ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 11.12.2023
Просмотров: 248
Скачиваний: 2
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бекітілді
ЦӘК төрайымы____________Абуова Р
Қысқа мерзімді жоспар
Педагогтің аты-жөні: | Ишанова Қарлығаш Биганиевна |
Бөлімі: | Атомдық физика |
Сабақтыңтақырыбы | Спектрлер. Спектрлік құралдар. Спектрлік анализ |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқумақсаты | 11.8.1.2 –спектрлік құралдардың жұмыс істеу принципін және олардың қолданылуын сиппаттау |
Сабақтың мақсаты: | Барлығы: спектрлік анализ әдісін сипаттау; Көпшілігі: оның қолданылуын түсіндіру; Кейбіреулері: спектрлік құралдардың қолданылуын сипаттай алу |
Бағалау критерийлер | Спектрлік анализ әдісін сипаттайды Оның қолданылуын түсіндіреді Спектрлік құралдардың қолданылуын сипаттай алады |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі | Педагогтің іс-әрекеті | Білім алушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы «Сиқырлы уақыт» әдісі | «Сиқырлы уақыт» әдісі арқылы арқылы үй тапсырмасын сұрау. | Сәулеленудің 5 түрі бойынша бір – біріне сұрақ қояды | Дискриптор: сәулеленудің түрлерін ажыратады -сәулелену түрлеріне мысалдар келтіре алады | Физика 11 [2] Арман ПВ баспасы Жаратылыстанматематикалық бағыт |
Сабақтың ортасы. | Білім дағдысы: Түсіну (D) Оқытушы презентацияны пайдаланып спектрдің түрлерін және спектрлік анализді, оның қолданылуын түсіндіреді Жаңа тақырыпта қарастырылатын мәселелер: -спектрдің түрлері -шағылу және жұтылу спектрі -спектроскоп | Спектроскоптың жұмыс жасау принципімен танысады. Жаңа сабаққа байланысты мағынаны ашу сұрақтарын талқылайды. | Дискриптор: Спектр түрлерімен танысады. | §29 Спектрлер. Спектрлік құралдар. Спектрлік анализ |
Жеке жұмыс «Ой қозғау» әдісі | Білім дағдысы: Қолдану (Р) 1-тапсырма. «Ой қозғау» әдісі арқылы спектр түрлеріне байланысты тест тапсырмасы беріледі. | спектрлік анализ тақырыбында тест тапсырмасын орындайды. | Дискриптор -спектр түрлерін ажыратады -қолдану аймағын түсінеді. | Презентация Оқулық 11-сынып. |
Сабақтың соңы. Рефлексия | Оқытушы тапсырманың орындалу деңгейін талқылай отырып, сабақ мақсатына оралады. Келесі сабақты жоспарлау үшін сұрақтар қойылады: - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет. | Білім алушылар қиындық тудырған сұрақтарды стикерге жазады | Тапсырманың орындалу деңгейін талқылайды | Стикерлер |
Бекітілді
ЦӘК төрайымы____________Абуова
Қысқа мерзімді жоспар
Педагогтің аты-жөні: | Ишанова Қарлығаш Биганиевна |
Бөлімі: | Атомдық физика |
Сабақтың тақырыбы: | Инфракызыл және ультракүлгін сәулелену. Рентген сәулелері. Электромагниттік сәулелену шкаласы |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 11.8.1.3 - электромагниттік сәулелену, олардың табиғатта пайда болуы мен затпен өзара әрекеттесуін ажырату |
Сабақтың мақсаты: | Электромагниттік сәулеленудің қасиеттерін сипаттау; электромагниттік сәулеленудің жалпы және айрықша қасиеттерін түсіндіру; электромагниттік сәулеленуді инженерия мен күнделікті өмірде қолданысын түсіндіру; |
Бағалау критерийлері | Электромагниттік сәулеленудің жалпы және айрықша қасиеттерін түсінеді; Электромагниттік сәулеленуді инженерия мен күнделікті өмірде қолданысын түсіндіре алады; Электромагниттік сәулеленудің қасиеттерін сипаттайды |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі | Педагогтің іс-әрекеті | Білім алушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы «Сөйле микрофон» әдісі | Үй тапсырмасын сұрау мақсатында дайын оқушыларды «Сөйле микрофон» әдісі бойынша сұрақтар береді. | Спектрдің түрлері бойынша берілген үй тапсырмасын айтады. | Дескриптор: -спектрдің түрлерін ажыратады; Спектрлік құралдарбіледі | Электрондық оқулық |
Сабақтың ортасы. | Білім дағдысы: Түсіну (Д) Оқытушы презентация көмегімен жаңа сабақты түсіндіреді. Жаңа сабақта қарастырылатын сұрақтар: -электромагниттік толқындардың шкаласы -электромагниттік толқындардың толқын ұзындығының кемуі, жиіліктің артуы бойынша орналасуы. | Білім алушылар оқытушының түсіндірмесін тыңдайды. Тақырып бойынша сұрақтарын оқытушымен бірге талдайды. | Дискриптор: Электро магниттік толқындардың шкаласын түсінеді. | Физика 11 [2] Арман ПВ баспасы Жаратылыстанматематикалық бағыт |
Жеке жұмыс «Қызықты кесте»әдісі | Білім дағдысы: Қолдану 1-тапсырма (Р) «Қызықты кесте» әдісі бойынша білім алушыларға ЭМ толқын шкаласы бойынша кесте беріледі. | Берілген кестеге ЭМ толқындардың толқын ұзындығын және жиілігін жазады. | Дискриптор: -ЭМ толқындардың түрлерін біледі -толқындардың толқын ұзындығын және жиілігін біледі. | §30 Инфракызыл және ультракүлгін сәулелену. Рентген сәулелері. Электромагниттік сәулелену |
«Аяқталмаған сөйлем» әдісі Жұптық жұмыс | Білім дағдысы: Қолдану (І) 2-тапсырма. Білім алушыларға ЭМ толқын тақырыбында «Аяқталмаған сөйлем» әдісі Бойынша сөйлемдер беріледі. | ЭМ тақырыбынан ойға түйгендері бойынша сөйлемді аяқтайды. | Дискриптор -ЭМ толқындардың өмірде қолданысын түсінеді | Электро магниттік толқындар шкаласы |
Сабақтың соңы. Рефлексия | Оқытушы тапсырманың орындалу деңгейін талқылай отырып, сабақ мақсатына оралады. БББ кестесін толтыру ұсынылады. | сабақта жеткен нәтижесіне орай Білгенім, Білдім,Білгім келеді кестесін толтырады. | БББ кестесін толтырады | БББ кестесі |
Бекітілді
ЦӘК төрайымы____________Абуова Р
Қысқа мерзімді жоспар
Педагогтің аты-жөні: | Ишанова Қарлығаш Биганиевна |
Бөлімі: | Атомдық физика |
Сабақтың тақырыбы: | Жылулық сәулелену. Стефан –Больцман және Винн заңдары. Ультракүлгін апаты. Планк формуласы. Фотондар. |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 11.8.1.4 - - Стефан-Больцман, Винн заңдарын және Планк формуласын ультракүлгін апаттын негіздеу және абсолют қара дененің жылулық сәулеленуін сипаттау үшін қолдану |
Сабақтың мақсаты: | Стефан-Больцман, Винн заңдарын абсолют қара дененің жылулық сәулеленуін сипаттау үшін қолдану; Стефан-Больцман, Винн заңдары мен Планк формуласын қолданып есеп шығару; Жылулық сәуленуге күнделікті өмірден мысалдар келтіру; |
Бағалау критерийлері | Стефан-Больцман, Винн заңдарын абсолют қара дененің жылулық сәулеленуін сипаттау үшін қолдана алады; Стефан-Больцман, Винн заңдары мен Планк формуласын қолданып есеп шығара алады; Жылулық сәуленуге күнделікті өмірден мысалдар келтіреді |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі | Педагогтің іс-әрекеті | Білім алушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы | «Сиқырлы уақыт» әдісі арқылы арқылы үй тапсырмасын сұрау | Сұрақтарға жауап береді | Формативті бағалау | Физика 11 сынып оқулығы |
Сабақтың ортасы. «Миға шабуыл» әдісі | Білім дағдысы: Түсіну (Д) «Миға шабуыл» әдісі арқылы оқушылардың сыни тұрғыда ойлануын жетілдіру және тақырыпты ашу мақсатында сұрақтар беріледі. -Вольфрам қылын 3000 °С дейін қыздырғанда ол ақ түсті жарық шығарады. -Қыздырылған үтік немесе жылу батареясы жарық шығарады деп айта аламыз ба? Білім ленд сайтынан бейнежазба көрсетіледі. | Білім алушылардың ойларын толықтыру мақсатында бейнежазбаны көреді. Тақырып бойынша сұрақтарын оқытушымен бірге талдайды. | Дискриптор: -Жылулық сәулеленуді түсінеді. | https://bilimland.com/kk/courses/physics-kk/kvanttyq-fizika/zharyq-kvanty/lesson/zhylulyq-saulelenu-stefan-bolczman-zangy |
Жұптық жұмыс «Қызықты ақпарат»-әдісі | Білім дағдысы: Қолдану 1-тапсырма (W) «Қызықты ақпарат» әдісі бойынша білім алушыларға «жылулық сәулеленудің қолданылуы» тақырыбында ақпарат жинау тапсырылады. | Жылулық сәулелену бойынша қалта телефондарын пайдаланып ақпарат жинап, сыныпта бөліседі. | Дискриптор: -жылулық сәулеленудің қолданылу аймағын біледі; | 11-сынып оқулығы Қалта телефон |
Жеке жұмыс | Білім дағдысы: Қолдану (І) 2-тапсырма. Оқушыларға Абсолют қара дене. Стефан – Больцман заңы. Виннің ығысу заңы тақырыбында есептер беріледі. | Стефан – Больцман заңы тақырыбынан ойға түйгендері бойынша формуланы пайдаланып есеп шығарады. | Дискриптор -Қажетті физикалық формулаларды қолданады; -Математика-қ түрлендірулер мен есептеулер жүргізеді -Есептің жауабын дұрыс анықтайды. | §31 Жылулық сәулелену. Стефан –Больцман және Винн заңдары. Ультракүлгін апаты. Планк формуласы. Фотондар |
Сабақтың соңы. Рефлексия | «Бағдаршам»әдісі арқылы кері байланыс. Бүгінгі сабақта қандай жаңа, қызықты нәрселер білдіңдер? Сабақ кезіндегі белсенділігіне қарай бағдаршам түстерін таңдаймыз. | Білім алушылар сабақта жеткен нәтижесіне орай бағдаршам түстерін таңдайды. | Сабақта жеткен нәтижесі бойынша бағдаршам түстері таңдау | Бағдаршам түстері |
Бекітілді
ЦӘК төрайымы____________Абуова Р
Қысқа мерзімді жоспар
Педагогтіңаты-жөні: | Ишанова Қарлығаш Биганиевна |
Бөлімі: | Атомдық физика |
Сабақтыңтақырыбы: | Фотоэффект. Фотоэффектіні қолдану |
Оқубағдарламасынасәйкесоқумақсаты | 11.8.1.5 - фотоэффектінің табиғатын түсіндіру және оны қолдануға мысалдар келтіру; 11.8.1.6 - фотоэффектінің заңдары мен Эйнштейн теңдеуін есеп шығаруда қолдану |
Сабақтың мақсаты: | Фотоэффект құбылысын түсіндіру; Шығу жұмысының физикалық мағынасын білу Фотоэффект құбылысын техникада қалай қолдануға болатынын түсіндіру. |
Бағалау критерийлері | Фотоэффект құбылысын түсіндіре алады Шығу жұмысының физикалық мағынасын біледі Фотоэффект құбылысын техникада қалай қолдануға болатынын түсінеді |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі | Педагогтің іс-әрекеті | Білім алушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақ басы «Өткенге шолу» әдісі | Үй жұмысын тексеру мақсатында «Өткенге шолу» әдісі арқылы теориялық білімдерін тексеру үшін бірнеше сұрақ беріледі. | Жылулық сәулеленуге байланысты сұрақтарға жауап береді. | -жылулық сәулелену қолданысын сипаттай алады. | Презентация Электрондық оқулық |
Сабақтың ортасы | Білім дағдысы:Түсіну (Д) Білім алушыларға жаңа сабақты түсіндіру мақсатында Білім Ленд сайтынан бейнежазба көрсетіледі. Соңынан оқытушы презентация көмегімен жаңа сабақты түсіндіреді. | Тақырыпқа қатысты сұрақтарды оқытушымен бірге талқылайды. | Дискриптор: -фотоэффект құбылысын түсінеді. | https://bilimland.com/kk/courses/physics-kk/kvanttyq-fizika/zharyq-kvanty/lesson/fotoehffekt-foton-foton-ehnergiyasy |
Топтық жұмыс «Ойлан, бөліс» әдісі | Білім дағдысы: Түсіну (G) 1-тапсырма. Белсенді оқыту: «Ойлан, бөліс» әдісі арқылы оқушыларға ізденіс жұмысы беріледі. 1 Люксометр, Экспонометр 2 Фотореле. Ішкі фотоэффект негізінде жұмыс жасайтын автоматтар. Фотокедергілер 3 Фотоэффект негізінде жұмыс жасайтын қондырғыларды қолдану аясы | Әр оқушы фотоэффектінің қолдану аясына байланысты қалта телефондарын пайдаланып ізденіс жұмысын жасайды. | Дискриптор: фотоэффектінің қолданылу аймағын біледі; | 11-сынып оқулығы Қалта телефон |
Жеке жұмыс | Білім дағдысы: Қолдану (f) Білім алушылардың қабілеттеріне байланысты деіңгейлік тапсырма беріледі. | фотоэффект құбылысына байланысты берілген деңгейлік тапсырманы орындайды | Дискриптор: - Фотоэффект құбылысын түсіндіре алады Эйнштейн формуласын түсініп, қолдана алады. -Шығу жұмысының физикалық мағынасын түсіндіреді. | Физика 11 [2] Арман ПВ баспасы Жаратылыстан математикалық бағыт |
Сабақтың соңы. Рефлексия | «Оқытушы тапсырманың орындалу деңгейін талқылай отырып, сабақ мақсатына оралады. Келесі сабақты жоспарлау үшін сұрақтар қойылады: - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет. Сұрақтар ауызша немесе жазбаша талқылануы мүмкін. | Білім алушылар өздерінің сабақ барысында үйренген , қиын болған нәрселерді оқытушымен бірге талқылайды. | Білім алушылармен кері байланыс жүргізеді | §31Фотоэффект. Фотоэффектіні қолдану |