Файл: Тексерілді Директорды бейіндік оу жніндегі орынбасары ыса мерзімді саба жоспары.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 03.02.2024
Просмотров: 240
Скачиваний: 3
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
«Тексерілді» _______Директордың бейіндік оқу жөніндегі орынбасары
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
САБАҚ: 1 Бөлім: 4-бөлім:Тарих тағылымы | Мектеп: № 31 Терешкова атындағы ЖОББМ | ||||||||||||
Күні: 1.04.2022 | Мұғалімнің аты-жөні: Бекжанова Бубипатима Абдакимовна | ||||||||||||
Сынып: 10 А | Қатысқан оқушылар саны: 22 | Қатыспағандар: | |||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Ш. Мұртазаның өмірі мен шығармашылығы | ||||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты | 10.3.1.1 шығарманың тарихи және көркемдік құндылығын анықтап, бағалау | ||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар үшін: Білім алушылар Ш.Мұртазаның өмірі, шығармашылығы туралы тереңірек біледі. Қазақ халқының ашаршылық жылдарындағы қайғылы кезеңдері мен тарихи бастан кешкен қасіретін таниды. Оқушылардың өз бетімен ізденіп оқу, шығармашылық дағдыларын қалыптасады. | ||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Пән ерекшелігіне сай лексика мен терминология: Диалог пен жазылым үшін қажетті тіркестер: менің ойымша ..., автордың ойынша ..., мен ... ойлаймын т.б. | ||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Мәңгілік ел» жалпықоғамдық құндылығы:
Жалпы адамзат құндылығы:
Сабақ мазмұны арқылы жеке/жұпта/топта жұмыс жасау, өзінің, өзгенің оқуына жауапкершілікпен қарау, сонымен бірге адамгершілік, отбасылық, ұлттық құндылықтар оқушы бойына сіңіріледі. | ||||||||||||
Жоспар | |||||||||||||
Сабақтың кезеңі | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | ||||||||||||
Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | |||||||||||
Сабақтың басы 5 минут Сабақтың ортасы 30 минут | І. Ұйымдастыру кезеңі.
Қосымша дереккөздер ұсынады. Мұғалім жетекшілігімен хронологиялық кесте толтыртады Зерттеу Шығарманы сюжеттік -композициясына талдатады. | Қымбатты жас дос, бүгінгі сабақты көтеріңкі көңіл күймен бастау үшін «Жүректен жүрекке» ойынымен бастайық. Барлығымыз шеңбер бойымен тұрып, бір-бірімізбен алақандарымызды түйістіреміз. Әр оқушы жанында тұрған сыныптасына қарап, есімінің бас әрпінен басталатын игі тілегін айтады 1-тапсырма. 1.Ақынның өмірі мен шығармашылығын мұқият оқып шығыңдар.87-89 беттер. Сұрақтарға жауап беріңіз.
Орындаңыз. Берілген кестені толтырыңыз.
2-тапсырма.Ш.Мұртаза шығармаларын жанырға бөліп топтастырыңдар. Үлгі: | ҚБ. Бірін-бірі бағалау ҚБ.Өзара бағалау «Екі жұлдыз,бір тілек» Дескриптор.
| ||||||||||
Сабақты бекіту Сабақтың соңы 5 минут | 3-2-1» Сабақтан алған 3 маңызды ақпарат Қиындық тудырған 2 мәселе Сабақ барысында ұнаған 1 іс-әрекет |
«Тексерілді» _______Директордың бейіндік оқу жөніндегі орынбасары
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
САБАҚ: 2 Бөлім: 4-бөлім:Тарих тағылымы | Мектеп: | |||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||
Сынып: 10 | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағандар: | ||||||
Сабақтың тақырыбы | Ш. Мұртаза «Бесеудің хаты» драмасы | |||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты | 10.1.1.1 әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау арқылы идеялық мазмұнын түсіну; 10.2.1.1 әдеби шығарманың композициялық ерекшеліктерін талдау; | |||||||
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар үшін: Білім алушылар Ш.Мұртазаның өмірі, шығармашылығы туралы тереңірек біледі. Қазақ халқының ашаршылық жылдарындағы қайғылы кезеңдері мен тарихи бастан кешкен қасіретін таныйды. Оқушылардың өз бетімен ізденіп оқу, шығармашылық дағдыларын қалыптасады. | |||||||
Тілдік мақсаттар | Пән ерекшелігіне сай лексика мен терминология: Диалог пен жазылым үшін қажетті тіркестер: менің ойымша ..., автордың ойынша ..., мен ... ойлаймын т.б. | |||||||
Құндылықтарды дарыту | Мәңгілік ел» жалпықоғамдық құндылығы:
Жалпы адамзат құндылығы:
Сабақ мазмұны арқылы жеке/жұпта/топта жұмыс жасау, өзінің, өзгенің оқуына жауапкершілікпен қарау, сонымен бірге адамгершілік, отбасылық, ұлттық құндылықтар оқушы бойына сіңіріледі. | |||||||
Жоспар | ||||||||
Сабақтың кезеңі | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | | ||||||
Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | | |||||
Сабақтың басы 5 минут Сабақтың ортасы 30 минут | І. Ұйымдастыру кезеңі.
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау Мұғалім жетекшілігімен Зерттеу шығарманы сюжеттік -композициясына талдатады. | І.Ұйымдастыру кезеңі: а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл күйін көтереді және бауырмалдығын оятады. Саралау: Бұл жерде саралаудың «Жіктеу» тәсілі қолданылады. Оқушылардың оқуға деген қызығушылығын арттыру мақсатында мүмкіндігінше оларға таңдау еркіндігі беріледі. 1. . Бір-біріне шығарма мазмұны бойынша сұрақтар қояды. Сыныптастырының пікірін толықтырады. Өз ойымен бөліседі. 2. Шығарманың идеялық мазмұнын анықта. Сюжет бойынша кестені толтыр.
3-тапсырма. 1.Ш.Мұртаза шығармалары қай жанырларды қамтидыы? 2.Жазушының пьесаларын атаңдар. 3. «Жалғыз үйлік зілзала» пьесасында қандай мәселелер қозғалған? | ҚБ.Өзара бағалау «Екі жұлдыз,бір тілек» Дескриптор.
Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. СОнымен қатар, оқушыларды ынталандыру үшін «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды. | | ||||
Сабақты бекіту Сабақтың соңы 5 минут | 3-2-1» Сабақтан алған 3 маңызды ақпарат Қиындық тудырған 2 мәселе Сабақ барысында ұнаған 1 іс-әрекет |
«Тексерілді» _______Директордың бейіндік оқу жөніндегі орынбасары
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
САБАҚ: 3 Бөлім: 4-бөлім:Тарих тағылымы | Мектеп: | |||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||
Сынып: 10 | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағандар: | ||||||
Сабақтың тақырыбы | Көркем шығарманың мазмұны мен пішіні | |||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты | 10.1.2.1 әдеби шығарманың жанрлық табиғатын тану; 10.2.2.1 автор бейнесінің шығармадағы белгілі бір оқиғадағы көрінісін анықтау | |||||||
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар үшін: Білім алушылар Ш.Мұртазаның өмірі, шығармашылығы туралы тереңірек біледі. Қазақ халқының ашаршылық жылдарындағы қайғылы кезеңдері мен тарихи бастан кешкен қасіретін таныйды. Оқушылардың өз бетімен ізденіп оқу, шығармашылық дағдыларын қалыптасады. | |||||||
Тілдік мақсаттар | Пән ерекшелігіне сай лексика мен терминология: Диалог пен жазылым үшін қажетті тіркестер: менің ойымша ..., автордың ойынша ..., мен ... ойлаймын т.б. | |||||||
Құндылықтарды дарыту | Мәңгілік ел» жалпықоғамдық құндылығы:
Жалпы адамзат құндылығы:
Сабақ мазмұны арқылы жеке/жұпта/топта жұмыс жасау, өзінің, өзгенің оқуына жауапкершілікпен қарау, сонымен бірге адамгершілік, отбасылық, ұлттық құндылықтар оқушы бойына сіңіріледі. | |||||||
Жоспар | ||||||||
Сабақтың кезеңі | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | | ||||||
Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | | |||||
Сабақтың басы 5 минут Сабақтың ортасы 30 минут | І. Ұйымдастыру кезеңі.
таныстыру « Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Бір-біріне сұрақтар қояды. Сыныптастырының пікірін толықтырады. Өз ойымен бөліседі. Үзіндінің қай кейіпкерге қатсыты айтылғанын анықтаңдар. | 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыруда шаттық шеңбері жүзеге асырылады. 3. Оқушыларды топтарға біріктіру. Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады. Саралау: Бұл жерде саралаудың «Жіктеу» тәсілі көрінеді. Оқушылардың оқуға деген қызығушылығын арттыру мақсатында мүмкіндігінше оларға таңдау еркіндігі беріледі.
|
«Тексерілді» _______Директордың бейіндік оқу жөніндегі орынбасары
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
САБАҚ: 6 Бөлім: 4-бөлім:Тарих тағылымы | Мектеп: | |||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||
Сынып: 10 | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағандар: | ||
Сабақтың тақырыбы | Ш. Мұртаза «Бесеудің хаты» драмасының кейіпкерлері | |||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты | 10.1.4.1 көркем шығармалардан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолдану; 10.2.2.1 автор бейнесінің шығармадағы белгілі бір оқиғадағы көрінісін анықтау | |||
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар үшін: Білім алушылар Ш.Мұртазаның өмірі, шығармашылығы туралы тереңірек біледі. Қазақ халқының ашаршылық жылдарындағы қайғылы кезеңдері мен тарихи бастан кешкен қасіретін таныйды. Оқушылардың өз бетімен ізденіп оқу, шығармашылық дағдыларын қалыптасады. | |||
Тілдік мақсаттар | Пән ерекшелігіне сай лексика мен терминология: Диалог пен жазылым үшін қажетті тіркестер: менің ойымша ..., автордың ойынша ..., мен ... ойлаймын т.б. | |||
Құндылықтарды дарыту | Мәңгілік ел» жалпықоғамдық құндылығы:
Жалпы адамзат құндылығы:
Сабақ мазмұны арқылы жеке/жұпта/топта жұмыс жасау, өзінің, өзгенің оқуына жауапкершілікпен қарау, сонымен бірге адамгершілік, отбасылық, ұлттық құндылықтар оқушы бойына сіңіріледі. | |||
Жоспар | ||||
Сабақтың кезеңі | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | | ||
Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | | |
Сабақтың басы 5 минут Сабақтың ортасы 30 минут | І. Ұйымдастыру кезеңі.
таныстыру « Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Кейіпкерлердің өмірге қызығушылы | Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады. Саралау: Бұл жерде саралаудың «Жіктеу» тәсілі көрінеді. Оқушылардың оқуға деген қызығушылығын арттыру мақсатында мүмкіндігінше оларға таңдау еркіндігі беріледі. №1-тапсырма Шығармадағы кейіпкелер: 1.Жағымды: Тұрар Рысқұлов Нұрхан ақын Балым Хұсни Ғабит Мүсірепов, Мансұр Ғатаулин, Мұташ Дәулетқалиев Қадыр Қуанышев Емберген Алтынбеков 2. Жағымсыз:И.В. Сталин Ф.И. Голощекин Құрамысов Иванов Жантоқов Елеусіз Қарабаев Исаев Цербер №2-тапсырма Әдеби теориялық ұғымдар: Ирония-жазушысымақ, Теңеу: өрт сөндіретіндей,тұяғы күйген тауықтай, Құбылту: басбұзар ұлтшылдар,қорқаулар,екіжүзділер Дисфемизм: оңбағандар,өтірікші,жалақор,бәлеқор, Метафора: қайрат-қыран, қайғы-жылан Мақал-мәтелдер:«Бұқпадан шыққан жау жаман, бүйірден шыққан дау жаман» /186-б/, «Мал аласы сыртында, адам аласы ішінде» /190-б/, «Төременен тіреспе, күштіменен күреспе» /193-б/, «Үрерге иті, сығарға биті жоқ» /197-б/, «Ат арыса-тулақ, адам арыса-аруақ» /199-б/, «Ораза-намаз тоқтықта» /200 бет/, «Қайрат-қыран, қайғы -жылан» Тәрбиелік мәні: балаларды отансүйгіштікке, адалдыққа,адамгершілікке,бірлікке жетелейді | ҚБ.Өзара бағалау «Екі жұлдыз,бір тілек» ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. Дескриптор. -Өмір шындығымен байланыстырады; -Өз көзқарасын дәлелдейді; Мұғалім оқушыларды «Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. Яғни «Дұрыс келісемін», «Толықтырамын, басқа көзқарасым бар», «Менің сұрағым бар». Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. | |
Сабақты бекіту Сабақтың соңы 5 минут | «Бір ауыз сөз» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді. |