ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 01.12.2023
Просмотров: 56
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Сабақ № 17 | Мектеп: | ||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||
Сынып: | Қатысқан оқушы саны: | Қатыспаған оқушы саны: | |||||||||
Сабақтың тақырыбы | Есептерді шығаруда векторларды қолдану | ||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 9.3.4.2 векторларды қосу, векторды санға көбейту ережелерін білу және қолдану; 9.3.4.3 векторлардың коллинеарлық шартын қолдану; 9.3.4.4 векторды екі коллинеар емес векторлар бойынша жіктей білу; | ||||||||||
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар: векторларды қосу ережелерін біледі, вектордың ұзындығын таба алады Оқушылардың басым бөлігі: вектордың арасындағы бұрышты, вектордың скаляр көбейтіндісін таба алады. Кейбір оқушылар: геометрияның қолданысы туралы біледі Геометриялық негізгі ұғымдарды біледі. | ||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||
Сабақтың кезеңі | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||||||
Басы 5 минут | Ұйымдастыру сәті Жүректен-жүрекке» оқушыларды жылы жүзбен қарсы алу, амандасу, жылы лебіздер айту. «Бағдаршам» әдісі өткен материалды еске түсіру Сынып оқушыларына қайталауға және талқылауға төмендегі сұрақтар қойылады Вектор дегеніміз не? Векторды қалай белгілейді? Осы вектор сөзін басқа қандай пәнде пайдаландыңдар? Физикалық шамалар қалай бөлінген еді? Скаляр шама дегеніміз не? Қандай векторларды білесіңдер? Коллинеар вектор, нөлдік вектор дегеніміз не? Вектордың модулі дегеніміз не? Вектордың ұзындығын қалай табамыз? Векторларға амалдар қолдануға болады ма? Қандай? Нәтижесі не болады? Векторды векторға көбейтуге болады ма? Нәтижесі не болады деп ойлайсыңдар? Талқылау сұрақтарынан кейін бүгінгі сабақтың тақырыбы айтылады Критерийлер: 1.Тақырыпты біледі 2.Топпен жұмыс істей алады 3.Ынтымақтастық орнайды 4.Уақытты үнемдейді | Психологиялық ахуалға берілген тапсырманы орындайды. «Бағдаршам» әдісі өткен материалды еске түсіру | | Психологиялық ахуал. | |||||||
Негізгі бөлім Тақырыпты ашу 10 минут Оқулықпен жұмыс 25 минут | Жигсо» әдісі бойынша жаңа сабаққа дайындық жасау әрекеттері І топ 1. m-нің қай мәнінде ( m; 2 ) және ( -1; 3) векторлары перпендикуляр болады? деңгейі"с" 2. (7; 2) және (-2; -3) векторларының скаляр көбейтіндісін табыңдар. "а"-деңгейі 3. (3;-1) және (1; 2) векторларының арасындағы бұрыштың косинусын табыңдар. " в" деңгейі 2-топ 1. m-нің қай мәнінде ( 2; -3 ) және ( m ; 5) векторлары перпендикуляр болады? 2. (3; -1) және (3; 2) векторларының скаляр көбейтіндісін табыңдар. 3. (2;0) және (-1;4 ) векторларының арасындағы бұрыштың косинусын табыңдар. 3-топ1. m-нің қай мәнінде ( 4; 5 ) және ( m ; -4) векторлары перпендикуляр болады? 2. (5; 4) және (3;-4) векторларының скаляр көбейтіндісін табыңдар. 3. (2;-5) және (-4; 0 ) векторларының арасындағы бұрыштың косинусын Кері байланыс «Бағдаршам» арқылы тапсырма бойынша кері байланыс жасайды.
Сабақты бекіту үшін мына сұрақтарға жауап берейік:
Енді есептер шығарайық: № 1 есеп. Бер: Т\к № 7 есеп. Бер: | Топтар жұмыс жасап отырғанда, үш түсті сигналдық белгілер оқушыларға толық таратылады. Оқушы: Әр топ өздеріне берілген тапсырмамен танысады, өзара талқылайды және постерге түсіреді. Қажет болған жағдайда мысал келтіреді. Топтық жұмыс аяқталысымен баяндамашылар тұрып өз тақырыпшаларын өзге топ оқушыларына түсіндіреді. Өзге топ мүшелері тыңдай отырып, дәптерлеріне түсіріп алады. Барлық топ жұмыстары аяқталғаннан кейін топ мүшелері басқа топтың баяндамашыларына баға береді.
| Бағалау: Жұптар бірін – бірі бағалайды. | Үлестірмелі қағаздар | |||||||
Соңы 5 минут | Сабақты бекіту Рефлексия Үйге тапсырма: | Сабақты пысықтау тапсырмаларын орындау. | | | |||||||
Кері байланыс | Рефлексия (жеке,жұпта,топта, ұжымда) Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: «INSERT» әдісі
| Оқушыларға «INSERT» әдісі кері байланыс парағы таратылады. Оқушылар өздері белгілейді. | «INSERT» әдісі | Кері байланыс парағы. |