ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 09.11.2023
Просмотров: 289
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Оқу ісі орынбасары:__________________________________
Сыныбы: ____9_________ Пәні: __алгебра_______ Мерзімі:_______
Сабақ тақырыбы: | Құрамында тригонометриялық функциялары бар өрнектерді түрлендіру |
Сабақ мақсаты: | Тригонометриялық функциялары бар өрнектерді түрлендіру және өз беттерінше есептер шығара білу дағдысын ұштау |
Табыс критерийлері: | Тригонометриялық функция қасиеттерін біледі; Тригонометриялық функцияға берілген есептерді шеше біледі; Формулалар арқылы есептер шығара алады; |
Сабақ түрі: | Дағды мен білікті машықтандыру сабағы |
Уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Керекті жабдықтар | |
5 мин | Кері байланыс | Өткен тақырып бойынша түйген ойлары мен түсінбеген сұрақтарына байланысты пікірлерін айтады, ортаға салып, түсініктерін тереңдетеді. | | |
2 мин | Топқа бөлу | Таратылған кеспе қағаздар арқылы топтарға бөлінеді | Кеспе қағаздар | |
9 мин | «Тест құрастыру» әдісі. Тақырып бойынша берілген есептерден құралған тест құрастыруға нұсқау жасау, шартын түсіндіру | Берілген уақыт аралығында әрбір топ 4 жауаптан тұратын 5 есепті құрастыру, келесі топ оны шешеді. | Тест парақша-лары, оқулық | |
20 мин | «Күлте жапырақ жинау» әдісі. Оқулықтан есептер беру, әрбір топтың мүшесіне дұрыс шығарған есебіне бір күлте жапырақ үлестіру «Бағдаршам» бағалау страгиясын жариялау | Оқулықтан есептер шығарады және дұрыс жауаптарына байланысты күлте жапырақ жинайды, бағалау стратегиясы бойынша бір-біріне көмектеседі. | Күлте жапырақша, бағдаршам | |
6 мин | Логикалық есеп. Кітап қарындаштан 3 есе қымбат, ал альбом қарындаштан 5 есе қымбат. Кітап қарындаштан 28 теңгеге қымбат. Аьбом неше теңге тұрады? Ж: 70 теңге | Логикалық есепті топпен ойласа отырып, шешеді. Логикалық, сыни ойлау қабілеттері артады. Бірін-біріне түсіндіреді. | Логикалық есеп | |
3 мин | Рефлексия | Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. | Стикер, Бағалау парағы | |
Не сәтті өтті? | | |||
Не сәтсіз болды? | | |||
Нені дамыта алар едім? | |
Оқу ісі орынбасары:__________________________________
Сыныбы: ____9_________ Пәні: __алгебра_______ Мерзімі:______
Сабақ тақырыбы: | Құрамында тригонометриялық функциялары бар өрнектерді түрлендіру |
Сабақ мақсаты: | Тригонометриялық функциялары бар өрнектерді түрлендіру және өз беттерінше есептер шығара білу дағдысын ұштау |
Табыс критерийлері: | Тригонометриялық функция қасиеттерін біледі; Тригонометриялық функцияға берілген есептерді шеше біледі; Формулалар арқылы есептер шығара алады; |
Сабақ түрі: | Жаңа сабақты меңгерту |
Уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Керекті жабдықтар | |
5 мин | Кері байланыс | Өткен тақырып бойынша түйген ойлары мен түсінбеген сұрақтарына байланысты пікірлерін айтады, ортаға салып, түсініктерін тереңдетеді. | | |
2 мин | Топқа бөлу | Таратылған кеспе қағаздар арқылы топтарға бөлінеді | Кеспе қағаздар | |
9 мин | «Тест құрастыру» әдісі. Тақырып бойынша берілген есептерден құралған тест құрастыруға нұсқау жасау, шартын түсіндіру | Берілген уақыт аралығында әрбір топ 4 жауаптан тұратын 5 есепті құрастыру, келесі топ оны шешеді. | Тест парақша-лары, оқулық | |
20 мин | «Күлте жапырақ жинау» әдісі. Оқулықтан есептер беру, әрбір топтың мүшесіне дұрыс шығарған есебіне бір күлте жапырақ үлестіру «Бағдаршам» бағалау страгиясын жариялау | Оқулықтан есептер шығарады және дұрыс жауаптарына байланысты күлте жапырақ жинайды, бағалау стратегиясы бойынша бір-біріне көмектеседі. | Күлте жапырақша, бағдаршам | |
6 мин | Логикалық есеп. Кітап қарындаштан 3 есе қымбат, ал альбом қарындаштан 5 есе қымбат. Кітап қарындаштан 28 теңгеге қымбат. Аьбом неше теңге тұрады? Ж: 70 теңге | Логикалық есепті топпен ойласа отырып, шешеді. Логикалық, сыни ойлау қабілеттері артады. Бірін-біріне түсіндіреді. | Логикалық есеп | |
3 мин | Рефлексия | Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. | Стикер, Бағалау парағы | |
Не сәтті өтті? | | |||
Не сәтсіз болды? | | |||
Нені дамыта алар едім? | |
Оқу ісі орынбасары:__________________________________
Сыныбы: ____9_________ Пәні: __алгебра_______ Мерзімі:_______
Сабақ тақырыбы: | Құрамында тригонометриялық функциялары бар өрнектерді түрлендіру |
Сабақ мақсаты: | Тригонометриялық функциялары бар өрнектерді түрлендіру және өз беттерінше есептер шығара білу дағдысын ұштау |
Табыс критерийлері: | Формулалар арқылы есептер шығара алады; |
Сабақ түрі: | Дағды мен білікті машықтандыру |
Уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Керекті жабдықтар | |
3 мин | Кері байланыс | Өткен тақырып бойынша түйген ойлары мен түсінбеген сұрақтарына байланысты пікірлерін айтады, ортаға салып, түсініктерін тереңдетеді. | | |
2 мин | Топқа бөлу Оқушыларды 1-4 цифрларын қолдану арқылы топқа бөлу, | 1, 2, 3, 4 сандары арқылы оқушылар 4 топқа бөлінеді. | Кеспе қағаздар | |
5 мин | Электрондық оқулықтан тригонометриялық функциялары бар өрнектерге байланысты формулаларды көрсетіледі. | Есептер шығаруға арналған формулаларды дәптерлеріне жазып алады. | АКТ, электронды оқулық | |
15 мин | «Түймедақ» әдісі Топтарға плакат, маркер тарату, тригонометриялық функцияларға арналған формулаларды жазуға нұсқау жасалды. | Тригонометриялық функциялары бар формулаларды, терминдерді шеңбер бойына жазу арқылы гүл күлтешелерін жасайды. Қорытындылап, қорғайды, келесі топ мүшелеріне түсіндіреді. | Плакат, маркер | |
13 мин | Шағын тест құрастыруға уақыт беру | Тақырыпқа сай топтар тест құрастырады және бір-бірімен алмастырады, жауабын шешеді. | Тест, дидактика-лық материал | |
7 мин | Оқушыларға ауызша логикалық есеп айту | Топтаса отырып, ортақ ойын жүйелеп, жауабын айтады. | | |
3 мин | Бағалау | Оқушылардың жинаған баллдарын есептеп, бағаға ауыстыру арқылы журналға түсіру | Бағалау парақшасы | |
2 мин | Рефлексия «Не білдім? Не білгім келеді?» кері байланысына стикер тарату | Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты стикерге жазып, кері байланыс жасайды | Стикер, Бағалау парағы | |
Не сәтті өтті? | | |||
Не сәтсіз болды? | | |||
Нені дамыта алар едім? | |
Оқу ісі орынбасары:__________________________________
Сыныбы: ____9__________ Пәні: __алгебра____ Мерзімі:___
Сабақ тақырыбы: | Бақылау жұмысы |
Сабақ мақсаты: | Тригонометриялық күрделі түрлендірулерге арналған есептерды шығара білу дағдыларын қалыптастыру |
Табыс критерийлері: | Берілген есептерді тиімді жолдармен есептеп, дұрыс шығара біледі. |
Сабақ түрі: | Сынақ сабағы |
Уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Керекті жабдықтар | |
45 мин | 1. Теңдеулер жүйесін шешіңдер: х 2 +у2=16 у=х+4 Тепе – теңдікті дәлелдеңдер: а) ә) а3=4, а7=0 болса, арифметикалық прогрессияның бірінші мүшесі мен аырмасын және алғашқы 5 мүшесінің қосындысын табыңдар. Анықталу облысын тап: Есептеңдер: егер | Теңдеулер жүйесін шешіңдер: х 2 +у2=9 х+у=3 Тепе – теңдікті дәлелдеңдер: а) ә) 3. а3=9, а7=1 болса, арифметикалық прогрессияның бірінші мүшесі мен аырмасын және алғашқы 5 мүшесінің қосындысын табыңдар. 4.Анықталу облысын тап: Есептеңдер: егер | | |
Не сәтті өтті? | | |||
Не сәтсіз болды? | | |||
Нені дамыта алар едім? | |