Файл: Мектеп айнар мектепгимназия коммуналды мемекеттік мекемесі.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 08.11.2023
Просмотров: 225
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Тексерілді:
Пәні: Қазақ тілі Cабақ: Негізгі және туынды зат есім | Мектеп: «Қайнар» мектеп-гимназия» коммуналдық мемекеттік мекемесі | ||||||
Күні: 06. 02.2018 | Мұғалімнің аты – жөні: Д. Мамыртаева | ||||||
Сынып: 3 «Ә» | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | |||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады: Негізгі және туынды зат есім туралы түсінік қалыптастыру. Мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын берілген тапсырмалардан таба білу | ||||||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді | |||||||
Кейбір оқушылар орындай алады: Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады | |||||||
Тілдік мақсат | Оқушылар орындай алады: Тақырыпты оқып, түсінгендерін айта алады. | ||||||
| Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Негізгі және туынды зат есім | ||||||
| Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: сан есім, сын есім, зат есім, етістік | ||||||
| Талқылауға арналған сұрақтар : - Неше сөз табы бар? - Зат есімнің сұрақтарын білесің бе? | ||||||
| Не себепті ... деп ойлайсыз ? Ишара: | ||||||
Бағалау критерийі: 1. Негізгі және туынды зат есімді ажырата білу. 2. Сөздерге сұрақ қоя білу. 3.Тапсырмаларды дұрыс орындау. | Дескриптор: 1. Негізгі және туынды зат есімді ажырата біледі. 2. Сөздерге сұрақ қоя біледі. 3.Тапсырмаларды дұрыс орындайды. | ||||||
Алдыңғы оқу: | Зат есім | ||||||
Жоспар | |||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | |||||
Басы: 2 минут 3 минут | Оқушылармен амандасу, оларды түгелдеу. «Ыстық ықылас» Қол алысып, қәне, біз, Достасайық бәріміз. Айтарым бар сендерге, Тез тұрыңдар шеңберге. Қандай жақсы бір тұру, Достарменен бір жүру! Қандай жақсы дос болу! «Кім жылдам?» әдісі арқылы өткен сабаққа шолу жасалады. | | |||||
Ортасы: 10 минут 2 минут 10 минут 10 минут | Жаңа сабақ: Негізгі және туынды зат есім 1-жаттығу. Заттардың атын жаз 2-жаттығу. "Тез, ойла!" әдісі Сөз құрамына талда Сергіту сәті. «Жаттығу жасау» 3-жаттығу. Негізгі және туынды зат есімді ажыратып жаз. 4-жаттығу. Туынды зат есім жаса | оқулық, оқушы анықтамасы А4 ақ қағаз, қаламсап оқулық, дидактикалық материалдар | |||||
Соңы: 3 минут | Үйге тапсырма: 5-жаттығу 37 бет Кері байланыс: «Сұрақтар легі» | стикер | |||||
Қосымша ақпарат | |||||||
Саралау – оқушыларға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? | Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) | |||||
| | | |||||
Рефлексия Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қай деңгейде өтті? Жоспарлаған саралау жақсы іске асты ма? (Тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым ? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? | | ||||||
| |||||||
Қорытынды бағалау | | ||||||
Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)1. 2. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпал тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?1. 2. Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекеленген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкіндік қандай ақпарат білдім. 1. 2 . |
Тексерілді:
Пәні: Қазақ тілі Cабақ: Негізгі және туынды зат есім | Мектеп: «Қайнар» мектеп-гимназия» коммуналдық мемекеттік мекемесі | ||||||
Күні: 07. 02.2018 | Мұғалімнің аты – жөні: А. Сарбасова | ||||||
Сынып: 3 «Ә», 3 «Г» | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | |||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады: Негізгі және туынды зат есім туралы түсінік қалыптастыру. Мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын берілген тапсырмалардан таба білу | ||||||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді | |||||||
Кейбір оқушылар орындай алады: Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады | |||||||
Тілдік мақсат | Оқушылар орындай алады: Тақырыпты оқып, түсінгендерін айта алады. | ||||||
| Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Негізгі және туынды зат есім | ||||||
| Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: сан есім, сын есім, зат есім, етістік | ||||||
| Талқылауға арналған сұрақтар : - Неше сөз табы бар? - Зат есімнің сұрақтарын білесің бе? | ||||||
| Не себепті ... деп ойлайсыз ? Ишара: | ||||||
Бағалау критерийі: 1. Негізгі және туынды зат есімді ажырата білу. 2. Сөздерге сұрақ қоя білу. 3.Тапсырмаларды дұрыс орындау. | Дескриптор: 1. Негізгі және туынды зат есімді ажырата біледі. 2. Сөздерге сұрақ қоя біледі. 3.Тапсырмаларды дұрыс орындайды. | ||||||
Алдыңғы оқу: | Негізгі және туынды зат есім | ||||||
Жоспар | |||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | |||||
Басы: 2 минут 3 минут | Оқушылармен амандасу, оларды түгелдеу. «Ыстық ықылас» Қол алысып, қәне, біз, Достасайық бәріміз. Айтарым бар сендерге, Тез тұрыңдар шеңберге. Қандай жақсы бір тұру, Достарменен бір жүру! Қандай жақсы дос болу! «Кім жылдам?» әдісі арқылы өткен сабаққа шолу жасалады. | | |||||
Ортасы: 10 минут 2 минут 10 минут 10 минут | Жаңа сабақ: Негізгі және туынды зат есім 1-жаттығу. Сөз құрамына талда 2-жаттығу. "Тез, ойла!" әдісі Туынды зат есім жаз Сергіту сәті. «Жаттығу жасау» 3-жаттығу. Туынды зат есім жасап жаз. 5-жаттығу. Жұмбақты көшіріп жаз | оқулық, оқушы анықтамасы А4 ақ қағаз, қаламсап оқулық, дидактикалық материалдар | |||||
Соңы: 3 минут | Үйге тапсырма: 4-жаттығу 38 бет Кері байланыс: «Сұрақтар легі» | стикер | |||||
Қосымша ақпарат | |||||||
Саралау – оқушыларға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? | Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) | |||||
| | | |||||
Рефлексия Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қай деңгейде өтті? Жоспарлаған саралау жақсы іске асты ма? (Тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым ? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? | | ||||||
| |||||||
Қорытынды бағалау | | ||||||
Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)1. 2. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпал тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?1. 2. Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекеленген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкіндік қандай ақпарат білдім. 1. 2 . |
Тексерілді:
Пәні: Қазақ тілі Cабақ: Негізгі және туынды зат есім | Мектеп: «Қайнар» мектеп-гимназия» коммуналдық мемекеттік мекемесі | ||||||
Күні: 09. 02.2018 | Мұғалімнің аты – жөні: Д. Мамыртаева | ||||||
Сынып: 3 «Ә» | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | |||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады: Негізгі және туынды зат есім туралы түсінік қалыптастыру. Мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын берілген тапсырмалардан таба білу | ||||||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді | |||||||
Кейбір оқушылар орындай алады: Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады | |||||||
Тілдік мақсат | Оқушылар орындай алады: Тақырыпты оқып, түсінгендерін айта алады. | ||||||
| Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Негізгі және туынды зат есім | ||||||
| Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: сан есім, сын есім, зат есім, етістік | ||||||
| Талқылауға арналған сұрақтар : - Неше сөз табы бар? - Зат есімнің сұрақтарын білесің бе? | ||||||
| Не себепті ... деп ойлайсыз ? Ишара: | ||||||
Бағалау критерийі: 1. Негізгі және туынды зат есімді ажырата білу. 2. Сөздерге сұрақ қоя білу. 3.Тапсырмаларды дұрыс орындау. | Дескриптор: 1. Негізгі және туынды зат есімді ажырата біледі. 2. Сөздерге сұрақ қоя біледі. 3.Тапсырмаларды дұрыс орындайды. | ||||||
Алдыңғы оқу: | Негізгі және туынды зат есім | ||||||
Жоспар | |||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | |||||
Басы: 2 минут 3 минут | Оқушылармен амандасу, оларды түгелдеу. «Ыстық ықылас» Қол алысып, қәне, біз, Достасайық бәріміз. Айтарым бар сендерге, Тез тұрыңдар шеңберге. Қандай жақсы бір тұру, Достарменен бір жүру! Қандай жақсы дос болу! «Кім жылдам?» әдісі арқылы өткен сабаққа шолу жасалады. | | |||||
Ортасы: 10 минут 2 минут 10 минут 10 минут | Жаңа сабақ: Негізгі және туынды зат есім 1-жаттығу. Туынды түбірлерді теріп жаз 2-жаттығу. "Тез, ойла!" әдісі Туынды зат есім жаса Сергіту сәті. «Жаттығу жасау» 3-жаттығу. Сөздерді көшіріп жаз 5-жаттығу. Туынды зат есімнің астын жаз | оқулық, оқушы анықтамасы А4 ақ қағаз, қаламсап оқулық, дидактикалық материалдар | |||||
Соңы: 3 минут | Үйге тапсырма: 4-жаттығу 39 бет Кері байланыс: «Сұрақтар легі» | стикер | |||||
Қосымша ақпарат | |||||||
Саралау – оқушыларға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? | Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) | |||||
| | | |||||
Рефлексия Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қай деңгейде өтті? Жоспарлаған саралау жақсы іске асты ма? (Тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым ? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? | | ||||||
| |||||||
Қорытынды бағалау | | ||||||
Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)1. 2. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпал тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?1. 2. Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекеленген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкіндік қандай ақпарат білдім. 1. 2 . |
Тексерілді:
Пәні: Қазақ тілі Cабақ: Зат есімнің тәуелденуі | Мектеп: «Қайнар» мектеп-гимназия» коммуналдық мемекеттік мекемесі | ||||||
Күні: 12. 02.2018 | Мұғалімнің аты – жөні: Д. Мамыртаева | ||||||
Сынып: 3 «Ә» | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | |||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады: Зат есімнің тәуелденуі туралы түсінік қалыптастыру. Мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын берілген тапсырмалардан таба білу | ||||||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді | |||||||
Кейбір оқушылар орындай алады: Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады | |||||||
Тілдік мақсат | Оқушылар орындай алады: Тақырыпты оқып, түсінгендерін айта алады. | ||||||
| Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Зат есімнің тәуелденуі | ||||||
| Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: сан есім, сын есім, зат есім, етістік | ||||||
| Талқылауға арналған сұрақтар : - Неше сөз табы бар? - Зат есімнің сұрақтарын білесің бе? | ||||||
| Не себепті ... деп ойлайсыз ? Ишара: | ||||||
Бағалау критерийі: 1. Зат есімнің тәуелденуін білу. 2. Сөздерге сұрақ қоя білу. 3.Тапсырмаларды дұрыс орындау. | Дескриптор: 1. Зат есімнің тәуелденуін біледі. 2. Сөздерге сұрақ қоя біледі. 3.Тапсырмаларды дұрыс орындайды. | ||||||
Алдыңғы оқу: | Негізгі және туынды зат есім | ||||||
Жоспар | |||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | |||||
Басы: 2 минут 3 минут | Оқушылармен амандасу, оларды түгелдеу. «Ыстық ықылас» Қол алысып, қәне, біз, Достасайық бәріміз. Айтарым бар сендерге, Тез тұрыңдар шеңберге. Қандай жақсы бір тұру, Достарменен бір жүру! Қандай жақсы дос болу! «Кім жылдам?» әдісі арқылы өткен сабаққа шолу жасалады. | | |||||
Ортасы: 10 минут 2 минут 10 минут 10 минут | Жаңа сабақ: Зат есімнің тәуелденуі 1-жаттығу. Түбірі мен қосымшасын ажырат 2-жаттығу. "Тез, ойла!" әдісі Көп нүктеге тиісті сөзді қой Сергіту сәті. «Жаттығу жасау» 3-жаттығу. Тәуелдеп жаз 4-жаттығу. Тәуелдік жалғауын жалғап жаз. | оқулық, оқушы анықтамасы А4 ақ қағаз, қаламсап оқулық, дидактикалық материалдар | |||||
Соңы: 3 минут | Үйге тапсырма: 5-жаттығу 41 бет Кері байланыс: «Сұрақтар легі» | стикер | |||||
Қосымша ақпарат | |||||||
Саралау – оқушыларға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? | Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) | |||||
| | | |||||
Рефлексия Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қай деңгейде өтті? Жоспарлаған саралау жақсы іске асты ма? (Тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым ? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? | | ||||||
| |||||||
Қорытынды бағалау | | ||||||
Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)1. 2. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпал тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?1. 2. Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекеленген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкіндік қандай ақпарат білдім. 1. 2 . |
Тексерілді:
Пәні: Қазақ тілі Cабақ: Шығарма | Мектеп: «Қайнар» мектеп-гимназия» коммуналдық мемекеттік мекемесі | |||||
Күні: 27.11.2017 | Мұғалімнің аты – жөні: Д. У. Мамыртаева | |||||
Сынып: 3 «Ә» | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | ||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады: Шығарма жоспары мен тақырыбына сүйеніп, оқиғаның соңын болжау Мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын мәтіннен таба білу алады. | |||||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді | ||||||
Кейбір оқушылар орындай алады: Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады | ||||||
Тілдік мақсат | Оқушылар орындай алады: Тақырыпты оқып, түсінгендерін айта алады. | |||||
| Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Мәтіннің жоспары | |||||
| Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Тақырып, мәтін | |||||
| Талқылауға арналған сұрақтар : - Мәтін дегеніміз не? - Мәтінге жоспарды қалай құрамыз? | |||||
| Не себепті ... деп ойлайсыз ? Ишара: | |||||
Бағалау критерийі:
| Дескриптор:
| |||||
Алдыңғы оқу: | Сөз және оның мағынасы | |||||
Жоспар | ||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | ||||
Басы: 2 минут 3 минут | Оқушылармен амандасу, оларды түгелдеу. «Ыстық ықылас» «Кім жылдам?» әдісі арқылы өткен сабаққа шолу жасалады. | | ||||
Ортасы: 10 минут 20 минут 2 минут | Жаңа сабақ: Шығарма тақырыбы бойынша тапсырмалар беріледі, сол тапсырмалар төңірегінде оқушылар талдайды. Пікір алысу арқылы тапсырманы орындап түсінгендерін бір-біріне жеткізеді. Сергіту сәті | оқулық, оқушы анықтамасы А4 ақ қағаз, қаламсап оқулық, дидактикалық материалдар | ||||
Соңы: 3 минут | Кері байланыс: «Сұрақтар легі» | стикер | ||||
Қосымша ақпарат | ||||||
Саралау – оқушыларға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? | Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) | ||||
| | | ||||
Рефлексия Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қай деңгейде өтті? Жоспарлаған саралау жақсы іске асты ма? (Тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым ? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? | | |||||
| ||||||
Қорытынды бағалау | | |||||
Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1. 2. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпал тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекеленген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкіндік қандай ақпарат білдім. 1. 2 . |