Файл: 5. Ксіби таырыптаы диалогтар Педагогті атыжні Мадиева Т. А.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 03.12.2023
Просмотров: 348
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзімді жоспар | |||||||||||||||
Пән: Кәсіби қазақ тілі Күні: Топ: 128 | Бөлім: 5. Кәсіби тақырыптағы диалогтар Педагогтің аты-жөні: Мадиева Т.А. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Ауруханада. Емханада. Сөз мағыналарының түрлері. Антоним. Омоним. Синоним. | ||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Барлық студенттер: Мәтін тақырыбы, тірек сөздер, иллюстрациялар арқылы көтерілетін мәселені талқылай алады. Жаңа сөздерді игереді. | ||||||||||||||
Сабақтың барысы | |||||||||||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||||||||||
Сабақтың басы | Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу.Көтерiңкi көңiл-күй oрнaту үшiн «Тілек айту» әдісін қолдану арқылы сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл-күй қалыптастыру. Студенттер бір-біріне жақсы тілектер айтады. | Суреттер | |||||||||||||
Сабақтың ортасы | Сөздікпен жұмыс: 1. Жаңа сөздердің мағыналарын түсіндіру. 2. Дұрыс айтуға дағдыландыру: мұғалім сөздерді мәнерлеп оқиды; | Жаңа сөздерді тыңдайды, оқиды, мұғалім соңынан қайталайды. Студенттер жаңа сөздермен сөз орамдарын, қарапайым сөйлем құрастырады. Жаңа сөздерді сөздік дәптерге жазады. | Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша! | Таратпа қағаздар | |||||||||||
| 1-тапсырма Сөйлемдерді орыс тіліне аударыңыз | Жазылым. Айтылым Берілген сөйлемдерді орыс тіліне аударады. | Дескриптор: -Сөйлемдерді түсінеді; -Орыс тіліне аударады. | Оқулық Оқулық | |||||||||||
2-тапсырма. Суреттер мен сөздерді пайдаланып, мәтін құраңыз. | Айтылым. Мәтін құрайды. | Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша! | |||||||||||||
3-тапсырма. Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойыңыз. | 3. Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып, сөйлемдерді толықтырып жазады. | | | ||||||||||||
4-тапсырма. Диалогты жалғастырыңыз. | 4. Диалогты жалғастырады | Дескриптор - Сөйлемдердің мағынасын түсінеді; -сөйлемдерді қатесіз дұрыс құрайды; | Оқулық | ||||||||||||
Сабақтың соңы 3 минут | Рефлексия (Ө)Әдісі: Кері байланыс Оқушылар сабақтан алған әсерлерін смайликтер арқылы көрсетеді. | | |||||||||||||
| Үй тапсырмасы: Жаңа сөздерді жаттау. Бағалау. Оқытушы формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
Қысқа мерзімді жоспар | |||||||
Пән: Қазақ тілі Т2 Күні: Сынып: 8 | Бөлім: I. Білім. Ғылым. Инновация Педагогтің аты-жөні: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||||
Сабақ тақырыбы | 2. Мен армандайтын мектеп | ||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары | 8.1.1.1 мәтін тақырыбы, тірек сөздер, иллюстрациялар арқылы көтерілетін мәселені болжау 8.5.1.1 болжалдық сан есімді жазба, ауызша жұмыстарда орынды қолдану | ||||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: Мәтін тақырыбы, тірек сөздер, иллюстрациялар арқылы көтерілетін мәселені болжайды. Болжалдық сан есімді жазба, ауызша жұмыстарда орынды қолданады | ||||||
Тілдік мақсаттар | Қанша? Қаншадан? | ||||||
Сабақтың барысы | |||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||
Сабақтың басы 7 минут | Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу.Көтерiңкi көңiл-күй oрнaту үшiн «Мотивация» әдісін қолдану арқылы сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл-күй қалыптастыру. Оқушылар бір-біріне жақсы қасиеттерін айтады. | слайд Суреттер |
Сабақтың ортасы
30 минут
1-тапсырма. Диалогті рөлге бөліп о
қыңдар.
-Саша, сәлем! Оқу жылының басталуымен құттықтаймын!
-Рақмет, Әлібек, сені де құттықтаймын!
-Мектебіңде қандай инновация бар?
-Біздің мектебіміз жаңа, сондықтан көп артықшылығымыз бар. Сексеннен аса кең әрі жарық кабинет бар. Олардың барлығы талап
қа сай. Жаңа компьютермен жабдық талған, ғаламтор қосылған. Бес мығдай кітап қоры бар кітапхана жұмыс істейді. Мұғалімдеріміз де -- білімпаз кісілер. Бізге басқа не керек?
-Солай деп ой лайсың ба? «Өзекті мәселе шешілген, кемшілік жоқ», -дейсің ғой?! -Айтпақшы, ұмытып барамын, мектепте жазу бассейні бар. Он шақты үйірме жұмыс істейді: би, домбыра, қазақша күрес, самбо, таэквондо, тоғызқұмалақ және тағы басқа... -Оның бәрі жақсы-ау... Бірақ қазір мектептер жаңаша жұмыс істей бас тады ғой. -Сонда бұлар инновация емес пе? -Қазір өркениетті елдердің мектептерінде оқушылар сабақты өздері таңдап о қиды екен... | Оқылым. Айтылым. Оқушалар мәтінмен жұмыс жасайды. Диалогті рөлге бөліп оқиды. | | Оқулық 6 бет суреттер |
2-тапсырма. Диалогтегі
қою
әріппен берілген сөздердің мағынасын аны
қта. Сөздікті пайдалан. Мәтіннен
құрамында болжалды
сан есім бар сөйлемдерді тауып, жасалу жолдарын түсіндір.
Сөздер: артықшылығымыз, талапқа сай, білімпаз, өзекті, кемшілік, жаңаша, өркениетті, таңдап оқиды
Жазылым. Айтылым.
Диалогтегі
қою
әріппен берілген сөздердің мағынасын аны
қтайды. Сөздікті пайдаланады.
Үлгі: Білімпаз сөзі – білімі жетік, әрдайым ізденіс үстінде жүретін қасиетке ие деген мағынаны білдіреді.
Дескриптор:
-мәтінді қатесіз оқиды
- Мәтіннен
құрамында болжалды
сан есім бар сөйлемдерді тауып, жасалу жолдарын түсіндіреді.
- Диалогтегі
қою
әріппен берілген сөздердің мағынасын аны
қтайды
- Сөздікті пайдаланады | Оқулық 7 бет Оқулық 7 бет |
3-тапсырма.
Мәтіндегі негізгі
және
қосарл
ы ойды анық
та
| Айтылым. Мәтіндегі Негізгі және қосалқы ойды анықтайды. | Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша! | |
4-тапсырма.
Мәтін бойынша ақ
параттың дұрыстығын көрсет.
Сашаның мектебінде жиырма шақты үйірме жұмыс істейді. Оның мектебінде елуден аса кабинет бар. Сашаның мектебі — инновациялық мектеп. Жүздеген мектепте оқушылар сабақты өздері таңдап оқиды. Кабинеттер компьютермен жабдықталған, интернет қосылған. Мектепте білімпаз мұғалім көп. Сашаның мектебінің кемшілігі жоқ, артықшылығы көп. | Оқылым Мәтін бойынша ақпараттың дұрыстығын көрсетеді. | | Оқулық 7 бет |
Сергіту сәті.
10-тапсырма. Диалогті тыңда. Мәтінге сүйеніп, жаңашыл мектептің ерекшелігін жаз. Тірек сөздерді
қолдан.
Тірек сөздер: өзі таңдау, мүмкін емес, сабақ кестесі, өзі жасау, қатал талап, өзін-өзі басқару.
Сергіту сәтін орындайды
Тыңдалым. Жазылым.
Диалогті тыңдайды. Мәтінге сүйеніп, жаңашыл мектептің ерекшелігін жазады. Тірек сөздерді
қолданады.
| Дескриптор - Диалогті тыңдайды. - Мәтінге сүйеніп, жаңашыл мектептің ерекшелігін жазады; - Тірек сөздерді қолданады. | Оқулық 8 бет | ||
Сабақтың соңы 3 минут | Рефлексия (Ө)Әдісі: Кері байланыс Оқушылар сабақтан алған әсерлерін «Шығу билеті» әдісі арқылы айқындайды. Сіз бүгін сабақтан нені үйрендің? Сен үшін маңызды болған не? Сен бүгінгі сабақ барысы бойынша нені тағы білгің келеді? | | ||
| Үй тапсырмасы: 11 тапсырма, 8 бет Бағалау.Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
Қысқа мерзімді жоспар | ||||||||||||||
Пән: Қазақ тілі Т2 Күні: Сынып: 8 | Бөлім: I. Білім. Ғылым. Инновация Педагогтің аты-жөні: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | |||||||||||||
Сабақ тақырыбы | 3. Электронды кітапхананы пайдаланамын | |||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары | 8.1.5.1 тірек сөздер, автор көзқарасы мен көңіл күйі арқылы негізгі ойды анықтау 8.2.4.1 идеялық жағынан ұқсас мәтіндердегі оқиғалар желісіне бақылау жасай отырып, мазмұнның дамуын салыстыру және талдау | |||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: тірек сөздер, автор көзқарасы мен көңіл күйі арқылы негізгі ойды анықтайды. Идеялық жағынан ұқсас мәтіндердегі оқиғалар желісіне бақылау жасай отырып, мазмұнның дамуын салыстырады және талдайды. | |||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Өте, тым | |||||||||||||
Сабақтың барысы | ||||||||||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||||||
Сабақтың басы 7 минут | Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу.Көтерiңкi көңiл-күй oрнaту үшiн «Досыңа тілек» әдісін қолдану арқылы сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл-күй қалыптастыру. Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады | слайд Суреттер | ||||||||||||
Сабақтың ортасы 30 минут | Сөздікпен жұмыс: Жаңа сөздер: зертхана, әзірле, құлтемір, үздік, зияткерлік 1. Жаңа сөздердің мағыналарын түсіндіру. 2. Дұрыс айтуға дағдыландыру: мұғалім сөздерді мәнерлеп оқиды; | Жаңа сөздерді тыңдайды, оқиды, мұғалім соңынан қайталайды. Оқушылар жаңа сөздермен сөз орамдарын, қарапайым сөйлем құрастырады. Жаңа сөздерді сөздік дәптерге жазады. | Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша! | Оқулық 10 бет сөздік слайд | ||||||||||
| 1-тапсырма 1-тапсырма. Сұрақтарға жауап бер. 1.Қазір жиі пайдаланылатын сайттар инновацияға жата ма? 2. Оқушыларға арналған қандай сайттарды білесің? 3.Сен сайттарды не үшін пайдаланасың? 4. Өміріңді интернетсіз елестете аласың ба? | Айтылым. «Интервью» әдісі Тақырыпқа қатысты сұрақтарға жауап берді. | Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді; | Оқулық 10 бет Оқулық 10 бет | ||||||||||
2-тапсырма www.erketai.kz сайтын пайдаланып, жұмбақтардың шешуін тап. Жіп-жіңішке денесі, Ортасында шегесі. Үрлесең жеп-жеңіл Елпілдеп кетеді. Ұшырсаң көк теңбіл Бұлтқа да жетеді. | Жазылым. Сайтты пайдаланып, жұмбақтардың шешуін шешеді. | «Бесбармақ» әдісі | ||||||||||||
3-тапсырма. Суретте не бейнеленген? Ол туралы білетініңді айт. | Айтылым Суретке қарап, айтылым тапсырмасын орындайды. | | |