Файл: 178 орта мектебі ыса мерзімді жоспар 9 саба Сабаты таырыбы Сыырсыыр оырауым.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 09.01.2024
Просмотров: 105
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бөлімі: | Мектеп: | ||||||
Педагогтің аты жөні: | | ||||||
Күні: | | ||||||
Сынып: | 2 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Күй тартыс | ||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: | 2.1.3.4 - музыкалық жанрларды анықтау; 2.2.1.2 - қарапайым музыкалықшығармашылық жұмыстарды шығару үшін музыкалық көркемдеуші құралдарды қолдану; | ||||||
Сабақтың мақсаты: | Музыкалық жанрларды анықтайды, қарапайым музыкалықшығармашылық жұмыстарды шығару үшін музыкалық көркемдеуші құралдарды қолданады. | ||||||
Сабақтың барысы: | |||||||
Сабақтың кезеңі (уақыты) | Педагог әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы | 1-тапсырма. Музыка тыңдау және талдау. Тартыс-күйді бейнежазбадан қараңыздар. -Күй орындаушыны кім деп атайды? --Бұл музыка қай жанрға жатады? - «Тартыс» сөзінің мағынасы қандай? - Осындай тартысты қалай атауға болады? Неге? - Тартысқа қанша адам қатысты? - Тартысты қай аспапта орындады? 2-тапсырма. Импровизация. «Ырғақтық жаңғырық» атты ойынды ойнаңыздар. Дауысты, музыкалық аспаптарды және би қимылдарын қолдана отырып импровизация жасаңыздар. 3-тапсырма. Домбыра аспабы жайлы ән үйретіңіз және орындаңыз. Мысалы, А.Естеновтің сөзіне жазылған А.Танидың «Домбырасыз сән қайда?» Елдің жырын жырлаған , Қайғысын да толғаған . Домбырасыз ешқашан Жүрекке ем қонбаған. Қайырмасы: Домбырасыз сән қайда , Домбырасыз ән қайда . Ән мен күй бар өмірде От та лаулап жанбай ма?... Құрманғазы , Тәттімбет Домбырамен сайраған . Жүрекке от жақсын деп , Елге күйін арнаған . Қайырмасы: 3. Абай , Жамбыл , сал Біржан Таңғалдырып ән салған . Жүрегінді жандырған , Естіген жан тамсанған . Қайырмасы: Бағалау. Әр оқушы өз тапсырмаларын таныстырады және бағалайды Үй тапсырмасы: «Домбырасыз сән қайда?» әнін жаттап келу. Рефлексия -Мен не білдім? -Бүгін мен не үйрендім? -Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? -Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым. | 1-тапсырма. Мұғалімнің тартысты орындаудың кез-келген түрін таңдауына болады. Оқушыларды «тартыс» жанрымен таныстырыңыз. «Күй тартыс» тақырыбына слайдтық презентация дайындаңыз. Сұрақтарды талқылаңыз. 2-тапсырма. Оқушыларды екі топқа бөліңіз. ойынды тартыс түрінде өкізіңіз. Қатысушылардың бірі ырғақ соғады. Келесі топ оны қайталауы керек немесе керісінше. Қойылған сұрақтарға жауап жазады. | Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі | hhtp/mpp.aytis/youtube.com «Тұран» этнофольклорлық топ https://www.youtub e.com/watch?v=IyA Tq_6ussE- «Ғажайып музыка. Әнұран» Сөзі А. Естенов, әні Е. Өміров (әндердің клавирі, минус және плюс фонограммалары келесі сайтта Рефлексия | |||
|
Оқу ісінің меңгерушісі: | | ||||||
Пәні: музыка.Бөлімі. | Мектеп | ||||||
Педагогтің аты жөні: | | ||||||
Күні: | | ||||||
Сынып: | 2 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Сыбызғымен жеткен күй аңыз | ||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: | 2.1.3.1 - музыкалық көркемдеуші құралдарды анықтау және салыстыру; 2.1.2 1 - түрлі сипатты әндерді жеке, ансамбль және хор құрамында ән айту ережесін сақтап орындау; | ||||||
Сабақтың мақсаты: | Түрлі сипатты әндерді жеке, ансамбль және хор құрамында ән айту ережесін сақтап орындайды, музыкалық көркемдеуші құралдарды анықтау және салыстырады | ||||||
Сабақтың барысы: | |||||||
Сабақтың кезеңі (уақыты) | Педагог әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||
Сабақтың басы Сабақтың ортасы | 1-тапсырма. Музыка тыңдау және талдау. «Жорға аю» аңыз-күйін тыңдаңыз. - Аңыз, аңыз-күй дегеніміз не? - Олардың қандай ұқсастығы мен айырмашылығы бар? -Аңызда қандай музыкалық аспап жайлы айтылған? - Музыка аңыздың мазмұнын қалай жеткізді? -Күй қандай музыкалық аспапта ойналып тұр? -Аспаптың дыбыс бояуын анықта? Аспаптың суретіне қара және берілген сұраққа жауап бер: Сыбызғы неге ұқсайды? Сыбызғыдан дыбыс қалай шығады? Сыбызғының дыбыс бояуын, флейтамен салыстыр. 2-тапсырма. Импровизация. Пантомимо және ұрмалы, музыкалық шулы аспаптарды қолдана отырып, аңыздың мазмұнына қойылым құрыңдар. 3-тапсырма. Орындау. «Сыбызғы» әнін үйреніп, орындаңыздар. Өзіңмен сырласам, жүрегім жырлашы Сыбызғы саз сырнай, үнімді сен тыңдашы Жұлдыздар тамсанған кеудемде қанша арман Сызылтып ән салам, бақытым асындай? Сен десе жүрегімай, сыбызғы саз сырнай Өмірдін өзі? аман? әдауір? көзімін? Сыбызғы саз сырнай сен десе сезімім Жұлдыздар тамсанған кеудемде қанша арман Сызылтып ән салам, бақытым асындай? Сен десе жүрегімай, сыбызғы саз сырнай Барлаған? гүлімі? жүректін кілімі? Сыбызғы саз сырнай, құлақ сал үніме Жұлдыздар тамсанған кеудемде қанша арман Сызылтып ән салам, бақытым асындай? Сен десе жүрегімай, сыбызғы саз сырнай Бағалау. Үйге тапсырма: «Сазсырнай» әнін жаттау. Әр оқушы өз тапсырмаларын таныстырады және бағалайды Рефлексия -Мен не білдім? -Бүгін мен не үйрендім? -Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? -Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым. | 1-тапсырма. Мұғалімге «Жорға аю» аңызкүйін слайдпен көрсете отырып, әңгімелеп беру ұсынылады. Тыңдау және талдау барысында күйді бірнеше рет қойыңыз. Сыбызғы музыкалық аспабының суретін дайындап алыңыз. 2-тапсырма. Оқушыларды үш топқа бөліңіз. Рольдерді бөліп беріңіз. Оларға музыкалық аспаптарда аңыз кейіпкерлерін және өзеннің сарқыраған дыбысын, аюдың жүрісін көрсетуді тапсырыңыз. Орындауларын бейнетаспаға жазып, талқылауға болады. Бұл тапсырманы орындау барысында өзара бағалау жүргізіңіз. 3-тапсырма. Әнді ережеге сай үйретіңіз. Қосымша тапсырма ретінде музыкасы В.Питерцевтің, сөзі Ш.Сариевтің «Сыбызғысазсырнай» әнін үйретуіңізге болады. Қойылған сұрақтарға жауап береді. | Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі | hhtp/mpp.aytis/youtube.com «Тұран» этнофольклорлық топ https://www.youtub e.com/watch?v=IyA Tq_6ussE- «Ғажайып музыка. Әнұран» Сөзі А. Естенов, әні Е. Өміров (әндердің клавирі, минус және плюс фонограммалары келесі сайтта Рефлексия тақтайшасы. | |||
Сабақтың соңы |
Оқу ісінің меңгерушісі : | | ||||||
Пәні : музыка. Бөлімі. | Мектеп: | ||||||
Педагогтің аты жөні: | | ||||||
Күні: | | ||||||
Сынып: | 2 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Наурыз - жыл басы! | ||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: | 2.1.1.1 - музыкалық көркемдеуші құралдардың көмегіменмузыканың сипатын анықтау; 2.3.1.1 - өз шығармашылық жұмысын көрсету және бағалай білу; | ||||||
Сабақтың мақсаты: | Өз шығармашылық жұмысын көрсету және бағалай біледі. Музыкалық көркемдеуші құралдардың көмегіменмузыканың сипатын анықтайды. | ||||||
Сабақтың барысы: | |||||||
Сабақтың кезеңі (уақыты) | Педагог әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||
Сабақтың басы Сабақтың ортасы | Қош келдің, Наурыз! 1-тапсырма. Музыка тыңдау және орындау. Е.Сейдахметованың сөзіне жазылған Л.Жұманованың «Жыл басы» әнін тыңдаңыздар. - Әнде не туралы айтылады? - Музыканың мінезі қандай? - Наурыз мейрамы жайында не білесіңдер? - Ән қандай көңіл-күй сыйлайды? Жыл басы- дегеніміз он екі жыл атауларының алғашқысы; мүшел жалдарының бірі, біріншісі - тышқан жылы және Ұлыстың ұлы күні.Он екі жылдардың қатары тышқанмен басталып, доңызбен аяқталады.Олардың арасында сиыр, барыс, қоян, ұлу, жылан, жылқы, қой, мешін, тауық, ит, доңыз жылдары аталады.Бұл жыл атаулары 12 жылда, басқаша айтқанда бір мүшелде бір рет қайталанып отырады. Әнді үйреніп, орындаңыздар. 2-тапсырма. Зерттеу. -Қандай салт-дәстүрлер Наурыз мейрамымен байланысты? - Наурыз мейрамындағы бір дәстүр жайлы айтып беріңіз. 3-тапсырма. Таныстырылым және бағалау. «Наурыз» мерекесіне арнайы ұйымдастырылған концерттік бағдарламаға қатысыңыз. Әндері орындап, қойылым көрсетіңіздер. - Не жақсы шықты? - Жақсы орындап шығу үшін нені жетілдіру керек? «Наурыз көктем» Б.Бейсенова Нaурыз-көктeм әкeлді тaңның шуaғын Нaурыз-көктeм әкeлді тaудың бұлaғын Нaурыз-көктeм жaйнaйды дaлaм гүлдeрі Нaурыз-көктeм aлмa ағaштaры гүлдeді Нaурыз-көктeм, шуaғын төккeн Әкeлді бaйлық eлімe Нaурыз-көктeм aсығып жeткeн Әкeлді бaқыт жeрімe Нaурыз-көктeм, шуaғын төккeн Әкeлді бaйлық eлімe Нaурыз-көктeм aсығып жeткeн Әкeлді бaқыт жeрімe Нaурыз-көктeм мoлшылық, бaйлық ,бeрeкe Нaурыз-көктeм aсығып жeткeн мeрeкe Нaурыз-көктeм думaнды тoйдa қaлaйық Нaурыз-көктeм кoсылып әнгe сaлaйық Нaурыз-көктeм, шуaғын төккeн Әкeлді бaйлық eлімe Нaурыз-көктeм aсығып жeткeн Әкeлді бaқыт жeрімe Нaурыз-көктeм, шуaғын төккeн Әкeлді бaйлық eлімe Нaурыз-көктeм aсығып жeткeн Әкeлді бaқыт жeрімe Бағалау. Әр оқушы өз тапсырмаларын таныстырады және бағалайды Үй тапсырмасын беру. Наурыз мерекесі туралы сурет салып, оны мазмұндау. Тапсырманың орындалуын түсіндіру. Рефлексия -Мен не білдім? -Бүгін мен не үйрендім? -Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? -Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым. | 1-тапсырма. Мұғалім Наурыз жайында кезкелген әнді таңдай алады және оны ережеге сай үйретеді. 2-тапсырма. Мұғалім Наурыз мерекесі, ұлттық дәстүрлер, ойындар, тағамдар және т.б. жайлы суреттер немесе слайд дайындап алады. 3-тапсырма. Мұғалім сабақты концерт түрінде өткізеді. Мұғалім оқушыларға тарау бойы үйренген әндерін орындауды, қойылым қоюды ұсынады. Бұл тапсырманы топпен ұйымдастыруға болады. Концертті бейнетаспаға жазып, оны оқушылармен талқылаңыз және бағалаңыз. «Наурыз көктем» Б.Бейсенова Әнін жаттау. Қойылған сұрақтарға жауап береді. | Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі | hhtp/mpp.aytis/youtube.com «Тұран» этнофольклорлық топ https://www.youtub e.com/watch?v=IyA Tq_6ussE- «Ғажайып музыка. Әнұран» Сөзі А. Естенов, әні Е. Өміров (әндердің клавирі, минус және плюс фонограммалары келесі сайтта hhtp/mpp.aytis/youtube.com «Тұран» этнофольклорлық топ https://www.youtub e.com/watch?v=IyA Tq_6ussE- Рефлексия | |||
Сабақтың соңы |
Оқу ісінің меңгерушісі : | | |||||
Пәні: музыка. | Бөлім: Қоршаған орта. | |||||
Педагогтің аты-жөні | | |||||
Күні: | | |||||
Сынып: 2 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Табиғат үні | |||||
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары | 2.2.2.1 дауысты және музыкалық аспаптарды қолдану арқылы музыкалық фразалар (2-4 такт) шығару және импровизациялау; 2.3.1.1 өз шығармашылық жұмысын көрсету және бағалай білу; 2.1.2.1 екпіні мен ырғағын сақтай отырып, әртүрлі сипатты әндерді музыкалық аспаптың сүйемелдеуімен орындау. | |||||
Сабақ мақсаты | Табиғат мезгілдеріне сипаттама береді және үнтаспа арқылы табиғат дыбыстары мен құстар дыбыстарын ажырата алады. | |||||
Сабақтың барысы | | |||||
Сабақтың кезең уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Сабақтың басы | Психологиялық ахуал қалыптастыру. Сергіту жаттығуы «Мен ақылды баламын» әр бала өздерінің жақсы қасиеттерін атап, қалай өсіп келе жатқандарын айтады. Мыс: Мен Балнұр, балдай тәтті үйдің еркесімін. Мен Асқар, барлығынан біліміммен асып түссем деймін т.б. «Бір сөзбен» әдісі барысында оқушылар берілген сөздердің ішінен бүгінгі сабақтағы жағдайын сипаттайтын үш сөзді таңдайды. (қуаныш, немқұрайлылық, шабыт, зерігу, сенімсіздік,сенімділік,рахаттану, алаңдау). | Психологиялық ахуалға берілген тақпақтарды дауыстап айтып, тілді жаттықтыру және жаңа сабаққа назар аудару. Оқушылар сұраққа жауап береді, жұмысты берілген түріне қарай орындайды. | От шашу арқылы бір-бірін бағалау. | Психологиялық ахуал. Алдыңғы білімді еске түсірутапсырмалары. | ||
Сабақтың ортасы | Ширату тапсырмасы Көктем әуендері 1-тапсырма. Ақпарат іздеу. Берілген кітаптар мен журналдардан көктемге байланысты суреттерді табыңыз. Сыныпта талқылау Берілген суреттерге қарап, сұрақтарға жауап беріңіз: - Күйде қай жыл мезгілі бейнеленген? - Қандай табиғи дыбыстарды ести аласыздар? Неліктен? - Бұлақ қалай бейнеленген? Қозғалысы қандай музыкалық көркем құралдар арқылы берілген? - Көтемде табиғат қалай өзгереді?Неліктен? Жауабыңызды түсіндіріңіз.. 2-тапсырма. Тыңдау және талдау. Табиғат дыбыстарын тыңдап, сол дыбыстарға бірінші тапсырмадағы суреттерді сәйкестендіріңіз. 3-тапсырма. Музыка шығару және импровизация. Берілген бейнелерді дыбыстандыру үшін қандай музыкалық аспаптардың сәйкес келетінін талқылаңыз. Бейнеленген суреттерді өз дауысыңызды, ұрмалы жәнемузыкалықшулы аспаптарды қолдана отырып дыбыстаңыз. 4-тапсырма. Жұмыстың презентациясы. Өз жұмысыңызды көрсетіңіз. Топтардың қандай табиғи құбылыстарды дыбыстағанын анықтаңыз. 5-тапсырма. Тыңдау және орындау. Көктем туралы әнді тыңдаңыз. Әнді үйреніңіз, мысалы:«Құстар» әні, музыкасы Л.Жұманованікі, сөзі Е.Сейдахметовтікі. Әнді ұрмалы және шулы аспаптарда сүйемелдей отырып орындаңыз. Белсенді оқу тапсырмалары(топта, ұжымда) Дескриптор:
| Берілген сұраққа жауап беріп, тапсырмаларды талапқа сай орындайды. Белсенді оқу тапсырмалары (топта, ұжымда) Жұмыс дәптеріндегі жазылым тапсырмаларын орындау Әнді орындайды. | Форма-тивті бағалау Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау. Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау. | Оқылым, жазылым тапсырма-лары. | ||
Соңы | Жаңа білім мен тәжірибені қолдану Топтық жұмыс. «Галлерияда ой шарлау» Берілген тақырыпта топтық жұмысы жүргізіліп, әр топтың жұмысы қабырғаға ілінеді де, оқушылар жүріп, аралап, оған әр оқушылар кішкене жапсырма қағазға бағасын беріп, пікірін жазып жабыстырып кетеді. Ең жақсы баға алған топтың жұмысы қаралады. Орындау. Бағалау. Ұрмалы, музыкалық және шулы аспаптарды қолдана отырып, өздерінің композицияларын орындаңдар. Үйге тапсырма: «Құстар» әнін әуенімен жаттап келіңдер. Рефлексия: -Мен не білдім? -Бүгін мен не үйрендім? -Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? -Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым? | Оқулықтағы қосымша тапсырмалар. Қойылған сұрақтарға жауап береді. | Бағдар-шам көздері арқылы бір-бірін бағалау | Топтық тапсырмалар. Рефлексия тақтайшасы |
| | |||||
Пәні: музыка | Бөлім: Қоршаған орта. | |||||
Педагогтің аты-жөні | | |||||
Күні: | | |||||
Сынып: 2 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Нұрлы көктем | |||||
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары | 2.1.1.2 музыка жайлы ой- сезімін визуалды элементтер мен музыкалық қимылдар арқылы жеткізу: 2.2.1.1 музыкалық фразалар шығару және импровизациялау үшін идеялар ұсыну. | |||||
Сабақ мақсаты | Дыбыстар динамикасын жасауда шулы аспаптарды қолдана отырып табиғат құбылыстарына жазылған музыкалық шығармаларды музыканың көркемдеуіш құралдарымен байланыстырады. | |||||
Сабақтың барысы. | | |||||
Сабақтың кезең уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Сабақтың басы | Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Ғажайып жылулық шынжыры» жылулық шеңбері.Балалар бір-біріне жымиып күлу арқылы,жылы күлкілерін сыйлайды.Педагог күлкінің маңызына тоқтайды. Жұмыс ережесін келісу
| Психологиялық ахуалға берілген тақпақтарды дауыстап айтып, тілді жаттықтыру және жаңа сабаққа назар аудару. Оқушылар сұраққа жауап береді, жұмысты берілген түріне қарай орындайды. | От шашу арқылы бір-бірін бағалау. | Психологиялық ахуал. Алдыңғы білімді еске түсірутапсырмалары. | ||
Сабақтың ортасы | 1-тапсырма. Тыңдау және талдау. Суреттерге қарап, судың әртүрлі күйіндегі дыбыстарды тыңдаңыз. Тыңдалған дыбыстарды суреттермен салыстырыңыз және номерлеп сәйкестендіріңіз.Өзара бағалау. Жаңбырдың дыбысын тыңдаңыз. Сыныптағы талқылау. - Жаңбырдың басталуы, күшеюі және ақырындау кезінде қандай дыбыстар естисіз? - Жаңбыр жауған кезде қандай динамикалық белгілерді естуге болады? - Жаңбыр жауған кезде екпін қалай өзгереді? 2-тапсырма. Музыка шығару және импровизация Жаңбырдың үш кейпін қол қимылдары арқылы көрсетіңіз. Жасаған аспаптарыңызды пайдалана отырып, жаңбыр әуеніншығарыңыз және оны орындап көріңіз. 3-тапсырма. Талқылау және жасау «Рейнстик» аспабы жайлы бейнематериал қараңыз. - Рейнстик қандай музыкалық аспапқа ұқсайды? - Рейнстик аспабының дыбысын сипаттаңыз. - Неліктен рейнстик аспабын «жаңбыр таяқшасы» деп атайды? Рейнстик аспабын жасау туралы бейнематериалды тамашалау. Рейнстикті жасаңыз. 4-тапсырма. Презентация және бағалау Өз жұмысыңызды көрсетіңіз және бағалаңыз. Өз жұмысыңыздықалай жақсартар едіңіз? Дескриптор: Оқулықта берілген әндерді мұғалімнің көмегімен орындай алады.белгілі бір ойыншыққа немесе кейіпкерге ұрмалы, музыкалық-шулы аспаптарды, дауысты және музыканың мәнерлеу құралдарын қолдана отырып, тиісті қарапайып әуенді шығаруды үйренеді. 5-тапсырма. Орындау. «Жау-жау,жаңбыр!» әнін үйренеді. Өлеңін жазған: Ш.Сариев, әнін жазған: К.Дүйсекеев. | Берілген сұраққа жауап беріп, тапсырмаларды талапқа сай орындайды. Белсенді оқу тапсырмалары(ұжымда) Жұмыс дәптеріндегі жазылым тапсырмаларын орындау Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау. Жұмыс дәптеріндегі жазылым тапсырмаларын орындау. Әнді орындайды. | Форма-тивті бағалау. Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау. | Оқылым, жазылым тапсырма-лары. Музыка оқулығы Фота хрестома-тиясы | ||
Сабақтың соңы | «Көршіңе әңгімелеп бер» Бұл әдіс оқушылар өз ойларын дауыстап айтып беру үшін пайдаланылады. Сұрақ қойыңыз, ойластыруға уақыт беріңіз, одан кейін оқушылардан өз ойларын көршілерімен бөлісуді сұраңыз, оқушыларға жаңа тақырыпты айтыңыз және осы тақырып бойынша өздері білетін барлық жағдайды көршісіне айтуын ұсыныңыз. «Мектептегі бір күнім»-шығармашылық ойын-композиция. Үйге тапсырма:«Жау-жау, жаңбыр!» әнін үйренеді. | Оқулықтағы қосымша тапсырмалар. | Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау. | Топтық тапсырмалар. | ||
| «Рефлексия» -Мен не білдім? -Бүгін мен не үйрендім? -Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? -Ал қай тапсырманы мен оңай орындад | Сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып, суретін жібереді. | «Рефлек-сия» | Рефлексия тақтайшасы. |