Файл: 10сыныптаы алгебра жне анализ бастамалары курсын айталау.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 22.11.2023
Просмотров: 147
Скачиваний: 6
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Тапсырма
Сабақ № 24 | Мектеп: | |||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||
Сынып: | Қатысқан оқушы саны: | Қатыспаған оқушы саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Жазық фигуралар аудандары мен айналу денелерінің көлемдерін анықталған интеграл көмегімен есептеу | |||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 11.3.1.6 - берілген сызықтармен шектелген жазық фигураның ауданын есептеу; | |||||
Сабақтың мақсаты: | - Анықталған интегралдың көмегімен жазық фигуралардың ауданын есептеу үшін алғашқы функция формулаларын қолданып есептер шешу | |||||
Сабақ барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Басы 5 минут | Ұйымдастыру сәті Жүректен-жүрекке» оқушыларды жылы жүзбен қарсы алу, амандасу, жылы лебіздер айту. | Психологиялық ахуалға берілген тапсырманы орындайды. | | Психологиялық ахуал. | ||
Негізгі бөлім Тақырыпты ашу 10 минут Оқулықпен жұмыс 25 минут | Есеп1. Парабола түзу және өсімен шектелген фигураның ауданын табу керек (8-сурет). Шешу: параболасының өсімен қиылысу нүктелерінің абсциссаларын табамыз. Ол үшін деп ұйғарсақ, онан болып анықталады. (17) формуласы бойынша фигураның ауданы былай есептеледі: . Есеп2. Парабола және түзу мен шек-телген фигураның ауданын табу керек. Шешу: 9-суретте берілген фигура кескінделген. Ол жоғарыдан түзуімен, төменнен парабола пен шектелген. (18) формуласы бойынша берілген фигураның ауданын есептеп табу үшін парабола мен түзудің қиылысу нүктелерінің абсциссала-рын білу керек. Олар теңдеулер жүйесі ; -ті біріктіріп шешкенде табылады. Жүйені шешсек, болып шығады. Демек, (18) формула бойынша болатынын көреміз. | «Бағдаршам» әдісі өткен материалды еске түсіру Дескриптор: - анықталған интеграл анықтамасын біледі - анықталған интеграл қасиеттерін қолданады - анықталған интегралды Ньютон-Лейбниц формуласымен есептейді; - қисықсызықты трапецияның ауданын табу үшін анықталған интегралды қолданады | Бағалау: Жұптар бірін – бірі бағалайды. | Үлестірмелі қағаздар | ||
Соңы 5 минут | Сабақты бекіту Рефлексия Үйге тапсырма: | Сабақты пысықтау тапсырмаларын орындау. | | | ||
Кері байланыс | Рефлексия (жеке,жұпта,топта, ұжымда) Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: «INSERT» әдісі
| Оқушыларға «INSERT» әдісі кері байланыс парағы таратылады. Оқушылар өздері белгілейді. | «INSERT» әдісі | Кері байланыс парағы. |