Файл: азастан Республикасыны Оуаарту министрлігі.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 11.01.2024

Просмотров: 513

Скачиваний: 2

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.


















Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау:













«Миға шабуыл!»

Оқушылар сұрақтарға жауап береді: 1.Зиянды сусын қандай?

2.Зиянды тағамды атаңыз?








Презентация


Өткен білімді еске түсіру


Жаңа білім

Дескриптор

Оқушылар тез ойланып, сұрақтарға жауап беруді үйренді.

Өзін-өзі бақылау және нәтижені өзін-өзі бағалайды
Саңырауқұлақтар-тірі организмдердің жұмбақ және әлі зерттелмеген түрі. Бұл біздің планетамыздағы алғашқы тірі организмдердің бірі. Жануарлар мен өсімдіктермен аз байланысы бар, олар бір жарым миллионға дейін түрі бар саңырауқұлақтардың жеке патшалығына жатады. Саңырауқұлақтар энциклопедиясы. Нағыз кеуде- диаметрі 7-20 см, дөңес, содан кейін шұңқыр тәрізді, тығыз серпімді иілген жиегі бар, жабысқақ, құрғаған кезде жылтыр, сүтті ақ немесе лас сарғыш, басылған жерлерде сарыға айналады. Көбінесе кеуделер маринадталады.

Шантерелланың тән сарғыш түсі бар. Диаметрі 1- 8 см, тығыз, жіңішке толқынды жиегі бар юбка



Жауап береді

Ақпартты тыңдайды, талқылайды



Өзін-өзі бағалау Оқушылар басқалардың жұмысын дыбыстар арқылы бағалайды

Ооо-өте жақсы Ммм-тағы тырысыңыз

Мадақтау


Презентация





тәрізді шляпалар. Шантереллалар маринадталған, кептірілген немесе қуырылған. Олардың құрамында каротин, В2, С дәрумендері және басқалары көп, бірақ оларды сіңіру қиын.



Құралдармен және құрылғылармен қауіпсіз жұмыс істеу ережелерін қайталау

Жұмыс кезінде біз қауіпсіз жұмыс ережелерін сақтаймыз!

  • қайшымен жұмыс кезінде

  • инелермен және түйреуіштермен жұмыс кезінде

  • степлермен жұмыс істеу кезінде

  • желіммен жұмыс істеу кезінде




Шығармашылықжұмыс

Қауіпсіз жұмыстың барлық ережелерін сақтай отырып, сабақтың практикалық бөлігіне көшіңіз. "Саңырауқұлақтарды қолдану"

Аппликация жасау кезінде қауіпсіздік техникасын қайталау.





Мадақтау







Оқушылар қауіпсіздік техникасын сақтай отырып, материалдар мен құралдардың көмегімен саңырауқұлақтардың аппликациясын жасайды.




Дескриптор:

Оқушылар қауіпсіздік техникасын сақтайды; Оқушылар шығармашылық жұмыс жасайды. Өз жұмыстарын көрсету.

Жұмыс орындарын тазалау.
"Күн және бұлт" әдісі



Қайталайды


Жаттығу жасау

Қауіпсіздік техникасын сақтай отырып, жұмысты орындайды


Өзін-өзі бағалау



Презентация

Картон, қағаз жөке, қайшы, инелер мен түйреуіштер, желім, степлер, түймелер, моншақтар, майлықтар, таспалар және т. б.





Күн-Мен бәрін жасадым

Күн мен бұлт - мен бәрін жасай алмадым Бұлт - менде ештеңе болған жоқ





Оқушылар басқалардың жұмысын дыбыстар арқылы бағалайды

Ооо-өте жақсы Ммм-тағы тырысыңыз















Бекіту







Дайын жұмыстар


Кері байланыс Рефлексия


















Көрме жасау Танысытырылым дайындайды




Білім беру ұйымының атауы




Пәні:

Еңбекке балу

Бөлім:

Дені саудың-жану сау

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

«Бақыла. Үйрен. Құрастыр» техникалық үлгілеу және құрастыру туралы мәлімет беру.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

1.3.3.1 шығармашылық жұмысын түсіндіру

Сабақтың мақсаты:

Презентация жасайды, талдау және бағалауды меңгереді

Смарт мақсаты:

Барлық оқушылар техникалық модельдеу және құрастыру туралы біледі, сонымен қатар шығармашылық жұмысты бағалауды үйренеді;

Оқушылардың көпшілігі үлгіні жинап, шығармашылық жұмысты ұсына алады;

Кейбір оқушылар үйдің шығармашылық және көлемді дизайнын жасай алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың

кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының

әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру


Өткен білімді еске түсіру

Сәлемдесу.

Оқушылар орындарына тұрып бір серігіне тілек айту. Бүгінгі күнге сәттілік тіле.



Жұмбақтар «Ойлан тап» әдісі

Аяғынан қаз тұрған,

Қалпағы бар антұрған. жауабы:Саңырауқұлақ
Бiрiншi түбiр сөз – Адам – ыммен айтар керегiн: Екiншi түбiр сөз –

Бiр мүшесi дененiң, Екеуiн қосып оқысаң –



Ыстық лебіз білдіру.

Жұмбақты шешу



Мадақтау

Өзін-өзі бағалау

Оқушылар басқалардың



Презентация


Жаңа білім

Орманнан оны теремiн. (Саңырау + Құлақ = Саңырауқұлақ)
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау: "Дұрыс-қате мәлімдемелер" әдісі

  1. Лего-конструктор-конструктор сериясы, құрастыруға арналған бөлшектер жиынтығы және әр түрлі заттарды модельдеу. Х

  2. LEGO конструкторын құрастыру кезінде қауіпсіздік ережелерін сақтаудың қажеті жоқ.

  3. Қайшыны ұштарын жоғары ұстау керек. Х 4.Желімді ашық қалдырмаңыз.

Құрастырғыш - бұл жиынтықты жинауға болатын бөлшектер жиынтығы әр түрлі модельдер.



Құралдармен және құрылғылармен қауіпсіз жұмыс істеу ережелерін қайталау

Жұмыс кезінде біз қауіпсіз жұмыс ережелерін сақтаймыз!

  • қайшымен жұмыс кезінде

  • инелермен және түйреуіштермен жұмыс кезінде

  • степлермен жұмыс істеу кезінде

  • желіммен жұмыс істеу кезінде


Сұрақтарға жауап беріңіз: дұрыс – дұрыс емес.


Тыңдау

Әңгімелесу

жұмысын бағалайды саусақтардың қозғалысы



Өзін-өзі бағалау Оқушылар басқалардың жұмысын бағалайды саусақтардың қозғалысы





Презентация







Шығармашылық жұмы с

Қауіпсіз жұмыстың барлық ережелерін сақтай отырып, сабақтың практикалық бөлігіне көшіңіз. "Үй салу"

Оқушылар қауіпсіздік техникасын сақтай отырып, картоннан үй құрастырады.



Дескриптор

Оқушылар модельдеу мен құрастырудың ерекшеліктерін меңгерді

Оқушылар қауіпсіздік техникасын сақтады
Өз жұмыстарын көрсету. Жұмыс орындарын тазалау.


Қайталау

Жаттығу жасау


Өзін-өзі бағалау Қол шапалақтау


Оқушылар басқалардың жұмысын бағалайды саусақтардың қозғалысы






Презинтация

Картон, қағаз жөке, қайшы, инелер мен түйреуіштер, желім, степлер, түймелер, моншақтар, майлықтар,


Бекіту
Кері байланыс Рефлексия



Оқушылар сарамандық жұмыс жасайды


Көрме ұйымдастырады, таныстырылым жасайды

Кері байланыс жасайды

Оқушылар басқалардың жұмысын түсініктемелер арқылы бағалайды

Мадақтау

таспалар және т. б.Дайын жұыстар
Презентация