Файл: 5. Ксіби таырыптаы диалогтар Педагогті атыжні Мадиева Т. А.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 03.12.2023
Просмотров: 349
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Сергіту сәті.
4-тапсырма. Мәтінді тыңда. Сұра
қтарға жауап бер. Алдымен мәтінде кездесетін төмендегідей фразеологизмдерді мағынасын анық
тап ал: кү
рт дамыды, көзді ашып-жұмғанша, аспандағы ай сияқты, аузын айға білеген, шаш етектен.
| Сергіту сәтін орындайды Мәтінді тыңдап, Сұрақтарға жауап береді. Фразеологизмдердің мағынасын анықтайды. 1. Ғылым мен білімнің дамуынанеәсеретті? 2. Интернетбұрын қандай еді? Қазір ше? 3. Интернетте қандай үлкенжелілербар? 4. Әлеуметтікжелінің қандай пайдасыбар? 5. Ақпарат іздеуге қанша уақыт керек? | Дескриптор - мәтінді тыңдайды; -сұрақтарға жауап береді; -фразеологизмдердің мағынасын анықтайды; | Оқулық 11 бет | ||
Сабақтың соңы 3 минут | Рефлексия (Ө)Әдісі: Кері байланыс Оқушылар сабақтан алған әсерлерін геометриялық фигуралар арқылы көрсетеді. | | |||
| Үй тапсырмасы: 10 тапсырма, 12 бет Бағалау.Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 22
Қысқа мерзімді жоспар
Пән: Қазақ тілі Т2
Күні:
Сынып: 8
Бөлім: I. Білім. Ғылым. Инновация
Педагогтің аты-жөні:
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақ тақырыбы
4. Электронды кітапхананы пайдаланамын
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары
8.1.5.1 тірек сөздер, автор көзқарасы мен көңіл күйі арқылы негізгі ойды анықтау
8.2.4.1 идеялық жағынан ұқсас мәтіндердегі оқиғалар желісіне бақылау жасай отырып, мазмұнның дамуын салыстыру және талдау
Сабақ мақсаттары
Барлық оқушылар: тірек сөздер, автор көзқарасы мен көңіл күйі арқылы негізгі ойды анықтайды. Идеялық жағынан ұқсас мәтіндердегі оқиғалар желісіне бақылау жасай отырып, мазмұнның дамуын салыстырады және талдайды.
Тілдік мақсаттар
Қанша? Қаншадан?
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/
уақыт
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы
7 минут
Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу.Көтерiңкi көңiл-күй oрнaту үшiн «Шаттық шеңбері» әдісін қолдану арқылы сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл-күй қалыптастыру. Оқушылар шеңбер болып тұрып, бір-бірлеріне сәттілік тілейді.
слайд
Суреттер
Сабақтың ортасы
30 минут
1-тапсырма. Мәтінді о
қы, оның не туралы екенін айт.
Оқылым, айтылым тапсырмаларын орындайды.
Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша!
Оқулық
11 бет
сөздік
слайд
2-тапсырма.
Тірек сөздерді қатыстырып, мәтін мазмұны бойынша күрделі жоспар жаз.
Жоспар жазады.
Тірек сөздер: зертхана, әзірле, құлтемір, үздік, зияткерлік.
Дескриптор:
-жоспар жазады;
-мәтін мазмұнына сүйенеді;
-тірек сөздерді қатыстырып күрделендіреді;
Оқулық
12 бет
Оқулық
12 бет
3-тапсырма. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап бер.
Айтылым тапсырмасын орындайды.
Сұрақтар:
1.Электронды кітапхана қандай қызмет атқарады?
2. Кейіпкердің көңіл-күйі қандай? Ойыңды дәлелде.
3. Сен электронды кітапхананы пайдаланасың ба?
Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша!
Сергіту сәті.
4-тапсырма. Көп нүктенің орнына болжалдық сан есімдерді қойып, сөйлемдерді оқы.
Білім мен ғылымдағы инновация осыдан ... жыл бұрын күрт дамыды. Ол біздің қоғамға интернеттің енуімен тікелей байланысты болды. Интернетте ең танымал ... әлеуметтік желі бар. Онда оқулықтар мен рефераттар, түрлі суреттер ... саналады.
Сергіту сәтін орындайды
Оқылым тапсырмасын орындайды.
Дескриптор
- Көп нүктенің орнына болжалдық сан есімдерді қояды;
-Сөйлемдерді оқиды;
Оқулық
12 бет
Сабақтың соңы
3 минут
Рефлексия (Ө)Әдісі: Кері байланыс
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін
смайликтер арқылы көрсетеді.
Үй тапсырмасы: 9 тапсырма 12 бет
Бағалау.Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.
Қысқа мерзімді жоспар | |||||||||||||||||
Пән: Қазақ тілі Т2 Күні: Сынып: 8 | Бөлім: I. Білім. Ғылым. Инновация Педагогтің аты-жөні: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | 5. Жоба жұмысын орындадым | ||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары | 8.1.1.1 мәтін тақырыбы, тірек сөздер, иллюстрациялар арқылы көтерілетін мәселені болжау 8.3.2.1 публицистикалық стильдің (мақала, интервью, қысқа очерк, жолдаулар) тілдік ерекшеліктері арқылы мәтіндердің жанрын анықтау | ||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: мәтін тақырыбы, тірек сөздер, иллюстрациялар арқылы көтерілетін мәселені болжайды. Публицистикалық стильдің (мақала, интервью, қысқа очерк, жолдаулар) тілдік ерекшеліктері арқылы мәтіндердің жанрын анықтайды. | ||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Қанша? Қаншадан? | ||||||||||||||||
Сабақтың барысы | |||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||||||||||||
Сабақтың басы 7 минут | Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу.Көтерiңкi көңiл-күй oрнaту үшiн «Көңіл-күйім» әдісін қолдану арқылы сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл-күй қалыптастыру. Кабинеттің төрт бұрышына смайликтер жапсырылады. Смайликтер түрлі көңіл-күйді бейнелейді. Оқушылар өз көңіл-күйіне сәйкес келетін смайликтің жанына барады. Бір-біріне жақсы тілектер айтады | слайд Суреттер | |||||||||||||||
Сабақтың ортасы 30 минут | Сөздікпен жұмыс: Жаңа сөздер:жаратылыстану, қоғамтану, ошақ, бөлін, түйін, ертелі-кеш, жеделдет 1. Жаңа сөздердің мағыналарын түсіндіру. 2. Дұрыс айтуға дағдыландыру: мұғалім сөздерді мәнерлеп оқиды; | Жаңа сөздерді тыңдайды, оқиды, мұғалім соңынан қайталайды. Оқушылар жаңа сөздермен сөз орамдарын, қарапайым сөйлем құрастырады. Жаңа сөздерді сөздік дәптерге жазады. | Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша! | Оқулық 14 бет сөздік слайд | |||||||||||||
| 1-тапсырма. Сұрақтарға жауап бер 1.Сабақта ғаламторлдың қызметін пайдаланасың ба? 2.Өздік жұмыстарды орындауда ғаламтордың рөлі қандай? | Айтылым. «Интервью» әдісі. Сұрақтарға жауап береді | Дескриптор: - сұрақтарға жауап береді; -жауап сұрақ мазмұнына сәйкес келеді; | Оқулық 14 бет Оқулық 14 бет | |||||||||||||
2-тапсырма. Берілген мақал-мәтелдердің ішінен білім-ғылымға қатыстыларын теріп жаз. Мағынасын түсіндір. Диқан жерін мақтайды, Ұстаз шәкіртін мақтайды. Барына разы бол, жоғына сабыр ет. Қына тасқа бітеді, Білім басқа бітеді. Білекті бірді жығады, Білімді мыңды жығады. Ақыл көпке жеткізер, Өнер көкке жеткізер. | Жазылым тапсырмасын орындайды. Мақал-мәтелдердің мағынасын түсіндіреді. | Дескриптор: - Берілген мақал-мәтелдердің ішінен білім-ғылымға қатыстыларын теріп жазады; -мағынасын түсіндіреді; | |||||||||||||||
3-тапсырма. Сөздердің мағынасын анықта. Оларды қатыстырып, «Ақпараттық мәдениет» тақырыбында шағын мәтін құрап жаз. Керекті сөздер: жаратылыстану, қоғамтану, ошақ, бөлін, түйін, ертелі-кеш, жоба, зияткерлік ойындар, жеделдет. | Сөздердің мағынасын анықтайды. Оларды қатыстырып, «Ақпараттық мәдениет» тақырыбында шағын мәтін құрап жазады. | «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау | Оқулық 14 бет | ||||||||||||||
Сергіту сәті. 4-тапсырма. Мәтінді оқы. Бүгін «Қазақ тілі» сабағында жоба жұмысын қорғадым. Тақырып: «Менің болашақ үйім». Өзім үшін тақырып қызық әрі өзекті болды. Себебі менің арманым – жекежайда тұру. Бос уақытта ғаламтордан екі-үш қабатты жекежайлардың суреттерін тамашалағанды ұнатамын. Соларға қарап, болашақ үйімді көзіме елестетемін. Жобаны жасау үшін жеделдетіп ғаламтор сайттарын қарадым. Ертелі-кеш соны ойладым, зияткерлік бағдарламаларды іздедім. Ойым онға, санам санға бөлінді. Болашақ үйімнің сызбасын он шақты күнде өзім жасадым. Ағаштан салынатын екі қабатты үлкен үйдің терезелері тауға қарайды. Ауланың төртке жуық аумағына арша мен шырша отырғызамын. Есіктің алдындағы хауыздың айналасына алуан түрлі гүлдер егемін. Аулаға бес-алты аңның, құстың мүсіндерін орналастырамын. Қақпаның екі жағына мәжнүн талын егемін. Есік алдындағы террасадағы аспалы құмырады гүл өседі. Жаяу жолдың екі жағына онға жуық аспалы шам ілінеді. Менің жұмысым «Ең үздік жоба» аталымына ие болды. Инновациялық технологиялар армандаған үйімнің жобасын жасауға көмектесті. Ал мен оны әлі де терең игеруді қалаймын. | Сергіту сәтін орындайды Мәтінді оқиды. Мәтінмен жұмыс жасайды. | Дескриптор - өз сөзінде ақпаратты сұрайды -сұрақтарға жауап береді; -сөйлеу барысында септік жалғаулы сөздерді дұрыс қолданады -сөйлемнің құрылымын сақтайды; | Оқулық 14 бет | ||||||||||||||
Сабақтың соңы 3 минут | Рефлексия (Ө)Әдісі: Кері байланыс Оқушылар сабақтан алған әсерлерін смайликтер арқылы көрсетеді. | | |||||||||||||||
| Үй тапсырмасы: 10-тапсырма, 16 бет Бағалау.Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 22
Қысқа мерзімді жоспар | |||||||||||
Пән: Қазақ тілі Т2 Күні: Сынып: 8 | Бөлім: I. Білім. Ғылым. Инновация Педагогтің аты-жөні: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||||||||
Сабақ тақырыбы | 6. Жоба жұмысын орындадым | ||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары | 8.1.1.1 мәтін тақырыбы, тірек сөздер, иллюстрациялар арқылы көтерілетін мәселені болжау 8.3.2.1 публицистикалық стильдің (мақала, интервью, қысқа очерк, жолдаулар) тілдік ерекшеліктері арқылы мәтіндердің жанрын анықтау | ||||||||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: мәтін тақырыбы, тірек сөздер, иллюстрациялар арқылы көтерілетін мәселені болжайды. Публицистикалық стильдің (мақала, интервью, қысқа очерк, жолдаулар) тілдік ерекшеліктері арқылы мәтіндердің жанрын анықтайды. | ||||||||||
Тілдік мақсаттар | Қанша? Қаншадан? | ||||||||||
Сабақтың барысы | |||||||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||||||
Сабақтың басы 7 минут | Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу.Көтерiңкi көңiл-күй oрнaту үшiн «Шаттық шеңбері» әдісін қолдану арқылы сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл-күй қалыптастыру. Шеңбер болып тұрған оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады | слайд Суреттер | |||||||||
Сабақтың ортасы 30 минут | 1-тапсырма. Мәтінге тақырып қой. Қою қаріппен берілген сөздердің мағынасы мен жасалу жолын түсіндір. Мәтінде қолданылған балжалдық сан есімдерді тап. | Жазылым. Айтылым. Мәтінмен жұмыс. Мәтінге тақырып қояды. Тиісті сөздердің мағынасы мен жасалу жолын түсіндіреді. Болжалдық сан есімдерді мәтіннің ішінен табады. | «Геометриялық фигуралар» Шеңбер –« 5» Тіктөртбұрыш- «4» Үшбұрыш – «3» | Оқулық 15 бет | |||||||
| 2-тапсырма. Суретке қара. Суреттегі үйді мәтіндегі Әлібек жасаған үйдің жобасымен салыстыр. Ортақ белгілері мен ерекшеліктерін айт. | Айтылым тапсырмасын орындайды. | Дескриптор: -Суреттегі үйді мәтіндегі үймен салыстырады; - екі үйдің ортақ белгілерін және ерекшеліктерін айтады; | Оқулық 15 бет Оқулық 16 бет | |||||||
3-тапсырма Мәтінге сүйеніп, жекежайды безендірілуіне қатысты заттардың аты жазылған диаграмма жаса. Диаграмманың негізінде үйдің сыртқы көрінісін сипаттап айт. Үлгі: аспалы шам, аңдардың мүсіні... | | Бағалау әдісі: «Екі жұлдыз, бір тілек» |
Сергіту сәті.
4-тапсырма.
Үлгіге
қара. Мәтіндегі ақ
парат негізінде парталас досыңмен –Әлібектің жобасы туралы диалог
құр.
Диалогте фразеологизмдер мен болжалды
сан есімдерді
қолданыңдар.
Сергіту сәтін орындайды
Диалог құрады. Диалогте фразеологизмдер мен болжалды
сан есімдерді
қолданыңдар.
Үлгі:
— Әлібекті жобасы Қандайтамаша!
— Иә, өте әдемі шыққан! — Маған ағаштан салынатыны ұнады. Саған ше?
Дескриптор
- Жоба туралы диалог құрады;
-диалогте фразеологизмдер мен болжалды
сан есімдерді
қолданылады;
| Оқулық 16 бет | ||
Сабақтың соңы 3 минут | Рефлексия Әдісі: Кері байланыс «Шығу билеті» әдісі Сіз бүгін сабақтан нені үйрендің? Сен үшін маңызды болған не? Сен бүгінгі сабақ барысы бойынша нені тағы білгің келеді? | | |
| Үй тапсырмасы: 9 тапсырма, 16 бет Бағалау.Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
Қысқа мерзімді жоспар | |||||||||
Пән: Қазақ тілі Т2 Күні: Сынып: 8 | Бөлім: I. Білім. Ғылым. Инновация Педагогтің аты-жөні: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||||||
Сабақ тақырыбы | 7.Т.Сұлтанбеков «Ғажайып планета» | ||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары | 8.1.5.1 тірек сөздер, автор көзқарасы мен көңіл күйі арқылы негізгі ойды анықтау 8.2.1.1 тұрақты тіркестер мен көркемдегіш құралдарды қолданып, ауызша мәтіндер құрау | ||||||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: тірек сөздер, автор көзқарасы мен көңіл күйі арқылы негізгі ойды анықтайды және тұрақты тіркестер мен көркемдегіш құралдарды қолданып, ауызша мәтіндер құрайды | ||||||||
Тілдік мақсаттар | Қанша? Қаншадан? | ||||||||
Сабақтың барысы | |||||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||||
Сабақтың басы 7 минут | Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу.Көтерiңкi көңiл-күй oрнaту үшiн «Көңіл-күйім» әдісін қолдану арқылы сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл-күй қалыптастыру. Кабинеттің төрт бұрышына смайликтер жапсырылады. Смайликтер түрлі көңіл-күйді бейнелейді. Оқушылар өз көңіл-күйіне сәйкес келетін смайликтің жанына барады. Бір-біріне жақсы тілектер айтады | слайд Суреттер | |||||||
Сабақтың ортасы 30 минут | Сөздікпен жұмыс: жарықтандыр, тың , зиялы, тіркелуші, нақты 1. Жаңа сөздердің мағыналарын түсіндіру. 2. Дұрыс айтуға дағдыландыру: мұғалім сөздерді мәнерлеп оқиды; | Жаңа сөздерді тыңдайды, оқиды, мұғалім соңынан қайталайды. Оқушылар жаңа сөздермен сөз орамдарын, қарапайым сөйлем құрастырады. Жаңа сөздерді сөздік дәптерге жазады. | Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша! | Оқулық 17 бет сөздік слайд |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 22