Файл: Мектеп айнар мектепгимназия коммуналды мемекеттік мекемесі.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 08.11.2023

Просмотров: 231

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Тексерілді:

Пәні: Қазақ тілі

Cабақ: Түбір мен қосымшаның жазылуы

Мектеп: «Қайнар» мектеп-гимназия» коммуналдық мемекеттік мекемесі

Күні: 26. 01.2018

Мұғалімнің аты – жөні: Д. Мамыртаева

Сынып: 3 «Ә»

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:

Түбір мен қосымшаның жазылуы туралы түсінік қалыптастыру.

Мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын берілген тапсырмалардан таба білу

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді

Кейбір оқушылар орындай алады:

Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады:

Тақырыпты оқып, түсінгендерін айта алады.




Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Түбір мен қосымшаның жазылуы




Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Сөз құрамы




Талқылауға арналған сұрақтар :

- Түбір мен қосымшаның жазылуы дегеніміз не?

- Сөздердің қандай түрлері бар?




Не себепті ... деп ойлайсыз ?

Ишара:

Бағалау критерийі:

1. Түбір мен қосымшаның жазылуын ажырата алу.

2. Сөздердің мағынасын түсіну.

3.Тапсырмаларды дұрыс орындау.

Дескриптор:

1. Түбір мен қосымшаның жазылуын ажырата алады.

2.Сөздердің мағынасын түсінеді.

3.Тапсырмаларды орындайды.

Алдыңғы оқу:

Түбір мен қосымшаның жазылуы

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Басы: 2 минут

3 минут

Оқушылармен амандасу, оларды түгелдеу.

«Ыстық ықылас»

Қол алысып, қәне, біз,

Достасайық бәріміз.

Айтарым бар сендерге,

Тез тұрыңдар шеңберге.

Қандай жақсы бір тұру,

Достарменен бір жүру!

Қандай жақсы дос болу!

«Кім жылдам?» әдісі арқылы өткен сабаққа шолу жасалады.



Ортасы:

10 минут

2 минут

10 минут

10 минут

Жаңа сабақ: Түбір мен қосымшаның жазылуы

1-жаттығу. Салыстыр

Сергіту сәті. «Жаттығу жасау»

2-жаттығу. "Тез, ойла!" әдісі

Қосымшасын ажырат

4-жаттығу. Қосымша қосып жаз

5-жаттығу. Мақалды көшіріп жаз.

оқулық, оқушы анықтамасы

А4 ақ қағаз, қаламсап

оқулық, дидактикалық материалдар

Соңы: 3 минут

Үйге тапсырма:

5-жаттығу 24 бет

Кері байланыс:

«Сұрақтар легі»

стикер

Қосымша ақпарат

Саралау – оқушыларға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ мен байланыс. Құндылықтармен байланыс

(тәрбие элементі)










Рефлексия

Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?

Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қай деңгейде өтті?

Жоспарлаған саралау жақсы іске асты ма?

(Тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым ?

Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?







Қорытынды бағалау




Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)1.

2.

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпал тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?1.

2.

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекеленген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкіндік қандай ақпарат білдім.

1.

2 .


Тексерілді:

Пәні: Қазақ тілі

Cабақ: Түбір мен қосымшаның жазылуы

Мектеп: «Қайнар» мектеп-гимназия» коммуналдық мемекеттік мекемесі

Күні: 29. 01.2018

Мұғалімнің аты – жөні: А. Сарбасова

Сынып: 3 «Ә», 3 «Г»

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:

Түбір мен қосымшаның жазылуы туралы түсінік қалыптастыру.

Мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын берілген тапсырмалардан таба білу

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді

Кейбір оқушылар орындай алады:

Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады:

Тақырыпты оқып, түсінгендерін айта алады.




Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Түбір мен қосымшаның жазылуы




Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Сөз құрамы




Талқылауға арналған сұрақтар :

- Түбір мен қосымшаның жазылуы дегеніміз не?

- Сөздердің қандай түрлері бар?




Не себепті ... деп ойлайсыз ?

Ишара:

Бағалау критерийі:

1. Түбір мен қосымшаның жазылуын ажырата алу.

2. Сөздердің мағынасын түсіну.

3.Тапсырмаларды дұрыс орындау.

Дескриптор:

1. Түбір мен қосымшаның жазылуын ажырата алады.

2.Сөздердің мағынасын түсінеді.

3.Тапсырмаларды орындайды.

Алдыңғы оқу:

Түбір мен қосымшаның жазылуы

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Басы: 2 минут

3 минут

Оқушылармен амандасу, оларды түгелдеу.

«Ыстық ықылас»

Қол алысып, қәне, біз,

Достасайық бәріміз.

Айтарым бар сендерге,

Тез тұрыңдар шеңберге.

Қандай жақсы бір тұру,

Достарменен бір жүру!

Қандай жақсы дос болу!

«Кім жылдам?» әдісі арқылы өткен сабаққа шолу жасалады.



Ортасы:

10 минут

2 минут

10 минут

10 минут

Жаңа сабақ: Түбір мен қосымшаның жазылуы

1-жаттығу. Толықтыр

Сергіту сәті. «Жаттығу жасау»

2-жаттығу. "Тез, ойла!" әдісі

Көшіріп жаз

3-жаттығу. Мақалды көшіріп жаз

4-жаттығу. Жаңылтпашты жаз

оқулық, оқушы анықтамасы

А4 ақ қағаз, қаламсап

оқулық, дидактикалық материалдар

Соңы: 3 минут

Үйге тапсырма:

5-жаттығу 25 бет

Кері байланыс:

«Сұрақтар легі»

стикер

Қосымша ақпарат

Саралау – оқушыларға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ мен байланыс. Құндылықтармен байланыс

(тәрбие элементі)










Рефлексия

Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?

Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қай деңгейде өтті?

Жоспарлаған саралау жақсы іске асты ма?

(Тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым ?

Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?







Қорытынды бағалау




Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)

1.

2.

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпал тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?1.

2.

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекеленген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкіндік қандай ақпарат білдім.

1.

2 .


Тексерілді:

Пәні: Қазақ тілі

Cабақ: Түбір мен қосымшаның жазылуы

Мектеп: «Қайнар» мектеп-гимназия» коммуналдық мемекеттік мекемесі

Күні: 29. 01.2018

Мұғалімнің аты – жөні: А. Сарбасова

Сынып: 3 «Ә», 3 «Г»

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:

Түбір мен қосымшаның жазылуы туралы түсінік қалыптастыру.

Мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын берілген тапсырмалардан таба білу

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді

Кейбір оқушылар орындай алады:

Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады:

Тақырыпты оқып, түсінгендерін айта алады.




Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Түбір мен қосымшаның жазылуы




Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Сөз құрамы




Талқылауға арналған сұрақтар :

- Түбір мен қосымшаның жазылуы дегеніміз не?

- Сөздердің қандай түрлері бар?




Не себепті ... деп ойлайсыз ?

Ишара:

Бағалау критерийі:

1. Түбір мен қосымшаның жазылуын ажырата алу.

2. Сөздердің мағынасын түсіну.

3.Тапсырмаларды дұрыс орындау.

Дескриптор:

1. Түбір мен қосымшаның жазылуын ажырата алады.

2.Сөздердің мағынасын түсінеді.

3.Тапсырмаларды орындайды.

Алдыңғы оқу:

Түбір мен қосымшаның жазылуы

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Басы: 2 минут

3 минут

Оқушылармен амандасу, оларды түгелдеу.

«Ыстық ықылас»

Қол алысып, қәне, біз,

Достасайық бәріміз.

Айтарым бар сендерге,

Тез тұрыңдар шеңберге.

Қандай жақсы бір тұру,

Достарменен бір жүру!

Қандай жақсы дос болу!

«Кім жылдам?» әдісі арқылы өткен сабаққа шолу жасалады.



Ортасы:

10 минут

2 минут

10 минут

10 минут

Жаңа сабақ: Түбір мен қосымшаның жазылуы

1-жаттығу. Толықтыр

Сергіту сәті. «Жаттығу жасау»

2-жаттығу. "Тез, ойла!" әдісі

Көшіріп жаз

3-жаттығу. Мақалды көшіріп жаз

4-жаттығу. Жаңылтпашты жаз

оқулық, оқушы анықтамасы

А4 ақ қағаз, қаламсап

оқулық, дидактикалық материалдар

Соңы: 3 минут

Үйге тапсырма:

5-жаттығу 25 бет

Кері байланыс:

«Сұрақтар легі»

стикер

Қосымша ақпарат

Саралау – оқушыларға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ мен байланыс. Құндылықтармен байланыс

(тәрбие элементі)










Рефлексия

Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?

Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қай деңгейде өтті?

Жоспарлаған саралау жақсы іске асты ма?

(Тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым ?

Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?







Қорытынды бағалау




Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)

1.

2.

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпал тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?1.

2.

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекеленген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкіндік қандай ақпарат білдім.

1.

2 .


Тексерілді:

Пәні: Қазақ тілі

Cабақ: Сөз таптарын еске түсіреміз

Мектеп: «Қайнар» мектеп-гимназия» коммуналдық мемекеттік мекемесі

Күні: 30. 01.2018

Мұғалімнің аты – жөні: Д. Мамыртаева

Сынып: 3 «Ә»

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:

Сөз таптарытуралы түсінік қалыптастыру.

Мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын берілген тапсырмалардан таба білу

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді

Кейбір оқушылар орындай алады:

Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады:

Тақырыпты оқып, түсінгендерін айта алады.




Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Сөз таптары




Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: сан есім, сын есім, зат есім, етістік




Талқылауға арналған сұрақтар :

- Неше сөз табы бар?

- Етістіктің сұрақтарын білесің бе?




Не себепті ... деп ойлайсыз ?

Ишара:

Бағалау критерийі:

1. Сөз таптарын ажырата білу.

2. Сөздерге сұрақ қоя білу.

3.Тапсырмаларды дұрыс орындау.

Дескриптор:

1. Сөз таптарын ажырата біледі.

2. Сөздерге сұрақ қоя біледі.

3.Тапсырмаларды дұрыс орындайды.

Алдыңғы оқу:

Түбір мен қосымшаның жазылуы

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Басы: 2 минут

3 минут

Оқушылармен амандасу, оларды түгелдеу.

«Ыстық ықылас»

Қол алысып, қәне, біз,

Достасайық бәріміз.

Айтарым бар сендерге,

Тез тұрыңдар шеңберге.

Қандай жақсы бір тұру,

Достарменен бір жүру!

Қандай жақсы дос болу!

«Кім жылдам?» әдісі арқылы өткен сабаққа шолу жасалады.



Ортасы:

10 минут

2 минут

10 минут

10 минут

Жаңа сабақ: Сөз таптарын еске түсіреміз

1-жаттығу. Сөйлемді толықтыр

Сергіту сәті. «Жаттығу жасау»

2-жаттығу. "Тез, ойла!" әдісі

Мәтінді оқы. Қандай сөз табы кездеседі?

3-жаттығу. Сөз таптарына қарай топтап жаз.

5-жаттығу. Артық сзді тап

оқулық, оқушы анықтамасы

А4 ақ қағаз, қаламсап

оқулық, дидактикалық материалдар

Соңы: 3 минут

Үйге тапсырма:

4-жаттығу 27 бет

Кері байланыс:

«Сұрақтар легі»

стикер

Қосымша ақпарат

Саралау – оқушыларға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ мен байланыс. Құндылықтармен байланыс

(тәрбие элементі)










Рефлексия

Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?

Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қай деңгейде өтті?

Жоспарлаған саралау жақсы іске асты ма?

(Тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым ?

Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?







Қорытынды бағалау




Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)1.

2.

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпал тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?1.

2.

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекеленген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкіндік қандай ақпарат білдім.

1.

2 .


Тексерілді:

Пәні: Қазақ тілі

Cабақ: Зат есім

Мектеп: «Қайнар» мектеп-гимназия» коммуналдық мемекеттік мекемесі

Күні: 05. 02.2018

Мұғалімнің аты – жөні: А. Сарбасова

Сынып: 3 «Ә», 3 «Г»

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:

Зат есім туралы түсінік қалыптастыру.

Мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын берілген тапсырмалардан таба білу

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді

Кейбір оқушылар орындай алады:

Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады:

Тақырыпты оқып, түсінгендерін айта алады.




Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Зат есім




Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: сан есім, сын есім, зат есім, етістік




Талқылауға арналған сұрақтар :

- Неше сөз табы бар?

- Зат есімнің сұрақтарын білесің бе?




Не себепті ... деп ойлайсыз ?

Ишара:

Бағалау критерийі:

1. Зат есімді ажырата білу.

2. Сөздерге сұрақ қоя білу.

3.Тапсырмаларды дұрыс орындау.

Дескриптор:

1. Зат есімді ажырата біледі.

2. Сөздерге сұрақ қоя біледі.

3.Тапсырмаларды дұрыс орындайды.

Алдыңғы оқу:

Зат есім

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Басы: 2 минут

3 минут

Оқушылармен амандасу, оларды түгелдеу.

«Ыстық ықылас»

Қол алысып, қәне, біз,

Достасайық бәріміз.

Айтарым бар сендерге,

Тез тұрыңдар шеңберге.

Қандай жақсы бір тұру,

Достарменен бір жүру!

Қандай жақсы дос болу!

«Кім жылдам?» әдісі арқылы өткен сабаққа шолу жасалады.



Ортасы:

10 минут

2 минут

10 минут

10 минут

Жаңа сабақ: Зат есім

1-жаттығу. Алдымен бұйымдарды содан кейін ыдыс атауларын жаз.

Сергіту сәті. «Жаттығу жасау»

2-жаттығу. "Тез, ойла!" әдісі

Сөздер тобын толықтыр

3-жаттығу. Жалқы есімді жалпы есімге айналдырып жаз.

4-жаттығу. Зат есімді бір бөлек, түбір күйіндегі жат есімді бір бөлек жаз.

оқулық, оқушы анықтамасы

А4 ақ қағаз, қаламсап

оқулық, дидактикалық материалдар

Соңы: 3 минут

Үйге тапсырма:

5-жаттығу 34 бет

Кері байланыс:

«Сұрақтар легі»

стикер

Қосымша ақпарат

Саралау – оқушыларға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ мен байланыс. Құндылықтармен байланыс

(тәрбие элементі)










Рефлексия

Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?

Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қай деңгейде өтті?

Жоспарлаған саралау жақсы іске асты ма?

(Тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым ?

Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?







Қорытынды бағалау




Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)1.

2.

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпал тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?1.

2.

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекеленген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкіндік қандай ақпарат білдім.

1.

2 .