Файл: 178 орта мектебі ыса мерзімді жоспар 9 саба Сабаты таырыбы Сыырсыыр оырауым.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 09.01.2024
Просмотров: 104
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту Министрлігі №382 бұйрық 27 тамыз 2022ж.
№178 орта мектебі
Қысқа мерзімді жоспар № 9 сабақ
Сабақтың тақырыбы: Сыңғыр-сыңғыр қоңырауым
Бөлімі: | Менің мектебім | ||||||
Педагогтің аты жөні: | Малдыбаева Т М | ||||||
Күні: | | ||||||
Сынып: | 2 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Сыңғыр-сыңғыр қоңырауым | ||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: | 2.1.2 1 - түрлі сипатты әндерді жеке, ансамбль және хор құрамындаән айту ережесін сақтап орындау; 2.2.1.2 - қарапайым музыкалықшығармашылық жұмыстарды шығару үшін музыкалық көркемдеуші құралдарды қолдану; | ||||||
Сабақтың мақсаты: | Түрлі сипатты әндерді жеке, ансамбль және хор құрамындаән айту ережесін сақтап орындайды Қарапайым музыкалықшығармашылық жұмыстарды шығару үшін музыкалық көркемдеуші құралдарды қолданады | ||||||
Сабақтың барысы: | |||||||
Сабақтың кезеңдері | Педагог әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||
Сабақтың басы Сабақтың ортасы | Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Көрші» Мақсаты: әрбір қатысушының сол топтың бір мүшесі екендігін сезінуі, бір-біріне жылылық сыйлау. Нұсқаулық: Көршіңді оң жақтан құшақта, Көршіңді сол жақтан құшақта. Оң жақтағы көршіңе бір жымиып, Сол жақтағы көршіңе бір жымиып, Бүгінгі тренинг барысы, Біз үлкен отбасы. 1-тапсырма. Тыңдау және талдау.
Үстел теннисі әрқашан жылдамдыққа бағытталған қатал сайыс екені рас. Алғашында ХІХ ғасырда оны түстен кейінгі ойын ретінде ермек қылған. Ойыншылар ас үстелінің үстіне тор-дың орнына кітаптарды қойып, шыл-ымның қорабымен шампаның тығынын соғып ойнаған. Теннис ойнау үшін диаметрі 40 миллиметр және салмағы 2,7 грамм болатын доп қол-данылады. Доп целлулоид немесе ұқсас пластиктен жасалған болуы керек. Түсі сарғыш немесе ақ шарды қолдануға рұқсат етілген. 2-тапсырма. Орындау. М.Сағатовтың «Спорт біздің досымыз» әнін қайталап, талапқа сай мәнерлеп орында. Спорт туралы қандай тақпақтар білесің? 3-тапсырма. Суырыпсалма. «Пинг понг» ойыны. «Спорт біздің досымыз» әнін «Пинг понг» ойынының ережесіне сәйкес орында. Бағалау Әр оқушы өз тапсырмаларын таныстырады және бағалайды Рефлексия -Мен не білдім? -Бүгін мен не үйрендім? -Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? -Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым. | Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді. 1-тапсырма. Тапсырманы ұйымдастыру үшін алдын-ала ақпарат қағаздары мен иллюстрациялартаратылады. Ақпараттық қағаздарды кесте, сурет, сызба т.б. түрде оқушыларға ұсынылады. Ән орындау Өздерін бағалайды. М.Сағатовтың «Спорт – біздің досымыз» әнін орындау. | Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі | hhtp/mpp.aytis/youtube.com «Тұран» этнофольклорлық топ https://www.youtub e.com/watch?v=IyA Tq_6ussE- Әндердің клавирі, минус және плюс фонограммалары келесі сайтта Интернет ресурстары |
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту Министрлігі №382 бұйрық 27 тамыз 2022ж.
№178 орта мектебі
Қысқа мерзімді жоспар № 10 сабақ
Сабақтың тақырыбы: Сабақтан тыс уақытым
Бөлімі: | Менің мектебім | | ||||||
Педагогтің аты жөні: | Малдыбаева Т М | |||||||
Күні: | 14.11.2022ж. | |||||||
Сынып: | 2 ә | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||
Сабақтың тақырыбы: | Сабақтан тыс уақытым | |||||||
Оқыту мақсаттары: | 2.1.2 1 - түрлі сипатты әндерді жеке, ансамбль және хор құрамындаән айту ережесін сақтап орындау; 2.2.1.2 - қарапайым музыкалықшығармашылық жұмыстарды шығару үшін музыкалық көркемдеуші құралдарды қолдану; | |||||||
Сабақтың мақсаты: | Түрлі сипатты әндерді жеке, ансамбль және хор құрамындаән айту ережесін сақтап орындайды қарапайым музыкалықшығармашылық жұмыстарды шығару үшін музыкалық көркемдеуші құралдарды қолданады | |||||||
Сабақтың барысы: | ||||||||
Сабақтың кезеңдері | Педагог әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||
Сабақтың басы Сабақтың ортасы | Сәлемдесу. 1 – тапсырма: Мәтінді түсініп оқып, мазмұндап беріңдер.Ас-адамның арқауы Адам әр уақытта тамақ ішпей тұрмайды. Ол алуан түрлі болады.Тамақ арқылы ағза қажетті мөлшерде ақуызбен, маймен, көмірсутегімен, минералды заттармен, дәрумендермен, сумен қамтамасыз етіледі. Әдетте тауық жұмыртқасы, ірімшік пен сүзбе таза ақуыздан тұрады. Ет пен балықта да ақуыз көп болады. Майлар да әртүрлі болады.Өсімдіктен алынатын сұйық майлар да аз емес. Қант пен крахмалда, ботқада, нанда, картопта, жеміс жидектердің құрамында көмірсутек көп болады.Адамға тәулік сайын күніне жүз грамм ақуыз, сексен бес грамм май, төрт жүз грамм көмірсутек қажет. 2-тапсырма. Орындау. «Дастархан» Әнін жазған: К.Дүйсекеев Өлеңін жазған:А.Нысаналин 1.Ей, халайық, халайық, Бар өнерге салайық, Ас ұсынып бас тартқан, Жайылып тұр дастархан. Қайырмасы: Дастархан ау, дастархан, Берекелі дастархан, Мерекелі дастархан. 2. Айналайын ағайын, Үміт отын жағайын, Уайым қайғы жоқ болсын, Қуанышың көп болсын. Қайырмасы: 3-тапсырма. Суырыпсалма. Тағамдар (әуенді ырғақты ойын) Үштілділік: тағам- еда – food, сусын- напиток – drink. 4-тапсырма. Ән тыңдау: «Ақ дастархан» (З. Байделдинова - Бейімбетова) Ән әдемі сазды, көңілді орташа екпінмен орындалады. Ән мазмұны мен әуені әдемі үйлесіп, ұлттық дастархан туралы түсінік береді. «Ойлан, тап» айдарымен оқулықтағы тапсырманы орындаймыз. Қазақтың дастарханы - ..... Ай - ....., Күн - ..... , Қазақтың шаңырағы - ..... т,б. Балалар өз ойларымен бөліседі.) Шығармашылық жұмыс Апам менің пісірген, Қызылкүрең бауырсақ, Шықпай қояр түсіңнен, Быраз жемей сағынсақ. Өлең жолдарына әуен шығарайық. Бірге қосылып орындап, бағалаймыз. Жоғарғы және төменгі ноталарды ажыратамыз.Жоғарғы және төменгі ноталарды анықтауға арналған ойын ұйымдастыру. Мұғалім жоғарғы және төменгі ноталарды орындайды , ал оқушылар қолдарын көтеру, түсіру арқылы дауыс биіктігін ажыратады. Бағалау. Әр оқушы өз тапсырмаларын таныстырады және бағалайды Үйге тапсырма: «Дастархан» Әнін жазған: К.Дүйсекеев Өлеңін жазған:А.Нысаналин Әнін жаттау. Рефлексия -Мен не білдім? -Бүгін мен не үйрендім? -Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? -Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым. | Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді. Ән орындау Әнді бірге орындайды Өз тапсырмала рын таныстыра ды және бағалайды. Шығармашылық жұмысты орындайды | | Әндердің клавирі, минус және плюс фонограмма лары келесі сайтта hhtp/mpp.aytis/youtube.com https://www.youtub e.com/watch?v=IyA Tq_6ussE- Рефлексия | ||||
Сабақтың соңы |
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту Министрлігі №382 бұйрық 27 тамыз 2022ж.
№178 орта мектебі
Қысқа мерзімді жоспар № 11 сабақ
Сабақтың тақырыбы: Менің ұстазым
Бөлімі: | Менің мектебім | ||||||
Педагогтің аты жөні: | Малдыбаева Т М | ||||||
Күні: | 21.11.2022ж. | ||||||
Сынып: | 2ә , 2а | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Менің ұстазым | ||||||
Оқыту мақсаттары: | 2.1.3.3 - негізгі музыкалық ұғымдарды анықтау және ажырату; 2.1.2.2. – әнді негізгі дирижерлық қимылдар көмегімен орындау; | ||||||
Сабақтың мақсаты: | Негізгі музыкалық ұғымдарды анықтайды және ажыратады; әнді негізгі дирижерлық қимылдар көмегімен орындайды | ||||||
Сабақтың барысы: | |||||||
Сабақтың кезеңдері | Педагог әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||
Сабақтың басы Сабақтың ортасы | 1-тапсырма. Музыка тыңдау және талдау «Мұғалім ол біздің» әнін тыңдаңыздар. Талқылаңыздар: - Әннің сипаты қандай? - Әннің екпіні қандай? - Әннің әуені қандай? - Қандай әндерді халық әні деп - атайды? - Орындаушы деген кім? 2-тапсырма. Орындау. «Мұғалім ол біздің» әнін үйреніңіз және орындаңыздар; 3-тапсырма. Импровизация. Әнге ырғақтық сүйемелдеу жасаңыз. Қазақтың ұрмалы аспаптарын немесе қолда бар заттарды қолданыңыз. Рефлексия -Мен не білдім? -Бүгін мен не үйрендім? -Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? -Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым. | Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді. Әнді бірге орындайды Өз тапсырмаларын таныстырады және бағалайды. Кері байланыс «Интервью» тәсілі бойынша кері байланыс жүргізеді. | «Үш шапалақ»тәсілі арқылы бағалау | https://www.youtub e.com/watch?v=IyA Tq_6ussE- минус және плюс фонограмма-лары келесі сайтта hhtp/mpp.aytis/youtube.com https://www.youtub e.com/watch?v=IyA Tq_6ussE- Микрофон | |||
Сабақтың соңы |
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту Министрлігі №382 бұйрық 27 тамыз 2022ж.
№178 орта мектебі
Қысқа мерзімді жоспар № 12 сабақ
Сабақтың тақырыбы: Көңілді демалыс.
Бөлімі: | Менің мектебім | |||||
Педагогтің аты жөні: | Малдыбаева Т М | |||||
Күні: | 28.11.2022ж. | |||||
Сынып: 2ә | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Көңілді демалыс | |||||
Оқыту мақсаттары: | 2.2.1.2 - қарапайым музыкалықшығармашылық жұмыстарды шығару үшін музыкалық көркемдеуші құралдарды қолдану; 2.1.1.1 - музыкалық көркемдеуші құралдарың көмегімен музыканың сипатын анықтау; | |||||
Сабақтың мақсаты: | Қарапайым музыкалықшығармашылық жұмыстарды шығару үшін музыкалық көркемдеуші құралдарды қолданады Музыкалық көркемдеуші құралдарың көмегімен музыканың сипатын анықтайды | |||||
Сабақтың барысы: | ||||||
Сабақтың кезеңдері | Педагог әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Сабақтың басы Сабақтың ортасы | Амандасу. Ақпарат іздеу. 1-тапсырма. Әңгімелесу. Дыбыстарды тыңдап, сұрақтарға жауап беріңіздер: Бұл дыбыстар нені жеткізіп тұр? - Дыбыстардың ұзақтығы қандай? - Оқиғалар қайда өтіп жатыр? - Стадионда қандай дауыстарды естідіңіз? - Стадионда қандай қатысушылар бар және олар қандай рольдерді атқарады? Оларды атаңыз. 2-тапсырма. «Әнді жалғастыр!» Нұсқаулық: «Сіздерге бір өлеңнің 1 – жолын айтамын, ал сіздер келесі жолын айтасыз, ал келесі көрші топ 3-4 – жолын әнмен жалғастырады. Кейін жүргізуші басқа өлең бастағанда 3 – топ өлеңнің 2 – жолын айтады, ал 4 топ 3-4 жолын айтады. Ойын шеңбер бойынша жалғасады. Соңғы әннің соңы 2 жолын барлық топ орындайды». 1. «Тәуелсіз ел ұланы» (4 жол) 2. «Спорт біздің досымыз» (4 жол) 3 «Дастарқан» (4 жол) 3-тапсырма. Импровизация. Орындау. Өздеріңізді футбол немесе хоккей матчындамын деп елестетіңіз. Сіздің командаңыз жеңіс «голын» соқты! Топпен бірге стадиондағы дыбыстарды салыңыз. Оны ұрмалы және музыкалық-шулы аспаптар мен қолда бар заттар көмегімен орындаңыз. 4-тапсырма.Музыканы тыңдау және талдау. Қазақстандық танымал спортсмендер мен әншілердің орындауында «Чемпиондар әні» туралы бейнематериал көріп, спорт туралы әнін тыңдаңыздар. Сұрақтарға жауап беріңіздер: - Әннің сипаты қандай? - Ән қандай көңіл-күйді жеткізеді Бағалау. Әр оқушы өз тапсырмаларын таныстырады және бағалайды Рефлексия -Мен не білдім? -Бүгін мен не үйрендім? -Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? -Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым. | Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді. Әнді бірге орындайды Өз тапсырмаларын таныстырады және бағалайды. Бейнемате риал көреді Кері байланыс «Интервью» тәсілі бойынша кері байланыс жүргізеді. | | hhtp/mpp.aytis/youtube.com https://www.youtub e.com/watch?v=IyA Tq_6ussE- Микро фон | ||
Сабақтың соңы |
Оқу ісінің меңгерушісі: | | ||||||
Пәні: музыка Бөлімі: | Мектеп: | ||||||
Педагогтің аты жөні: | | ||||||
Күні: | | ||||||
Сынып: | 2 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Туған өлкемнің қыс мезгілі | ||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: | 2.1.3.3 - негізгі музыкалық ұғымдарды анықтау және ажырату; 2.1.2.2. – әнді негізгі дирижерлық қимылдар көмегімен орындау; | ||||||
Сабақтың мақсаты: | Негізгі музыкалық ұғымдарды анықтайды және ажыратады; әнді негізгі дирижерлық қимылдар көмегімен орындайды | ||||||
Сабақтың барысы: | |||||||
Сабақтың кезеңі (уақыты) | Педагог әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||
Сабақтың басы Сабақтың ортасы | 1-тапсырма. Музыка тыңдау және талдау «Бесік жыры» халық әнін тыңдаңыздар. Талқылаңыздар: - Әннің сипаты қандай? - Әннің екпіні қандай? - Әннің әуені қандай? - Қандай әндерді халық әні деп - атайды? - Орындаушы деген кім? 2-тапсырма. Орындау. Халық әні «Бесік жыры» әнін үйреніңіз және орындаңыздар; «Бесік жыры» әні Әлди, әлди бөпешім, Әлдилейді анашың, Тербетейін жата ғой, Тәтті ұйқыға бата ғой. Менің балам, бал екен, Кіп кішкентай балашым, Тап тәтті өзі балапан, Әлдиленген баладан. 3-тапсырма. Импровизация. «Бесік жыры» әніне ырғақтың сүйемелдеу жасаңыз. Қазақтың ұрмалы аспаптарын немесе қолда бар заттарды қолданыңыз. 4-тапсырма.Талдау. «Ыстық орындық» орындық әдісі (Бір оқушы алдыңғы жақта, орындықтар оны айнала қоршай орналастырылады. Жаттығудың сипаттамасы: Бір оқушы алға шығып өз пікірін айтып және тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. Сұрақты анағұрлым мазмұнды қылу үшін, оқушылар белгілі бір пікір бойынша бірлесіп алға шығып сөйлей алады. Бағалау. Әр оқушы өз тапсырмаларын таныстырады және бағалайды Рефлексия -Мен не білдім? -Бүгін мен не үйрендім? -Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? -Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым. | 1-тапсырма. Мұғалім «Үкілім-ай» әнінің аудио немесе бейнежазбасын, әннің сөзін, сонымен қатар халық әнін орындап жатқан ұлттық киімдегі халық әншілерінің суреттеріен тұратын слайд дайындап алады. 2-тапсырма Әнді үйретпес бұрын оқушылармен әннің сөзін оқып, мағынасын түсіндіріңіз. Қазақ тілінде сөздердің дұрыс айтылуына назар аударыңыз. Әнді ереже бойынша үйрету ұсынылады. 3-тапсырма. Мұғалім оқушыларды «Үкілімай» әніне сәйкес келетін түрлі ырғақтық суреттер бойынша үйретеді. Оқушыларды топқа немесе жұпқа бөліңіз. Алдын ала түрлі ырғақтық суреттер және түрлі музыкалық аспаптар (қазақ халық немесе ұрмалы, музыкалық-шулы аспаптар) бейнеленген үлестірме парақшаларды дайындап алыңыз. | Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі | hhtp/mpp.aytis/youtube.com «Тұран» этнофольклорлық топ https://www.youtub e.com/watch?v=IyA Tq_6ussE- «Ғажайып музыка. Әнұран» Сөзі А. Естенов, әні Е. Өміров (әндердің клавирі, минус және плюс фонограмма-лары келесі сайтта hhtp/mpp.aytis/youtube.com «Тұран» этнофольклорлық топ https://www.youtub e.com/watch?v=IyA Tq_6ussE- Рефлексия | |||
Сабақтың соңы |