Файл: Тарауы Пні жаратылыстану.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 11.01.2024

Просмотров: 207

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.


ҚМЖ №15

Ұзақ мерзімді жоспардың Мектеп: №65 Ә.Мұзрапов

тарауы:6.

Пәні:жаратылыстану

Күні: 23.10.22 ж Мұғалімнің аты-жөні:Азамханов Сухраб

Сынып: 6 Қатысқандар: Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Дүниежүзілік мұхиттың табиғаты

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

жоспар бойынша мұхиттар табиғатының ерекшеліктерін анықтау

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар жасай алады: жоспар бойынша мұхиттар табиғатының ерекшеліктерін анықтай алады

Оқушылардың көпшілігі орындай алады; жоспар бойынша мұхиттар табиғатының ерекшеліктерін талқылау

Кейбір оқушылар орындай алады: тақырыпқа байланысты сұрақтар арқылы негізгі ойларын дәлелдеу




Бағалау критерийі

  • Дүниежүзілік мұхитқа сипаттама

  • Теңіз суларының құрамы

  • Мұхиттағы судың қозғалысы

Тілдік мақсаттар

Биологиялық термин сөздердің мағынасын ажырата алады

Мұхиттың табиғаты;природа океана;Ocean nature

Мұхиттың бөліктері;части океана;Parts of the ocean

Мұхиттың сипаттамасы;характеристика океана;Characteristic of the ocean

Құндылықтарға баулу

«Мәңгілік Ел» қоғамымыздағы ұлттық бірлік,бейбітшілік пен келісім құндылығы бойынша оқушыларды ынтымақтастыққа,еңбекке, шығармашылыққа баулу.

Пәнаралық байланыс

География

Алдыңғы білім




Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут


5 минут

Ынтымақтастық атмосферасын құру.

«Табыс критерий» әдісі бойынша үй тапсырмасын сұрау

  • Материктер?

  • Материктердің табиғатын сипаттау?

  • Еуразия материгі?

Оқушылар табыс критерийі бойынша жауап береді.

Бүгінгі сабақтың тақырыбын және мақсатын анықтау.

Оқушыларға миға шабуыл сұрақ-жауап:дүние бөліктері дегенімізді қалай түсінесіңдер?

Сұрақ:Демек бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай?

Оқушылар ойларын ортаға салады.

Жаңа сабақ тақырыбы мен мақсаты тақтада көрсетіледі.

Дүниежүзілік мұхиттың табиғаты туралы қысқаша ақпарат беріледі.




Сабақтың ортасы

20 минут

5 минут

5 минут
Сабақтың соңы

Тапсырма-1 Т-кесте

Теңіз суларының құрамы

Мұхиттағы судың қозғалысы





Дескриптор

-мұхиттарды талдап, ажыратады
ҚБ (шапалақтау арқылы бағалау)
Тапсырма-2

«Пікір алмасу» (Showdown) әдісі.Әрбір оқушы тақырыпқа қатысты 1 сұрақ дайындайды.Әрбір сұрақты стикердің бірінші жағына,ал жауабын екінші жағына жазып,келесі оқушымен стикерлерін ауыстрады. барлығы бір-бірімен жауаптарды талқылап,дұрыс жауаппен салыстрады.

Дескриптор

-тақырыпқа байланысты сұрақтар құрастырып,талқылайды

ҚБ (Бас бармақ арқылы бағалау)

Сабақты қорытындылау....

Сабақ соңындағы оқушылардан кері байланыс:

Б.Б.Б кестесі

Білемін

Білдім

Білгім келеді










ҚБ (мадақтау арқылы бағалау)

Сабақтың сәтті/сәтсіз кезеңдері және қиындық тудырған сәттері айтылып,оны жақсарту жолдары ұсынылады.








Үйге тапсырма: §17




Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма?

Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?





ҚМЖ №16

Ұзақ мерзімді жоспардың Мектеп: №65 Ә.Мұзрапов

тарауы:6.

Пәні:жаратылыстану

Күні: 25.10.22 ж Мұғалімнің аты-жөні:Азамханов Сухраб

Сынып: 6 Қатысқандар: Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Бақылау жұмысы

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

Білімдерін тиянақтау

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар жасай алады: дүниежүзіндегі халық тығыздығының жоғары және төмен аймақтарын анықтап, себептерін анықтай алады

Оқушылардың көпшілігі орындай алады; дүниежүзіндегі халық тығыздығының жоғары және төмен аймақтарын анықтап, себептерін талқылау

Кейбір оқушылар орындай алады: тақырыпқа байланысты сұрақтар арқылы негізгі ойларын дәлелдеу




Бағалау критерийі

  • Халықтың орналасуы

  • Халықтың тығыздығы

  • Халықтың орналасуы заңдылықтары

Тілдік мақсаттар

Биологиялық термин сөздердің мағынасын ажырата алады

Халықтың орналасуы;Размещение население;Population distribution;

Халықтың тығыздығы;плотность население;Population densities

Қоныстанған аумақтар;Заселенные территории;Populated territories


Құндылықтарға баулу

«Мәңгілік Ел» қоғамымыздағы ұлттық бірлік,бейбітшілік пен келісім құндылығы бойынша оқушыларды ынтымақтастыққа,еңбекке, шығармашылыққа баулу.

Пәнаралық байланыс

География

Алдыңғы білім




Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут


5 минут

Ынтымақтастық атмосферасын құру.

«Табыс критерий» әдісі бойынша үй тапсырмасын сұрау

  • Дүниежүзілік мұхитқа сипаттама?

  • Теңіз суларының құрамы?

  • Мұхиттағы судың қозғалысы?

Оқушылар табыс критерийі бойынша жауап береді.

Бүгінгі сабақтың тақырыбын және мақсатын анықтау.

Оқушыларға миға шабуыл сұрақ-жауап:халық тығыздығы дегенімізді қалай түсінесіңдер?

Сұрақ:Демек бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай?

Оқушылар ойларын ортаға салады.

Жаңа сабақ тақырыбы мен мақсаты тақтада көрсетіледі.

Халықтың орналасуы туралы қысқаша ақпарат беріледі.




Сабақтың ортасы

20 минут

5 минут

5 минут
Сабақтың соңы

Тапсырма-1 Т-кесте

Халықтың орналасу факторлары

Халықтың орналасу заңдылықтары





Дескриптор

-халықтың орналасуын,тығыздығын ажыратады
ҚБ (шапалақтау арқылы бағалау)
Тапсырма-2

«Пікір алмасу» (Showdown) әдісі.Әрбір оқушы тақырыпқа қатысты 1 сұрақ дайындайды.Әрбір сұрақты стикердің бірінші жағына,ал жауабын екінші жағына жазып,келесі оқушымен стикерлерін ауыстрады. барлығы бір-бірімен жауаптарды талқылап,дұрыс жауаппен салыстрады.

Дескриптор

-тақырыпқа байланысты сұрақтар құрастырып,талқылайды

ҚБ (Бас бармақ арқылы бағалау)

Сабақты қорытындылау....

Сабақ соңындағы оқушылардан кері байланыс:

Б.Б.Б. кестесі

Білемін

Білдім

Білгім келеді










ҚБ (мадақтау арқылы бағалау)

Сабақтың сәтті/сәтсіз кезеңдері және қиындық тудырған сәттері айтылып,оны жақсарту жолдары ұсынылады.








Үйге тапсырма: §18




Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма?

Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?





ҚМЖ №17

Ұзақ мерзімді жоспардың Мектеп: №65 Ә.Мұзрапов

тарауы:6.

Пәні:жаратылыстану

Күні: 06.11 .22 ж Мұғалімнің аты-жөні:Азамханов Сухраб

Сынып: 6 Қатысқандар: Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Халық географиясы,халықтың орналасуы

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

дүниежүзіндегі халық тығыздығының жоғары және төмен аймақтарын анықтап, себептерін түсіндіру

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар жасай алады: дүниежүзіндегі халық тығыздығының жоғары және төмен аймақтарын анықтап, себептерін анықтай алады

Оқушылардың көпшілігі орындай алады; дүниежүзіндегі халық тығыздығының жоғары және төмен аймақтарын анықтап, себептерін талқылау

Кейбір оқушылар орындай алады: тақырыпқа байланысты сұрақтар арқылы негізгі ойларын дәлелдеу




Бағалау критерийі

  • Халықтың орналасуы

  • Халықтың тығыздығы

  • Халықтың орналасуы заңдылықтары

Тілдік мақсаттар

Биологиялық термин сөздердің мағынасын ажырата алады

Халықтың орналасуы;Размещение население;Population distribution;

Халықтың тығыздығы;плотность население;Population densities

Қоныстанған аумақтар;Заселенные территории;Populated territories


Құндылықтарға баулу

«Мәңгілік Ел» қоғамымыздағы ұлттық бірлік,бейбітшілік пен келісім құндылығы бойынша оқушыларды ынтымақтастыққа,еңбекке, шығармашылыққа баулу.

Пәнаралық байланыс

География

Алдыңғы білім




Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут


5 минут

Ынтымақтастық атмосферасын құру.

«Табыс критерий» әдісі бойынша үй тапсырмасын сұрау

  • Дүниежүзілік мұхитқа сипаттама?

  • Теңіз суларының құрамы?

  • Мұхиттағы судың қозғалысы?

Оқушылар табыс критерийі бойынша жауап береді.

Бүгінгі сабақтың тақырыбын және мақсатын анықтау.

Оқушыларға миға шабуыл сұрақ-жауап:халық тығыздығы дегенімізді қалай түсінесіңдер?

Сұрақ:Демек бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай?

Оқушылар ойларын ортаға салады.

Жаңа сабақ тақырыбы мен мақсаты тақтада көрсетіледі.

Халықтың орналасуы туралы қысқаша ақпарат беріледі.




Сабақтың ортасы

20 минут

5 минут

5 минут
Сабақтың соңы

Тапсырма-1 Т-кесте

Халықтың орналасу факторлары

Халықтың орналасу заңдылықтары





Дескриптор

-халықтың орналасуын,тығыздығын ажыратады
ҚБ (шапалақтау арқылы бағалау)
Тапсырма-2

«Пікір алмасу» (Showdown) әдісі.Әрбір оқушы тақырыпқа қатысты 1 сұрақ дайындайды.Әрбір сұрақты стикердің бірінші жағына,ал жауабын екінші жағына жазып,келесі оқушымен стикерлерін ауыстрады. барлығы бір-бірімен жауаптарды талқылап,дұрыс жауаппен салыстрады.

Дескриптор

-тақырыпқа байланысты сұрақтар құрастырып,талқылайды

ҚБ (Бас бармақ арқылы бағалау)

Сабақты қорытындылау....

Сабақ соңындағы оқушылардан кері байланыс:

Б.Б.Б. кестесі

Білемін

Білдім

Білгім келеді










ҚБ (мадақтау арқылы бағалау)

Сабақтың сәтті/сәтсіз кезеңдері және қиындық тудырған сәттері айтылып,оны жақсарту жолдары ұсынылады.








Үйге тапсырма: §18




Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма?

Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?





ҚМЖ №18

Ұзақ мерзімді жоспардың Мектеп: №65 Ә.Мұзрапов

тарауы:6.

Пәні:жаратылыстану

Күні: 08.11.22 ж Мұғалімнің аты-жөні:Азамханов Сухраб

Сынып: 6 Қатысқандар: Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Халық географиясы,халықтың орналасуы

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

дүниежүзіндегі халық тығыздығының жоғары және төмен аймақтарын анықтап, себептерін түсіндіру

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар жасай алады: дүниежүзіндегі халық тығыздығының жоғары және төмен аймақтарын анықтап, себептерін түсіндіріп анықтай алады

Оқушылардың көпшілігі орындай алады; дүниежүзіндегі халық тығыздығының жоғары және төмен аймақтарын анықтап, себептерін талқылау

Кейбір оқушылар орындай алады: тақырыпқа байланысты сұрақтар арқылы негізгі ойларын дәлелдеу




Бағалау критерийі

  • Ғылым әлемі

  • Адам

  • Жер

  • Ғалам

Тілдік мақсаттар

Биологиялық термин сөздердің мағынасын ажырата алады

Халықтың орналасуы;Размещение население;Population distribution;

Халықтың тығыздығы;плотность население;Population densities

Қоныстанған аумақтар;Заселенные территории;Populated territories


Құндылықтарға баулу

«Мәңгілік Ел» қоғамымыздағы ұлттық бірлік,бейбітшілік пен келісім құндылығы бойынша оқушыларды ынтымақтастыққа,еңбекке, шығармашылыққа баулу.

Пәнаралық байланыс

География

Алдыңғы білім




Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут


5 минут

Ынтымақтастық атмосферасын құру.

«Табыс критерий» әдісі бойынша үй тапсырмасын сұрау

  • Дүниежүзілік мұхитқа сипаттама?

  • Теңіз суларының құрамы?

  • Мұхиттағы судың қозғалысы?

Оқушылар табыс критерийі бойынша жауап береді.

Бүгінгі сабақтың тақырыбын және мақсатын анықтау.

Оқушыларға миға шабуыл сұрақ-жауап:

Сұрақ:Демек бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай?

Оқушылар ойларын ортаға салады.

Жаңа сабақ тақырыбы мен мақсаты тақтада көрсетіледі.

Бақылау жұмысы




Сабақтың ортасы

20 минут

5 минут

5 минут
Сабақтың соңы

Тапсырма-1

І-нұсқа

1.Зерттеу жұмыстары

2.Жердің қасиеті

3.Қазіргі адамның тіршілік ортасы

ІІ-нұсқа

1.Бізді қоршаған ортадағы себеп-салдар

2.Жер қабықтарының өзара әрекеттесуі

3.Халықтың орналасуы
Дескриптор

Тапсырма-2

«Пікір алмасу» (Showdown) әдісі.Әрбір оқушы тақырыпқа қатысты 1 сұрақ дайындайды.Әрбір сұрақты стикердің бірінші жағына,ал жауабын екінші жағына жазып,келесі оқушымен стикерлерін ауыстрады. барлығы бір-бірімен жауаптарды талқылап,дұрыс жауаппен салыстрады.

Дескриптор

-тақырыпқа байланысты сұрақтар құрастырып,талқылайды

ҚБ (Бас бармақ арқылы бағалау)

Сабақты қорытындылау....

Сабақ соңындағы оқушылардан кері байланыс:

Б.Б.Б. кестесі

Білемін

Білдім

Білгім келеді










ҚБ (мадақтау арқылы бағалау)

Сабақтың сәтті/сәтсіз кезеңдері және қиындық тудырған сәттері айтылып,оны жақсарту жолдары ұсынылады.








Үйге тапсырма: §18 қайталау




Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма?

Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?





ҚМЖ №19

Ұзақ мерзімді жоспардың Мектеп: №65 Ә.Мұзрапов

тарауы:6.

Пәні:жаратылыстану

Күні: 13.11.22 ж Мұғалімнің аты-жөні:Азамханов Сухраб

Сынып: 6 Қатысқандар: Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Молекула және атом

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

6.3.1.1 атом мен молекулаларды, қарапайым және күрделі заттарды айыра білу

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар жасай алады: 6.3.1.1 атом мен молекулаларды, қарапайым және күрделі заттарды ажыратып,анықтай алады

Оқушылардың көпшілігі орындай алады; атом мен молекулаларды, қарапайым және күрделі заттарды талқылау

Кейбір оқушылар орындай алады: тақырыпқа байланысты сұрақтар арқылы негізгі ойларын дәлелдеу




Бағалау критерийі

  • Молекула

  • Атом

  • Судың молекуласы

Тілдік мақсаттар

Биологиялық термин сөздердің мағынасын ажырата алады

Substance-вещество-зат

Molecule-молекла-молекула

Atom-атом-атом

Electron-электрон

Құндылықтарға баулу

«Мәңгілік Ел» қоғамымыздағы ұлттық бірлік,бейбітшілік пен келісім құндылығы бойынша оқушыларды ынтымақтастыққа,еңбекке, шығармашылыққа баулу.

Пәнаралық байланыс

Физика

Алдыңғы білім




Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут


5 минут

Ынтымақтастық атмосферасын құру.

«Табыс критерий» әдісі бойынша үй тапсырмасын сұрау

  • Халық тығыздығы

  • Халықтың орналасуы

Оқушылар табыс критерийі бойынша жауап береді.

Бүгінгі сабақтың тақырыбын және мақсатын анықтау.

Оқушыларға миға шабуыл сұрақ-жауап:Заттар қандай ұсақ бөлшектерден тұрады?

Сұрақ:Демек бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай?

Оқушылар ойларын ортаға салады.

Жаңа сабақ тақырыбы мен мақсаты тақтада көрсетіледі.

Молекула мен атом




Сабақтың ортасы

20 минут

5 минут

5 минут
Сабақтың соңы

Тапсырма-1 Т-кесте

Молекула

Атом







Дескриптор

-молкула мен атомды ажыратады

Тапсырма-2

«Пікір алмасу» (Showdown) әдісі.Әрбір оқушы тақырыпқа қатысты 1 сұрақ дайындайды.Әрбір сұрақты стикердің бірінші жағына,ал жауабын екінші жағына жазып,келесі оқушымен стикерлерін ауыстрады. барлығы бір-бірімен жауаптарды талқылап,дұрыс жауаппен салыстрады.

Дескриптор

-тақырыпқа байланысты сұрақтар құрастырып,талқылайды

ҚБ (Бас бармақ арқылы бағалау)

Сабақты қорытындылау....

Сабақ соңындағы оқушылардан кері байланыс:

Б.Б.Б. кестесі

Білемін

Білдім

Білгім келеді










ҚБ (мадақтау арқылы бағалау)

Сабақтың сәтті/сәтсіз кезеңдері және қиындық тудырған сәттері айтылып,оны жақсарту жолдары ұсынылады.