ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 11.12.2023
Просмотров: 250
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бекітілді
ЦӘК төрайымы____________Абуова Р
Қысқа мерзімді жоспар
Педагогтің аты-жөні: | Ишанова Қарлығаш Биганиевна |
Бөлімі: | Атомдық физика |
Сабақтың тақырыбы: | Жарық қысымы |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 11.8.1.7 - жарықтың кванттық теориясы негізінде жарық қысымының табиғатын түсіндіру |
Сабақтың мақсаты: | Жарық қысымы толқындық теория тұрғысынан сипаттау; Жарық қысымы кванттық теория тұрғысынан сипаттау; Лебедев тәжірибесінің мәнін түсіндіру |
Бағалау критерийлері | Жарық қысымы толқындық теория тұрғысынан сипаттайды; Жарық қысымы кванттық теория тұрғысынан сипаттайды; Лебедев тәжірибесінің мәнін түсінеді |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі | Педагогтің іс-әрекеті | Білім алушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы Өткенге шолу | Өткен материалды меңгергендерін тексеру мақсатында қайталау жүргізу Фотоэффект деп қандай құбылысты айтамыз? Фотоэффектінің тәжірибелік заңдарын айтып беріңдер. | Ауызша сұрақтарға жауап бере отырып өткен сабақта өтілген материалды еске түсіреді | Дискриптор: -фотоэффект құбылысын сипаттайды. | Физика 11 [2] Арман ПВ баспасы Жаратылыстан математикалық бағыт |
Сабақтың ортасы. Топтық жұмыс | Білім дағдысы:Білу (G) 1 – тапсырма Жаңа материалды игеру үшін: 1 жарық қысымын толқындық теория тұрғысынан 2- жарық қысымын кванттық теория тұрғысынан түсіндіру үшін берілген видео материалдар мен теориялық материалды қолданады. Қысқаша таныстырылым дайындайды. | Әр білім алушы жарық бөлшегінің қасиетіне байланысты таныстырылым жасайды | Дискриптор: -Жарық қысымының қалай пайда болатынын біледі. -Жарық қысымын толқындық және кванттық теория тұрғысынан сипаттайды | §33 Жарық қысымы |
Жұптық жұмыс «Кім жүйрік» әдісі | Білім дағдысы: Қолдану (Р) Белсенді оқыту: 2-тапсырма. «Кім жүйрік» әдісі Жарық қысымы формуласын қолданып есептер шығару. | Білім алушылар жарық қысымына байланысты есептерді шығарады. | Дискриптор -Жарық қысымының формуласын біледі. -Жарық қысымының формуласын есептер шығаруды қолданады | Есептер жинағы |
Жеке жұмыс | Білім дағдысы: Қолдану (І) Білім алушыларға жарық қысымы тақырыбында сабақты қорытындылауға тест тапсырмасы беріледі. | Жарық қысымының табиғатына байланысты тестті жеке орындайды. | Жарық қысымын толқындық және кванттық теория тұрғысынан сипаттайды | Тест тапсырмалары |
Сабақтың соңы. Рефлексия | Сабақ соңында білім алушылар сабақ бойы жасаған жұмыстары бойынша рефлексия жүргізеді. Өздерінің деңгейлерін стикер арқылы тілшеде көрсетіп, арттыру үшін не істеу керектігін жазады. | Білім алушылар қиындық тудырған сұрақтарды стикерге жазады | Сабақ бойы жасаған жұмыстары бойынша рефлексия жүргізеді. | С тикерлер |
Бекітілді
ЦӘК төрайымы____________Абуова Р
Қысқа мерзімді жоспар
Педагогтің аты-жөні: | Ишанова Қарлығаш Биганиевна |
Бөлімі: | Атомдық физика |
Сабақтың тақырыбы: | Жарықтың химиялық әсері |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 11.8.1.8 - фотосинтез және фотография үдерісін мысалға келтіре отырып, жарықтың химиялық әсерін сипаттау |
Сабақтың мақсаты: | Жарықтың химиялық әрекетін білу; Фотосинтездің жүру принципін сипаттау; Кейбіреулері жарықтың химиялық әрекетінің нәтижелерін талдау |
Бағалау критерийлері | Жарықтың химиялық әрекетін біледі Фотосинтездің жүру принципін сипаттайды Жарықтың химиялық әрекетінің нәтижелерін талдай алады |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі | Педагогтің іс-әрекеті | Білім алушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы «Сөйле микрафон» | Оқытушы үй тапсырмасын сұрау мақсатында бірнеше білім алушыға микрафон ұсынып үй тапсырмасын пысықтайды. | Фотоэффект құбылысына байланысты сұрақтарға жауап береді. | Дискриптор: -фотоэффект құбылысын түсіндіре алады; сипаттайды. | Физика 11 [2] Арман ПВ баспасы Жаратылыстан математикалық бағыт |
Жаңа сабақ «Миға шабуыл» | Білім дағдысы: Түсіну (D) мұғалім жаңа сабақты түсіндіру үшін «Миға шабул» әдісі арқылы бірнеше сұрақтар қояды. Оқытушы блім алушылардың жауаптарынан кейін презентация көмегімен фотосинтез құбылысын түсіндіреді. | Жарық бөлшектері туралы алдыңғы сабақтағы білімдерін еске түсіреді. Фотосинтез құбылысын сипаттайды. | Дискриптор: -жарықтың дуализм қасиетін ажыратып сипаттайды. | §33 Жарықтың химиялық әсері |
Сабақтың ортасы. Жұптық жұмыс | Білім дағдысы: Білу (Р) Белсенді оқыту: «Білгеніңмен бөліс» әдісі арқылы 1 – тапсырмада фотосинтез және фотография тақырыбында материал жинап, шағын постер дайындайды. | қалта телефондарын пайдаланып жарықтың химиялық әсерін сипаттауға ақпарат жинақтайды. | Дискриптор: - жарықтың химиялық әсерін сипаттайды; - жарықтың кванттық теориясына негізделген жарықтың табиғатын түсіндіреді; | Презентация Оқулық 11-сынып. Қалта телефон |
Жеке жұмыс «Жинақ кестесі» әдісі | Білім дағдысы: Қолдану (І) 2-тапсырма. «Жинақ кестесі» әдісі арқылы алдыңғы тапсырмада жинаған ақпаратты кестеге толтырады. | фотосинтез және фотография тақырыбында жинаған ақпараттарын кестеге толтырады. | Дискриптор -фотосинтез құбылысын түсінеді; Камераның жұмыс жасау принципін біледі; | ДК экраны Презентация 11-сынып оқулығы. |
Сабақтың соңы. Белсенді оқыту: «Кім жылдам» әдісі Рефлексия | Білім дағдысы: Білу (І) Белсенді оқыту: «Кім жылдам» әдісі арқылы оқушыларға экранда көрсетілген бірнеше физикалық шамалардың формуласын жазуға тапсырма беріледі. Сабақ соңында білім алушылар сабақ бойы жасаған жұмыстары бойынша рефлексия жүргізеді. Өздерінің деңгейлерін стикер арқылы тілшеде көрсетіп, арттыру үшін не істеу керектігін жаз | физикалық шамалардың формуласын жазып шығады. Мақсаты жылдам еске түсіруге жетелейді. Білім алушылар қиындық тудырған сұрақтарды стикерге жазады | Дискриптор -фотон массасының, энергиясының, импульсінің формуласын біледі. сабақ бойы жасаған жұмыстары бойынша рефлексия жүргізеді | С тикерлер |
Бекітілді
ЦӘК төрайымы____________Абуова Р
Қысқа мерзімді жоспар
Педагогтіңаты-жөні: | Ишанова Қарлығаш Биганиевна |
Бөлімі: | Атомдық физика |
Сабақтыңтақырыбы: | Рентгендік сәулелену |
Оқубағдарламасынасәйкесоқумақсаты | 11.8.1.9 - компьютерлік және магниттік-резонанстық томографияны салыстыру |
Сабақтың мақсаты: | Рентген сәулесінің ашылу тарихын білу; Рентген сәулесінің қасиеттерін сипаттау; Рентгендік сәуленің қолданылу аймағын түсіну; |
Бағалау критерийлері | Рентген сәулесінің ашылу тарихын біледі; Рентген сәулесінің қасиеттерін сипаттайды; Рентгендік сәуленің қолданылу аймағын түсінеді |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/ | Педагогтің іс-әрекеті | Білім алушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы «Сөйле микрофон» әдісі | «Сөйле микрофон» әдісі арқылы арқылы үй тапсырмасын сұрау. | жарықтың химиялық әсері бойыншабір – біріне сұрақ қояды | Дискриптор: Жарықтың химиялық әсеріне мысалдар келтіре алады | Физика 11 [2] Арман ПВ баспасы Жаратылыстан математикалық бағыт |
Сабақтың ортасы. «Мен зерттеуші» әдісі | Білім дағдысы: Түсіну (W) Белсенді оқыту: 1-тапсырма «Мен зерттеуші» әдісі арқылы оқытушы жаңа сабақ мағынасын ашу үшін білім алушыларға қалаған тақырыпта мәлімет жинақтап, ортада талқылауға тапсырма береді. -Рентген сәулелерінің ашылуы. - Рентген сәулелерінің қасиеттері. | Оқушылар «рентген»тақырыбына оқулықты және қалта телефондарын пайдаланып мәлімет жинап мұғаліммен бірге талқылайды. | Дескриптор: -Рентген сәулесінің ашылу тарихын біледі; Рентген сәулелерін сипаттайды; | §34 Рентгендік сәулелену |
Жұптық жұмыс «Ой қозғау» әдісі | Білім дағдысы: Қолдану 2-тапсырма. «Ой қозғау» әдісі арқылы рентген сәулелері тақырыбында есептер беріледі. | Рентген сәулелерінің қасиеттеріне байланысты есеп шығарады. | Дискриптор -рентген түтігіндегі рентген сәулелерінің толқын ұзындығын,жиілігін анықтау формулаларын біледі. | ДК экраны Презентация 11-сынып оқулығы. |
Жеке тапсырма «Логикалық ой –толғаныс» әдісі | Білім дағдысы: Түсіну (І) 3-тапсырма. «Логикалық ой –толғаныс» әдісі арқылы сабақты қорытындалау мақсатында физикалық диктант алынады. | рентген сәулелері тақырыбында ойға түйгендерін жазады | Дискриптор -рентген сәулелерінің қасиеттерін біледі; | Презентация 11-сынып оқулығы. |
Сабақтың соңы. Рефлексия | тапсырманың орындалу деңгейін талқылай отырып, сабақ мақсатына оралады. Келесі сабақты жоспарлау үшін оқушыларға сұрақтар қойылады: - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет | қиындық тудырған сұрақтарды стикерге жазады | тапсырманың орындалу деңгейін талқылайды | Стикерлер |
Бекітілді
ЦӘК төрайымы____________Абуова Р
Қысқа мерзімді жоспар
Педагогтің аты-жөні: | Ишанова Қарлығаш Биганиевна |
Бөлімі: | Атомдық физика |
Сабақтың тақырыбы: | Жарықтың корпускулярлық-толқындық табиғатының біртұтастығы |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 11.8.1.10 – электромагнитік сәулеленудің корпускулярлық-толқындық табиғатынын дәлелдейтін мысалдар келтіру; 11.8.1.11 – жарықтың корпускулалық-толқындық теориясын пайдаланып, табиғат заңдарының ғылыми даму тарихы туралы пікір айту |
Сабақтың мақсаты: | Бөлшектердің толқындық қасиеттері туралы гипотезаны білу; Толқын қандай жағдайда және материя бөлшектері мен өріс бөлшектерінің корпускулалық қасиеттері көрінетінін білу; бөлшектер-толқындық дуализм» ұғымының не екенін түсіну |
Бағалау критерийлері | Өрістердің корпускулалық қасиеттері неде екенін түсінеді; Бөлшектердің толқындық қасиеттері туралы гипотезаны біледі; Толқын қандай жағдайда және материя бөлшектері мен өріс бөлшектерінің корпускулалық қасиеттері көрінетінін біледі |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезең | Педагогтің іс-әрекеті | Білім алушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы «Өткенге шолу» | «Өткенге шолу» әдісі арқылы тест жұмысымен үй тапсырмасын сұрау. | рентген сәулесінің қасиеттеріне байланысты тест жұмысын орындайды. | Дискриптор: -рентген сәулелерінің ашылу тарихын біледі; -рентген сәулелерінің қасиеттерін сипаттайды. | Физика 11 [2] Арман ПВ баспасы Жаратылыстан математикалық бағыт |
Сабақтың ортасы. Топтық жұмыс | Білім дағдысы: Түсіну (D) 1-тапсырма Өздік жұмыс. Теориялық материалды өздігінен меңгеру топтың ішінде оқиды. -Жарықтың толқындық қасиеттері - Жарықтың корпускулалық қасиеттері | жарықтың қасиеттеріне байланысты сұрақтарды өзара бөлісіп дайындалады. | Дискриптор: -жарықтың екіжақтылық қасиетін ажырата алады. | Презентация Оқулық 11-сынып. |
Жұптық жұмыс «Аяқталмаған сөйлем» әдісі | Білім дағдысы: Қолдану (І) Белсенді әдіс: 2-тапсырма. «Аяқталмаған сөйлем» әдісі арқылы мәтіндегі жетіспейтін элементтерді келесідей салыңыз: «___________ және корпускулалық қасиеттердің бірлігі, ерекшелігі және _____________, б.а. толқын-бөлшектердің қосарлануы, материалдық объектілердің ________ ерекшелігі бар, ол өрістерге де, барлық ________-ға да ие. Бұл материалдық әлемнің бірлігінің тағы бір дәлелі » | жарықтың екіжақтылық қасиетіне байланысты берілген мәтіндегі түсіп қалған сөздерді толықтырады. | Дескриптор -жарықтың екіжақтылық қасиетін біледі. | §35 Жарықтың корпускулярлық-толқындық табиғатының біртұтастығы |
Жеке жұмыс «Ойланайық» | Білім дағдысы: Қолдану (Р) Белсенді әдіс: 3-тапсырма. «Ойланайық» әдісі арқылы оқулықтағы 35 жаттығу есептерін шығаруға тапсырма беріледі. | оқулықтағы фотонның энергиясы мен ренгтген сәулелерінің тоқын ұзындығына байланысты есептерді шығарады. | Дискриптор: -фотонның энергиясының формуласын біледі. -есеп шығарғанда формуланы түрлендіре алады. | Презентация 11-сынып оқулығы. |
Сабақтың соңы. Рефлексия | Рефлексия «Бағдаршам» түстеріне байланысты сабақты қаншалықты меңгергендерін анықтайды. | қиындық тудырған сұрақтарды стикерге жазады | Қиындық тудырған сұрақтарын талқылайды | Стикерлер |