ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 09.01.2024

Просмотров: 535

Скачиваний: 5

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

96 сабақ

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сыныбы: 2-сынып

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Саяхаттағы оқиға

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

2.1.3.1 шығарманың тақырыбы мен үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын болжау

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: мәтіннің бастапқы бөлігіне қарап, оқиғаның соңын болжайды. Әңгіменің басталуын, дамуын, аяқталуын анықтай алады.

Дамытушылық: ұжымда жұмыс істеп дағдыланады.

Тәрбиелік: қоршаған ортамен тығыз байланыста болу керек екенін түсініп, мейірімділік пен қайырымдылық қасиеттерін бойына сіңіреді.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

1.

Қызығушылығын ояту

Мұғалім оқушыларға өзі құраған әңгіме бойынша мәтіннің не туралы болуы мүмкін екенін болжатады. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты хабарланады.

(Ұ) «Оқуменжазуғадаярлық»әдісі

Оқушылар суретке қарап, әңгіме құрайды. Мәтіннің не туралы болуы мүмкін екенін болжайды.

Дескрипторы:

сурет бойынша әңгіме құрап, тақырыпты болжайды.

Сурет

2. Мағынаны тану

Мұғалім оқушылардың тізбек бойынша, тізбекті үзбей, мәнерлеп, түсініп оқуына қолдау көрсетеді.

Оқиғаның әрі қарай немен аяқталатынын болжатады.

(Т) «Болжапоқы»әдісі

Оқушылар мәтіннің бірінші бөлігін оқиды. Оқыған мәтін мазмұнын топта талдап, мазмұнын топта баяндайды.

Оқиғаәріқарайқалайжалғасуымүмкін?

Оқиғаны әрі қарай болжайды.

Дескрипторы:

мәтіннің немен аяқталуы мүмкін екендігін болжайды.

ҚБ: «Ду қолшапалақ»әдісі

Оқулық




Мұғалім оқушылардың өлеңде кездескен түсініксіз сөздердің мағынасын дұрыс

түсінуіне көмектеседі.

(Ұ) «Сөздік жұмысы» айдары
құндыз – өзен-көлде тіршілік ететін терісі бағалы аң

Кері байланыс: мұғалімнің қолдау сөздері.

Оқулық




Оқушылардың өз бетімен жұмыс жасауына мүмкіндік тудырады.

(Ө) «Анықта» айдары

Әңгіменің басталуын, дамуын, аяқталуын

анықтайды.

ҚБ: «Ду қолшапалақ»әдісі

Оқулық


Дәптермен жұмыс

Оқушылардың болжап айта алуы үшін мұғалім жетелеуші сұрақтар қоюына болады.

(Ө) Шығармашылық жұмыс

Оқушылар әңгіменің соңын сурет бойынша болжап, аяқтап жазады.

Дескрипторы: мұғалімнің көмегімен мәтіннің соңын болжайды

Жұмыс дәптері




Оқушыларды теңеу сөздерді қолдана алуға баулиды.

Берілген сөйлемдерді оқып, теңеу сөздердің астын сызады.

Міне, қызық! Қазандайбоп үйілгенқамыстыңүстіндекәдімгіқутүлкіотыр.

КүшігімМайлыаяқсияқтыеркелейді.

Дескрипторы:

теңеу сөздерді табады.

Жұмыс дәптері




Мұғалім оқушылардың ойлау дағдысын дамытады.

Саралау: оқушыларға бір тапсырма беріледі, алайда оны орындауда балалар мұғалім тарапынан әртүрлі қолдау алады.

«Құра» айдары

Атасы мен немересі түлкіні енді не істеуімүмкін?

Оқушылар ойланып, өз ойын дәлелдейді.

Дескрипторы: кейіпкерлердің іс әрекетін болжайды.

Оқулық

3. Ойтолғаныс

Тақырыпты қорытындылап, өз өмірімен байланыстыруға жетелейді.

(Ө) «Қорытындыла» айдары

Сен жануарларға қалай қамқорлықжасадың?

Оқушылар сұраққа жауап береді

Дескрипторы: тақырып бойынша өз тұжырымын жасайды.

Ақ парақтар

Үй тапсырмасы

Мұғалім үй тапсырмасын түсіндіреді.

Жануарлардың тіршілігі туралы әңгімелеуге

дайындалу.










97 сабақ

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сыныбы: 2-сынып

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Уақытқа саяхат жасаймыз

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

2.2.3.1 мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтау

2.1.3.1 шығарманың тақырыбы мен үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын болжау

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: мәтіндегі негізгі ойды анықтай алады. Мәтін мазмұнына сүйеніп, кейіпкер сөзін болжай біледі.

Дамытушылық: ойын дұрыс, анық жеткізуге дағдыланады.

Тәрбиелік: өз уақытын тиімді пайдалануды үйренеді.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

1.

Қызығушылығын ояту
Дәптермен жұмыс

Мұғалім оқушылардың апта күндерін, жыл атауларын ретімен айту дағдысын қалыптастырады.

Оқушылардың сөздік қорының молаюына ықпал етеді.

(Ұ) «Оқуменжазуғадаярлық»әдісі

Кестеде берілген күн, жыл, апта атауларын мұғалімнің көмегімен ретімен жазады.

Мысалы:

Кеше, бүгін, ертең, бүрсүгіні. Былтыр, биыл, келесі жылы т.б.




Оқулық

2. Мағынаны тану

Мұғалім оқушыларға мәтінді бөлікке бөліп, түсініп оқуды тапсырады.

(Т) «Қаркесегі»әдісі

Мәдіхат Төрежановтың «Ертеңге қалдыруға бола ма?» мәтінін мұғалімнің көмегімен бөлімдерге бөліп оқиды.

Әрбір топ оқушылары басқа топтарды қажетті ақпаратты анықтауға бағыттау үшін, параққа сұрақ жазып лақтырады.

Сұрақтармен кезек-кезек алмасады.

Дескрипторы: шығарманы іштей, түсініп оқиды.

Оқулық, қарындаш




Мұғалім оқушылардың тапсырманы орындап, мәтін мазмұнына сай болжам жасауына көмектеседі.

(Ұ) «Болжа» айдары

Көп нүктенің орнына кейіпкердің атынан

жауап береді. Оның не айтатынын болжайды.

Кері байланыс: мұғалімнің, сыныптастарының қолдау сөздері.

Оқулық

Шығармашылық жұмыс

Мұғалім оқушылардың сұрақтарға жауап беруде мәтін мазмұнын рөлге еніп сахналауы үшін бағыт-бағдар береді. Мысал ретінде өзі бір- екі сөйлеммен айтып көрсетсе болады.

(Ө) «Бағала» айдары

  • Қадишақандайқыз?

  • Осы оқиғадан кейін Қадишаның мінезіндеөзгерісболуы мүмкін бе?

Оқушылар осы сұрақтарға жауап беру үшін,

кейіпкер рөліне еніп сөйлеу арқылы оның іс- әрекетін бағалайды.

Дескрипторы: кейіпкердің іс-әрекетін бағалайды.

Оқулық




Саралау: Рөлдер: бір тапсырманы орындау барысында оқушылар әртүрлі рөлдерді орындайды.

(Ж) «Сахналау»әдісі

Жұп болып, мәтін мазмұнын сахналауға қатысады.

Дескрипторы:

мәтін мазмұнын сахналау арқылы өз сөзімен жеткізеді.

Оқулық

3. Ойтолғаныс

Оқушыларға бағыт бере отырып, мәтін ақпаратын өзара байланыстыра алу дағдысын арттырады.

(Т) «Қорытындыла» айдары Мәтіндегі негізгі ойды Қадишаның анасының сөзінен тауып оқиды.

Дескрипторы: мәтіннен өзіне керекті сөзді таба алады.

ҚБ: «Отшашу»әдісі

Оқулық


Үй тапсырмасы

Мұғалім үй тапсырмасын орындау жолын түсіндіреді.

Мәтелге сәйкес сөзді таңдап жазу.

Еріншектіңертеңібітпес.









98 сабақ

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сыныбы: 2-сынып

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:
