ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 11.01.2024
Просмотров: 758
Скачиваний: 3
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
1-тоқсан 45-сағат
Пәннің аты | Уақыты: | Кабинет: | Мұғалім | |
Сабақтың атауы | 0-ден 1000-ға дейінгі сандар. Ауызша қосу және азайту. | |||
Мақсаты | 1) сандарды оқу, жазу және салыстырумен байланысты білімді тиянақтай түсу; ондықтармен және бірліктермен санау, кестелік қосу мен азайтуды және сәйкес ондықтарды қосу және азайтуды қайталау. 2) бір амалмен шығарылатын есептерді орындау дағдыларын дамыту, 3) пәнге қызығушылығын тәрбиелеу. Көрнекілік: интертақта слайдтары, түсті жолақшалар, сызба, ауызша есептеуге арналған дидактикалық материалдар, цифрлар. Қолданылатын технология: дамыта оқыту технологиясы. Әдісі: ойын, топжарыс, көрнекілік, сұрақ - жауап. Түрі: қайталау сабақ. | |||
Күтілетін нәтиже | ||||
Психологиялық ахуал | Психологиялық бағыт беру Біз ақылды баламыз Айтқан тілді аламыз Математика ілімін Лезде қағат санамыз. | Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. | ||
Қызығушылықты ояту | Шығармашылық тапсырма: Түйеқұс 2 аяғымен тұрса 1 пұт тартса, 1 аяғымен тұрса неше пұт тартады? | Жаңа сабаққа деген қызығушылықтары оянып,ерекше ынтамен кіріседі. | ||
Мағынаны тану | Оқулықтағы тапсырмаларды топтарда бөліп орындау. 1-топ №1,2 2-топ №2,3 3-топ №4,5 №6 тапсырманы тақтада орындау | |||
Сергіту сәті | Орманда кірпі келеді, Саңырауқұлақ тереді. Кездесті, міне, керегі: Екеуі қайың астынан. Біреуі терек қасынан. Қанша олар болмақ есепте, Тоқылған салса себетке? | Ой сергітеді,шашағандары басылады | ||
Ой толғаныс | Шығармашылық тапсырма: Кроссворд шешу: Көлденең: 1) Геометриялық фигура Тігінен: 1) Айырманы табуға арналған амал 2) 24 - 20 3) 35 - 29 | |||
Үйге тапсырма | №6,7 5-бетте | Күнделіктеріне жазып беремін | ||
Бағалау | Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау | Бағалау парақшасын толтырады. | ||
Кері байланыс | | Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады |
Пәннің аты | Уақыты: | Кабинет: | Мұғалім | |
Сабақтың атауы | Кестелік қосу және азайту. Қосудың және азайтудың ауызша тәсілі. | |||
Мақсаты | 1) Екі таңбалы сандарды ондықтармен және бірліктермен санау арқылы шығарып алуға машықтандыру; Екі таңбалы сандарды оқу мен жазудың ерекшеліктерімен таныстыру, қатардағы орнына және ретіне қарай салыстыру, олардың ондықтар мен бірліктерден тұратынын аңғарту; 2) бір амалмен шығарылатын есептерді пысықтау, кестелік қосу мен азайтуды және сәйкес ондықтарды қосу мен азайтуды қайталау; 3) іскерлікке баулу Көрнекілік: интертақта слайдтары, әр түсті жолақшалар, сызбалар, кесте, цифрлар. Әдісі: сұрақ - жауап, көрнекілік, топтық жұмыс, ойын. Түрі: аралас сабақ. | |||
Күтілетін нәтиже | ||||
Психологиялық ахуал | Психологиялық дайындық Біз балдырған баламыз, Құстай қанат қағамыз. Дүниені аралап, Оқып білім аламыз. | Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. | ||
Қызығушылықты ояту | - Балалар, математика пәнінде оқушылар не істейді? Жауаптары: санайды, қосады, азайтады, өлшейді. - Дұрыс, ал адамдар нені санайды? Нені өлшейді? Нені қосады? Нені азайтады? Жауаптары: ақшаны, заттарды, дүкендегі заттарды, айлар мен жылдарды, т. б. - Барлық мамандардың иелеріне санау, есептеу керек пе? - ендеше біз де бүгін тез, дұрыс, шапшаң санауды бастайық. | Жаңа сабаққа деген қызығушылықтары оянып,ерекше ынтамен кіріседі. | ||
Мағынаны тану | Оқулықтағы тапсырмаларды топтарда бөліп орындау. 1-топ №1,2 2-топ №2,3 3-топ №4,5 №6 тапсырманы тақтада орындау | |||
Сергіту сәті | Орманда кірпі келеді, Саңырауқұлақ тереді. Кездесті, міне, керегі: Екеуі қайың астынан. Біреуі терек қасынан. Қанша олар болмақ есепте, Тоқылған салса себетке? | Ой сергітеді,шашағандары басылады | ||
Ой толғаныс | Шығармашылық тапсырма: 1 - тапсырма: 2 доңғалақты - 3 3 доңғалақты - 1 Ш: 2+2+2+3 =9 2 - тапсырма: Шаршының 4 бұрышы бар. Бір бұрышын қиып тастасаң, қанша бұрыш қалады? | |||
Үйге тапсырма | №7 7-бетте | Күнделіктеріне жазып беремін | ||
Бағалау | Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау | Бағалау парақшасын толтырады. | ||
Кері байланыс | | Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады |
Пәннің аты | Уақыты: | Кабинет: | Мұғалім | |
Сабақтың атауы | Ауызша қосу және азайту тәсілі | |||
Мақсаты | 1. Екі таңбалы сандарды құрамына ажырата білуге үйрету. 2. Ойлау, есептеу дағдыларын дамыту. 3. Адамгершілікке, ұқыптылыққа, шапшаңдыққа тәрбиелеу. Түрі: жаңа Әдісі: сұрақ - жауап, талдау - жинақтау, түсіндіру Көрнекілігі: тірек сызбасы | |||
Күтілетін нәтиже | ||||
Психологиялық ахуал | Психологиялық дайындық Біз балдырған баламыз, Құстай қанат қағамыз. Дүниені аралап, Оқып білім аламыз. | Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. | ||
Қызығушылықты ояту | «Бұл мәлімет Шындық па Жалған ба?» стратегиясы Берілген сандардың ішінен екі таңбалы сандарды Шындық бөліміне Жалған бөліміне бір таңбалы сандарды жазып екі бөлімдегі сандардың айырмашылығын айтады. 6, 78, 2, 54, 0, 88, 1, 92, 7, 100, 5, 213, 46. | Жаңа сабаққа деген қызығушылықтары оянып,ерекше ынтамен кіріседі. | ||
Мағынаны тану | Жаңа тақырыпты түсіндіру Дәптерде және тақтада орындау. Оқулықтағы тапсырмаларды топтарда бөліп орындау. 1-топ №1,2 2-топ №2,3 3-топ №4,5 №6 тапсырманы тақтада орындау. | |||
Сергіту сәті | Орманда кірпі келеді, Саңырауқұлақ тереді. Кездесті, міне, керегі: Екеуі қайың астынан. Біреуі терек қасынан. Қанша олар болмақ есепте, Тоқылған салса себетке? | Ой сергітеді,шашағандары басылады | ||
Ой толғаныс | Шығармашылық тапсырма: Математикалық диктант Дұрыс немесе бұрыс Дұрыс және бұрыс математикалық амалдарын оқимын. Оқушылар дәптерге дұрыс болса «+», бұрыс болса «-« таңбасын қояды. Содан кейін мұғалімнің тақтада жазып қойған жауаптарымен салыстырып, қателерін түзеп, өздерін бағалайды. - 7 - нің алдында тұрған сан 5. - 4 - тің алдында тұрған сан 3. - 8 - ден кейін тұрған сан 10. - 8+2 өрнегі 10 - ға тең. - 9 бен 7 - нің айырмасы 2 - ге тең. - 4 саны 5 – тен кіші. - 2+7өрнегі 9 - ға тең. | |||
Үйге тапсырма | №7 8-бетте | Күнделіктеріне жазып беремін | ||
Бағалау | Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау | Бағалау парақшасын толтырады. | ||
Кері байланыс | | Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады |
Математика | Уақыты: | Кабинет: | Мұғалім: | |
Сабақтың атауы | Көбейту және бөлу | |||
Сілтеме | Математика оқулығының әдістемесі,мұғалімге арналған нұсқаулық | |||
Сабақтың жабдығы | Сызба, деңгейлік тапсырма ,карточкалар | |||
Жалпы мақсаттар | 1.Білімділік-есептерді әр түрлі тәсілдермен шығару (тәсілдерін), дағдыларын қалыптастыру, үш таңбалы сандармен жазбаша есептерге қатысты білімдерін бекіту. 2.Дамытушылық-есептеу және есте сақтау, логикалық ой-өрістерін дамыту. 3.Тәрбиелік-жылдам, шапшаң ойлап есептей білуге үйрету өз ойын еркін айтуға баулу, пәнге қызығушылығын арттыру. Ұқыптылыққа, шапшаңдыққа, ұйымшылдыққа тәрбиелеу. | |||
Оқыту нәтижесі | ||||
Топқа бөлу | Геометриялық фигуралар арқылы топтарға бөлу | |||
Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | |||
Ынтымақтастық атмосферасы | Қол алысып, қәне, біз, Достасайық бәріміз. Айтарым бар сендерге, Тез тұрыңдар шеңберге. Қандай жақсы бір тұру, Достарменен бір жүру! Қандай жақсы дос болу! | Осы айтқандарыңды орындауға бар күш - жігерлеріңді саласыңдар деген ойдамын, бәріне сәттілік пен бестік баға тілеймін! | ||
Үй тапсырмасын сұрау | Үй тапсырмасы жазылған дәптерлерді тексеру | |||
Қызығушылықты ояту | 1.Столдың төрт бұрышы бар. Егер бір бұрышты кесіп тастаса, неше бұрыш қалады? ( 5 ) 2. Сағат тілі тәулігіне неше рет тік бұрыш жасайды? ( 4 рет) 3. Мектепке келе жатқан 5 балаға қарсы жолда тағы 4 бала жолықты. Мектепке неше бала барды? ( 5 бала ) 4. Екі адам 4 сағат шахмат ойнады. Олардың әрқайсысы неше сағат ойнады? ( 4 сағат) 5. Төрт пен бестің арасында қандай таңба қойылғанда 4-тен артық, 5-тен кем сан шығады? ( үтір ) 6. Жанұяда 2 ұл және әр ұлдың 2 әпкесі, 1әкесі бар. Әр қыздың бір анасы бар. Жанұяда барлығы қанша адам бар? ( 2ұл, 2 қыз, 1 әкесі, 1 анасы- 6адам) 7. Ұшақ Семейден Алматыға дейін 1 сағат 20 минут ұшады, ал кері қарай 80 минут ұшады. Бұл айырмашылықты қалай түсінесің? (екеуі тең) 8. Кім барлық тілде сөйлейді? ( жаңғырық) 9. Қандай жолмен еш уақытта адам жүрмейді? (құс жолымен) 10. 4 ұл да неше саусақ бар? ( 80 ) | |||
Мағынаны тану | Оқулықтағы тапсырмаларды топтарда бөліп орындау. 1-топ №1,2 2-топ №2,3 3-топ №4,5 №6 тапсырманы тақтада орындау. | |||
Сергіту сәті | Еркiн ұста денеңдi, Тарсылдатпай едендi Орнымыздан тұрып ап Жүгiрейiк бiр уақ. Бiр, екi, үш, бiр, екi, үш. Аяқты алға созайық Тiк көтерiп, қозғайық. Тым сылбыр да болмайық Алға қарай озбайық. Бiр, екi, үшi, бiр, екi, үш. | Оқушылар сергіп алады | ||
Ой толғаныс | Мектеп - бақшаға 300 кг жемістер әкелінді. Алма мен алмұрт 230 кг, алма мен апельсин 200 кг. Мектеп – бақшаға әрқайсысынан неше кг әкелінді? Жауабы: 300 кг – 230 кг = 70 кг (апельсин) 200 кг - 70 кг = 130 кг (алма) 300 кг – 200 кг = 100 кг (алмұрт) | |||
Үй тапсырмасы | №7,8 10-бетте | Күнделіктеріне жазады | ||
Бағалау | Оқушылар алдымен бір бірін бағалайды. Содан соң мұғалім барлық оқушыларды бағалайды. Смайликтерді жабыстырады. |
Математика | Уақыты: | Кабинет: | Мұғалім: | |
Сабақтың атауы | Өздік жұмысы №1 | |||
Сілтеме | Математика оқулығының әдістемесі,мұғалімге арналған нұсқаулық | |||
Сабақтың жабдығы | Сызба, деңгейлік тапсырма ,карточкалар | |||
Жалпы мақсаттар | 1.Білімділік-есептерді әр түрлі тәсілдермен шығару (тәсілдерін), дағдыларын қалыптастыру, үш таңбалы сандармен жазбаша есептерге қатысты білімдерін бекіту. 2.Дамытушылық-есептеу және есте сақтау, логикалық ой-өрістерін дамыту. 3.Тәрбиелік-жылдам, шапшаң ойлап есептей білуге үйрету өз ойын еркін айтуға баулу, пәнге қызығушылығын арттыру. Ұқыптылыққа, шапшаңдыққа, ұйымшылдыққа тәрбиелеу. | |||
Оқыту нәтижесі | ||||
Топқа бөлу | Геометриялық фигуралар арқылы топтарға бөлу | |||
Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | |||
Ынтымақтастық атмосферасы | Қол алысып, қәне, біз, Достасайық бәріміз. Айтарым бар сендерге, Тез тұрыңдар шеңберге. Қандай жақсы бір тұру, Достарменен бір жүру! Қандай жақсы дос болу! | Осы айтқандарыңды орындауға бар күш - жігерлеріңді саласыңдар деген ойдамын, бәріне сәттілік пен бестік баға тілеймін! | ||
Үй тапсырмасын сұрау | Үй тапсырмасы жазылған дәптерлерді тексеру | |||
Қызығушылықты ояту | Математикалық жұмбақтар Бұлбұлдың 2 құлақ, 1 басы бар Салдыраған 8 жерден таңбасы бар. Бұлбұлды жолға салып айдағанда, Салатын неше түрлі жорғасы бар. (Домбыра) Екі айнасы бар, екі найзасы бар, Төрт сылдырмағы бар, Бір шыбыртқысы бар. (Сиыр) Тоғыз белбеу, қос жібек, Екі мұрын бір шүмек. (домбыра) Өзі 4 қанатты және 6 аяқты, Сөйтсе де тікұшақтың көшірмесі сияқты. (Инелік) Жоқ өзінде бас та, қас та, мойын да, Ұзындығы жазулы тұр бойында. (Сызғыш) | |||
Мағынаны тану | Өздік жұмысын орындау Түсінбеген тапсырмаларын қайталау. | |||
Сергіту сәті | Еркiн ұста денеңдi, Тарсылдатпай едендi Орнымыздан тұрып ап Жүгiрейiк бiр уақ. Бiр, екi, үш, бiр, екi, үш. Аяқты алға созайық Тiк көтерiп, қозғайық. Тым сылбыр да болмайық Алға қарай озбайық. Бiр, екi, үшi, бiр, екi, үш. | Оқушылар сергіп алады | ||
Ой толғаныс | | |||
Үй тапсырмасы | Оқулықтағы тапсырмаларды орындау | Күнделіктеріне жазады | ||
Бағалау | Оқушылар алдымен бір бірін бағалайды. Содан соң мұғалім барлық оқушыларды бағалайды. Смайликтерді жабыстырады. |