ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 11.01.2024

Просмотров: 762

Скачиваний: 3

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.



Математика

Уақыты:

Кабинет:

Мұғалім:

Сабақтың тақырыбы

Бақылау жұмысы №3

Сілтеме

Математика оқулығының әдістемесі,ғаламтор

Сабақтың жабдығы

қосымша тапсырмалар жазылған үлестірмелер, кестелер

Жалпы мақсаттар

Оқыту  нәтижесі

Мақсаты: натурал сандар нумерациясын меңгеру деңгейлерін тексеру; әрбір шаманың өтілген бірліктері арасындағы арақатынас туралы білімін тексеру; есепті шығару кезіндегі алған білімдерін пайдалана білу; тік бұрышты параллелепипед көлемін есептеу.

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау парақшасымен таныстыру

Топқа бөлу

Оқушыларға кесілген суреттер үлестіріледі.

Қолдарына алған қиындыларды құрастырып,сол бойынша топқа бөлінеді. Суреттерді тақтаға іледі.

Ынтымақтастық атмосферасы

Оқушылар шеңбер жасап тұрады. Мұғалім келесі оқушыға үлкен жүректі ұсынып тұрып,бүгінгі күніне сәттілік тілейді.


Оқушылар бір-біріне жақсы тілек тілеп, сыныпта жақсы ахуал қалыптастырады.

Үй тапсырмасын пысықтау


Күн жарығын алақанға саламын,

Жүрегіме басып ұстай қаламын.

Ізгі әрі нәзік, жарық, мейірімді,

Болып кетер сонда дереу жан-жағым.

Оқушылар ауызша орындайды

Жаңа сабақ

І нұсқа.

  1. Есепті шығар.

Көкөніс сақтау қоймасында 300т сәбіз болды. Бірінші күні әрқайсысына 5 тоннадан сәбіз тиелген 24 жүк машинасы жөнелтілді. Келесі күні қалған сәбізді әр машинаға 2 тоннадан тиеп тасыды. Екінші күні неше жүк машинасы қажет болды?

Ш: (300 – 24 5) : 2 = 90 Ж: 90 жүк машина қажет

  1. Есептеулерді орында.

20 999 + 1 = 21 000 2 000 – 1 = 1 999 200 000 – 1 =199 999 345 999 + 1 = 346 000

52 399 + 1 = 52 400 65 999 + 1 = 66 000 318 000 – 18 000 = 300 000 765 000 – 1 = 764 999

  1. Теңдеулерді шеш.

7 025 – Х = 240 : 10 Х : 6 = 752 – 274

7 025 – Х = 24 Х : 6 = 478

Х = 7 025 – 24 Х = 478 ∙ 6

Х = 7001 Х = 2 868

7 025 – 7 001 = 24 2 868 : 6 = 478

24 = 24 478 = 478

  1. Бос орынды толтыр.

6 мин 13с = 373с 4т 8ц = 4 800кг 12га =120 000м2 54 000см = 540м

  1. Параллелепипедтің биіктігі 5см, ені 6см, ұзындығы 8см. Оның көлемін есепте.

V = 5см ∙ 6см ∙ 8см = 240 см3

ІІ нұсқа.

  1. Есепті өрнек түрінде шығар.

Бала 23 000 м қашықтықта орналасқан көрші ауылға жол тартты. Ол атпен 3 000 м, велосипедпен 10 000 м жер жүрді. Қалған қашықтықты жаяу жүріп өтті. Бала неше километрді жаяу жүріп өтті?

Ш: 23 000 – (3 000 + 10 000) = 23 000 – 13 000 = 10 000 Ж: бала 10 000м жаяу жүрді.

  1. Есептеулерді орында.

70 100 – 1 = 70 099 99 699+ 1 = 99 700 17 609 + 1 = 17 610 345 999 + 1 = 346 000

131 148 – 1 148 =130 000 30 000 – 1 = 29 999 43 099 + 1 = 43 100 699 999 + 1 =700 000

  1. Теңдеулерді шеш.

70 348 – Х = 312 : 2 – 9 Х : 6 = 12 756 – 989

70 348 – Х = 147 Х : 6 = 11 767

Х = 70 348 – 147 Х = 11 767 ∙ 6

Х = 70 201 Х = 70 602

70 348 – 70 201 = 147 70 602 : 6 = 11 767

147 = 147. 11 767 = 11 767

  1. Есепте.

2 сағ – 35 мин = 85 мин 54 000см – 5м = 540м

15т 420кг – 9т 870кг = 5т 55кг 3 тәул. – 18 сағ 20мин = 53сағ 8 мин.

  1. Параллелепипедтің биіктігі 15см, ені 6см, ұзындығы 8см. Оның көлемін есептеп шығар.V = 15см ∙ 6см ∙ 8см = 720см3




Сабақты бекіту

Бүгінгі сабақта біз не істедік?

Саған қайсы тапсырма қиын болды?

Үй тапсырмасы

Қайталау

Оқушылар күнделіктеріне жазады

 Бағалау

Бүгінгі сабақ ұнады ма?
Өз көңіл күйлерін стикерге жазу.

Бағалау парақшасын толтырады