ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 18.01.2024
Просмотров: 2314
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
-
Мұғалім оқулықта ұсынылған «Сен білесің бе?» айдарында берілген
5 мин
Жеке ж. Жұпт. ж.
Оқулық
«Базарлық» туралы ұғымның мағынасын түсіндіреді.
Топтағы оқушылар бірлесе отырып «Ойланайық» айдарында берілген үлгідегі құраған сөйлемдерді пайдалана отырып, әрі қарай өрбітіп сөйлемді жалғастырып жазады. Оқушылар сабақ барысында үйренген жаңа сөздерді қолданулары тиіс. Әр топ өз жұмыстарын ортаға шығып
қорғайды.
5 мин
Топтық жұмыс
«Жаттығайық» айдарындағы тапсырмада оқушылар сөздерге септік
5 мин
Жеке жұмыс
жалғауларын жалғайды. Грамматиканы қолданыстық тұрғыда бекітуге
берілген. Тапсырма жазбаша орындалады.
Рефлексия. «Сабақтан алған әсерім» стратегиясы. Сабақты меңгерсе,
3 мин
Сынып-мұғалім
«Алма» ағашының алма-стикеріне, жақсы әсер алса, «Бәйтерек»
ағашының жапырақ-стикеріне, ал жағымсыз эмоцияда болса, «Тікенек»
ағашының төртбұрыш-стикеріне жазып, кері байланыс орнатады.
Алмаағашы Бәйтерек Тікенек
Оқушылардың тақырыпты меңгеру деңгейін тексеру
Мұғалім оқушылардың тақырыпты қаншалықты меңгергендерін міндетті түрде тексеруі керек.
Сабақтың өн бойында қалыптастырушы бағалау элементтері көрініс табуы тиіс. Мұғалімнің оқушыларды бағалауы (мадақтар сөздерін қолдануы), оқушылардың өздерін және бір-бірін
бағалаулары болуы керек. Кері байланыс орнатудың маңызы зор.
Бағалау критерийлері-
.Мұғалімнің қолдауымен мәтін мазмұнын және кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалауға
бағытталған сұрақтар (неліктен? Не үшін?) құрастыру және оған жауап беру-
Жоспар/жазбаларын қолданып, мәтінді толық мазмұндау
Дескриптор:-
Мәтін кейіпкерінің іс-әрекетіне баға бере алады. -
Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді -
Мәтіннің мазмұнын айтып бере алады.
Рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары қолжетімді болды ма?
Бүгін оқушылар нені үйренді?
Оқыту ортасы қандай болды?
Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба?
Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?
-
-
Сабақтың тақырыбы
Отбасылық мереке. (2-тоқсан, 3-тарау) 36-сабақ
Дағды
Айтылым, тыңдалым
1 ... 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 139
-
Оқыту мақсаттары
4.1.3.1 Тыңдаған материалдың (ұзақтығы 2-2,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру/сөйлемді толықтыру және түйінді тұстарын
анықтау/кесте толтыру/кластер құрастыру
4.3.5.1 Қажетті ақпараттарды табу үшін түрлі дереккөздерді (сөздіктер, инфографикалар, энциклопедиялар, ғаламтор) қолдана білу
Лексикалық минимум
«Кімнің?, Ненің? » сұрағына сәйкесінше жауап бере білуге үйрету.
Кимешек, қамзол, шапан, тақия, қосетек көйлек
Алдыңғы білім
Базарлық
Пәнаралық байланыс
Өзін-өзі тану
Сабақтың барысы
С.кезеңі
Жоспарланған оқыту іс-әрекеттері
уақыты
Қар.қат
Оқыту ресурс- тары
Кіріспе
Мұғалім сабақты бастамас бұрын оқушыларға қазақтың ұттық сән үлгілерін көрсететін дифеленің бейнежазбасын көрсетеді.
Сөздік жұмыс:
«Ойланайық» айдарындағы тапсырмада мұғалім оқушылардың назарын
5-7 мин
Мұғалім-сынып
Сурет- тер
Оқулық
оқулықтағы суреттерге аударады. Суреттерді атауларымен сәйкестендіреді.-
Осы сөздердің мағыналарын түсіндіру. -
Дұрыс айтуға дағдыландыру. -
Жаңа сөздерден сөз тіркестерін құрастыру: Балқаймақ, дәмді бауырсақ, әдемі қамзол. -
Сөйлемдер құрастыру.
Әжем бауырсақ пісірді. Менің әдемі қамзолым бар.-
Жаңа сөздерді сөздік дәптерге жазу.
Мұғалім ауызша комментарий береді. «Жақсы! Тамаша! Керемет!»
Сөйлем- нің
шаблон- дары, қима қағаздар
Негізгі бөлім
«Сөйлесейік» айдарындағы тапсырмада оқушылар суреттердегі
10 мин
Жұптық жұмыс
Сурет-
киімдерді сипаттайды.
тер
Үлгі: Кимешек өте әдемі. Ол ақ матадан тігілді. Оның түсі ақ.
Кимешектің шетінде қызыл оюлар бар. Әжемнің сәнін келтіреді.
Осылайша оқушылар тірек сөздерді қатыстыра отырып, сөйлем құрауды үйренеді. Оқушылар бұйымдарды сипаттауда сабақ барысында үйренген жаңа сөздерді қолданулары тиіс. Әр топ өз талдауларын ортаға шығып қорғайды.
«Басбармақ» әдісі арқылы бағалау (мұғалімнің бағалауы)
Оқулық
-
-
«Көрсетейік және айтайық» айдарында оқушылар отбасының қандай тойға әзірленіп жатқандығы туралы айтады, сипаттайды.
Сұрақтарға жауап бер.-
Отбасы қандай тойға әзірленіп жатыр? -
Отбасы мүшелері қандай киім киген?
6 мин
Мұғалім-сынып
Кесте
Интер- белсенді тақта
«Тыңдайық және жауап берейік» айдарындағы тапсырмада оқушылар дискіден тыңдауға берілген мәтінді тыңдайды, сұрақтарға жауап береді. А. Мәтінді тыңда және жүргізіп оқы. «Кімнің?», «Ненің?» сұрақтарына жауап беретін сөздерді анықта.
Ә. Сұрақтарға жауап бер.-
Болаттың отбасында қанша адам бар? -
Болаттың үйіне кімдер қонаққа келген? -
Болаттың қарындасының аты кім? -
Болаттың үйінде болатын «Базарлық» қалай аталады? Мұғалім ауызша баға береді. «Жақсы! Тамаша! Керемет!
7 мин
Мұғалім-сынып
Аудио- диск
«Жаңа сөз үйренейік»
Сөздердің мағынасын түсіндірме сөздіктен тауып жазады.
«Кебіс», «Кіндік шеше»
Оқушылар тарапынан тапсырмаға кері байланыс орнатылады.
«Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау.
6 мин
Топтық жұмыс
Оқулық
Тақы- рыпқа қатысты суреттер А3
парағы, түрлі түсті маркер- лер
«Жаттығайық» айдарындағы тапсырмада оқушылар берілген сөздермен сөйлемдер құрастырады.
А. Сөздермен сөйлем құрап жаз.
кимешек,тақия,айырқалпақ, қамзол,шапан,қосетеккөйлек
Үлгі: Менің кіндік шешемнің аты – Сәруар. Ол былғарыдан кебіс тігеді.
Ә. Көп нүктенің орнына тиісті қосымшаны жаз.-
Менің әжем... қамзолы қысқа. -
Сенің атаң... айырқалпағы бар ма? -
Сіздің әкеңіздің тақиясы әдемі екен. -
Томирис... кіндік мамасы келіпті. -
Біз... отбасымыз өте үлкен емес. -
Бүгін Базарлық болады. Той... қонағы болыңыз.
5 мин
Жеке жұмыс. Жұптық жұмыс Сынып
Оқулық
«Сөйлесейік» айдары. Сөзді жасыр.
Үлгі: Оның түймесі бар. Оның оюлары болады. Ол ұзын немесе қысқа болады. Оны менің әжем киеді. Бұл не?
Жеке жұмыс
-
-
Рефлексия. «Сабақтан алған әсерім» стратегиясы. Сабақты меңгерсе,
«Алма» ағашының алма-стикеріне, жақсы әсер алса, «Бәйтерек» ағашының жапырақ-стикеріне, ал жағымсыз эмоцияда болса, «Тікенек» ағашының төртбұрыш-стикеріне жазып, кері байланыс орнатады.
Алмаағаш Бәйтерек Тікенек
3 мин
Сынып-мұғалім
Оқушылардың тақырыпты меңгеру деңгейін тексеру
Мұғалім оқушылардың тақырыпты қаншалықты меңгергендерін міндетті түрде тексеруі керек.
Сабақтың өн бойында қалыптастырушы бағалау элементтері көрініс табуы тиіс. Мұғалімнің оқушыларды бағалауы (мадақтар сөздерін қолдануы), оқушылардың өздерін және бір-бірін
бағалаулары болуы керек. Кері байланыс орнатудың маңызы зор.
Бағалау критерийлері-
Тыңдаған материалдың (ұзақтығы 2-2,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру/сөйлемді толықтыру және түйінді тұстарын анықтау/кесте толтыру/кластер құрастыру -
Қажетті ақпараттарды табу үшін түрлі
дереккөздерді (сөздіктер, инфографикалар, энциклопедиялар, ғаламтор) қолдана білу
Дескриптор:-
Сөздердің мағынасын анықтауда сөздікпен жұмыс істей біледі. -
Ұлттық мереке (ұлттық киім) туралы айтып бере алады.
Рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары қолжетімді болды ма?
Бүгін оқушылар нені үйренді?
Оқыту ортасы қандай болды?
Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба?
Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?
-