Файл: 178 орта мектебі ыса мерзімді жоспар 9 саба Сабаты таырыбы Сыырсыыр оырауым.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 09.01.2024
Просмотров: 106
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Оқу ісінің меңгерушісі: | | ||||
Пәні: музыка | Бөлім: Қоршаған орта | ||||
Педагогтің аты-жөні | | ||||
Күні: | | ||||
Сынып:2 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | |||
Сабақтың тақырыбы | Құстар әні | ||||
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары | 2.1.1.1 тыңдалған әннің немесе музыкалық шығарманың көңіл-күйін, мазмұнын және көркем құралдарын, музыкалық терминдерді қолдана отырып анықтау және салыстыру; 2.1.2.2 екпіні мен ырғағын сайтай отырып, қарапайым шулы музыкалық және қазақ халық аспаптарында ойнау. | ||||
Сабақтың мақсаты | Үнтаспа арқылы берілетін табиғат және құстардың дыбысын ажырата алады, қимыл-қозғалыстарынсыныптастарымен бірігіп көрсетеді. | ||||
| | ||||
Сабақтың барысы. | |||||
Сабақтың кезең уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Сабақтың басы | Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Сиқырлы айналу» жылулық шеңбері. «Мен және аспан» Педагог балалардың назарын аспанның әдемілігіне аударады.Балалар аспандағы бұлттарды түрлі заттарға ұқсатып айтады;үлпілдік ақша бұлттаға,жауар бұлттай түнерген аспанға,мейірімді жылы күнге,ай мен жұлдыздарға,қарлығашқа,бозторғайға,шымшыққа,бүркітке т.б.айналады. Жұмыс ережесін келісу -Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз! -Уақытты үнемдейміз! -Нақты, дәл жауап береміз! - Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз! -Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз! | Психологиялық ахуалға берілген психогиялық жаттығуларды орындау арқылы жаңа сабаққа назар аудару. Оқушылар сұраққа жауап береді, жұмысты берілген түріне қарай орындайды. | От шашу арқылы бір-бірін бағалау. | Психологиялық ахуал. Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары. | |
Сабақтың ортасы | 1-тапсырма. Тыңдау және талқылау Бейне материалды қарап ойланыңыз. - Балапан жұмыртқаны жарып шыққан кезде қандай дыбыстар естуге болады? - Осы бейнематериалда қандай дыбыстар бар деп ойлайсыз? 2-тапсырма. Музыка шығару Бейнематериалды дыбыстаңыз. Өз дауысыңызды, музыкалық аспаптарды және басқа да қолда барзаттарды қолданыңыз. 3-тапсырма. Музыка тыңдау және талдау. М.П. Мусоргскийдің «Көрмеден суреттер» сюитасынан «Жұмыртқадан шықпаған балапандар» музыкалық шығармасын тыңдаңыз. «Жұмыртқадан шықпаған балапандар » мультфильмін қараңыз. - Композитор музыка арқылы балапандардың бейне сипатын қалай жеткізді? С. Апасованың «Бозторғай» күйін тыңдаңыз. - Күйде бозторғай құсының бейнесі қалай берілген? - Күйдің сипаты қандай? Дескриптор: екпіні мен ырғағын сақтай отырып, әртүрлі сипаттағы әндерді музыкалық аспаптың сүйемелдеуімен орындайды. | Берілген сұраққа жауап беріп, тапсырмаларды талапқа сай орындайды. Белсенді оқу тапсырмалары Жұмыс дәптеріндегі жазылым тапсырмаларын орындау Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау. | Форматив ті бағалау. ҚБ: Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау. | Оқылым, жазылым тапсырмалары. | |
Сабақтың соңы | «Ойлан, Жұптас, Пікірлес» Оқушыларға қандай да болмасын сұрақ, тапсырма берілгенен кейін оларды тыңғылықты орындауға бағытталған интербелсенді тәсіл. Тақтада сұрақ/тапсырма жазылғаннан кейін әрбір оқушы жекеше өз ойлары мен пікірін берілген уақыт ішінде (2-3 минут) қағазға түсіреді. Содан кейін оқушы жұбымен жазғанын 3-4 минут талқылайды, пікірлеседі. Мұғалімнің екі-үш жұпқа өз пікірлерін бүкіл сыныпқа жариялауын сұрауына болады. Жаңа білім мен тәжірибені қолдану Топтық жұмыс. «Галлерияда ой шарлау» Синтез «АҚЫЛДЫҢ АЛТЫ ҚАЛПАҒЫ» әдісі арқылы оқу әрекетін ұйымдастыру. Жаңа білім мен тәжірибені қолдану 4-тапсырма. Импровизация Тыңдалған музыкалық шығармаларға би қимылдарын ойлап табыңыз. 5-тапсырма. Орындау Музыкасы: Л.Жуманова, сөзі: Е. Сейдахметованың «Құстар» әнін үйреніңіз. Әннің ырғағын алақанды соғыпкөрсетіңіз, ұрмалы аспаптармен сүйемелдеу жасаңыз, әнге сәйкес би қимылдарын ойлап табыңыз. Үйге тапсырма: «Құстар» әнін жаттау | Оқулықтағы қосымша тапсырмалар. | Бағдар-шам көздері арқылы бір-бірін бағалау. | Топтық тапсырмалар |
Оқу ісінің меңгерушісі: | | ||||
Пәні: музыка | Бөлім: Қоршаған орта. | ||||
Педагогтің аты-жөні | | ||||
Күні: | | ||||
Сынып:2 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | |||
Сабақтың тақырыбы | Төлдер дауысы | ||||
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары | 2.1.2 1 екпіні мен ырғағын сақтай отырып, әртүрлі сипаттағы әндерді музыкалық аспаптың сүйемелдеуімен орындау; 2.2.1.1 музыкалық фразалар шығару және импровизациялау үшін идеялар ұсыну. | ||||
Сабақтың мақсаты | Әуендегі үлгіге қарап, музыкалық әуен қозғалысын, қайталамалы әуенді көрсетеді және орындайды. | ||||
Сабақтың барысы | |||||
Сабақтың кезең уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Сабақтың басы | 1-тапсырма.Орындау Музыкадағы төлдер тақырыбына байланысты оқушылар Б.Ғизатовтың «Төлдер» әнін орындайды және 1-тапсырма оқушылардың музыкалық шығармашылығы «оситинато» ұғымын меңгеруге бағытталған. Оқушыларға әннің ырғақтық остинатосын үйренуді ұсынасыз. - Әнде қандай жануарлар туралы айтылған? Берілген үлгі бойынша әннің ырғақтық остинатосын үйреніңіз. | Психологиялық ахуалға берілген тақпақтарды дауыстап айтып, тілді жаттықтыру және жаңа сабаққа назар аудару. Оқушылар сұраққа жауап береді, жұмысты берілген түріне қарай орындайды. | От шашу арқылы бір-бірін бағалау. | Психологиялық ахуал. Алдыңғы білімді еске түсірутапсырмалары. | |
Сабақтың ортасы | 2-тапсырма. Импровизация Ұрмалы және музыкалық-шулы аспаптарды қолдана отырып, ырғақтық остинатоны орындаңыз. « Ырғақтық сурыпсалма» атты ойын ұйымдастырылады. Балалар қалаған аспаптарымен түрлі тұрақты ырғақтық сүйемелдеу ұйымдастыруына болады. Бірақ әннің екпініне сәйкес орындалуы тиіс. 3-тапсырма. Музыка шығару Әнге сәйкес өзіңіздің ырғақтық остинатоңызды құрастырыңыз. Шапалақ және ұрмалы, музыкалық- шулы аспаптарды қолданыңыз.Бұл тапсырманы топтық жұмыс ретінде ұйымдастыруға болады. Мысалы: оқушыларды үш топқа бөлініз: қошақан, лақ, ботақан. Әр топ әнге сәйкес өзінің ырғақтық остинатосын ұсынады.Оқулықта әуен мен ырғаққа байланысты ноталық әуендік үлгілер ұсынылған. 4-тапсырма.Презентация Өз жұмысыңызды көрсетіңіз және бағалаңыз. - Орындауда не жақсы шықты?Дескриптор: Берілген тақырып бойынша ой қорыту жасай алады. Жұмыс дәптеріндегі жазылым тапсырмаларын орындау | Берілген сұраққа жауап беріп, тапсырмаларды талапқа сай орындайды. Белсенді оқу тапсырмалары (топта, ұжымда) Жұмыс дәптеріндегі жазылым тапсырмаларын орындау Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау. | Форматив ті бағалау Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау. От шашу арқылы бір-бірін бағалау. | Оқылым, жазылым тапсырмалары. | |
Сабақтың соңы | Жаңа білім мен тәжірибені қолдану Топтық жұмыс. «Галлерияда ой шарлау» Берілген тақырыпта топтық жұмысы жүргізіліп, әр топтың жұмысы қабырғаға ілінеді де, оқушылар жүріп, аралап, оған әр оқушылар кішкене жапсырма қағазға бағасын беріп, пікірін жазып жабыстырып кетеді. Ең жақсы баға алған топтың жұмысы қаралады. Эссе парағы...... Бүгінгі сабақта туындаған сұрақтар мен алған мәліметтер, білімді меңгеру барысында кездескен сұрақтар туралы жазады. | Оқулықтағы қосымша тапсырмалар. | Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау | Топтық тапсырмалар. | |
| «Рефлексия» -Мен не білдім? -Бүгін мен не үйрендім? -Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? -Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым? | Сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып, суретін жібереді. | «Ашық микро фон» | «Ашық микрофон» рефлексия |
Оқу ісінің меңгерушісі: | | |||||
Пәні: музыка. | Бөлім: Саяхат. | |||||
Педагогтің аты-жөні | | |||||
Күні: | | |||||
Сынып: | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Жайлауға саяхат | |||||
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары | 2.1.1.2 музыка жайлы ой-сезімін визуалды элементтер мен музыкалық қимылдар арқылы жеткізу; 2.3.1.1 өз шығармашылық жұмысын көрсету және бағалай білу. | |||||
Сабақтың мақсаты | Жайлаудағы дауыстар мен дыбыстарды ұжыммен көрсете алады. | |||||
Сабақтың барысы | | |||||
Сабақтың кезең уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Сабақтың басы | 1-тапсырма. Сыныптағы талдау. Оқушыларға төмендегідей тапсырмалар беріледі. Оқулықтағы суретке қарап, жайлау туралы қысқа әңгіме құрастыру. Берілген тірек сөздерді пайдалану: желдің үні, шөптің сыбдыры, бұлақ сылдыры және төрт түліктің дауысы. Суреттерді көріп, сұрақтарға жауап беріңіз. Суретте не бейнеленген? Жайлауда қандай дыбыстар мен дауыстар естуге болады? Неліктен? | Оқушылар сұраққа жауап береді, жұмысты берілген түріне қарай орындайды. | От шашу арқылы бір-бірін бағалау. | Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырма-лары. | ||
Сабақтың ортасы | 2-тапсырма. Тыңдау және талдау Тәттімбетің «Саржайлау» күйін тыңдап, сұрақтарға жауап беріңіз. Музыканың көңіл-күйі, ырғағы мен екпіні қандай? Музыка табиғатты қалай бейнелейді? Тыңдалған музыканың суретін салыңыз. 3 -тапсырма. Музыканы талдау «Шертпе» орындаушылық стилін көрсететін және «төкпе» стиліндегі күйді көрсететін бейнематериалды оқушыларға ұсыныңыз. Дескриптор:
Жұмыс дәптеріндегі жазылым тапсырмаларын орындау 4-тапсырма. Орындау. Мұғалімге ән айту ережесіне сәйкес оқушыларға осы немесе басқа тақырыпқа сай әнді тыңдап үйренуге болады. Оқулықта «Кел жайлауға» әні үйретіледі (өлеңін жазған: Д.Жанботаев, әнін жазған: Ә.Телғозиев) Келдік, міне жайлауға, Жайлау жақсы ойнауға. Ағып жатыр балбұлақ, Аршалы сай, қойнауда, Қайырмасы: Жайлау-жайлау жасыл тау, Жасыл тауда осынау Жорға мініп ойналық, Қонаққа кел досым-ау. Аққуындай даланың, Ақбоз үйі даланың. Көрген кезде әжемді, Қуанып бір қаламын Әнді орындау барысында оқушыларға мынадай тапсырмалар ұсынылады:
| Берілген сұраққа жауап беріп, тапсырмаларды талапқа сай орындайды. Белсенді оқу тапсырмалары Жұмыс дәптеріндегі жазылым тапсырмаларын орындау Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау. | Форматив ті бағалау. ҚБ: Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау. | Оқылым, жазылым тапсырмалары. | ||
Соңы | «Ойлан, Жұптас, Пікірлес» Оқушыларға қандай да болмасын сұрақ, тапсырма берілгенен кейін оларды тыңғылықты орындауға бағытталған интербелсенді тәсіл. Тақтада сұрақ/тапсырма жазылғаннан кейін әрбір оқушы жекеше өз ойлары мен пікірін берілген уақыт ішінде (2-3 минут) қағазға түсіреді. Содан кейін оқушы жұбымен жазғанын 3-4 минут талқылайды, пікірлеседі. Мұғалімнің екі-үш жұпқа өз пікірлерін бүкіл сыныпқа жариялауын сұрауына болады. Жаңа білім мен тәжірибені қолдану Топтық жұмыс. «Галлерияда ой шарлау» Үйге тапсырма: «Кел жайлауға» әнін әуенімен жаттап келіңдер. | Оқулықтағы қосымша тапсырмалар. | Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау. | Топтық тапсырмалар. | ||
| «Рефлексия» -Мен не білдім? -Бүгін мен не үйрендім? -Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? -Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым? | Сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып, суретін жібереді. | «Білім шыңы» | Рефлексия тақтайшасы. |
Оқу ісінің меңгерушісі : | | ||||
Пәні: музыка | Бөлім: Саяхат. | ||||
Педагогтің аты-жөні | | ||||
Күні: | | ||||
Сынып: | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | |||
Сабақтың тақырыбы | Бұлақсылдыры | ||||
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары | 2.1.1.1 тыңдалған әннің немесе музыкалық шығарманың көңіл-күйін, мазмұнын және көркем құралдарын, музыкалық терминдерді қолдана отырып анықтау және салыстыру; | ||||
Сабақтың мақсаты | Музыкалық сауаттылығы бойынша берілген негізгі тапсырма орындай отырып ноталық әуенділікке қарап музыкалық әуен қозғалысын айта алады. | ||||
Сабақтың барысы | | ||||
Сабақтың кезең уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Басы | Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Ғажайып жылулық шынжыры» жылулық шеңбері.Балалар бір-біріне жымиып күлу арқылы,жылы күлкілерін сыйлайды.Педагог күлкінің маңызына тоқтайды. Жұмыс ережесін келісу -Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз! -Уақытты үнемдейміз! -Нақты,дәл жауап береміз! -Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз! -Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз! | Психологиялық ахуалға берілген тақпақтарды дауыстап айтып, тілді жаттықтыру және жаңа сабаққа назар аудару. Оқушылар сұраққа жауап береді, жұмысты берілген түріне қарай орындайды. | От шашу арқылы бір-бірін бағалау. | Психологиялық ахуал. Алдыңғы білімді еске түсірутапсырмалары. | |
Сабақтың ортасы | 1-тапсырма. Тыңдау және орындау Б. Тәжібаевтың «Ақбұлақ» әнін тыңдаңыз - Бұл әнне жайлы? - Музыкалық әуенінің көңіл-күйі қандай? Әнді үйреніп, бір шумағы мен қайырмасын орындаңыз. Күндіз-түні бір тынбай Дала кезген шапқылап Құмар едім өзіңе Бала кезден, Ақбұлақ Әнге бөлеп маңайды Асып-тасып жатасын Ақ моншақтан аспанға Шашу шашып жатасың Сенің келіп жағаңнан Анам талай су алған Сенің келіп жағаңнан Әкем атын суарған Айналайын, Ақбұлақ Асыр салғам жағаңда Сенен артық өлкені Бұл әлемнен табам ба! Арудайын еркелеп Мың бұралған, Ақбұлақ Айдын көктен ғышық боп Күнді ұрлаған, Ақбұлақ Сен болмасаң қыр гүлі Ашылмайды, Ақбұлақ Саған деген құмарым Басылмайды, Ақбұлақ Сенің келіп жағаңнан Анам талай су алған Сенің келіп жағаңнан Әкем атын суарған Айналайын, Ақбұлақ Асыр салғам жағаңда Сенен артық өлкені Бұл әлемнен табам ба! 2-тапсырма.Тыңдау және талдау Сылдырап аққан бұлақтың үнін тыңдаңыз. Л.Жманованың «Мөлдір бұлақ» күйін тыңдаңыз. Күйдегі бұлақтың әуенін табиғи бұлақты салыстырыңыз. - Бұлақтың дыбысын қандай музыкалық аспаптар жеткізе алады деп ойласыздар? Неліктен? - Музыкада бұлақтың қозғалысы қалай суреттелген? Күйдің әуені қай регистрде берілген? Неліктен? Жауапты түсіндіріңіз. 3-тапсырма. Музыка шығару. «До», «ми», «соль» ноталары мен ұрмалы, музыкалық-шулы аспаптар көмегімен бұлақтың әуенін шығарыңыз. Дескриптор: Музыканы тыңдап талдай алады. Берілген тақырып бойынша ой қорыту жасай алады. Жұмыс дәптеріндегі жазылым тапсырмаларын орындау | Берілген сұраққа жауап беріп, тапсырмаларды талапқа сай орындайды. Белсенді оқу тапсырмалары(ұжымда) Жұмыс дәптеріндегі жазылым тапсырмаларын орындау | Форма-тивті бағалау. Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау. | Оқылым, жазылым тапсырмалары. | |
Соңы | «Көршіңе әңгімелеп бер» Бұл әдіс оқушылар өз ойларын дауыстап айтып беру үшін пайдаланылады. Сұрақ қойыңыз, ойластыруға уақыт беріңіз, одан кейін оқушылардан өз ойларын көршілерімен бөлісуді сұраңыз, оқушыларға жаңа тақырыпты айтыңыз және осы тақырып бойынша өздері білетін барлық жағдайды көршісіне айтуын ұсыныңыз. | Оқулықтағы қосымша тапсырмалар. | ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау. | Топтық тапсырмалар. | |
| «Рефлексия» -Мен не білдім? -Бүгін мен не үйрендім? -Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? | Сабақтан алған әсерлерін стикерге жазады. | «Рефлексия» | Рефлексия тақтайшасы. |
Пәні: музыка | Бөлім: Саяхат | |||||
Педагогтің аты-жөні: | | |||||
Күні: | | |||||
Сынып: | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Менің қалам | |||||
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары | 2.1.1.2 музыка жайлы ой-сезімін визуалды элементтер мен музыкалық қимылдар арқылы жеткізу. | |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезең уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Сабақтың басы | «Ғажайып жылулық шынжыры» жылулық шеңбері.Балалар бір-біріне жымиып күлу арқылы , жылы күлкілерін сыйлайды.Педагог күлкінің маңызына тоқтайды. Жұмыс ережесін келісу -Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз! -Уақытты үнемдейміз! -Нақты,дәл жауап береміз! -Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз! -Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз! | Психологиялық ахуалға берілген тақпақтарды дауыстап айтып, тілді жаттықтыру және жаңа сабаққа назар аудару. Оқушылар сұраққа жауап береді, жұмысты берілген түріне қарай орындайды. | От шашу арқылы бір-бірін бағалау. | Психологиялық ахуал. Алдыңғы білімді еске түсірутапсырмалары. | ||
Сабақтың ортасы | 1-тапсырма. Тыңдау және талдау Суретке қарап сұрақтарға жауап беріңіз: Қалада қандай дыбыстар мен дауыстар бар? Кім және не осындай дыбыстар шығарады? Қала дыбыстарының қайсысы музыкалық, қайсысы шулы? 2-тапсырма.Импровизация Қала дыбыстарын дауысыңызбен немесе аспаптармен дауыстаңыз. Досыңыз сіз нені дауыстағаныңызды тапсын. Орындарыңызды ауыстырыңыздар. 3-тапсырма.Музыка шығару және орындау Дауыс пен ұрмалы, музыкалық-шулы және қолда бар аспаптар көмегімен қала әуенін шығарыңыз. «Арайлы Астана» әнін үйретемін. (өлеңін жазған: Қ.Әбілов, әнін жазған:Т.Мұхаммеджанов) Сәулесі түскен Есілге, Сарыарқа төсінде. Армандай әсем қала бар, Бір көрсең, мәңгі қалар есіңде. Астанам, саған табынам, аңсаймын, сағынам. Таңдарың қандай жарқын, жандарың қандай алтын, Бақытқа бастаған Астанам. Биікте болсын байрағың, Мақтаным, айбарым. Күн өткен сайын құлпырып, Көктемгі әсем гүлдей жайнаған. Астанам, саған табынам, аңсаймын, сағынам. Таңдарың қандай жарқын, жандарың қандай алтын, Бақытқа бастаған Астанам. Елордам менің еңселі, Ерліктің өлшемі. Арудай қала, аяулым, Мәңгілік сүйіп өтем мен сені. Астанам, саған табынам, аңсаймын, сағынам. Таңдарың қандай жарқын, жандарың қандай алтын, Бақытқа бастаған Астанам. Астанам, саған табынам, аңсаймын, сағынам. Таңдарың қандай жарқын, жандарың қандай алтын, Бақытқа бастаған Астанам. Таңдарың қандай жарқын, жандарың қандай алтын, Бақытқа бастаған Астанам. | Берілген сұраққа жауап беріп, тапсырмаларды талапқа сай орындайды. Белсенді оқу тапсырмалары Жұмыс дәптеріндегі жазылым тапсырмаларын орындау Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау. | Форматив ті бағалау. Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау. | Оқылым, жазылым тапсырма-лары. | ||
Сабақтың соңы | «Көршіңе әңгімелеп бер» Бұл әдіс оқушылар өз ойларын дауыстап айтып беру үшін пайдаланылады. Сұрақ қойыңыз, ойластыруға уақыт беріңіз, одан кейін оқушылардан өз ойларын көршілерімен бөлісуді сұраңыз, оқушыларға жаңа тақырыпты айтыңыз және осы тақырып бойынша өздері білетін барлық жағдайды көршісіне айтуын ұсыныңыз. Үйге тапсырма: «Арайлы Астана» жаттау. | Оқулықтағы қосымша тапсырмалар. | Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау. | Топтық тапсырмалар. | ||
| «Рефлексия» - Мен не білдім? -Бүгін мен не үйрендім? -Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? -Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым? | Сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып, суретін жібереді. | «Рефлек-сия» | Рефлексия тақтайшасы. |