ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 11.12.2023
Просмотров: 249
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бекітілді
ЦӘК төрайымы____________Абуова Р
Қысқа мерзімді жоспар
Педагогтің аты-жөні: | Ишанова Қарлығаш Биганиевна |
Бөлімі: | Геометриялық оптика |
Сабақтың тақырыбы: | Оптикалық құралдар. |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 11.6.2.8 - телескоп, микроскоп және лупадағы сәуленің жолын салу және түсіндіру |
Сабақтың мақсаты: | Жабдықтардың мақсатын дұрыс сипаттау; Оптикалық құралдардың негізгі бөліктерін түсіндіру; Оптикалық жабдықтардың сызбасын дұрыс сызу |
Бағалау критерийлері | Жабдықтардың мақсатын дұрыс сипаттайды; Оптикалық құралдардың негізгі бөліктерін түсінеді; Оптикалық жабдықтардың сызбасын дұрыс сызады |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі | Педагогтің іс-әрекеті | Білім алушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы Білім ленд порталы | Ұйымдастыру кезеңі Білім дағдысы: Түсіну Білім ленд порталында геометриялық оптика тарауындағы, оптикалық құралдарға байланысты видео көрсетіледі. | Білім алушылар видеоны қарап шығады. Оптикалық құралдарға байланысты сұраққа жауап береді | Формативті бағалау | https://bilimland com/kk/courses/physics-kk/optika/lesson/linzalar |
Сабақтың ортасы. Жеке жұмыс | Білім дағдысы: Білу Жеке жұмыс(І) 1 тапсырма. Суреттері бар карточкалар арқылы 4 топқа бөлінеді. Қалта телефон арқылы таңдаған құрылғыға туралы ақпарат жинайды. 1 топ. Үлкейту әйнегі 2 топ. Телескоп 3 топ. Камера 4 топ. Проектор Ақпарат келесі сұрақтарды қамту керек: Аспаптың Құрылысы. Қолданылуы Жұмыс принципі (сәулелік жол) Сәулелену қабылдағыштар Қызықты фактілер | Білім алушылар қалта телефондарын пайдаланып мәлімет іздейді. | Дискриптор: Оптикалық құралдардың күнделікті өмірдегі маңызын атап көрсетеді. | Физика 11 [2] Арман ПВ баспасы Жаратылыстанматематикалық бағыт §26 Оптикалық аспаптар |
«Кестені толтыр» әдісі | Білім дағдысы: Қолдану (І) 2-тапсырма. «Кестені толтыр» әдісі арқылы оптикалық аспаптарға байланысты кесте беріледі. | Оптикалық аспаптар бейнеленген кестені толтырады. | Дискриптор -аспаптардың сипаттамасын дұрыс жазады | Оптикалық аспаптар |
Жеке жұмыс «Кім жылдам» әдісі | Білім дағдысы: Қолдану 3-тапсырма (І) «Кім жылдам» әдісі арқылы есептер беріледі. | Тақырыпқа қатысты берілген есепті шығарады. | Дискриптор: -аспаптың үлкейтілуін дұрыс табады. -жұқа линза формуласын дұрыс түрлендіре алады. | 11-сынып оқулығы |
Сабақтың соңы. Рефлексия | Құтқару шеңбері сызылған тапсырма | Қиындық тудырған сұрақтарды стикерге жазып шеңберге іледі. | Кері байланыс жүргізіледі | |
Бекітілді
ЦӘК төрайымы____________Абуова Р
Қысқа мерзімді жоспар
Педагогтің аты-жөні: | Ишанова Қарлығаш Биганиевна |
Бөлімі: | Салыстырмалы теорияның элементтері |
Сабақтың тақырыбы: | Салыстырмалы теорияның постулаттары. Лоренц түрлендірулері |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 11.7.1.1 - Галилейдің салыстырмалы принципі мен Эйнштейннің салыстырмалы принципін сәйкестендіру; 11.7.1.2 – есеп шығару кезінде Эйнштейн постулаттары мен Лоренц түрлендірулерін қолдана отырып, релятивистік эффектілерді түсіндіру |
Сабақтың мақсаты: | Галилейдің салыстырмалылық принципін түсіну; АСТ-ның постулаттарын білу; Релятивистік эффектілерді ажыратады, релятивистік эффект формулаларын есептер шығаруда қолдану |
Бағалау критерийлері | Галилейдің салыстырмалылық принципін түсінеді; АСТ-ның постулаттарын біледі; Релятивистік эффектілерді ажыратады, релятивистік эффект формулаларын есептер шығаруда қолданады |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі | Педагогтің іс-әрекеті | Білім алушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы «Сағат тілі» әдісі | Ұйымдастыру кезеңі «Сиқырлы сағат» әдісі арқылы арқылы үй тапсырмасын сұрау. | Білім алушылар берілген уақыт ішінде оптикалық құралдар тақырыбында бір – біріне сұрақ қояды | Дискриптор: Оптикалық құралдардың күнделікті өмірдегі маңызын атап көрсетеді. | Электрондық оқулық |
Сабақтың ортасы. Білім ленд порталы | Білім дағдысы: Түсіну Білім ленд порталында салыстырмалылық теориясы тақырыбында бейнебаян көрсетіледі. Жаңа тақырыпта қарастырылатын мәселелер: АСТ-ның шығу тарихы АСТ деген не? Эйнштейн постулаттары Лоренц түрлендірулері Релятивистік эффектілер Бірмезгілділіктің салыстырмалылығы Уақыттың баяулауы Ұзындықтың қысқаруы Массаның артуы АСТ-ның күнделікті өмір мен техникада қолданыс табуы. | Білім алушылар видеоны қарап шығады. АСТ -ға байланысты туындаған сұрақтарды сұрайды. | Дискриптор: АСТ постулаттарын түсінеді. | https://bilimland.kz/kk/courses/physics-kk/mexanika/salystyrmalylyq-teoriyasy/lesson/zhalpy-salystyrmalylyq-teoriyasy - жалпы салыст теориясы https://bilimland.kz/kk/courses/physics-kk/mexanika/salystyrmalylyq-teoriyasy/lesson/zharyq-zhyldamdyhy - жарық жылдамдығы |
Жеке жұмыс «Мен зерттеуші» әдісі | Білім дағдысы: Қолдану 1-тапсырма. «Мен зерттеуші» әдісі арқылы білім алушылар таңдауы бойынша зерттеуге тақырып бөлініп береді. | Өз кезегімен жауап бере бастайды. Оқытушы және басқа топ мүшелері жауаптардың барлығын тыңдайды, толықтырғысы келген білім алушылар болса жауаптар толықтырылады. | Дискриптор -АСТ тарихына шолу жасайды. -Эйнштейн формуласын түсінеді. -релятивті механика нені зерттейтін ғылым саласы екенін түсінеді. | Физика 11 [2] Арман ПВ баспасы Жаратылыстанматематикалық бағыт §27Салыстырмалы теорияның постулаттары. Лоренц түрлендірулері |
Жеке жұмыс «Физикалық диктант» әдісі | Білім дағдысы: Қолдану 2-тапсырма (І) «Физикалық диктант» әдісі арқылы тақырыпты қорытындылау мақсатында диктант алынады. | Білім алушылар АСТ тақырыбына байланысты сұрақтарға жауап береді. | Дескриптор: -Эйнштейн постулаттарын біледі -Лоренц түрлендірулерін біледі -дененің тыныштық энергиясының формуласын біледі. | §27 Салыстырмалы теорияның постулаттары. Лоренц түрлендірулері |
Сабақтың соңы. Рефлексия 3 мин | Оқытушы тапсырманың орындалу деңгейін талқылай отырып, сабақ мақсатына оралады. Келесі сабақты жоспарлау үшін сұрақтар қойылады: - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет. | Білім алушылар қиындық тудырған сұрақтарды стикерге жазады | Сабақта не түсінбегендерін стикерлерге жазып іледі. | Стикерлер |
Бекітілді
ЦӘК төрайымы____________Абуова Р
Қысқа мерзімді жоспар
Педагогтің аты-жөні: | Ишанова Қарлығаш Биганиевна |
Бөлімі: | Салыстырмалы теорияның элементтері |
Сабақтың тақырыбы: | Энергия. Релятивистік динамикадағы импульс және масса. Материалдық дене үшін энергия мен массаның байланыс заңы |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 11.7.1.3 - зарядталған бөлшектердің үдеткіштерінің жұмыс істеу принципін, оларда орын алатын релятивистік эффектіні ескере отырып түсіндіру |
Сабақтың мақсаты: | Зарядталған бөлшектердің үдеткіштерінің жұмыс істеу принципін білу; Релятивистік эффекті арқылы зарядталған бөлшектердің үдеткіштерінің жұмысын түсіндіру. Масса мен энергияның байланыс формуласын қолдану; Зарядталған бөлшектердің үдеткіштерінің жұмыс істеу принципін, оларда орын алатын релятивистік эффектіні ескере отырып түсіндіру |
Бағалау критерийлері | Зарядталған бөлшектердің үдеткіштерінің жұмыс істеу принципін біледі; Релятивистік эффекті арқылы зарядталған бөлшектердің үдеткіштерінің жұмысын түсіндіреді. Масса мен энергияның байланыс формуласын қолдана алады; Зарядталған бөлшектердің үдеткіштерінің жұмыс істеу принципін, оларда орын алатын релятивистік эффектіні ескере отырып түсінеді |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі | Педагогтің іс-әрекеті | Білім алушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы | Білім дағдысы: Түсіну Оқытушы үдеткіштердің жұмыс жасау принципін түсіндіру үшін электр және магнит өрісіндегі зарядталған бөлшектердің қозғалысын еске түсіру мақсатында проблемалық сұрақтар қойылады. 1) Зарядталған бөлшектер дегеніміз не? 2) Зарядталған бөлшектің электр өрісіне енген кездегі қозғалысын сипаттаңыз? | Білім алушылар электр және магнит магнит өрісіндегі зарядталған бөлшектерін қозғалысын еске түсіреді. | Дискриптор: -Магнит өрісіндегі зарядталған бөлшектің қозғалысын сипаттайды. | Физика 11 [2] Арман ПВ баспасы §28 Энергия. Релятивистік динамикадағы импульс және масса. Материалдық дене үшін энергия мен массаның байланыс заңы |
Сабақтың ортасы. Жұптық жұмыс | Білім дағдысы:Білу (І) 1 – тапсырма Білім алушылар оқытушуның түсіндірмесінен кейін, ойға түйгендерін кестені толтыру арқылы дәптерге жазады. | Үдеткіштердің жұмыс жасау принципін сипаттап берілген кестені толтырады. | Дискриптор: -үдеткіштердің жұмыс жасау принципін дұрыс толтырады. | Электрондық оқулық |
Жеке жұмыс «Кім білгір» әдісі | Білім дағдысы: Қолдану (Р) 2-тапсырма. «Кім білгір» әдісі арқылы АСТ тақырыбына байланысты есеп беріледі. | АСТ – тақырыбына байланысты есептерді шығарады. Шығарылған есептердің жауабын оқытушымен бірге талдайды. | Дискриптор -релятивті механикада кездесетін формулаларды дұрыс түрлендіре алады. | ДК экраны Презентация 11-сынып оқулығы. |
Сабақтың соңы. Рефлексия | Сабақ соңында білім алушылар сабақ бойы жасаған жұмыстары бойынша рефлексия жүргізеді. Өздерінің деңгейлерін стикер арқылы тілшеде көрсетіп, арттыру үшін не істеу керектігін жаз | Білім алушылар қиындық тудырған сұрақтарды стикерге жазады | Жасаған жұмыстарына рефлексия жасайды | С тикерлер |
Бекітілді
ЦӘК төрайымы____________Абуова Р
Қысқа мерзімді жоспар
Педагогтің аты-жөні: | Ишанова Қарлығаш Биганиевна |
Бөлімі: | Атомдық физика |
Сабақтың тақырыбы: | Сәулеленудің түрлері |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 11.8.1.1 - сәулеленудің көздері мен түрлерін топтастыру кванттық физика |
Сабақтың мақсаты: | Барлығы: сәулеленудің түрлерін білу; Көпшілігі: қандай жағдайда атом энергиясын шығаратынын түсіндіру; Кейбіреулері :сәулелену түрлерінің арасындағы айырмашылықтарды түсіну; |
Бағалау критерийлері | Сәулеленудің түрлерін біледі; Қандай жағдайда атом энергиясын шығаратынын түсінеді; Сәулелену түрлерінің арасындағы айырмашылықтарды түсінеді |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы | Білім дағдысы: Түсіну (D) (W) Оқытушы білім алушыларға Білім Ленд сайтынан сәулеленудің түрлері бойынша бейнебаян көрсетеді | Сәулелену түрлерін ажыратады, бейнебаян кезінде туындаған сұрақтарын оқытушымен талқылайды. | Дискриптор: -сәулелену түрлерін біледі. | https://bilimland.com/kk/courses/physics-kk/kvanttyq-fizika/zharyq-kvanty |
Сабақтың ортасы. Жұптық жұмыс | Білім дағдысы:Білу (G) 1 – тапсырма Білім алушыларға тақырып мазмұнын ашу үшін 5 сәулелену түріне байланысты мәлімет іздеуге тапсырма беріледі. Жылулық сәулелену Хемилюминесценция Катодолюминесценция Фотолюминесценция Электролюминесценция | Білім алушылар тақырыпқа сай қалта телефонын пайдаланып ақпарат жинайды қорғайды. | Дискриптор: -Сәулеленудің қандай энергиядан келетіндігін біледі - Сәуле шығару механизмін түсіндіреді. - Күнделікті өмірде, табиғатта және технологияда сәулеленудің мысалдарын келтіреді. | Презентация Плакат Қалта телефоны |
Жеке жұмыс «Білгенге маржан» әдісі | Білім дағдысы: Қолдану (І) 2-тапсырма. «Білгенге маржан» әдісі арқылы сәулеленудің қасиеттеріне байланысты тест жұмысы беріледі. | Сабақ барысында алған білімдерін пайдаланып сәулелену тақырыбына тест жұмысын орындайды. | Дискриптор -сәулелену түрлерін ажыратады. | Презентация 11-сынып оқулығы. |
Сабақтың соңы. Рефлексия | Сабақ соңында білім алушылар сабақ бойы жасаған жұмыстары бойынша рефлексия жүргізеді. Өздерінің деңгейлерін стикер арқылы тілшеде көрсетіп, арттыру үшін не істеу керектігін жазады. | Білім алушылар қиындық тудырған сұрақтарды стикерге жазады | | С тикерлер |