормандағы өскен ағаштан қолымыздағы дәптер болғанға дейінгі жолын білгенінше баяндайды. | Дескрипторы: дәптердің жасалу ретін баяндайды. | Оқулық |
| Мұғалім оқушылардың иллюстрацияны пайдаланып, пікір білдіруіне қолдау көрсетеді. | 7. Көлік түрлерін жылдамдығына қарай салыстыра сипаттап, ең жылдам және ең баяу қозғалатын көлік түрлері туралы пікірін білдіреді. | Дескрипторы: иллюстрацияны пайдаланып, пікірін білдіреді. | |
| Оқушылардың дереккөзбен жұмыс жасай алу дағдысын арттырады. | (Т) 8. Үш топ берілген сурет бойынша ғаламтор немесе ақпараттық әдебиеттен мәлімет жинайды. Саяхат жетекшісі рөліне еніп, сол жер туралы әңгімелейді. | Дескрипторы: дереккөзден ақпараттар алады. | Интернет желісі, ақпаратты қ әдебиетте р |
| Оқушылардың теңеу туралы түсінігін тереңдетеді. | 9. Оқушылар төменде берілген сөйлемдерді оқып, теңеу сөздерді атайды. Көл беті айнадай жарқырапжатыр. Қазандай боп үйілгенқамыстың үстінде кәдімгі қу түлкіотыр. | Дескрипторы: теңеу сөздерді табады. | |
3. Ойтолғаныс | Мұғалім оқушылардың шығарма жанрын анықтай алу дағдысын арттырады, таңдауын дәлелдермен негіздеуіне көмектеседі. | 10. Оқушылар мәтіндердің жанрын анықтап, сәйкестендіреді. | Дескрипторы: мәтін жанрын анықтайды. | Оқулық |
№103 сабақ
Педагогтің аты-жөні: | |
Күні: | |
Сыныбы: 2-сынып | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Нәтиже сабақ |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 2.2.9.2 сұраққа жауапты анықтамалық кітаптардан, жинақтардан, сөздіктерден табу және ақпаратты берілген үлгі кестеге салу 2.3.4.1 мұғалімнің көмегімен орфографиялық, пунктуациялық, стилистикалық қателерді табу және түзету |
Сабақтың мақсаты: | Білімділік: шығарма мәліметтерін өзара байланыстырады. Суреттер бойынша пікірін білдіреді. |
| Дамытушылық: өткен тақырып бойынша тапсырмаларды өз бетінше орындайды. Дереккөзден ақпараттар алады. Тәрбиелік: дүниетанымын кеңейтеді. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
1. Қызығушылығын ояту | Мұғалім оқушыларды жетелей отырып, өткен тақырыпты еске түсіруіне басшылық етеді. | (Ж) «Еске түсір» айдары Сөздерден жер атауын, «Екібастұз» сөзін құрап, кен орнының табылуы туралы оқыған аңызды еске түсіреді. Сурет бойынша аңыздағы оқиғаның мазмұнын айтады. | Дескрипторы: сурет бойынша әңгімелейді. | Оқулық, сурет |
2. Мағынаны тану | Мұғалім оқушыларға оқыған шығарма авторын айтқызып, ақын-жазушыларды танып, есінде сақтауына ықпал етеді. | (Ө) 1. Оқушылар «Айға аттанам, апа!» өлеңінің авторын атап, кейіпкердің басты арманын еске түсіреді. | Дескрипторы: өлең авторын еске түсіреді. | Оқулық |
Дәптермен жұмыс | Бұл тапсырманы орындату арқылы мұғалім оқушылардың шығармадағы ақпараттарды есте сақтап, оларды өзара байланыстыра алу дағдысын арттырады. | 2. Оқушылар осы сөйлемдер айтылған шығарманы еске түсіреді. Берілген екі сөзден бір сөйлем құрап жазады.
Мысалы: «Шоқан Айғаным әжесінің бауырында өсті. Ол Омбы қаласындағы кадет корпусында оқыды». | Дескрипторы: шығарма мәліметтерін өзара байланыстырады. | Оқулық, жұмыс дәптері |
| Ақпараттарды жіктеуге бағыттайды. | 4. Оқушылар көмірден қандай заттар жасалатынын еске түсіріп, жазады. | Дескрипторы: шығарма мәліметтерін жіктеп жазады. | Оқулық, жұмыс дәптері |
| Алған білімін өз өмірімен байланыстыра білуге ықпал етеді. | 5. Ертеде Қытай мемлекетіндеқандай жаңалық ойлап табылды?Сұраққа жауап беріп, ол жаңалықтың адамзат тарихындағы маңызы туралы айтады. | Дескрипторы: сұраққа жауап береді. | Оқулық |
| Оқушыларды ретімен баяндауға дағдыландырады. | (Т) 6. Оқушылар шағын топтарда дәптердің неден жасалғанын, қалай жасалғанын айтады. Ормандағы өскен ағаштан қолымыздағы дәптер болғанға дейінгі жолын білгенінше баяндайды. | Дескрипторы: дәптердің жасалу ретін баяндайды. | Оқулық |
| Мұғалім оқушылардың иллюстрацияны пайдаланып, пікір білдіруіне қолдау көрсетеді. | 7. Көлік түрлерін жылдамдығына қарай салыстыра сипаттап, ең жылдам және ең баяу қозғалатын көлік түрлері туралы пікірін білдіреді. | Дескрипторы: иллюстрацияны пайдаланып, пікірін білдіреді. | |
| Оқушылардың дереккөзбен жұмыс жасай алу дағдысын арттырады. | (Т) 8. Үш топ берілген сурет бойынша ғаламтор немесе ақпараттық әдебиеттен мәлімет жинайды. Саяхат жетекшісі рөліне еніп, сол жер туралы әңгімелейді. | Дескрипторы: дереккөзден ақпараттар алады. | Интернет желісі, ақпаратты қ әдебиетте р |
| Оқушылардың теңеу туралы түсінігін тереңдетеді. | 9. Оқушылар төменде берілген сөйлемдерді оқып, теңеу сөздерді атайды. Көл беті айнадай жарқырапжатыр. Қазандай боп үйілгенқамыстың үстінде кәдімгі қу түлкіотыр. | Дескрипторы: теңеу сөздерді табады. | |
3. Ойтолғаныс | Мұғалім оқушылардың шығарма жанрын анықтай алу дағдысын арттырады, таңдауын дәлелдермен негіздеуіне көмектеседі. | 10. Оқушылар мәтіндердің жанрын анықтап, сәйкестендіреді. | Дескрипторы: мәтін жанрын анықтайды. | Оқулық |