Файл: 1 блім. Экономикалы былыс ретіндегі ксіпкерлік Мектеп Мыр орта мектебі.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 30.11.2023
Просмотров: 133
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
ОІМ: Р.Оразбақов.
IV бөлім. Ойлау дизайны. | Мектеп:№62.Н.Шойбеков. | ||||||||||
Күні:13.05.2020ж. | Мұғалімнің аты-жөні:Г.Исахова. | ||||||||||
Сынып: 10. | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | |||||||||
Сабақтың тақырыбы | Прототип жасау | ||||||||||
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме) | 10.4.5.1 Прототип жасауды түсінеді және қағидаларын түсіндіреді; 10.4.5.2Прототип жасаудың негізгі әдістерін қолданады. | ||||||||||
Сабақтың мақсаты | Қолайлы жағдай туғызу. Оқушылардың өздігінен: - Прототип жасауды түсінеді және қағидаларын түсіндіруіне; - Прототип жасаудың негізгі әдістерін қолдануына. | ||||||||||
Бағалау критерийі (Күтілетін деңгейлік нәтижелер) | 1-меңгеру деңгейі.Барлық оқушы:прототип жасауды түсінеді және қағидаларын түсіндіруіне(өнімсіз деңгей); 2-меңгеру деңгейі. Олардың ішінен көбісі алған білімдерін тереңдетеді, жүйелейді (конструктивті деңгей); 3-меңгеру деңгейі.Олардың ішінен кейбірі:Прототип жасаудың негізгі әдістерін қолдануына Тақырып бойынша алған білмнің толықтылығы қамтамасыз етіледі (өнімді деңгей). Тақырыпты толық меңгерген оқушы шығармашылық тапсырманы орындайды. | ||||||||||
Тілдік мақсаттар | Лексика және терминология: прототип жасау-прототипирование-prototyping; тәжірибелік үлгі-опытный образец-preproduction model. | ||||||||||
Құндылықтарға баулу | Тапсырмаларды орындау барысында жауапкершілікке,елжандылық,отансүйгіштік қасиетке,сын тұрғысынан ойлауға,шығармашылыққ баулу. | ||||||||||
Қолданылатын әдіс-тәсілдер | «Қиял әлемі», «Досыңды сезін»,«Сұраққа тез жауап», Джигсо»,«Робин раунд»,«Сен әдемісің»,«Шеңбер бойымен сұрақ қою»,«Блоб ағашы» | ||||||||||
Қолданылатын ресурстар | Оқулық, оқушының жеке дәптері, мұғалім кітабы, электронды қосымша, интерактивті тақта, компьютер, слайдтар, маркерлер, «Блоб ағашының» суреті салынған флипчарт, смайликтің суреті салынған стикерлер | ||||||||||
Алдыңғы білім | Өткен тақырып бойынша сұрақтар беріп, осы тақырыппен логикалық көпір құрау, мы-салы: «Есіңе түсір!» рубрикасындағы сұрақ бойынша:1. Брейстроминг дегеніміз не? 2.Брейстроминг кезеңдерін атаңыздар. | ||||||||||
Сабақтың басы 10 минут | 1.Оқушылармен амандасу. Мұғалім сыныпта жағымды ахуал орнату үшін «Қиял әлемі» тренингін ұйымдастырады. 2.Сыныпты топқа бөлу. Сынып қыздар мен ұлдар тобына бөлінеді. Әр топ өздерінің басшысын және топтың атауын таңдайды. 3.Тақырыпқа деген қызығушылықты ояту, проблемалық ситуация тудыру. Қолайлы психологиялық климатты құру үшін оқушыларды «Досыңды сезін ойынына шақырады.Оқушылар шеңберде тұр.Мұғалім әр оқушыға кезек-кезек оның ішкі сезімін білдіретін іс-қимылдар жасауын сұрайды.Қалған оқушылар олардың көрсеткен қимыл-дарын қайталап,не сезінгенін айтады. Оқушылардың назарын сабаққа аудару үшін өткен сабақтан қайталау сұрақтары қойылады: 1.Брейстроминг дегеніміз не? 2.Брейстроминг кезеңдерін атаңыздар. Жұптасқан оқушылар қойылған сұрақтарды талқылайды,оларды толықтырады. Жеке оқушылардың жауаптарына ауызша түрде пікірін айтады немесе түзетеді. Мұғалім оқушылармен бірге сабақтың тақырыбын нақтылайды.Оқушылар оның мақсат,міндеттерін болжайды. | ||||||||||
Сабақтың ортасы-тақырыпты өз бетімен меңгеру 10 минут | 1.«Сұрақтарға жауап берейік» дағдысы.Сабақта өткен материалды пайдаланып,мына сұрақтарға жауап беріңіздер. 1.Прототип жасау дегеніміз не? 2. Прототип жасау қандай қызмет атқарады? 3. Прототип жасаудың қандай түрлері бар? 2. «Ойланайық,талқылайық» дағдысы. Топтық жұмысты ұйымдастырыңыздар. Сұрақтатрды талқылаңыздар және толық жауаптарын дайындаңыздар. 1.Не себепті прототип жасау маңызды? 2. Прототип жасауда неліктен кейбір жайттарды ескеру қажет? 3.«Талдап,салыстырайық» дағдысы. 1.Бизнестегі прототип жасаудың рөлін талдаңыздар.Кестені толтырыңыздар.
| ||||||||||
Сергіту сәті 2 минут | «Жеті шырық» жаттығуы ( жақсы баяу музыкамен орындалады) Ыңғайлы отырып, көзіңізді жұмыңыз, терең демалыңыз. Сізден шамалы бір метр қа-шықтықта жеті жанып тұрған шырық бар екенін елестетіп көріңіз.... мүмкін-дігінше баяу, терең дем алаңыз.Енді осы шырақтардың біреуін өшіру қажет деп ойлап көріңіз.Демді толығымен шығарып, оның бағытына қарай барын-ша үрлеңіз. Шырақ жалыны дірілдеп барып өшеді. Сіз қайтадан баяу тыныс алып, қалған шырақтарды біртіндеп үрлеп өшіресіз. 4.«Дәптерге орындайық» дағдысы.Прототип жасаудың кезеңдерін кестеге толты-рыңыздар.
5.«Қолданып көрейік»дағдысы.Топтық жұмыс.Прототип жасаудың қызметін сипат-таңыздар.Топтық жұмыс.Тақырыбы бойынша сипаттама беріңіздер. 1-топ:Мәтін идеясы бойынша тақырыптық сөйлем жазыңыздар. 2-топ.Тақырыптық сөйлемдердің маңыздылығын дәлелдеңіздер. 3-топ:Тақырыптың негізгі идеясын анықтаңыздар (пікір алмасу). 6.«Ой бөлісейік»дағдысы. «Прототипті жасаудың нарықтағы маңызы»тақырыбында пікір алмасыңыздар.Электронды қосымшамен жұмыс («№30 қосымша материал»). | ||||||||||
Сабақтың соңы. Кері байланыс 3 минут | Жұмыстарының нәтижесін оқушылар өздері бағалайды. Оларға мағынасы түрлі дәрежедегі смайликтер таратылады. Әр оқушы сабақты қай деңгейде түсінгеніне сәйкес смайликті таңдап, оның теріс жағына өзінің атын жазады да, тақтада ілулі тұрған «Блоб ағашының» суреті бар флипчартқа жапсырады. Мұғалім сабақтың қорытындысын шығарып, нәтижесін өзінің жеке сынып журналына тіркейді. Мұғалімнің қалауы бойынша:«Төңкере оқыту»талаптарына сәйкес, оқу-шылар келесі тақырыптағы теориялық материалды үйде өз бетімен оқи ала-ды.Олар мәтіннің соңында берілген сұрақтарға қысқаша жауап береді. Осы-лайша,келесі сабақтағы жаңа тақырыпты оқушыларды өздігінен меңгеру үшін алдын ала үйде дайындалады.Бұл сыныптағы практикалық тапсырма-ларға қажетті уақытты үнемдейді. | ||||||||||
Рефлекция 5 минут | Сұрақтарға жауап беріңіз: 1.Сабақ оқу мақсаттары шынайы ма? 2.Бүгін оқушылар не білді? 3.Сыныптағы ахуал қандай болды? 4.Мен берілген уақыт ішінде үлгердімбе? 5.Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? 6.Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? | ||||||||||
Қорытынды бағалау 10 минут | 1.Қандай екі нәрсе табысты болды (Оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 2.Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды ( Оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 3.Сабақ туралы пікіріңізді жазыңыз |
ОІМ: Р.Оразбақов.
IV бөлім. Ойлау дизайны. | Мектеп:№62.Н.Шойбеков. | ||
Күні:19.05.2020ж. | Мұғалімнің аты-жөні:Г.Исахова. | ||
Сынып: 10. | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | |
Сабақтың тақырыбы | Тестілеу | ||
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме) | 10.4.6.1 Адамға бағытталған дизайн үшін тестілеудің маңызын түсінеді; 10.4.6.2 Шешім қабылдау кезінде кері байланыстың маңызын және эмпатияны терең-дірек дамыту мүмкіндігін түсінеді; 10.4.6.3 Тәжірибеде алған идеяларды қолдану мүмкіндігін бағалайды. | ||
Сабақтың мақсаты | Қолайлы жағдай туғызу. Оқушылардың өздігінен: - Адамға бағытталған дизайн үшін тестілеудің маңызын түсіуіне; -Шешім қабылдау кезінде кері байланыстың маңызын және эмпатияны тереңдірек дамыту мүмкіндігін түсінуіне; - Тәжірибеде алған идеяларды қолдану мүмкіндігін бағалай алуына . | ||
Бағалау критерийі (Күтілетін деңгейлік нәтижелер) | 1-меңгеру деңгейі.Барлық оқушы: Адамға бағытталған дизайн үшін тестілеудің маңызын түсінеді (өнімсіз деңгей); 2-меңгеру деңгейі. Олардың ішінен көбісі:шешім қабылдау кезінде кері байланыстың маңызын және эмпатияны тереңірек Оқушылар алған білімдерін тереңдетеді, жүйелейді (конструктивті деңгей); 3-меңгеру деңгейі.Олардың ішінен кейбірі.Тәжірибеде алған идеяларды қолдану мүмкіндігін бағалайды. Тақырып бойынша алған білмнің толықтылығы қамтамасыз етіледі (өнімді деңгей). Тақырыпты толық меңгерген оқушы шығармашылық тапсырманы орындайды. | ||
Тілдік мақсаттар | Лексика және терминология: тестілеу-тестирование-тестирование-tesying;кері байла-ныс-обратная связь-feedback. | ||
Құндылықтарға баулу | Жауапкершілікке,елжандылық,отансүйгіштік қасиетке,сын тұрғысынан ойлауға, шы-ғармашылыққ баулу(тапсырмаларды орындау барысында),өз пікірін ашық айтуға дағдыланады. | ||
Қолданылатын әдіс-тәсілдер | «Ыстық алақан»,Жұптас-бөліс», Джигсо»,«Тез жауап»,«Сен әдемісің»,«Шеңбер бойымен сұрақ қою»,«Блоб ағашы». | ||
Қолданылатын ресурстар | Оқулық, оқушының жеке дәптері, мұғалім кітабы, электронды қосымша, интерактивті тақта, компьютер, слайдтар, маркерлер, «Блоб ағашының» суреті салынған флипчарт, смайликтің суреті салынған стикерлер | ||
Алдыңғы білім | Өткен тақырып бойынша сұрақтар беріп, осы тақырыппен логикалық көпір құрау, мы-салы: «Есіңе түсір!» рубрикасындағы сұрақ бойынша:1. Прототипті жасаудың прин- циптері қандай? 2. Прототипті жасаудың негізгі әдістерін атаңыздар. | ||
Сабақтың басы 10 минут | 1.Оқушылармен амандасу. Мұғалім сыныпта жағымды ахуал орнату үшін «Ыстық алақан» тренингін ұйымдастырады.(оқушылар өздерінің алақандарын бір-біріне жақын ұстап,мейірімді сөздер айтады,мысалы:«сен әдімсің,ақылдысың»және т.б.) 2.Сыныпты топқа бөлу. Сынып үш топқа бөлінеді. Әр топ өздерінің басшысын және топтың атауын таңдайды. 3.Тақырыпқа деген қызығушылықты ояту, проблемалық ситуация тудыру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару үшін «Жұптас-бөліс»әдісін қолданылады: 1. Прототипті жасаудың принциптері қандай? 2. Прототипті жасаудың негізгі әдістерін атаңыздар. Оқушылармен әңгімелесу барысында мұғалім сабақтың тақырыбын анықтайды. Оқушылар оның мақсаты мен міндеттерін болжайды. | ||
Сабақтың ортасы-тақырыпты өз бетімен меңгеру 10 минут | 1.«Сұрақтарға жауап берейік» дағдысы.Топтық жұмыс ұйымдастырыңыздар. Берілген сұрақтарды талқылаңыздар. 1.Заманауи нарық дегеніміз не? 2. Өнімді тестілеу дегеніміз не? 3.Маркетингілік зерттеулердегі өнімді тестілеудің түрлерін,мақсаттары ен міндеттері қандай? 4.Өнімдерді кезектен тыс тестілеудің себебі неде? 5.Өнімдерді тестілеу тәртібін қалай жүргізеді? 6.Мақсатты аудитория әлеуетті сатып алушылардың қандай сипаттарынан тұрады? 7.Тестілеу объектілері дегеніміз не? 8.Тестілеу үшін қандай тауарлар және қалай таңдалады? 9.Тестілеу қандай факторларға байланысты өткізіледі? 2. «Ойланайық,талқылайық» дағдысы. Топтық жұмысты ұйымдастырыңыздар. 4-5 адамнан топтарға бөлініңіздер.Келесі сұрақтарды талқылаңыздар. 1-топ:1.Тестілеу кезең-кезеңмен өткізу тәртібі қандай? 2.Клиентпен кері байланыс дегеніміз не? 2-топ:1.Неліктен клиенттермен кері байланыс орнату жоғары тиімділікке ие және өнімін немесе қызметін жақсартуға мүмкіндік береді? 2.Кері байланысты қалай ынталандыруға болады? 3-топ:1.Азық-түліктерді тестілеу тәртібі қандай? 2.Кері байланыс кезінде қандай клиенттерді тыңдау керек? 3.«Талдап,салыстырайық» дағдысы.Топ ішінде талқылаңыздар. 1.Клиенттікі әрдайым дұрыс па?Өз мысалдарыңызды келтіріңіздер. 2.Сынды сапалы ұсынысқа қалай айналдыруға болады? 3.Тақырыптың негізгі идеясы қандай?(пікір алмасу) | ||
Сергіту сәті 2 минут | «Жеті шырық» жаттығуы ( жақсы баяу музыкамен орындалады) Ыңғайлы отырып, көзіңізді жұмыңыз, терең демалыңыз. Сізден шамалы бір метр қа-шықтықта жеті жанып тұрған шырық бар екенін елестетіп көріңіз.... мүмкін-дігінше баяу, терең дем алаңыз.Енді осы шырақтардың біреуін өшіру қажет деп ойлап көріңіз.Демді толығымен шығарып, оның бағытына қарай барын-ша үрлеңіз. Шырақ жалыны дірілдеп барып өшеді. Сіз қайтадан баяу тыныс алып, қалған шырақтарды біртіндеп үрлеп өшіресіз. 4.«Дәптерге орындайық» дағдысы.Тақырып мазмұны бойынша тірек-сызба құрастырыңыздар. 5.«Қолданып көрейік»дағдысы.Топтық жұмыс.Ойлау дизайнының кезеңдерінің тестілеу байланысқан сызбасын жасаңыздар. 6.«Ой бөлісейік»дағдысы. 1.Тестілеу кезінде қандай жайттар орын алу мүмкін? 2.Келеңсіз жағдайлардың алдын алу үшін не істеу қажет? Электронды қосымшамен жұмыс («№31 қосымша материал»). | ||
Сабақтың соңы. Кері байланыс 3 минут | Жұмыстарының нәтижесін оқушылар өздері бағалайды. Оларға мағынасы түрлі дәрежедегі смайликтер таратылады. Әр оқушы сабақты қай деңгейде түсінгеніне сәйкес смайликті таңдап, оның теріс жағына өзінің атын жазады да, тақтада ілулі тұрған «Блоб ағашының» суреті бар флипчартқа жапсырады. Мұғалім сабақтың қорытындысын шығарып, нәтижесін өзінің жеке сынып журналына тіркейді. Мұғалімнің қалауы бойынша:«Төңкере оқыту»талаптарына сәйкес, оқу-шылар келесі тақырыптағы теориялық материалды үйде өз бетімен оқи ала-ды.Олар мәтіннің соңында берілген сұрақтарға қысқаша жауап береді. Осы-лайша,келесі сабақтағы жаңа тақырыпты оқушыларды өздігінен меңгеру үшін алдын ала үйде дайындалады.Бұл сыныптағы практикалық тапсырма-ларға қажетті уақытты үнемдейді. | ||
Рефлекция 5 минут | Сұрақтарға жауап беріңіз: 1.Сабақ оқу мақсаттары шынайы ма? 2.Бүгін оқушылар не білді? 3.Сыныптағы ахуал қандай болды? 4.Мен берілген уақыт ішінде үлгердімбе? 5.Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? 6.Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? | ||
Қорытынды бағалау 10 минут | 1.Қандай екі нәрсе табысты болды (Оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 2.Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды ( Оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 3.Сабақ туралы пікіріңізді жазыңыз |
ОІМ: Р.Оразбақов.
IV бөлім. Ойлау дизайны. | Мектеп:№62.Н.Шойбеков. | ||||||||
Күні:20.05.2020ж. | Мұғалімнің аты-жөні:Г.Исахова. | ||||||||
Сынып: 10. | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | |||||||
Сабақтың тақырыбы | Сторителлинг | ||||||||
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме) | 10.4.7.1 Жасалынған жұмыс процесін сипаттау үшін сторителлинг қағидаларын түсінеді; 10.4.7.2 Ойлау дизайнымен жұмыс жасау кезінде алынған барлық білімдерді талдау, тұжырымдар жасау және болашақта берілген қағидаларды қолдана алтындығын дәлелдеу. | ||||||||
Сабақтың мақсаты | Қолайлы жағдай туғызу. Оқушылардың өздігінен: -Жасалынған жұмыс процесін сипаттау үшін сторителлинг қағидаларын түсінуіне; - Ойлау дизайнымен жұмыс жасау кезінде алынған барлық білімдерді талдау, тұжырымдар жасау және болашақта берілген қағидаларды қолдана алтындығын дәлелдеуіне. | ||||||||
Бағалау критерийі (Күтілетін деңгейлік нәтижелер) | 1-меңгеру деңгейі.Барлық оқушы жасалынған жұмыс процесін сипаттау үшін сторителлинг қағидаларын түсінеді(өнімсіз деңгей); 2-меңгеру деңгейі. Олардың ішінен көбісі алған білімдерін тереңдетеді, жүйелейді (конструктивті деңгей); 3-меңгеру деңгейі.Олардың ішінен кейбірі Ойлау дизайнымен жұмыс жасау кезінде алынған барлық білімдерді талдау, тұжырымдар жасау және болашақта берілген қағидаларды қолдана алтындығын дәлелдейді (өнімді деңгей). Тақырыпты толық меңгерген оқушы шығармашылық тапсырманы орындайды. | ||||||||
Тілдік мақсаттар | Лексика және терминология: сторителлинг- сторителлинг-storytelling; контент-контент-content;ақпарат-информация-information. | ||||||||
Құндылықтарға баулу | Жауапкершілікке,елжандылық,отансүйгіштік қасиетке,сын тұрғысынан ойлауға, шы-ғармашылыққ баулу(тапсырмаларды орындау барысында),өз пікірін ашық айтуға дағдыланады. | ||||||||
Қолданылатын әдіс-тәсілдер | «Ыстық алақан»,Жұптас-бөліс», Джигсо»,«Тез жауап»,«Балапанды құтқар»,«Шеңбер бойымен сұрақ қою»,«Блоб ағашы». | ||||||||
Қолданылатын ресурстар | Оқулық, оқушының жеке дәптері, мұғалім кітабы, электронды қосымша, интерактивті тақта, компьютер, слайдтар, маркерлер, «Блоб ағашының» суреті салынған флипчарт, смайликтің суреті салынған стикерлер | ||||||||
Алдыңғы білім | Өткен тақырып бойынша сұрақтар беріп, осы тақырыппен логикалық көпір құрау, мы-салы: «Есіңе түсір!» рубрикасындағы сұрақ бойынша:1.Тестілеудің маңызы қандай? 2.Кері байланыстың маңызы неде? | ||||||||
Сабақтың басы 10 минут | 1.Оқушылармен амандасу. Мұғалім сыныпта жағымды ахуал орнату үшін «Ыстық алақан» тренингін ұйымдастырады.(оқушылар өздерінің алақандарын бір-біріне жақын ұстап,мейірімді сөздер айтады,мысалы:«сен әдімсің,ақылдысың»және т.б.) 2.Сыныпты топқа бөлу. Сынып үш топқа бөлінеді. Әр топ өздерінің басшысын және топтың атауын таңдайды. 3.Тақырыпқа деген қызығушылықты ояту, проблемалық ситуация тудыру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару үшін «Жұптас-бөліс»әдісін қолданылады: 1.Тестілеудің маңызы қандай? 2.Кері байланыстың маңызы неде? Оқушылармен әңгімелесу барысында мұғалім сабақтың тақырыбын анықтайды. Оқушылар оның мақсаты мен міндеттерін болжайды. | ||||||||
Сабақтың ортасы-тақырыпты өз бетімен меңгеру 10 минут | 1.«Сұрақтарға жауап берейік» дағдысы.Топтық жұмыс ұйымдастырыңыздар. Берілген сұрақтарды талқылаңыздар. 1.Сторителлинг дегеніміз не? 2. Сторителлингтің маңызы не? 3. Сторителлинг кімдер,қайда қолданады? 2. «Ойланайық,талқылайық» дағдысы. 1.Сторителлинг процесі не себепті маңызды рөл атқарады? 2.Сторителлингті жасау үшін қандай жайтқа көңіл бөлу керек? 3.Сторителлингтің мазмұны неден құралады? 3.«Талдап,салыстырайық» дағдысы.Интернеттен әртүрлі сторителлингті тауып, оларды талдап,салыстырып,кестеге толтырыңыздар.
| ||||||||
Сергіту сәті 2 минут | «Жеті шырық» жаттығуы ( жақсы баяу музыкамен орындалады) Ыңғайлы отырып, көзіңізді жұмыңыз, терең демалыңыз. Сізден шамалы бір метр қа-шықтықта жеті жанып тұрған шырық бар екенін елестетіп көріңіз.... мүмкін-дігінше баяу, терең дем алаңыз.Енді осы шырақтардың біреуін өшіру қажет деп ойлап көріңіз.Демді толығымен шығарып, оның бағытына қарай барын-ша үрлеңіз. Шырақ жалыны дірілдеп барып өшеді. Сіз қайтадан баяу тыныс алып, қалған шырақтарды біртіндеп үрлеп өшіресіз. 4.«Дәптерге орындайық» дағдысы.Тақырып мазмұны бойынша тірек-сызба құрастырыңыздар. 5.«Қолданып көрейік»дағдысы.Топтық жұмыс. Сторителлинг әдісін пайдаланып өз брендіңіз туралы ақпаратты тұтынушыларға жеткізіңіздер. 6.«Ой бөлісейік»дағдысы. «Миға шабуыл»әдісі қолданылады. Сторителлинг арқылы қандай мақсатарға қол жеткізуге болады? | ||||||||
Сабақтың соңы. Кері байланыс 3 минут | Жұмыстарының нәтижесін оқушылар өздері бағалайды. Оларға мағынасы түрлі дәрежедегі смайликтер таратылады. Әр оқушы сабақты қай деңгейде түсінгеніне сәйкес смайликті таңдап, оның теріс жағына өзінің атын жазады да, тақтада ілулі тұрған «Блоб ағашының» суреті бар флипчартқа жапсырады. Мұғалім сабақтың қорытындысын шығарып, нәтижесін өзінің жеке сынып журналына тіркейді. Мұғалімнің қалауы бойынша:«Төңкере оқыту»талаптарына сәйкес, оқу-шылар келесі тақырыптағы теориялық материалды үйде өз бетімен оқи ала-ды.Олар мәтіннің соңында берілген сұрақтарға қысқаша жауап береді. Осы-лайша,келесі сабақтағы жаңа тақырыпты оқушыларды өздігінен меңгеру үшін алдын ала үйде дайындалады.Бұл сыныптағы практикалық тапсырма-ларға қажетті уақытты үнемдейді. | ||||||||
Рефлекция 5 минут | Сұрақтарға жауап беріңіз: 1.Сабақ оқу мақсаттары шынайы ма? 2.Бүгін оқушылар не білді? 3.Сыныптағы ахуал қандай болды? 4.Мен берілген уақыт ішінде үлгердімбе? 5.Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? 6.Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? | ||||||||
Қорытынды бағалау 10 минут | 1.Қандай екі нәрсе табысты болды (Оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 2.Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды ( Оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 3.Сабақ туралы пікіріңізді жазыңыз |