ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 09.11.2023
Просмотров: 290
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Оқу ісі орынбасары: ______________________________
Сыныбы: ____9_________ Пәні: __алгебра_______ Мерзімі:_______
Сабақ тақырыбы: | Құрамында тригонометриялық функциялары бар өрнектерді түрлендіруге қосымша сағаттар, есептер шығару |
Сабақ мақсаты: | Тригонометриялық функциялары бар өрнектерді түрлендіру және өз беттерінше есептер шығара білу дағдысын ұштау |
Табыс критерийлері: | Формулалар арқылы есептер шығара алады; |
Сабақ түрі: | Дағды мен білікті машықтандыру |
Уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Керекті жабдықтар | |
3 мин | Кері байланыс | Өткен тақырып бойынша түйген ойлары мен түсінбеген сұрақтарына байланысты пікірлерін айтады, ортаға салып, түсініктерін тереңдетеді. | | |
2 мин | Топқа бөлу Оқушыларды 1-4 цифрларын қолдану арқылы топқа бөлу, | 1, 2, 3, 4 сандары арқылы оқушылар 4 топқа бөлінеді. | Кеспе қағаздар | |
5 мин | Электрондық оқулықтан тригонометриялық функциялары бар өрнектерге байланысты есептер көрсету, тапсырмалар беру | Есептер шығаруға арналған формулаларды дәптерлеріне жазып алады және тапсырмаларды орындайды, есептер шығарады | АКТ, электронды оқулық | |
15 мин | Критериалды бағалау 1.Тригонометриялық формулаларды біледі – 10 2.Тригонометриялық функциялардың сәйкес формулаларын таба алады - 10 3.Формулалармен дұрыс шығарылған әрбір есеп - 10 | Критериалды бағалау арқылы әр оқушы жұмыс жасайды, өзін-өзі бағалауға есептер шығарып, тапсырмалар орындайды. | Бағалау парақшасы, оқулық | |
3 мин | Бағалау | Оқушылардың жинаған баллдарын есептеп, бағаға ауыстыру арқылы журналға түсіру | Бағалау парақшасы | |
2 мин | Рефлексия «Не білдім? Не білгім келеді?» кері байланысына стикер тарату | Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты стикерге жазып, кері байланыс жасайды | Стикер, Бағалау парағы | |
Не сәтті өтті? | | |||
Не сәтсіз болды? | | |||
Нені дамыта алар едім? | |
Оқу ісі орынбасары:__________________________________
Сыныбы: ____9_________ Пәні: __алгебра_______ Мерзімі:_______
Сабақ тақырыбы: | Құрамында тригонометриялық функциялары бар өрнектерді түрлендіруге қосымша сағаттар, есептер шығару |
Сабақ мақсаты: | Тригонометриялық функциялары бар өрнектерді түрлендіру және өз беттерінше есептер шығара білу дағдысын ұштау |
Табыс критерийлері: | Формулалар арқылы есептер шығара алады; |
Сабақ түрі: | Дағды мен білікті машықтандыру |
Уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Керекті жабдықтар | |
3 мин | Кері байланыс | Өткен тақырып бойынша түйген ойлары мен түсінбеген сұрақтарына байланысты пікірлерін айтады, ортаға салып, түсініктерін тереңдетеді. | | |
2 мин | Топқа бөлу Оқушыларды 1-4 (1-3) цифрларын қолдану арқылы топқа бөлу, | 1, 2, 3, 4 сандары арқылы оқушылар 4 (3) топқа бөлінеді. | Кеспе қағаздар | |
5 мин | Электрондық оқулықтан тригонометриялық функциялары бар өрнектерге байланысты есептер көрсету, тапсырмалар беру | Есептер шығаруға арналған формулаларды дәптерлеріне жазып алады және тапсырмаларды орындайды, есептер шығарады | АКТ, электронды оқулық | |
15 мин | Критериалды бағалау 1.Тригонометриялық формулаларды біледі – 10 2.Тригонометриялық функциялардың сәйкес формулаларын таба алады - 10 3.Формулалармен дұрыс шығарылған әрбір есеп - 10 | Критериалды бағалау арқылы әр оқушы жұмыс жасайды, өзін-өзі бағалауға есептер шығарып, тапсырмалар орындайды. | Бағалау парақшасы, оқулық | |
3 мин | Бағалау | Оқушылардың жинаған баллдарын есептеп, бағаға ауыстыру арқылы журналға түсіру | Бағалау парақшасы | |
2 мин | Рефлексия «Не білдім? Не білгім келеді?» кері байланысына стикер тарату | Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты стикерге жазып, кері байланыс жасайды | Стикер, Бағалау парағы | |
Не сәтті өтті? | | |||
Не сәтсіз болды? | | |||
Нені дамыта алар едім? | |
Оқу ісі орынбасары:__________________________________
Сыныбы: ____9__________ Пәні: __алгебра_______ Мерзімі:_______
Сабақ тақырыбы: | Ықтималдықтар теориясының негізгі ұғымдары және математикалық статистика |
Сабақ мақсаты: | Ықтималдықтар теориясымен, статистика, бас жиынтық, іріктеме, статистикалық қорытынды ұғымдарымен танысу |
Табыс критерийлері: |
|
Сабақ түрі: | Жаңа сабақты меңгеру |
Уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Керекті жабдықтар | |
5 мин | Кері байланыс | Өткен тақырып бойынша түйген ойлары мен түсінбеген сұрақтарына байланысты пікірлерін айтады, ортаға салып, түсініктерін тереңдетеді. | | |
10 мин | Логикалық сұрақ. 88 88 88 88 cандарының кейбір цифрларының арасына «+» қойып 1000 шығаруға бола ма? Ж: 888 + 88 + 8 + 8 + 8 = 1000 | Логикалық сұраққа жауап береді, логикалық ойлай білуі мен сыни көзқарасы таныта білу дағдылары қалыптасады. | Логикалыө сұрақ | |
10 мин | Электронды оқулық арқылы көрсетілім көрсету. Түсіндірмелеріне түртіп алу жасату | Қажетті формулалар мен есеп шығаруға қажетті мәліметтерді дәптерлеріне жазып алады. | Электронды оқулық, АКТ, дәптер | |
15 мин | «Постер» әдісі «Ықтималдықтар теориясы және статистика» арқылы есептерді тиімді шығару жолдары | Топқа бөлінген оқушылар алғашқы ойлары мен тұжырымдарын плакат бетіне түсіріп, қорғайды, бірін-біріне түсіндіреді. | Плакат, Маркер, сурет | |
5 мин | Рефлексия | Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. | Стикер, Бағалау парағы | |
Не сәтті өтті? | | |||
Не сәтсіз болды? | | |||
Нені дамыта алар едім? | |
Оқу ісі орынбасары:__________________________________
Сыныбы: ____9__________ Пәні: __алгебра_______ Мерзімі:______
Сабақ тақырыбы: | Ықтималдықтың түрлері. Ықтималдықтарды табудың тәсілдері |
Сабақ мақсаты: | Статистикалық ықтималдық, классикалық ықтималдық және геометриялық ықтималдық ұғымдарымен танысып, оқиғаның ықтималдығын табуды үйрену |
Табыс критерийлері: | Ықтималдықтың түрлері және оны табудың тәсілдерін табуды үйренеді |
Сабақ түрі: | Жаңа сабақты меңгеру |
Уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Керекті жабдықтар | |
5 мин | Кері байланыс | Өткен тақырып бойынша түйген ойлары мен түсінбеген сұрақтарына байланысты пікірлерін айтады, ортаға салып, түсініктерін тереңдетеді. | | |
10 мин | Электронды оқулық арқылы көрсетілім көрсету. Түсіндірмелеріне түртіп алу жасату | Қажетті формулалар мен есеп шығаруға қажетті мәліметтерді дәптерлеріне жазып алады. | Электронды оқулық, АКТ, дәптер | |
15 мин | «Ментальды карта» әдісі «Ықтималдықтарды табудың тәсілдері. Ықтималдықтардың түрлері» | Тақырып бойынша оқушылар өз ойын плакат бетіне түсіреді және топ мүшелерінің бірі ортаға шығып, жұмыстарын қорғайды. | Плакат, маркер | |
7 мин | «Серпілген сауал» әдісі Оқушыларға доп беру арқылы, бір-біріне тақырып бойынша сұрақтар құрастыруды тапсырамын | Оқушылар бірін-біріне доп лақтыру арқылы сұрақ құрастырады, допты қағып алған оқушы сұраққа жауап беріп, қайта сұрақ құрастырып басқа оқушыға бағыттайды. | Доп | |
3 мин | Логикалық сауал жолдаймын. 8 7 6 5 4 3 2 1 =3 Кейбір цифрлардың арасына «-» таңбасын қойып, теңдеуді теңестіру керек. | Оқушылар логикалық сауалды сыни ойлау арқылы шешеді. Ж: 87 – 6 – 54 – 3 – 21 = 3 | | |
5 мин | Рефлексия | Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. | Стикер, Бағалау парағы | |
Не сәтті өтті? | | |||
Не сәтсіз болды? | | |||
Нені дамыта алар едім? | |