ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 10.01.2024

Просмотров: 169

Скачиваний: 2

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Әдістемелік бірлестігінің жетекшісі __________ Братко Е.Ю.

Сабақ жоспары № 11-12



Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 2-бөлім – Командалық спорт ойындарындағы өзара әрекеттестік

Мектеп: Кокшетау қаласының Назарбаев Зияткерлік мектебі

Күні: 10.10.2017 г.

Мұғалімнің аты-жөні: Тлеубердин Т.Е. Ильясов М.Ж.

Сынып:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:




Сабақ тақырыбы

Спорт ойындарындағы тактикалық іс -әрекеттер

Оқу мақсаттары

7.2.3.1. Әр-түрлі тактика мен стратегияларды көрсету және тусіну

Сабақ мақсаттары

Белгілі мақсатты атлетикалық жаттығуды орындауда бірлескен жұмыс жүргізулері керек.

Жетістік критерийлері

Түрлі жаттығу қарқыны, оның әсері және энергия жүйесімен байланысы хабардарлығын дамыту және тәжірибелеу

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

жеңіл атлетикадағы қозғалыс дағдылары жайлы өз білімдерін салыстыра және көрсете алады

Кілт сөздер мен тіркестер.

қауіпсіздік, тәуекел

Диалог / жазылымға арналған пайдалы сынып.

Оң нәтижеге қол жеткізу үшін жүгірістеріңді бәсеңдете немесе жылдамдата аласыңдар ма?

Құндылықтарды дарыту


  • Өзгелермен жұмыс, пікірді құрметтеу.

  • Орындалған істестік тапсырма НЗМ құныдылқтарын қолдайды.

Пәнаралық байланыстар

Математикамен байланыс: бағыт, кеңістік, уақыт, баға.

АКТ қолдану дағдылары

Фото және видео пайдалану

Бастапқы білім

Бұл бөлімде оқушылар бірқатар жеңіл атлетикалық жаттығуларды орындау кезінде жеке қозғалыс техникаларын жақсартумен жұмыс істейді. Секіру, лақтыру техникаларын жақсартады, әсіресе жүгіру техникасын мұқият зерттейді. Оқушылар шағын топтарда бірлесе жұмыс істеп, дайындық жаттығуларын ойлап шығарады.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы


(Б, К, Ж, Тәж) Сапқа тұру.

Рапорт тапсыру.Сабақтың тақырыбын хабарлау.

Орыннан оңға, солға бұрылу.Техника қауіпсіздігі

Саптық жаттығулар. Ж.Д.Ж. қозғалыста

Ж.Д.Ж.бір орында. Аяқты артқа бүгіп жүгіру

Тізені жоғары қөтеріп жүгіру. Оң жақ иықпен адымдап секіру. Сол жақ иықпен адымдап секіру

Әрбір адымда секіріп жүгіру



Үлкен бос таза кеңістік. Мұғалімге секундомер . мен ысқырғыш, түрлі түсті белгілер мен конуста

Бос кең кеңістік. Әр оқушыға және мұғалімге секіргіш


Сабақтың ортасы



(Т, К, Ф) Төрт адамнан тұратын топтар волейбол ойнайды. Ойынның мақсаты – допты кері қарғығанға дейін қайтару оппонентке онымен ойнауға азырақ уақыт беретінін түсіну. Бір ойыншы допты арты жақтан сызық соңынан (егер бұл ол үшін тым қиын болса, жақынырақ арақашықтықтан) ол залдың қарама-қарсы бөлігінде қарғып түсетіндей етіп береді. Доп оны ұрғанға дейін қарғып кетуі мүмкін, бірақ ойыншылардың қалған бөлігі ол қарғып түскенге дейін немесе қарғып түсу кезінде ұруы мүмкін. Аталған уақыт кезеңінде ұшу кезінде қанша соққы жасалғанын есептеңіз.

Сабақтың соңы

(Б, ф) Оқушылар отырындар. Бұл жүрек соғысы жиілігімізді баяулатып, ойымыз бен денемізді тыныштандыруға мүмкіндік береді. Әдемі отырған кезінде оқушыларды иығынан түртіп, оларға ақырын аяқтарының ұшымен есік жанына барып тізіліп, шығып, сыныпқа қайтуға дайындаңыз.

Саралау оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалауоқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы




  • Шараны ашу және жабуда дифферинцация.

  • Қабілеттілігі жоғарырақ оқушылардан топта қиын болған жұмысты сұраңыз

  • бақылау, тыңдау, сқрақтар.

  • оқушылар әрекет барысында қажетті қауіпсіздік үшін ойынды тоқтатты ма?

  • Оқушылар ыгнталандыру деген не және оны барлық топта қолдану туралы білді ме?

Ғылыммен байланысы – жене мен денсаулық, жаттығу белсенділігі, жүрек/демалу жиілігі, дене қызуы, терлеу, қорғаныс.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз.




Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?




Әдістемелік бірлестігінің жетекшісі __________ Братко Е.Ю.

Сабақ жоспары № 15-16



Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3-бөлімГимнастика

Мектеп: Кокшетау қаласының Назарбаев Зияткерлік мектебі

Күні: 31.10.2017 г.

Мұғалімнің аты-жөні: Тлеубердин Т.Е.

Ильясов М.Ж.

Сынып: 7 В

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:




Сабақ тақырыбы

Қауіпсіздік ережесі

Акробикатикалық жаттығулар және комбинациялар

Оқу мақсаттары

7.1.5.1. Жарақат алу себептері және олардың болдырмау әдістерін түсіну

7.1.2.1.Қарапайым жаттығулар комбинациясын құру

Сабақ мақсаттары

Белгілі мақсатты атлетикалық жаттығуды орындауда бірлескен жұмыс жүргізулері керек.

Жетістік критерийлері

Түрлі жаттығу қарқыны, оның әсері және энергия жүйесімен байланысы хабардарлығын дамыту және тәжірибелеу

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

жеңіл атлетикадағы қозғалыс дағдылары жайлы өз білімдерін салыстыра және көрсете алады

Кілт сөздер мен тіркестер.

қауіпсіздік, тәуекел

Диалог / жазылымға арналған пайдалы сынып.

Оң нәтижеге қол жеткізу үшін жүгірістеріңді бәсеңдете немесе жылдамдата аласыңдар ма?

Құндылықтарды дарыту


  • Өзгелермен жұмыс, пікірді құрметтеу.

  • Орындалған істестік тапсырма НЗМ құныдылқтарын қолдайды.

Пәнаралық байланыстар

Математикамен байланыс: бағыт, кеңістік, уақыт, баға.

АКТ қолдану дағдылары

Фото және видео пайдалану

Бастапқы білім

Бұл бөлімде оқушылар бірқатар жеңіл атлетикалық жаттығуларды орындау кезінде жеке қозғалыс техникаларын жақсартумен жұмыс істейді. Секіру, лақтыру техникаларын жақсартады, әсіресе жүгіру техникасын мұқият зерттейді. Оқушылар шағын топтарда бірлесе жұмыс істеп, дайындық жаттығуларын ойлап шығарады.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы


(Б, К, Ж, Тәж) Сапқа тұру.

Рапорт тапсыру.Сабақтың тақырыбын хабарлау.

Орыннан оңға, солға бұрылу.Техника қауіпсіздігі

Саптық жаттығулар. Ж.Д.Ж. қозғалыста

Ж.Д.Ж.бір орында. Аяқты артқа бүгіп жүгіру

Тізені жоғары қөтеріп жүгіру. Оң жақ иықпен адымдап секіру. Сол жақ иықпен адымдап секіру

Әрбір адымда секіріп жүгіру



Үлкен бос таза кеңістік. Мұғалімге секундомер . мен ысқырғыш, түрлі түсті белгілер мен конуста

Бос кең кеңістік. Әр оқушыға және мұғалімге секіргіш


Сабақтың ортасы



(Б, К, Ф) Акробатикалық және ырғақты гимнастика, снарядтардағы жаттығулар сабақтарында қауіпсіздік техникасына қойылатын талаптар бойынша әңгіме жүргізіңіз.

(Б, К, Ф) Оқушылар шағын топтарда жұмыс істейді, оларға акробатикалық элементтердің белгілі саны беріледі (мысалы: мұғалімнің таңдауы бойынша 4, 6, 8). Қатысушылардың өздері осы негізгі элементтерден жаттығулар кешенін ойлап табулары тиіс. Топ таңдаған оқушы тапсырманы көрсете алады. Мысалы, акробатика элементтері берілген: алға аударылып түсу, артқа аударылып түсу, жауырынға тұру, көпір, бұрыш жасап отыру, жартылай шпагат, аяқта тепе-теңдік ұстау, 180 градусқа бұрылып секіру.

Сабақтың соңы

(Б, ф) Оқушылар отырындар. Бұл жүрек соғысы жиілігімізді баяулатып, ойымыз бен денемізді тыныштандыруға мүмкіндік береді. Әдемі отырған кезінде оқушыларды иығынан түртіп, оларға ақырын аяқтарының ұшымен есік жанына барып тізіліп, шығып, сыныпқа қайтуға дайындаңыз.

Саралау оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалауоқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы




  • Шараны ашу және жабуда дифферинцация.

  • Қабілеттілігі жоғарырақ оқушылардан топта қиын болған жұмысты сұраңыз

  • бақылау, тыңдау, сқрақтар.

  • оқушылар әрекет барысында қажетті қауіпсіздік үшін ойынды тоқтатты ма?

  • Оқушылар ыгнталандыру деген не және оны барлық топта қолдану туралы білді ме?

Ғылыммен байланысы – жене мен денсаулық, жаттығу белсенділігі, жүрек/демалу жиілігі, дене қызуы, терлеу, қорғаныс.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз.




Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?




Әдістемелік бірлестігінің жетекшісі __________ Братко Е.Ю.

Сабақ жоспары № 17-18



Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3-бөлімГимнастика

Мектеп: Кокшетау қаласының Назарбаев Зияткерлік мектебі

Күні: 07.11.2017ж.

Мұғалімнің аты-жөні: Тлеубердин Т.Е.

Ильясов М.Ж

Сынып:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:




Сабақ тақырыбы

Акробикатикалық жаттығулар және комбинациялар.

Оқу мақсаттары

7.1.1.1. Тапсырмаларда спецификалық қозғалыс әрекеттерін қолдану

Сабақ мақсаттары

Белгілі мақсатты атлетикалық жаттығуды орындауда бірлескен жұмыс жүргізулері керек.

Жетістік критерийлері

Түрлі жаттығу қарқыны, оның әсері және энергия жүйесімен байланысы хабардарлығын дамыту және тәжірибелеу

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

жеңіл атлетикадағы қозғалыс дағдылары жайлы өз білімдерін салыстыра және көрсете алады

Кілт сөздер мен тіркестер.

қауіпсіздік, тәуекел

Диалог / жазылымға арналған пайдалы сынып.

Оң нәтижеге қол жеткізу үшін жүгірістеріңді бәсеңдете немесе жылдамдата аласыңдар ма?

Құндылықтарды дарыту


  • Өзгелермен жұмыс, пікірді құрметтеу.

  • Орындалған істестік тапсырма НЗМ құныдылқтарын қолдайды.

Пәнаралық байланыстар

Математикамен байланыс: бағыт, кеңістік, уақыт, баға.

АКТ қолдану дағдылары

Фото және видео пайдалану

Бастапқы білім

Бұл бөлімде оқушылар бірқатар жеңіл атлетикалық жаттығуларды орындау кезінде жеке қозғалыс техникаларын жақсартумен жұмыс істейді. Секіру, лақтыру техникаларын жақсартады, әсіресе жүгіру техникасын мұқият зерттейді. Оқушылар шағын топтарда бірлесе жұмыс істеп, дайындық жаттығуларын ойлап шығарады.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы


(Б, К, Ж, Тәж) Сапқа тұру.

Рапорт тапсыру.Сабақтың тақырыбын хабарлау.

Орыннан оңға, солға бұрылу.Техника қауіпсіздігі

Саптық жаттығулар. Ж.Д.Ж. қозғалыста

Ж.Д.Ж.бір орында. Аяқты артқа бүгіп жүгіру

Тізені жоғары қөтеріп жүгіру. Оң жақ иықпен адымдап секіру. Сол жақ иықпен адымдап секіру

Әрбір адымда секіріп жүгіру



Үлкен бос таза кеңістік. Мұғалімге секундомер . мен ысқырғыш, түрлі түсті белгілер мен конуста

Бос кең кеңістік. Әр оқушыға және мұғалімге секіргіш


Сабақтың ортасы



(Ж, Б) Оқушылар жұптарда және шағын топтарда жұмыс істеп, гимнастикалық снарядтардағы элементтерді кешенде орындайды (мұғалімнің таңдауы бойынща), мысалы, гимнастикалық снарядтардағы күшпен сығымдап көтеру, бұрылып көтеру, тірекке шығу, алға бұрылып кшпен көтеру.

Сабақтың соңы

(Б, ф) Оқушылар отырындар. Бұл жүрек соғысы жиілігімізді баяулатып, ойымыз бен денемізді тыныштандыруға мүмкіндік береді. Әдемі отырған кезінде оқушыларды иығынан түртіп, оларға ақырын аяқтарының ұшымен есік жанына барып тізіліп, шығып, сыныпқа қайтуға дайындаңыз.

Саралау оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалауоқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы




  • Шараны ашу және жабуда дифферинцация.

  • Қабілеттілігі жоғарырақ оқушылардан топта қиын болған жұмысты сұраңыз

  • бақылау, тыңдау, сқрақтар.

  • оқушылар әрекет барысында қажетті қауіпсіздік үшін ойынды тоқтатты ма?

  • Оқушылар ыгнталандыру деген не және оны барлық топта қолдану туралы білді ме?

Ғылыммен байланысы – жене мен денсаулық, жаттығу белсенділігі, жүрек/демалу жиілігі, дене қызуы, терлеу, қорғаныс.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз.




Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?




Әдістемелік бірлестігінің жетекшісі __________ Братко Е.Ю.

Сабақ жоспары № 19-20



Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3-бөлімГимнастика

Мектеп: Кокшетау қаласының Назарбаев Зияткерлік мектебі

Күні: 14.11.2017 г.

Мұғалімнің аты-жөні Тлеубердин Т.Е.

Ильясов М.Ж

Сынып:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:




Сабақ тақырыбы

Гимнастикалық жабдықтардығы жаттығулардың түрлері.

Оқу мақсаттары

7.1.1.1. Тапсырмаларда спецификалық қозғалыс әрекеттерін қолдану

Сабақ мақсаттары

Белгілі мақсатты гимнастика жаттығуды орындауда бірлескен жұмыс жүргізулері керек.

Жетістік критерийлері

Оқушылар акробатикалық элементтерді және гимнастикалық снарядтарда жұмыс істеуді оқиды. Оқушылар спорт снарядтарында акробатикалық элементтерден және ырғақты гимнастика элементтерінен реттіліктерді жеке және шағын топтармен құрады, бұл реттіліктерді оқушылар бағалайды.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

акробатика және ырғақты гимнастика элементтерін білуді көрсете және талқылай алады.

Кілт сөздер мен тіркестер.

бұрылулар, аударылып түсулер, тік тұрулар

Диалог / жазылымға арналған пайдалы сынып.

Сендер гимнастикада қозғалыс реттілігін неліктен жоспарлау керектігін айта аласыңдар ма?

Құндылықтарды дарыту


  • Өзгелермен жұмыс, пікірді құрметтеу.

  • Орындалған істестік тапсырма НЗМ құныдылқтарын қолдайды.

Пәнаралық байланыстар

Математикамен байланыс: бағыт, кеңістік, уақыт, баға.

АКТ қолдану дағдылары

Фото және видео пайдалану

Бастапқы білім

Бұл бөлімде оқушылар бірқатар жеңіл атлетикалық жаттығуларды орындау кезінде жеке қозғалыс техникаларын жақсартумен жұмыс істейді. Секіру, лақтыру техникаларын жақсартады, әсіресе жүгіру техникасын мұқият зерттейді. Оқушылар шағын топтарда бірлесе жұмыс істеп, дайындық жаттығуларын ойлап шығарады.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

1-15


(Б, К, Ж, Тәж) Сапқа тұру.

Рапорт тапсыру.Сабақтың тақырыбын хабарлау.

Орыннан оңға, солға бұрылу.Техника қауіпсіздігі

Саптық жаттығулар. Ж.Д.Ж. қозғалыста

Ж.Д.Ж.бір орында. Аяқты артқа бүгіп жүгіру

Тізені жоғары қөтеріп жүгіру. Оң жақ иықпен адымдап секіру. Сол жақ иықпен адымдап секіру

Әрбір адымда секіріп жүгіру



Үлкен бос таза кеңістік. Мұғалімге секундомер . мен ысқырғыш, түрлі түсті белгілер мен конуста

Бос кең кеңістік. Әр оқушыға және мұғалімге секіргіш


Сабақтың ортасы

16-35



(Ж, Б) Оқушылар жұптарда және шағын топтарда жұмыс істеп, гимнастикалық снарядтардағы элементтерді кешенде орындайды (мұғалімнің таңдауы бойынща), мысалы, гимнастикалық снарядтардағы күшпен сығымдап көтеру, бұрылып көтеру, тірекке шығу, алға бұрылып кшпен көтеру.

(Б, Ф) Командалардан 10 м арақашықтықтар екі оқушы тұрады және құрсауларды еденде тік күйінде ұстайды. Құрсаудың артында гимнастикалық маттар жатады және одан әрі бағандар тұрады. Мұғалімнің белгісі бойынша командалардағы бірінші ойыншылар жүгіреді, құрсауға алға қарай аударылып түсіп секіреді, одан әрі бағандарды айналып өтеді және кері құрсаудан өтеді (жүгіріп өтеді) де, эстафетаны келесі ойыншыға береді.

Сабақтың соңы

36-40

(Б, ф) Оқушылар отырындар. Бұл жүрек соғысы жиілігімізді баяулатып, ойымыз бен денемізді тыныштандыруға мүмкіндік береді. Әдемі отырған кезінде оқушыларды иығынан түртіп, оларға ақырын аяқтарының ұшымен есік жанына барып тізіліп, шығып, сыныпқа қайтуға дайындаңыз.

Саралау оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалауоқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы




  • Шараны ашу және жабуда дифферинцация.

  • Қабілеттілігі жоғарырақ оқушылардан топта қиын болған жұмысты сұраңыз

  • бақылау, тыңдау, сқрақтар.

  • оқушылар әрекет барысында қажетті қауіпсіздік үшін ойынды тоқтатты ма?

  • Оқушылар ыгнталандыру деген не және оны барлық топта қолдану туралы білді ме?

Ғылыммен байланысы – жене мен денсаулық, жаттығу белсенділігі, жүрек/демалу жиілігі, дене қызуы, терлеу, қорғаныс.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз.




Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?





Әдістемелік бірлестігінің жетекшісі __________ Братко Е.Ю.

Сабақ жоспары 21-22



Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3-бөлімГимнастика

Мектеп: Кокшетау қаласының Назарбаев Зияткерлік мектебі

Күні: 21.11.2017 г.

Мұғалімнің аты-жөні Тлеубердин Т.Е.

Ильясов М.Ж .

Сынып:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:




Сабақ тақырыбы

Ритмикалық гимнастика негіздері

Оқу мақсаттары

7.3.2.1. Ағзаның функционалды жүйесіне әсер ететін жаттығуларды орындау

Сабақ мақсаттары

Белгілі мақсатты атлетикалық жаттығуды орындауда бірлескен жұмыс жүргізулері керек.

Жетістік критерийлері

Түрлі жаттығу қарқыны, оның әсері және энергия жүйесімен байланысы хабардарлығын дамыту және тәжірибелеу

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

жеңіл атлетикадағы қозғалыс дағдылары жайлы өз білімдерін салыстыра және көрсете алады

Кілт сөздер мен тіркестер.

қозғалыс координациясы

Диалог / жазылымға арналған пайдалы сынып.

Ұсынылған оқу тапсырмаларында сендерге тағы қандай ерекше қозғалыс әрекеттерін қолдануға тура келді?

Құндылықтарды дарыту


  • Өзгелермен жұмыс, пікірді құрметтеу.

  • Орындалған істестік тапсырма НЗМ құныдылқтарын қолдайды.

Пәнаралық байланыстар

Математикамен байланыс: бағыт, кеңістік, уақыт, баға.

АКТ қолдану дағдылары

Фото және видео пайдалану

Бастапқы білім

Бұл бөлімде оқушылар бірқатар жеңіл атлетикалық жаттығуларды орындау кезінде жеке қозғалыс техникаларын жақсартумен жұмыс істейді. Секіру, лақтыру техникаларын жақсартады, әсіресе жүгіру техникасын мұқият зерттейді. Оқушылар шағын топтарда бірлесе жұмыс істеп, дайындық жаттығуларын ойлап шығарады.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы


(Б, К, Ж, Тәж) Сапқа тұру.

Рапорт тапсыру.Сабақтың тақырыбын хабарлау.

Орыннан оңға, солға бұрылу.Техника қауіпсіздігі

Саптық жаттығулар. Ж.Д.Ж. қозғалыста

Ж.Д.Ж.бір орында. Аяқты артқа бүгіп жүгіру

Тізені жоғары қөтеріп жүгіру. Оң жақ иықпен адымдап секіру. Сол жақ иықпен адымдап секіру

Әрбір адымда секіріп жүгіру



Үлкен бос таза кеңістік. Мұғалімге секундомер . мен ысқырғыш, түрлі түсті белгілер мен конуста

Бос кең кеңістік. Әр оқушыға және мұғалімге секіргіш


Сабақтың ортасы



(Ж, Ф) Оқушылар шағын топтарда ұсынылған бейне материалдарды пайдаланып, ырғақты гимнастика кешендерін орындайды. Өзіндік бағалау мен өзара бағалау және топ жұмысын талдау жүргізу керек.

Сабақтың соңы

(Б, ф) Оқушылар отырындар. Бұл жүрек соғысы жиілігімізді баяулатып, ойымыз бен денемізді тыныштандыруға мүмкіндік береді. Әдемі отырған кезінде оқушыларды иығынан түртіп, оларға ақырын аяқтарының ұшымен есік жанына барып тізіліп, шығып, сыныпқа қайтуға дайындаңыз.

Саралау оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалауоқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы




  • Шараны ашу және жабуда дифферинцация.

  • Қабілеттілігі жоғарырақ оқушылардан топта қиын болған жұмысты сұраңыз

  • бақылау, тыңдау, сқрақтар.

  • оқушылар әрекет барысында қажетті қауіпсіздік үшін ойынды тоқтатты ма?

  • Оқушылар ыгнталандыру деген не және оны барлық топта қолдану туралы білді ме?

Ғылыммен байланысы – жене мен денсаулық, жаттығу белсенділігі, жүрек/демалу жиілігі, дене қызуы, терлеу, қорғаныс.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз.




Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?