Файл: Мектеп айнар мектепгимназия коммуналды мемекеттік мекемесі.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 08.11.2023
Просмотров: 224
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Тексерілді:
Пәні: Қазақ тілі Cабақ: Зат есімнің тәуелденуі | Мектеп: «Қайнар» мектеп-гимназия» коммуналдық мемекеттік мекемесі | ||||||
Күні: 12. 02.2018 | Мұғалімнің аты – жөні: А. Сарбасова | ||||||
Сынып: 3 «Ә», 3 «Г» | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | |||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады: Зат есімнің тәуелденуі туралы түсінік қалыптастыру. Мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын берілген тапсырмалардан таба білу | ||||||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді | |||||||
Кейбір оқушылар орындай алады: Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады | |||||||
Тілдік мақсат | Оқушылар орындай алады: Тақырыпты оқып, түсінгендерін айта алады. | ||||||
| Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Зат есімнің тәуелденуі | ||||||
| Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: сан есім, сын есім, зат есім, етістік | ||||||
| Талқылауға арналған сұрақтар : - Неше сөз табы бар? - Зат есімнің сұрақтарын білесің бе? | ||||||
| Не себепті ... деп ойлайсыз ? Ишара: | ||||||
Бағалау критерийі: 1. Зат есімнің тәуелденуін білу. 2. Сөздерге сұрақ қоя білу. 3.Тапсырмаларды дұрыс орындау. | Дескриптор: 1. Зат есімнің тәуелденуін біледі. 2. Сөздерге сұрақ қоя біледі. 3.Тапсырмаларды дұрыс орындайды. | ||||||
Алдыңғы оқу: | Негізгі және туынды зат есім | ||||||
Жоспар | |||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | |||||
Басы: 2 минут 3 минут | Оқушылармен амандасу, оларды түгелдеу. «Ыстық ықылас» Қол алысып, қәне, біз, Достасайық бәріміз. Айтарым бар сендерге, Тез тұрыңдар шеңберге. Қандай жақсы бір тұру, Достарменен бір жүру! Қандай жақсы дос болу! «Кім жылдам?» әдісі арқылы өткен сабаққа шолу жасалады. | | |||||
Ортасы: 10 минут 2 минут 10 минут 10 минут | Жаңа сабақ: Зат есімнің тәуелденуі 1-жаттығу. Түбірі мен қосымшасын ажырат 2-жаттығу. "Тез, ойла!" әдісі Көп нүктеге тиісті сөзді қой Сергіту сәті. «Жаттығу жасау» 3-жаттығу. Тәуелдеп жаз 4-жаттығу. Тәуелдік жалғауын жалғап жаз. | оқулық, оқушы анықтамасы А4 ақ қағаз, қаламсап оқулық, дидактикалық материалдар | |||||
Соңы: 3 минут | Үйге тапсырма: 5-жаттығу 41 бет Кері байланыс: «Сұрақтар легі» | стикер | |||||
Қосымша ақпарат | |||||||
Саралау – оқушыларға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? | Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) | |||||
| | | |||||
Рефлексия Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қай деңгейде өтті? Жоспарлаған саралау жақсы іске асты ма? (Тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым ? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? | | ||||||
| |||||||
Қорытынды бағалау | | ||||||
Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)1. 2. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпал тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?1. 2. Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекеленген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкіндік қандай ақпарат білдім. 1. 2 . |
Тексерілді:
Пәні: Қазақ тілі Cабақ: Зат есімнің тәуелденуі | Мектеп: «Қайнар» мектеп-гимназия» коммуналдық мемекеттік мекемесі | ||||||
Күні: 13. 02.2018 | Мұғалімнің аты – жөні: Д. Мамыртаева | ||||||
Сынып: 3 «Ә» | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | |||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады: Зат есімнің тәуелденуі туралы түсінік қалыптастыру. Мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын берілген тапсырмалардан таба білу | ||||||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді | |||||||
Кейбір оқушылар орындай алады: Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады | |||||||
Тілдік мақсат | Оқушылар орындай алады: Тақырыпты оқып, түсінгендерін айта алады. | ||||||
| Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Зат есімнің тәуелденуі | ||||||
| Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: сан есім, сын есім, зат есім, етістік | ||||||
| Талқылауға арналған сұрақтар : - Зат есімнің сұрақтарын білесің бе? | ||||||
| Не себепті ... деп ойлайсыз ? Ишара: | ||||||
Бағалау критерийі: 1. Зат есімнің тәуелденуін білу. 2. Сөздерге сұрақ қоя білу. 3.Тапсырмаларды дұрыс орындау. | Дескриптор: 1. Зат есімнің тәуелденуін біледі. 2. Сөздерге сұрақ қоя біледі. 3.Тапсырмаларды дұрыс орындайды. | ||||||
Алдыңғы оқу: | Негізгі және туынды зат есім | ||||||
Жоспар | |||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | |||||
Басы: 2 минут 3 минут | Оқушылармен амандасу, оларды түгелдеу. «Ыстық ықылас» Қол алысып, қәне, біз, Достасайық бәріміз. Айтарым бар сендерге, Тез тұрыңдар шеңберге. Қандай жақсы бір тұру, Достарменен бір жүру! Қандай жақсы дос болу! «Кім жылдам?» әдісі арқылы өткен сабаққа шолу жасалады. | | |||||
Ортасы: 10 минут 2 минут 10 минут 10 минут | Жаңа сабақ: Зат есімнің тәуелденуі 1-жаттығу. Сөз құрамына талда. Тәуелдеп жаз. 2-жаттығу. "Тез, ойла!" әдісі Тәуелдік жалғаулы сөзді тап. Сергіту сәті. «Жаттығу жасау» 3-жаттығу. Тәуелденгендегі өзгерісін анықта. 4-жаттығу. Қарамен жазылған сөздерді теріп жаз. 5-жаттығу Жаңылтпашты жатқа айт. | оқулық, оқушы анықтамасы А4 ақ қағаз, қаламсап оқулық, дидактикалық материалдар | |||||
Соңы: 3 минут | Үйге тапсырма: 6-жаттығу 44 бет Кері байланыс: «Сұрақтар легі» | стикер | |||||
Қосымша ақпарат | |||||||
Саралау – оқушыларға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? | Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) | |||||
| | | |||||
Рефлексия Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қай деңгейде өтті? Жоспарлаған саралау жақсы іске асты ма? (Тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым ? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? | | ||||||
| |||||||
Қорытынды бағалау | | ||||||
Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)1. 2. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпал тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?1. 2. Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекеленген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкіндік қандай ақпарат білдім. 1. 2 . |
Тексерілді:
Пәні: Қазақ тілі Cабақ: Зат есімнің тәуелденуі | Мектеп: «Қайнар» мектеп-гимназия» коммуналдық мемекеттік мекемесі | ||||||
Күні: 13. 02.2018 | Мұғалімнің аты – жөні: Д. Мамыртаева | ||||||
Сынып: 3 «Ә» | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | |||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады: Зат есімнің тәуелденуі туралы түсінік қалыптастыру. Мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын берілген тапсырмалардан таба білу | ||||||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді | |||||||
Кейбір оқушылар орындай алады: Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады | |||||||
Тілдік мақсат | Оқушылар орындай алады: Тақырыпты оқып, түсінгендерін айта алады. | ||||||
| Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Зат есімнің тәуелденуі | ||||||
| Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: сан есім, сын есім, зат есім, етістік | ||||||
| Талқылауға арналған сұрақтар : - Зат есімнің сұрақтарын білесің бе? | ||||||
| Не себепті ... деп ойлайсыз ? Ишара: | ||||||
Бағалау критерийі: 1. Зат есімнің тәуелденуін білу. 2. Сөздерге сұрақ қоя білу. 3.Тапсырмаларды дұрыс орындау. | Дескриптор: 1. Зат есімнің тәуелденуін біледі. 2. Сөздерге сұрақ қоя біледі. 3.Тапсырмаларды дұрыс орындайды. | ||||||
Алдыңғы оқу: | Зат есімнің тәуелденуі | ||||||
Жоспар | |||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | |||||
Басы: 2 минут 3 минут | Оқушылармен амандасу, оларды түгелдеу. «Ыстық ықылас» Қол алысып, қәне, біз, Достасайық бәріміз. Айтарым бар сендерге, Тез тұрыңдар шеңберге. Қандай жақсы бір тұру, Достарменен бір жүру! Қандай жақсы дос болу! «Кім жылдам?» әдісі арқылы өткен сабаққа шолу жасалады. | | |||||
Ортасы: 10 минут 2 минут 10 минут 10 минут | Жаңа сабақ: Зат есімнің тәуелденуі 1-жаттығу. Сөз құрамына талда. Тәуелдеп жаз. 2-жаттығу. "Тез, ойла!" әдісі Тәуелдік жалғаулы сөзді тап. Сергіту сәті. «Жаттығу жасау» 3-жаттығу. Тәуелденгендегі өзгерісін анықта. 4-жаттығу. Қарамен жазылған сөздерді теріп жаз. 5-жаттығу Жаңылтпашты жатқа айт. | оқулық, оқушы анықтамасы А4 ақ қағаз, қаламсап оқулық, дидактикалық материалдар | |||||
Соңы: 3 минут | Үйге тапсырма: 6-жаттығу 44 бет Кері байланыс: «Сұрақтар легі» | стикер | |||||
Қосымша ақпарат | |||||||
Саралау – оқушыларға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? | Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) | |||||
| | | |||||
Рефлексия Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қай деңгейде өтті? Жоспарлаған саралау жақсы іске асты ма? (Тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым ? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? | | ||||||
| |||||||
Қорытынды бағалау | | ||||||
Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)1. 2. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпал тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?1. 2. Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекеленген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкіндік қандай ақпарат білдім. 1. 2 . |
Тексерілді:
Пәні: Қазақ тілі Cабақ: Диктант. «Жұмсақ төсек» | Мектеп: «Қайнар» мектеп-гимназия» коммуналдық мемекеттік мекемесі | |||||
Күні: 14. 02. 2018 | Мұғалімнің аты – жөні: А. Сарбасова | |||||
Сынып: 3 «Ә», 3 «Г» | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | ||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады: Диктант тақырыбына сүйеніп, оқиғаның соңын болжау Мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын мәтіннен таба білу алады. | |||||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді | ||||||
Кейбір оқушылар орындай алады: Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады | ||||||
Тілдік мақсат | Оқушылар орындай алады: Тақырыпты оқып, түсінгендерін айта алады. | |||||
| Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Диктант | |||||
| Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Тақырып, мәтін | |||||
| Талқылауға арналған сұрақтар : - Мәтін дегеніміз не? - Мәтінге жоспарды қалай құрамыз? | |||||
| Не себепті ... деп ойлайсыз ? Ишара: | |||||
Бағалау критерийі: 1.Диктант тақырыбына сүйеніп, оқиғаның соңын болжау 2.Мәтіннің мағынасын түсіну.
| Дескриптор: 1.Диктант тақырыбына сүйеніп, оқиғаның соңын болжайды. 2.Мәтіннің мағынасын түсінеді. 3.Мәтін құрастыра алады. | |||||
Алдыңғы оқу: | Зат есімнің тәуелденуі | |||||
Жоспар | ||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | ||||
Басы: 2 минут 3 минут | Оқушылармен амандасу, оларды түгелдеу. «Ыстық ықылас» «Кім жылдам?» әдісі арқылы өткен сабаққа шолу жасалады. | | ||||
Ортасы: 10 минут 20 минут 2 минут | Жаңа сабақ: Диктант. «Жұмсақ төсек» тақырыбы бойынша тапсырмалар беріледі, сол тапсырмалар төңірегінде оқушылар талдайды. Пікір алысу арқылы тапсырманы орындап түсінгендерін жазады. Сергіту сәті | оқулық, оқушы анықтамасы А4 ақ қағаз, қаламсап оқулық, дидактикалық материалдар | ||||
Соңы: 3 минут | Кері байланыс: «Сұрақтар легі» | стикер | ||||
Қосымша ақпарат | ||||||
Саралау – оқушыларға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? | Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) | ||||
| | | ||||
Рефлексия Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қай деңгейде өтті? Жоспарлаған саралау жақсы іске асты ма? (Тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым ? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? | | |||||
| ||||||
Қорытынды бағалау | | |||||
Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1. 2. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпал тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекеленген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкіндік қандай ақпарат білдім. 1. 2 . |
Тексерілді:
Пәні: Қазақ тілі Cабақ: Зат есімнің тәуелденуі | Мектеп: «Қайнар» мектеп-гимназия» коммуналдық мемекеттік мекемесі | ||||||
Күні: 16. 02.2018 | Мұғалімнің аты – жөні: Д. Мамыртаева | ||||||
Сынып: 3 «Ә» | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | |||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады: Зат есімнің тәуелденуі туралы түсінік қалыптастыру. Мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын берілген тапсырмалардан таба білу | ||||||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді | |||||||
Кейбір оқушылар орындай алады: Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады | |||||||
Тілдік мақсат | Оқушылар орындай алады: Тақырыпты оқып, түсінгендерін айта алады. | ||||||
| Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Зат есімнің тәуелденуі | ||||||
| Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: сан есім, сын есім, зат есім, етістік | ||||||
| Талқылауға арналған сұрақтар : - Зат есімнің тәуелденуі дегеніміз не? | ||||||
| Не себепті ... деп ойлайсыз ? Ишара: | ||||||
Бағалау критерийі: 1. Зат есімнің тәуелденуін білу. 2. Сөздерге сұрақ қоя білу. 3.Тапсырмаларды дұрыс орындау. | Дескриптор: 1. Зат есімнің тәуелденуін біледі. 2. Сөздерге сұрақ қоя біледі. 3.Тапсырмаларды дұрыс орындайды. | ||||||
Алдыңғы оқу: | Зат есімнің тәуелденуі | ||||||
Жоспар | |||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | |||||
Басы: 2 минут 3 минут | Оқушылармен амандасу, оларды түгелдеу. «Ыстық ықылас» Қол алысып, қәне, біз, Достасайық бәріміз. Айтарым бар сендерге, Тез тұрыңдар шеңберге. Қандай жақсы бір тұру, Достарменен бір жүру! Қандай жақсы дос болу! «Кім жылдам?» әдісі арқылы өткен сабаққа шолу жасалады. | | |||||
Ортасы: 10 минут 2 минут 10 минут 10 минут | Жаңа сабақ: Зат есімнің тәуелденуі 1-жаттығу. Тәуелдеулі сөздерді тап 2-жаттығу. "Тез, ойла!" әдісі Сөйлемдерді көшіріп жаз Сергіту сәті. «Жаттығу жасау» 4-жаттығу. Мәтінді түсініп оқы 5-жаттығу. Тәуелдік жалғауын жалғап, жұмбақты көшіріп жаз. 6-жаттығу Жаңылтпашты көшіріп жаз. | оқулық, оқушы анықтамасы А4 ақ қағаз, қаламсап оқулық, дидактикалық материалдар | |||||
Соңы: 3 минут | Үйге тапсырма: 3-жаттығу 45 бет Кері байланыс: «Сұрақтар легі» | стикер | |||||
Қосымша ақпарат | |||||||
Саралау – оқушыларға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? | Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) | |||||
| | | |||||
Рефлексия Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қай деңгейде өтті? Жоспарлаған саралау жақсы іске асты ма? (Тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым ? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? | | ||||||
| |||||||
Қорытынды бағалау | | ||||||
Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)1. 2. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпал тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?1. 2. Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекеленген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкіндік қандай ақпарат білдім. 1. 2 . |