Файл: 178 орта мектебі ыса мерзімді жоспар 9 саба Сабаты таырыбы Сыырсыыр оырауым.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 09.01.2024
Просмотров: 107
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту Министрлігі №382 бұйрық 27 тамыз 2022ж.
№178 орта мектебі
Қысқа мерзімді жоспар № 14 сабақ
Сабақтың тақырыбы: Қыстың көзі қырауда
Бөлімі: | Қоршаған орта. | |||||
Педагогтің аты жөні: | Малдыбаева Т М | |||||
Күні: | 19.12.2022ж. 22.12.2022ж. | |||||
Сынып: 2Ә, 2А | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Қыстың көзі қырауда | |||||
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары | 2.2.2.1 дауысты және музыкалық аспаптарды қолдану арқылы музыкалық фразалар (2-4 такт) шығару және импровизациялау; 2.3.1.1 өз шығармашылық жұмысын көрсету және бағалай білу; 2.1.2.1 екпіні мен ырғағын сақтай отырып, әртүрлі сипатты әндерді музыкалық аспаптың сүйемелдеуімен орындау. | |||||
Сабақ мақсаты | Табиғат мезгілдеріне сипаттама береді және үнтаспа арқылы табиғат дыбыстары мен құстар дыбыстарын ажырата алады. | |||||
Сабақтың барысы | | |||||
Сабақтың кезеңдері | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Сабақтың басы | Психологиялық ахуал қалыптастыру. Сергіту жаттығуы «Мен ақылды баламын» әр бала өздерінің жақсы қасиеттерін атап, қалай өсіп келе жатқандарын айтады. Мыс: Мен Балнұр, балдай тәтті үйдің еркесімін. Мен Асқар, барлығынан біліміммен асып түссем деймін т.б. «Бір сөзбен» әдісі барысында оқушылар берілген сөздердің ішінен бүгінгі сабақтағы жағдайын сипаттайтын үш сөзді таңдайды. (қуаныш, немқұрайлылық, шабыт, зерігу, сенімсіздік,сенімділік,рахаттану, алаңдау). | Психологиялық ахуалға берілген тақпақтарды дауыстап айтып, тілді жаттықтыру және жаңа сабаққа назар аудару. | От шашу арқылы бір-бірін бағалау. | Психологиялық ахуал. Алдыңғы білімді еске түсіру тапсыр малары. | ||
Сабақтың ортасы | Ширату тапсырмасы Көктем әуендері 1-тапсырма. Ақпарат іздеу. Берілген кітаптар мен журналдардан көктемге байланысты суреттерді табыңыз. Сыныпта талқылау Берілген суреттерге қарап, сұрақтарға жауап беріңіз: - Күйде қай жыл мезгілі бейнеленген? - Қандай табиғи дыбыстарды ести аласыздар? Неліктен? - Бұлақ қалай бейнеленген? Қозғалысы қандай музыкалық көркем құралдар арқылы берілген? - Көтемде табиғат қалай өзгереді?Неліктен? Жауабыңызды түсіндіріңіз.. 2-тапсырма. Тыңдау және талдау. Табиғат дыбыстарын тыңдап, сол дыбыстарға бірінші тапсырмадағы суреттерді сәйкестендіріңіз. 3-тапсырма. Музыка шығару және импровизация. Берілген бейнелерді дыбыстандыру үшін қандай музыкалық аспаптардың сәйкес келетінін талқылаңыз. Бейнеленген суреттерді өз дауысыңызды, ұрмалы жәнемузыкалықшулы аспаптарды қолдана отырып дыбыстаңыз. 4-тапсырма. Жұмыстың презентациясы. Өз жұмысыңызды көрсетіңіз. Топтардың қандай табиғи құбылыстарды дыбыстағанын анықтаңыз. 5-тапсырма. Тыңдау және орындау. Көктем туралы әнді тыңдаңыз. Әнді үйреніңіз, мысалы:«Құстар» әні, музыкасы Л.Жұманованікі, сөзі Е.Сейдахметовтікі. | Берілген сұраққа жауап беріп, тапсырмаларды талапқа сай орындайды. Белсенді оқу тапсырма лары (топта, ұжымда) Жұмыс дәптеріндегі жазылым тапсырмаларын орындау Әнді орындайды. | Форма-тивті бағалау Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау. | Оқылым, жазы лым тапсыр малары. | ||
Соңы | Жаңа білім мен тәжірибені қолдану Топтық жұмыс. «Галлерияда ой шарлау» Берілген тақырыпта топтық жұмысы жүргізіліп, әр топтың жұмысы қабырғаға ілінеді де, оқушылар жүріп, аралап, оған әр оқушылар кішкене жапсырма қағазға бағасын беріп, пікірін жазып жабыстырып кетеді. Ең жақсы баға алған топтың жұмысы қаралады. Орындау. Бағалау. Ұрмалы, музыкалық және шулы аспаптарды қолдана отырып, өздерінің композицияларын орындаңдар. Үйге тапсырма: «Құстар» әнін әуенімен жаттап келіңдер. Рефлексия: -Мен не білдім? -Бүгін мен не үйрендім? -Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? -Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым? | Оқулықтағы қосымша тапсырмалар. Қойылған сұрақтарға жауап береді. | Бағдар-шам көздері арқылы бір-бірін бағалау | Топтық тапсырмалар. Рефлексия тақтайшасы |
| | |||||
Пәні: музыка | Бөлім: Қоршаған орта. | |||||
Педагогтің аты-жөні | | |||||
Күні: | | |||||
Сынып: 2 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Туған жерім – Қазақстан | |||||
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары | 2.1.1.2 музыка жайлы ой- сезімін визуалды элементтер мен музыкалық қимылдар арқылы жеткізу: 2.2.1.1 музыкалық фразалар шығару және импровизациялау үшін идеялар ұсыну. | |||||
Сабақ мақсаты | Дыбыстар динамикасын жасауда шулы аспаптарды қолдана отырып табиғат құбылыстарына жазылған музыкалық шығармаларды музыканың көркемдеуіш құралдарымен байланыстырады. | |||||
Сабақтың барысы. | | |||||
Сабақтың кезең уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Сабақтың басы | Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Ғажайып жылулық шынжыры» жылулық шеңбері.Балалар бір-біріне жымиып күлу арқылы,жылы күлкілерін сыйлайды.Педагог күлкінің маңызына тоқтайды. Жұмыс ережесін келісу
| Психологиялық ахуалға берілген тақпақтарды дауыстап айтып, тілді жаттықтыру және жаңа сабаққа назар аудару. Оқушылар сұраққа жауап береді, жұмысты берілген түріне қарай орындайды. | От шашу арқылы бір-бірін бағалау. | Психологиялық ахуал. Алдыңғы білімді еске түсірутапсырмалары. | ||
Сабақтың ортасы | 1-тапсырма. Тыңдау және талдау. Суреттерге қарап, судың әртүрлі күйіндегі дыбыстарды тыңдаңыз. Тыңдалған дыбыстарды суреттермен салыстырыңыз және номерлеп сәйкестендіріңіз.Өзара бағалау. Жаңбырдың дыбысын тыңдаңыз. Сыныптағы талқылау. - Жаңбырдың басталуы, күшеюі және ақырындау кезінде қандай дыбыстар естисіз? - Жаңбыр жауған кезде қандай динамикалық белгілерді естуге болады? - Жаңбыр жауған кезде екпін қалай өзгереді? 2-тапсырма. Музыка шығару және импровизация Жаңбырдың үш кейпін қол қимылдары арқылы көрсетіңіз. Жасаған аспаптарыңызды пайдалана отырып, жаңбыр әуеніншығарыңыз және оны орындап көріңіз. 3-тапсырма. Талқылау және жасау «Рейнстик» аспабы жайлы бейнематериал қараңыз. - Рейнстик қандай музыкалық аспапқа ұқсайды? - Рейнстик аспабының дыбысын сипаттаңыз. - Неліктен рейнстик аспабын «жаңбыр таяқшасы» деп атайды? Рейнстик аспабын жасау туралы бейнематериалды тамашалау. Рейнстикті жасаңыз. 4-тапсырма. Презентация және бағалау Өз жұмысыңызды көрсетіңіз және бағалаңыз. Өз жұмысыңыздықалай жақсартар едіңіз? Дескриптор: Оқулықта берілген әндерді мұғалімнің көмегімен орындай алады.белгілі бір ойыншыққа немесе кейіпкерге ұрмалы, музыкалық-шулы аспаптарды, дауысты және музыканың мәнерлеу құралдарын қолдана отырып, тиісті қарапайып әуенді шығаруды үйренеді. 5-тапсырма. Орындау. «Жау-жау,жаңбыр!» әнін үйренеді. Өлеңін жазған: Ш.Сариев, әнін жазған: К.Дүйсекеев. | Берілген сұраққа жауап беріп, тапсырмаларды талапқа сай орындайды. Белсенді оқу тапсырмалары(ұжымда) Жұмыс дәптеріндегі жазылым тапсырмаларын орындау Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау. Жұмыс дәптеріндегі жазылым тапсырмаларын орындау. Әнді орындайды. | Форма-тивті бағалау. Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау. | Оқылым, жазылым тапсырма-лары. Музыка оқулығы Фота хрестома-тиясы | ||
Сабақтың соңы | «Көршіңе әңгімелеп бер» Бұл әдіс оқушылар өз ойларын дауыстап айтып беру үшін пайдаланылады. Сұрақ қойыңыз, ойластыруға уақыт беріңіз, одан кейін оқушылардан өз ойларын көршілерімен бөлісуді сұраңыз, оқушыларға жаңа тақырыпты айтыңыз және осы тақырып бойынша өздері білетін барлық жағдайды көршісіне айтуын ұсыныңыз. «Мектептегі бір күнім»-шығармашылық ойын-композиция. Үйге тапсырма:«Жау-жау, жаңбыр!» әнін үйренеді. | Оқулықтағы қосымша тапсырмалар. | Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау. | Топтық тапсырмалар. | ||
| «Рефлексия» -Мен не білдім? -Бүгін мен не үйрендім? -Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? -Ал қай тапсырманы мен оңай орындад | Сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып, суретін жібереді. | «Рефлек-сия» | Рефлексия тақтайшасы. |
Оқу ісінің меңгерушісі: | | ||||
Пәні: музыка | Бөлім: Қоршаған орта | ||||
Педагогтің аты-жөні | | ||||
Күні: | | ||||
Сынып:2 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | |||
Сабақтың тақырыбы | Құтты болсын Жаңа жыл! | ||||
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары | 2.1.1.1 тыңдалған әннің немесе музыкалық шығарманың көңіл-күйін, мазмұнын және көркем құралдарын, музыкалық терминдерді қолдана отырып анықтау және салыстыру; 2.1.2.2 екпіні мен ырғағын сайтай отырып, қарапайым шулы музыкалық және қазақ халық аспаптарында ойнау. | ||||
Сабақтың мақсаты | Үнтаспа арқылы берілетін табиғат және құстардың дыбысын ажырата алады, қимыл-қозғалыстарынсыныптастарымен бірігіп көрсетеді. | ||||
| | ||||
Сабақтың барысы. | |||||
Сабақтың кезең уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Сабақтың басы | Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Сиқырлы айналу» жылулық шеңбері. «Мен және аспан» Педагог балалардың назарын аспанның әдемілігіне аударады.Балалар аспандағы бұлттарды түрлі заттарға ұқсатып айтады;үлпілдік ақша бұлттаға,жауар бұлттай түнерген аспанға,мейірімді жылы күнге,ай мен жұлдыздарға,қарлығашқа,бозторғайға,шымшыққа,бүркітке т.б.айналады. Жұмыс ережесін келісу -Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз! -Уақытты үнемдейміз! -Нақты, дәл жауап береміз! - Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз! -Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз! | Психологиялық ахуалға берілген психогиялық жаттығуларды орындау арқылы жаңа сабаққа назар аудару. Оқушылар сұраққа жауап береді, жұмысты берілген түріне қарай орындайды. | От шашу арқылы бір-бірін бағалау. | Психологиялық ахуал. Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары. | |
Сабақтың ортасы | 1-тапсырма. Тыңдау және талқылау Бейне материалды қарап ойланыңыз. - Балапан жұмыртқаны жарып шыққан кезде қандай дыбыстар естуге болады? - Осы бейнематериалда қандай дыбыстар бар деп ойлайсыз? 2-тапсырма. Музыка шығару Бейнематериалды дыбыстаңыз. Өз дауысыңызды, музыкалық аспаптарды және басқа да қолда барзаттарды қолданыңыз. 3-тапсырма. Музыка тыңдау және талдау. М.П. Мусоргскийдің «Көрмеден суреттер» сюитасынан «Жұмыртқадан шықпаған балапандар» музыкалық шығармасын тыңдаңыз. «Жұмыртқадан шықпаған балапандар » мультфильмін қараңыз. - Композитор музыка арқылы балапандардың бейне сипатын қалай жеткізді? С. Апасованың «Бозторғай» күйін тыңдаңыз. - Күйде бозторғай құсының бейнесі қалай берілген? - Күйдің сипаты қандай? Дескриптор: екпіні мен ырғағын сақтай отырып, әртүрлі сипаттағы әндерді музыкалық аспаптың сүйемелдеуімен орындайды. | Берілген сұраққа жауап беріп, тапсырмаларды талапқа сай орындайды. Белсенді оқу тапсырмалары Жұмыс дәптеріндегі жазылым тапсырмаларын орындау Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау. | Форматив ті бағалау. ҚБ: Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау. | Оқылым, жазылым тапсырмалары. | |
Сабақтың соңы | «Ойлан, Жұптас, Пікірлес» Оқушыларға қандай да болмасын сұрақ, тапсырма берілгенен кейін оларды тыңғылықты орындауға бағытталған интербелсенді тәсіл. Тақтада сұрақ/тапсырма жазылғаннан кейін әрбір оқушы жекеше өз ойлары мен пікірін берілген уақыт ішінде (2-3 минут) қағазға түсіреді. Содан кейін оқушы жұбымен жазғанын 3-4 минут талқылайды, пікірлеседі. Мұғалімнің екі-үш жұпқа өз пікірлерін бүкіл сыныпқа жариялауын сұрауына болады. Жаңа білім мен тәжірибені қолдану Топтық жұмыс. «Галлерияда ой шарлау» Синтез «АҚЫЛДЫҢ АЛТЫ ҚАЛПАҒЫ» әдісі арқылы оқу әрекетін ұйымдастыру. Жаңа білім мен тәжірибені қолдану 4-тапсырма. Импровизация Тыңдалған музыкалық шығармаларға би қимылдарын ойлап табыңыз. 5-тапсырма. Орындау Музыкасы: Л.Жуманова, сөзі: Е. Сейдахметованың «Құстар» әнін үйреніңіз. Әннің ырғағын алақанды соғыпкөрсетіңіз, ұрмалы аспаптармен сүйемелдеу жасаңыз, әнге сәйкес би қимылдарын ойлап табыңыз. Үйге тапсырма: «Құстар» әнін жаттау | Оқулықтағы қосымша тапсырмалар. | Бағдар-шам көздері арқылы бір-бірін бағалау. | Топтық тапсырмалар |
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту Министрлігі №382 бұйрық 27 тамыз 2022ж.
№178 орта мектебі
Қысқа мерзімді жоспар № 17 сабақ
Сабақтың тақырыбы: Кел, билейік!
Бөлімі: | Дені саудың-жаны сау | |||||
Педагогтің аты жөні: | Малдыбаева Т М | |||||
Күні: | 09.01.2023ж. | |||||
Сынып: 2 «ә» | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Кел, билейік! | |||||
Оқыту мақсаттары: | 2.2.1.1 - музыкалық шығармашылық жұмыс арқылы шығарманың сипатын жеткізу; 2.1.3.3 - негізгі музыкалық ұғымдарды анықтау және ажырату | |||||
Сабақтың мақсаты: | Музыкалық шығармашылық жұмыс арқылы шығарманың сипатын жеткізеді,негізгі музыкалық ұғымдарды анықтайды және ажыратады | |||||
Сабақтың барысы: | ||||||
Сабақтың кезеңдері | Педагог әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Сабақтың басы Сабақтың ортасы | Амандасу. Ақпарат іздеу. 1-тапсырма. Тыңдау және талдау. Дәулеткерейдің күйі «Қосалқа» күйі ''Қосалқа'' күйінің шығу тарихы. Бір күні Дәулеткерей атамызға Құрманғазы атамыз қонаққа келеді. Сыртқа демалуға шыққан кезде, құдық басынан су алып келе жатқан Саржан келіні көрінеді. Сонда Құрманғазы: ''Сіздің сыршыл да сезімтал күйлеріңізді естіп жүрміз. Саржан келініңіздің де жүрісіне, сылдыр қаққан сырғасы мен алқасына арнап бір күй шығарыңызшы '' - дейді. Сол бойда Дәулеткерей отыра қалып бір күй тартады. Бұл күй ел арасында "Қосалқа" атанып кетеді. «Сұрақ ілмегі» әдісі бойынша төмендегі сұрақтарға жауап бер. Орындау
2-тапсырма. Мәлімет жинау. ДәулеткерейШығайұлы 3-тапсырма. Суырыпсалма. Орындау. Бағалау. «Қосалқа» күйінің кіріспесі мен негізгі әуенін анықта. Үнтаспадағы күй әуенін бірге орында. «Қосалқа» күйі (кіріспе әуен) 4-тапсырма. Музыка орындау. «Кел билейік» әні Өлеңін жазған: М.Әлімбаев Әнін жазған: Б.Байқадамов
Неге тұрсың билемей, Кел билейік,іркілмейік, Неге отырсың үйренбей. Қайырамасы: Жалығуды білмейміз, Жабығуды білмейіз, Жауқазындай көз тартып, Жайран қағып билейміз. | Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді. 1-тапсырма. Тапсырманы ұйымдастыру үшін алдын-ала ақпарат қағаздары мен иллюстрациялартаратылады. Ақпараттық қағаздарды кесте, сурет, сызба т.б. түрде оқушыларға ұсынылады. Операдан үзінді тыңдап, өз ойларын айтады. Ән орындау Әнді біргелікте орындайды Өз тапсырмаларын таныстырады және бағалайды. | | Әндердің клавирі, минус және плюс фонограммалары келесі сайтта hhtp/mpp.aytis/youtube.com https://www.youtub e.com/watch?v=IyA Tq_6ussE- | ||
Сабақтың соңы | Бағалау. Әр оқушы өз тапсырмаларын таныстырады және бағалайды Рефлексия -Мен не білдім? -Бүгін мен не үйрендім? -Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? -Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым. | рефлексия тәсілі бойынша кері байланыс жүргізу. | | Кері байланыс |
Оқу ісінің меңгерушісі: | | ||||
Пәні: музыка | Бөлім: Қоршаған орта. | ||||
Педагогтің аты-жөні | | ||||
Күні: | | ||||
Сынып:2 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | |||
Сабақтың тақырыбы | Шынығудан жалықпа | ||||
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары | 2.1.2 1 екпіні мен ырғағын сақтай отырып, әртүрлі сипаттағы әндерді музыкалық аспаптың сүйемелдеуімен орындау; 2.2.1.1 музыкалық фразалар шығару және импровизациялау үшін идеялар ұсыну. | ||||
Сабақтың мақсаты | Әуендегі үлгіге қарап, музыкалық әуен қозғалысын, қайталамалы әуенді көрсетеді және орындайды. | ||||
Сабақтың барысы | |||||
Сабақтың кезең уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Сабақтың басы | 1-тапсырма.Орындау Музыкадағы төлдер тақырыбына байланысты оқушылар Б.Ғизатовтың «Төлдер» әнін орындайды және 1-тапсырма оқушылардың музыкалық шығармашылығы «оситинато» ұғымын меңгеруге бағытталған. Оқушыларға әннің ырғақтық остинатосын үйренуді ұсынасыз. - Әнде қандай жануарлар туралы айтылған? Берілген үлгі бойынша әннің ырғақтық остинатосын үйреніңіз. | Психологиялық ахуалға берілген тақпақтарды дауыстап айтып, тілді жаттықтыру және жаңа сабаққа назар аудару. Оқушылар сұраққа жауап береді, жұмысты берілген түріне қарай орындайды. | От шашу арқылы бір-бірін бағалау. | Психологиялық ахуал. Алдыңғы білімді еске түсірутапсырмалары. | |
Сабақтың ортасы | 2-тапсырма. Импровизация Ұрмалы және музыкалық-шулы аспаптарды қолдана отырып, ырғақтық остинатоны орындаңыз. « Ырғақтық сурыпсалма» атты ойын ұйымдастырылады. Балалар қалаған аспаптарымен түрлі тұрақты ырғақтық сүйемелдеу ұйымдастыруына болады. Бірақ әннің екпініне сәйкес орындалуы тиіс. 3-тапсырма. Музыка шығару Әнге сәйкес өзіңіздің ырғақтық остинатоңызды құрастырыңыз. Шапалақ және ұрмалы, музыкалық- шулы аспаптарды қолданыңыз.Бұл тапсырманы топтық жұмыс ретінде ұйымдастыруға болады. Мысалы: оқушыларды үш топқа бөлініз: қошақан, лақ, ботақан. Әр топ әнге сәйкес өзінің ырғақтық остинатосын ұсынады.Оқулықта әуен мен ырғаққа байланысты ноталық әуендік үлгілер ұсынылған. 4-тапсырма.Презентация Өз жұмысыңызды көрсетіңіз және бағалаңыз. - Орындауда не жақсы шықты?Дескриптор: Берілген тақырып бойынша ой қорыту жасай алады. Жұмыс дәптеріндегі жазылым тапсырмаларын орындау | Берілген сұраққа жауап беріп, тапсырмаларды талапқа сай орындайды. Белсенді оқу тапсырмалары (топта, ұжымда) Жұмыс дәптеріндегі жазылым тапсырмаларын орындау Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау. | Форматив ті бағалау Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау. От шашу арқылы бір-бірін бағалау. | Оқылым, жазылым тапсырмалары. | |
Сабақтың соңы | Жаңа білім мен тәжірибені қолдану Топтық жұмыс. «Галлерияда ой шарлау» Берілген тақырыпта топтық жұмысы жүргізіліп, әр топтың жұмысы қабырғаға ілінеді де, оқушылар жүріп, аралап, оған әр оқушылар кішкене жапсырма қағазға бағасын беріп, пікірін жазып жабыстырып кетеді. Ең жақсы баға алған топтың жұмысы қаралады. Эссе парағы...... Бүгінгі сабақта туындаған сұрақтар мен алған мәліметтер, білімді меңгеру барысында кездескен сұрақтар туралы жазады. | Оқулықтағы қосымша тапсырмалар. | Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау | Топтық тапсырмалар. | |
| «Рефлексия» -Мен не білдім? -Бүгін мен не үйрендім? -Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? -Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым? | Сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып, суретін жібереді. | «Ашық микро фон» | «Ашық микрофон» рефлексия |