ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 11.01.2024
Просмотров: 640
Скачиваний: 4
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
| маңызды екендігін түсінуіне қолдау көрсету керек. | Мәтіндегі ата айтқан ақыл сөзді тауып оқуына болады. | | |
Үй тапсырмасы | Мұғалім үй тапсырмасын орындау жолын түсіндіреді. Кестені толтыруда оқиғаларды мәтіннен іздеп табуға көмектеседі. | Оқушылар кестені толтырады. | | Жұмыс дәптері |
Оқиға қай жерде болды? | |
Кейіпкерлер кімдер? | |
№51 сабақ
Педагогтің аты-жөні: | |
Күні: | |
Сыныбы: 2-сынып | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Еңбектің наны тәтті |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 2.2.3.1 мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтау 2.2.6.1 кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалау |
Сабақтың мақсаты: | Білімділік: оқушылар мұғалімнің көмегімен кейіпкердің іс-әрекетін бағалайды. Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды. Дамытушылық: оқушылардың тыңдалым, айтылым дағдысы дамиды. Тәрбиелік: оқушылар салауатты өмір салтын ұстанудың маңызын түсінеді, өзіндік қорытынды ой түйеді. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
1. Қызығушылығын ояту | Мұғалім дастарқан басында айтылатын сыпайы сөздерді айтуды ұсынады. Сол арқылы тақырып ашылады. Оқушылардың айтылым, тыңдалым дағдысын дамытады. | (Ұ) «Оқуменжазуғадаярлық»әдісіОқушылар дастарқан басында айтылатын сыпайы сөздер туралы жетекші сұраққа жауап береді. Өзі қай сөзді жиі қолданатындығы туралы айтып, ой бөліседі. | Дескрипторы: өзі білетін сыпайы сөздерді айтады. | Оқулық |
2. Мағынаны тану | Оқушылардың Спандияр Көбеев туралы білімін қалыптастырып, тереңдету | (Т) «Қойындәптер»әдісі Оқулықтан Спандияр Көбеев туралы мәліметтерді оқып, танысады. | | Оқулық |
| мақсатында қосымша ақпарат береді. | Мұғалім ұсынған қажетті деректерді жазып алады. | | |
| Оқушылардың түсініп оқуына қолдау көрсетеді. | (Т) «Түсініп оқы» айдары Балалар топта тізбек бойынша Спандияр Көбеевтің «Түскі тамақ пен кешкі тамақ» мәтінін оқиды. Оқыған шығарма мазмұнын топта талдап, мазмұнын топта баяндайды. Әр бөліктің негізгі ойын анықтайды. | Дескрипторы: мәтінді түсініп оқып, мазмұнын баяндайды. | Оқулық |
| Мұғалім тапсырма бере | (Ұ) «Анықта» айдары | Дескрипторы: | Оқулық |
отырып, оқушылардың өз | Оқушылар оқиғаның қалай басталғанын | қажетті мәліметтерді | | |
ойын еркін жеткізуіне ықпал | мәтіннен анықтап, шағын топтарда | анықтайды. | | |
етеді. Мәтіннен қажетті мәліметтерді таба алу | әңгімелейді. | | | |
біліктілігін дамытады. | | | | |
| Мұғалім оқушыларға бала туралы өз пікірін білдіруді сұрайды. Оқушы анасының мәтін соңындағы сөзін тауып оқиды. | (Т) «Бағала» айдары Оқушылар баланың неліктен сорпаны ұнатпағанын анықтап, оның әрекетін бағалайды, кейіпкер туралы пікірін айтады. (Т) «Ізде» айдары Оқушылар мәтіннен анасының түстен кейін айтқан сөзін тауып оқып, қалай түсінгенін баяндайды. | Дескрипторы: кейіпкердің іс-әрекетін бағалайды. ҚБ: «Смайл» әдісі | Оқулық |
Дәптермен жұмыс | | (Ө) «Дастарқан басында өзіңді ұстай біл!» тақырыбына ереже жазады. | Дескрипторы: шығармашылық тапсырманы орындайды. | Оқулық, дәптер |
3. Ойтолғаныс | Мұғалім оқушылардың шығарма мазмұнына сәйкес өз пікірін білдіріп, дәлелдермен негіздеуіне бағыт береді. | (Т) «Қорытындыла» айдары Оқушылар еңбектің денсаулыққа пайдасы туралы мақал-мәтелдерді қолданып, дәлел келтіре отыра пікірін білдіреді. Мысалы: «Еңбек етудің денсаулыққа пайдасы өте зор. Адам денсаулығы жақсы болу үшін әрқашан жаттығып, еңбектену керек. Еңбек еткен адамның асқа тәбеті ашылады. «Ас – адамның арқауы» деп халқымыз бекер айтпаған. Құнарлы тағаммен тамақтанып, | Дескрипторы: тақырыпқа сай қорытынды ой тұжырымдайды. | Оқулық |
| | ҚБ: «Смайл» әдісі | |
| | еңбек еткен адамның көңіл күйі де көтеріңкі болады. Жағымды көңіл күй денсаулықты нығайтады». | | |
Үй тапсырмасы | Мұғалім үй тапсырмасын орындау жолын түсіндіреді. | «Еңбектің наны тәтті» деген мақалдың мазмұнын түсіндіру. | | |
№52 сабақ
Педагогтің аты-жөні: | |
Күні: | |
Сыныбы: 2-сынып | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Тазалық – денсаулық кепілі |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 2.2.3.1 мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтау 2.1.5.1 өз ойы мен сезімін тірек сөздерді пайдалана отырып жеткізу |
Сабақтың мақсаты: | Білімділік: мұғалімнің көмегімен өлеңді мәнерлеп оқиды, мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтайды. Тірек сөздерді пайдаланып, өз ойын жеткізеді. Дамытушылық: кейіпкердің іс-әрекетіне баға беруге дағдыланады. Тәрбиелік: еңбектенудің адам өміріне маңызын түсінеді. Өзіндік қорытынды ой түйеді. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
1. Қызығушылығын ояту | Мұғалім буындардан сөз құрауға көмектеседі. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты хабарланады. | (Ұ) «Оқуменжазуғадаярлық»әдісіМұғалімнің көмегімен кестеге сүйеніп, оқушылар өзінің күн тәртібі туралы әңгімелейді. | Дескрипторы: өзінің күн тәртібі туралы әңгімелейді. | Кесте |
2. Мағынаны тану | Оқушылардың тізбек бойынша, тізбекті үзбей, мәнерлеп, түсініп оқуына қолдау көрсетеді. | (Т) «Түсініпоқы»әдісі Балалар өлеңді тізбек бойынша оқиды. Оқыған өлең мазмұнын топта талдап, мазмұнын топта баяндайды. Өлеңнің негізгі ойын анықтайды. Оқылған өлеңнің мазмұнын өз сөзімен баяндап айтады. | Дескрипторы: өлеңдегі негізгі ойды анықтап, өз сөзімен айтып жеткізеді. ҚБ: «Ду қолшапалақ»әдісі | Оқулық |
| Мұғалім оқушылардың өлеңде кездескен «щётка», «әлден» деген сөздердің | (Ұ) «Сөздік жұмысы» айдары щётка– тісті тазалайтын құрал әлден – күш жина | | Оқулық, дәптер |
| мағынасын дұрыс түсінуіне көмектеседі. | | | |
| Мұғалім оқушылардың жеке жұмыс жасауына ықпал етеді. Сонымен қатар мұғалім сұрақ жауабын тек өлең мазмұнымен ғана емес, өмірмен де байланыстыруына жетелеуі тиіс. | (Т) «Әңгімеле» айдары Оқушылар өлең мазмұнымен байланысты сұраққа жауап береді. «Ұйқыны қуу» үшін не істеу керектігін айтады.
| Дескрипторы: сұраққа жауап береді . Кері байланыс: «Дуқолшапалақ»әдісі | Оқулық |
| Оқушылардың оқылған өлең мазмұнын түсініп, содан түйінді ой қорыта алу біліктілігін арттырады. | Оқушылар өлеңнің неліктен «Таңның тәртібі» деп аталғанын болжайды. Өз болжамын негіздейді. Мектепке бару үшін қандай дайындық жасайтынын әңгімелейді. Мысалы:
| Дескрипторы: тақырып пен негізгі ойдың байланысын көрсетеді. | Оқулық |
Дәптермен жұмыс | Мұғалім оқушыларға жұмбақты жаттауға көмектеседі. Бірге хормен қайталату немесе топпен жұмыс жасату керек. | (Ө) Дәптерге бір жұмбақты жатқа жазады. Шешуін сурет арқылы бейнелейді. | Дескрипторы: жұмбақты жатқа жазады. ҚБ: «Отшашу»әдісі | Оқулық, дәптер |
| Бұл тапсырмада оқушыларға берілген шумақты интерактивті тақтадан ұсынған жөн. Осы шумақты мәнерлеп оқып, ұйқасты балалар өздері тауып оқығаны дұрыс. | (Ө) «Ізден» айдары Оқушылар өлеңнің соңғы шумағындағы ұйқастарды анықтайды. болды–қолды, тараукерек– қараукерек | Дескрипторы: өлеңдегі ұйқасты табады. | Оқулық, интеракти вті тақта |