ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 09.11.2023
Просмотров: 285
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Оқу ісі орынбасары:__________________________________
Сыныбы: ____9__________ Пәні: __алгебра_______ Мерзімі:_______
Сабақ тақырыбы: | Статистикалық мәліметтерді кескіндеу |
Сабақ мақсаты: | Нүктелік, сызықтық және бағанды диаграммалар салу үшін қажетті білімдері кеңейіп, гистограмма дегеніміз не екенін біліп, оны салуды және кесте құруды үйрену |
Табыс критерийлері: | Статистикалық мәліметтерді график арқылы, диаграмма арқылы кескіндеуді үйренеді. |
Сабақ түрі: | Жаңа сабақты меңгеру |
Уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Керекті жабдықтар | |
5 мин | Кері байланыс | Өткен тақырып бойынша түйген ойлары мен түсінбеген сұрақтарына байланысты пікірлерін айтады, ортаға салып, түсініктерін тереңдетеді. | | |
10 мин | Электронды оқулық арқылы көрсетілім көрсету. Түсіндірмелеріне түртіп алу жасату | Қажетті формулалар мен есеп шығаруға қажетті мәліметтерді дәптерлеріне жазып алады. | Электронды оқулық, АКТ, дәптер | |
15 мин | «Ментальды карта» әдісі «Статистикалық мәліметтер» | Тақырып бойынша оқушылар өз ойын плакат бетіне түсіреді және топ мүшелерінің бірі ортаға шығып, жұмыстарын қорғайды. | Плакат, маркер | |
7 мин | «Серпілген сауал» әдісі Оқушыларға доп беру арқылы, бір-біріне тақырып бойынша сұрақтар құрастыруды тапсырамын | Оқушылар бірін-біріне доп лақтыру арқылы сұрақ құрастырады, допты қағып алған оқушы сұраққа жауап беріп, қайта сұрақ құрастырып басқа оқушыға бағыттайды. | Доп | |
3 мин | Логикалық сауал жолдаймын. 8 7 6 5 4 3 2 1 =3 Кейбір цифрлардың арасына «-» таңбасын қойып, теңдеуді теңестіру керек. | Оқушылар логикалық сауалды сыни ойлау арқылы шешеді. Ж: 87 – 6 – 54 – 3 – 21 = 3 | | |
5 мин | Рефлексия | Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. | Стикер, Бағалау парағы | |
Не сәтті өтті? | | |||
Не сәтсіз болды? | | |||
Нені дамыта алар едім? | |
Оқу ісі орынбасары:__________________________________
Сыныбы:
____9__________ Пәні: __алгебра______ Мерзімі:_______
Сабақ тақырыбы: | Статистикалық мәліметтерді кескіндеуге есептер шығару |
Сабақ мақсаты: | Нүктелік, сызықтық және бағанды диаграммалар салу үшін қажетті білімдері кеңейіп, гистограмма дегеніміз не екенін біліп, оны салуды және кесте құруды үйрену |
Табыс критерийлері: | Статистикалық мәліметтерді график арқылы, диаграмма арқылы кескіндеуді үйренеді. |
Сабақ түрі: | Дағды мен білікті машықтандыру |
Уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Керекті жабдықтар | |
5 мин | Кері байланыс | Өткен тақырып бойынша түйген ойлары мен түсінбеген сұрақтарына байланысты пікірлерін айтады, ортаға салып, түсініктерін тереңдетеді. | | |
2 мин | Топқа бөлу | Таратылған кеспе қағаздар арқылы топқа бөлініп отырады. | Кеспе қағаздар | |
15 мин | «Фишбоун» әдісі Топтарға плакат, маркер тарату. «Статистикалық мәліметтер және оның қолданылуы» | Берілген тақырып бойынша топтар өз ойларын плакатқа түсіреді, уақыт бойынша келесі топтың жұмысын жалғастырады, ойларын жинақтайды, қателерді түзейді. Қорытынды ойларын айтады. | Плакат, маркер | |
20 мин | «Күлте жапырақ жинау» әдісі. Оқулықтан есептер беру, әрбір топтың мүшесіне дұрыс шығарған есебіне бір күлте жапырақ үлестіру «Бағдаршам» бағалау страгиясын жариялау | Оқулықтан есептер шығарады және дұрыс жауаптарына байланысты күлте жапырақ жинайды, бағалау стратегиясы бойынша бір-біріне көмектеседі. | Күлте жапырақша, бағдаршам | |
3 мин | Рефлексия | Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасап, стикерге жазып түсінік парағына жапсырады. | Стикер, Бағалау парағы | |
Не сәтті өтті? | | |||
Не сәтсіз болды? | | |||
Нені дамыта алар едім? | |
Оқу ісі орынбасары: ______________________________
Сыныбы: ____9_________ Пәні: __алгебра_______ Мерзімі:_______
Сабақ тақырыбы: | Статистикалық мәліметтердің сандық сипаттамалары |
Сабақ мақсаты: | Сандардың арифметикалық ортасының мәндері, мода, медиана және статистикалық мәліметтердің ауытқуы туралы білім кеңейту, арифметикалық орта, мода, медиана және едәуір күрделі статистикалық мәліметтердің ауытқуын анықтауды үйрену |
Табыс критерийлері: |
|
Сабақ түрі: | Жаңа сабақты меңгеру |
Уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Керекті жабдықтар | |
5 мин | Кері байланыс | Өткен тақырып бойынша түйген ойлары мен түсінбеген сұрақтарына байланысты пікірлерін айтады, ортаға салып, түсініктерін тереңдетеді. | | |
6 мин | «Жадылық серуен» 1.Статистикалық мәлімет деген не? 2.Статистикалық мәліметтерді қандай шамамен өлшейміз? | Сұрақтарға жауап береді, қайта бағыттау арқылы жауаптарды негіздеу, дұрыс шешім шығара біледі. | | |
20 мин | «Күлте жапырақ жинау» әдісі. Оқулықтан есептер беру, әрбір топтың мүшесіне дұрыс шығарған есебіне бір күлте жапырақ үлестіру «Бағдаршам» бағалау страгиясын жариялау | Оқулықтан есептер шығарады және дұрыс жауаптарына байланысты күлте жапырақ жинайды, бағалау стратегиясы бойынша бір-біріне көмектеседі. | Күлте жапырақша, бағдаршам | |
9 мин | Сергіту сәті. Фигураларды 15 секунд көрсету арқылы берілген сұрақтар қою 1.Қандай фигуралар бейнеленген? 2.Әр фигура нешеден? 3.Шеңбер бойында қандай фигуралар орналасқан? | Бейнеленген геометриялық фигураларды есте сақтау арқылы, берілген сұрақтарға жауап береді. | Компьютер, слайд, геометрия-лық фигуралар | |
3 мин | Рефлексия | Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. | Стикер, Бағалау парағы | |
Не сәтті өтті? | | |||
Не сәтсіз болды? | | |||
Нені дамыта алар едім? | |
Оқу ісі орынбасары:__________________________________
Сыныбы: ____9_________ Пәні: __алгебра_______ Мерзімі:_______
Сабақ тақырыбы: | Статистикалық мәліметтердің сандық сипаттамаларына есептер шығару |
Сабақ мақсаты: | Сандардың арифметикалық ортасының мәндері, мода, медиана және статистикалық мәліметтердің ауытқуы туралы білім кеңейту, арифметикалық орта, мода, медиана және едәуір күрделі статистикалық мәліметтердің ауытқуын анықтауды үйрену |
Табыс критерийлері: |
|
Сабақ түрі: | Жаңа сабақты меңгеру |
Уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Керекті жабдықтар | |
5 мин | Кері байланыс | Өткен тақырып бойынша түйген ойлары мен түсінбеген сұрақтарына байланысты пікірлерін айтады, ортаға салып, түсініктерін тереңдетеді. | | |
6 мин | «Жадылық серуен» 1.Статистикалық мәлімет деген не? 2.Статистикалық мәліметтерді қандай шамамен өлшейміз? | Сұрақтарға жауап береді, қайта бағыттау арқылы жауаптарды негіздеу, дұрыс шешім шығара біледі. | | |
20 мин | «Күлте жапырақ жинау» әдісі. Оқулықтан есептер беру, әрбір топтың мүшесіне дұрыс шығарған есебіне бір күлте жапырақ үлестіру «Бағдаршам» бағалау страгиясын жариялау | Оқулықтан есептер шығарады және дұрыс жауаптарына байланысты күлте жапырақ жинайды, бағалау стратегиясы бойынша бір-біріне көмектеседі. | Күлте жапырақша, бағдаршам | |
9 мин | Сергіту сәті. Фигураларды 15 секунд көрсету арқылы берілген сұрақтар қою 1.Қандай фигуралар бейнеленген? 2.Әр фигура нешеден? 3.Шеңбер бойында қандай фигуралар орналасқан? | Бейнеленген геометриялық фигураларды есте сақтау арқылы, берілген сұрақтарға жауап береді. | Компьютер, слайд, геометрия-лық фигуралар | |
3 мин | Рефлексия | Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. | Стикер, Бағалау парағы | |
Не сәтті өтті? | | |||
Не сәтсіз болды? | | |||
Нені дамыта алар едім? | |