ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 11.12.2023
Просмотров: 130
Скачиваний: 1
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Сабақ жоспары 4-бөлім Бізді қоршаған әлем 1-сабақ
Тақырыбы: Үй жануарлары | Мектебі | ||||
Күні, айы | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||
1-сынып | Сабаққа қатысқан оқушылардың саны:______ | Сабаққа қатыспаған оқушылардың саны:____ | |||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары | 1.2.3.1 Сұхбаттасын түсіну және түрлі тәсілмен әрекет жасау, этика нормаларын сақтап жауап беру 1.3.2.1 Мәтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсіну 1.1.2.1 Күнделікті өмірде қолданатын таныс сөздердің мағынасын түсінеді | ||||
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар: Үй жанураларын атай алады, олардың санын айта алады | ||||
Оқушылардың басым бөлігі: Тақырып бойынша сөйлесе алады, үй жануарларына қатысты сұрақты дұрыс қоя алады | |||||
Кейбір оқушылар: Үй жануарлары туралы қосымша мәлімет біледі, оларды өмірлік жағдаятта еркін қолдана алады. | |||||
Бағалау критерийі |
| Дескриптор -суреттерді ажыратады -берілген түстерді ажыратады -сөздердің мағынасын түсінеді -сөз тіркестерін құрап айта алады | |||
Алдыңғы оқу | Өмірде қолданып жүрген сөздері арқы мысалдар келтіру, өздері білетінін айту | ||||
Сабақтың барысы | |||||
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған жұмыс | Ресурстар | |||
Сабақтың басы (2-5 минут) | (МК) Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру. Сабақ мақсатымен таныстыру. | Аудиодиск 4.1.1 4.1.4 Оқулық А4 форматты ақ қағаздар Қарындаштар Карточкалар №1 жұмыс дәптері | |||
Сабақтың ортасы (6-40минут) *МК-Мұғалімнің көрсетуі *Ұ- ұжымдық жұмыс *Т-топтық жұмыс *ОТ- оқушының тәжірбиесі *Ө- өзіндік жұмыс *Қ-қалыптастырушы бағалау * Ж- жұптық жұмыс | 1-тапсырма (МК, Ұ) оқушылардың назарын берілген сөйлемге аударады, осы үлгі арқылы үй жануарларын атай алуға үйренеді, мысалы, Мынау-түйе, Мынау-сиыр, Мынау-қой, Мынау-ешкі, Мына-жылқы. Оқушылармен суреттер бойынша сөздерді тыңдау, қайталау жұмыстары жүргізіледі. (МК, Ұ) «Есте сақта!» ма, ме, ба, бе, па, пе шылауларын қолданып сұраулы сөйлемді қалай айту керек екенін үйретеді. Оқушылар Мынау-сиыр ма? Мынау-қой ма? деп айтып жаттығады. Мұғалім бұл сұраққа иә немесе жоқ деп жауап беру керек екенін еске салады. 2-тапсырма (МК, Ұ) Оқушыларға үлгі бойынша сөйлеуге үйретеді. Оқушылар «Иә, бұл- сиыр», «Жоқ, бұл сиыр емес» деп жауап беру керек екенін еске салады. Оқушылар жұптасып жауап бере алуға дағдыланады (МК, Ұ) 3-тапсырмада Оқушылар Неше?сұрағына жауап беруге жаттығады, сандарды қайталайды. Алдымен мұғалім оқушылардың назарын 1-ден, 10-ға дейінгі сандарға аударады содан кейін оқушылар неше үй жануары бар екенін айтады. М. Бес сиыр, екі қой.... (МК, Ұ)4-тапсырма Оқушылар жаңа тапсырма бойынша сөйлесу үлгісін бір диалог ішінде қайталайды. Оқушылар мынадай дағдыларды меңгеру тиісмұғалімнің сұрақтарына (мынау неше қой?...) жауп бере алу, өзі сұрақ қоя алу дағдыларын жетілдіре түседі. (МК, Ұ) Дәптердегі тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар оқулықпен жұмыс барысында алған білімдерін бекіте түседі (Ө) Қосымша тапсырма арқылы оқушылар сабақта алған білімдерін бекіте түседі Өз бетінше жұмыс істеуге дағдыланады. Сондай –ақ АКТ-ні қолдана білу дағдыларын қалыптастырады | ||||
Сабақтың соңы (41-45 минут) | (Қ)Сабақты қоыртындылау мақсатында нені білгені, қалай жұмыс істегені, не қызық әрі жеңіл болғаны, не қиындық туғызған туралы ой – пікірлерін білдіре алады. | | |||
Қосымша ақпарат | |||||
Қорытындылау | Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз. Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағанадағ сұрақтарға жауап беріңіз. | ||||
1.Сабақ барысында өзгерту енгіздіңіз бе? Неге? 2.Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды? | | ||||
Қoрытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе не? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді? 1. 2. |
Сабақ жоспары 4-бөлім Бізді қоршаған әлем 2-сабақ
Тақырыбы: Аңдар | Мектебі: №104 негізгі орта мектебі | ||||
Күні, айы | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||
1-сынып | Сабаққа қатысқан оқушылардың саны:______ | Сабаққа қатыспаған оқушылардың саны:____ | |||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары | 1.2.2.1 Сурет бойынша 2-3 сөйлеммен ойын білдіру 1.2.3.1 Сұхбаттасын түсіну және түрлі тәсілмен әрекет жасау, этика нормаларын сақтап жауап беру 1.3.3.1 Мәтіннің жанрын ажырату 1.3.4.1 Мұғалімнің көмегімен мәтін немесе иллюстрация бойынша қарапайым сұрақтар қою | ||||
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар: Аңдарды атай алады,өзінің қандай сурет салатынын айта алады.20-ға дейін санауды үйренеді. | ||||
Оқушылардың басым бөлігі: Өзінің суреті бойынша ақпарат бере алады.Қандай аң салғанын,оның санын айта алады.Тақырып көлемінде өзара сұрақ-жауапқа өатыса алады. | |||||
Кейбір оқушылар: Басқа да аң атауларын біледі,олардың атауларын өмірлік жағдаятта еркін қолдана алады. | |||||
Бағалау критерийі |
| Дескриптор -суреттерді ажыратады -берілген түстерді ажыратады -сөздердің мағынасын түсінеді -сөз тіркестерін құрап айта алады | |||
Алдыңғы оқу | Өмірде қолданып жүрген сөздері арқы мысалдар келтіру, өздері білетінін айту | ||||
Сабақтың барысы | |||||
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған жұмыс | Ресурстар | |||
Сабақтың басы (2-5 минут) | (МК) Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру. Сабақ мақсатымен таныстыру. | Аудиодиск Оқулық А4 форматты ақ қағаздар Қарындаштар Карточкалар №1 жұмыс дәптері | |||
Сабақтың ортасы (6-40минут) *МК-Мұғалімнің көрсетуі *Ұ- ұжымдық жұмыс *Т-топтық жұмыс *ОТ- оқушының тәжірбиесі *Ө- өзіндік жұмыс *Қ-қалыптастырушы бағалау * Ж- жұптық жұмыс | (МК, Ұ)Оқулықтағы 1-тапсырмада оқушылардың назары суретке аударылады,сурет бойынша оқушылар аң атауларымен танысады.Жаңа сөздерді тыңдау,қайталау,сұрақ қоя білу жұмыстары жүргізіледі.Сөздердің дыбысталуына ерекше назар аударылады. (Ж) 2-тапсырма (МК, Ұ)2-тапсырмада оқушылар жұппен жұмыс істейді.Берілген сөйлеу үлгісі бойынша өздерінің қандай сурет салатыны туралы сөйлеседі.Мысалы: -Мен сурет саламын. -Сен не саласың? -Мен қоян саламын. -Сен неше қоян саласың? Мен екі қоян саламын (МК, Ұ) 3-тапсырмада оқушылар онға дейінгі сандарды қайталайды және мұғалім 11-ден 20-ға дейін санауды үйретеді.Оқушылармен сандар бойынша түрлі ойындар ұйымдастыруға болады.Мысалы,кезекпен 1-ден жиырмаға дейін санау,карточкадағы сандарды ретімен қойып шығып айту,қосу амалы арқылы есеп шығару т.с.с. (МК, Ұ) 4-тапсырмада оқушылар аңдар туралы тақпақпен танысады.Тақпақты тыңдау,хормен,жеке-жеке қайталау жқмыстары жүргізіледі. (ОТ) Оқушылар ақ қағазға тақпақты кездесетін аңдардың санын әр бала өзі шешеді.Содан кейін әр бала өзінің суретін көрсетіп тұрып тақпақты айтады.Ал оқушылар оның суретіндегі аңдарды санайды. (МК, Ұ) Дәптердегі тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар оқулықпен жұмыс барысында алған білімдерін бекіте түседі. (Ө).Қосымша тапсырма арқылы оқушылар сабақта алған білімдерін бекіте түседі.Өз бетінше жұмыс істеуге дағдыланады. | ||||
Сабақтың соңы (41-45 минут) | (Қ)Сабақты қортындылау мақсатында нені білгені, қалай жұмыс істегені, не қызық әрі жеңіл болғаны, не қиындық туғызған туралы ой – пікірлерін білдіре алады. | | |||
Қосымша ақпарат | |||||
Қорытындылау | Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз. Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағанадағы сұрақтарға жауап беріңіз. | ||||
1.Сабақ барысында өзгерту енгіздіңіз бе? Неге? 2.Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды? | | ||||
Қoрытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе не? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді? 1. 2. |
Сабақ жоспары 4-бөлім Бізді қоршаған әлем 3-сабақ
Тақырыбы:Біздің аула | Мектебі: №104 негізгі орта мектебі | ||||
Күні, айы | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||
1-сынып | Сабаққа қатысқан оқушылардың саны:______ | Сабаққа қатыспаған оқушылардың саны:____ | |||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары | 1.2.2.1 Сурет бойынша 2-3 сөйлеммен ойын білдіру 1.2.3.1 Сұхбаттасын түсіну және түрлі тәсілмен әрекет жасау, этика нормаларын сақтап жауап беру 1.3.3.1 Мәтіннің жанрын ажырату 1.3.4.1 Мұғалімнің көмегімен мәтін немесе иллюстрация бойынша қарапайым сұрақтар қою | ||||
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар: Аулада не істей алатынын айта алады, тақырып бойынша белсенді лексиканы қолдана алады. | ||||
Оқушылардың басым бөлігі: .Тақырып көлемінде өзара сөйлесе алады, мұғалімнің көмегімен дұрыс жіктік жалғауын қолдана алады. | |||||
Кейбір оқушылар: Аулада не істейтіні туралы толық айтады, сабақта меңгергенін өмірлік жағдаятта еркін қолдана алады. | |||||
Бағалау критерийі |
| Дескриптор -суреттерді ажыратады -берілген түстерді ажыратады -сөздердің мағынасын түсінеді -сөз тіркестерін құрап айта алады | |||
Алдыңғы оқу | Өмірде қолданып жүрген сөздері арқы мысалдар келтіру, өздері білетінін айту | ||||
Сабақтың барысы | |||||
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған жұмыс | Ресурстар | |||
Сабақтың басы (2-5 минут) | (МК) Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру. Сабақ мақсатымен таныстыру. | Аудиодиск Оқулық А4 форматты ақ қағаздар Қарындаштар Карточкалар №1 жұмыс дәптері | |||
Сабақтың ортасы (6-40минут) *МК-Мұғалімнің көрсетуі *Ұ- ұжымдық жұмыс *Т-топтық жұмыс *ОТ- оқушының тәжірбиесі *Ө- өзіндік жұмыс *Қ-қалыптастырушы бағалау * Ж- жұптық жұмыс | 1-тапсырма (МК, Ұ)Мұғалім оқушылардың назарын оқулықтағы берілген аула туралы мәтін үлгісіне аударады.Осы мәтін арқылы оқушылар жаңа сөздермен танысады:Мынау-аула.Аула улкен.Аулада ағаштар,гүлдер бар.Оқушылармен мәтінді тыңдау,қайталау жұмыстары жүргізіледі. «Есте сақта!»Айдары бойынша мұғалім оқушыларды бала,ағаш,жұлдыз,гүл сөздерінің көпше түрімен таныстырады.Оқушылар сурет бойынша сөздерді көпше түрде қолдануға жаттығады:бала-балалар,ағаш-ағаштар,гүл-гүлдер,жұлдыз-жұлдыздар. (Ж) 2-тапсырма (МК, Ұ)Оқушылар сурет арқылы толықтырып айту арқылы аула туралы мәтінді қайталайды.(Аулада ағаштар бар.Аулада гүлдер бар) (МК, Ұ) 3-тапсырмада арқылы оқушылар жаңа тақырып бойынша мәтінді тыңдап,қайталап,үлгі бойынша айтып үлгереді: Мынау-біздің аула.Біздің аула үлкен. Аулада ағаштар,гүлдер бар.Мен аулада ойнаймын. (МК, Ұ) 4-тапсырмада оқушылар мәтін бойынша қойылатын сұрақтарға жауап беруге жаттығады.Оқушылар мынадай дағдыларды игеруге тиіс:мұғалімнің сұрақтарына (Аула қандай?Аулада не бар?Сен аулада не істейсің? )Жауап бере алу,өзі сұрақ қоя алу. Оқушылар өз аулаларының суретін салады.Оны сипаттап айтады. (МК, Ұ)Дәптердегі тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар арқылы оқулықпен жұмыс барысында алған білімдерін бекіте түседі. (Ө).Қосымша тапсырма арқылы оқышулар сабақта алған білімдерін бекіте түседі.Өз бетінше жұмыс істеуге дағдыланады. | ||||
Сабақтың соңы (41-45 минут) | (Қ)Сабақты қоыртындылау мақсатында нені білгені, қалай жұмыс істегені, не қызық әрі жеңіл болғаны, не қиындық туғызған туралы ой – пікірлерін білдіре алады. | | |||
Қосымша ақпарат | |||||
Қорытындылау | Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз. Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағанадағы сұрақтарға жауап беріңіз. | ||||
1.Сабақ барысында өзгерту енгіздіңіз бе? Неге? 2.Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды? | | ||||
Қoрытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе не? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді? 1. 2. |
Сабақ жоспары 4-бөлім Бізді қоршаған әлем 4-сабақ
Тақырыбы: Аулада | Мектебі: №104 негізгі орта мектебі | ||||
Күні, айы | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||
1-сынып | Сабаққа қатысқан оқушылардың саны:______ | Сабаққа қатыспаған оқушылардың саны:____ | |||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары | 1.1.2.1 Күнделікті өмірде қолданатын таныс сөздердің мағынасын түсінеді 1.2.3.1 Сұхбаттасын түсіну және түрлі тәсілмен әрекет жасау, этика нормаларын сақтап жауап беру 1.3.4.1 Мұғалімнің көмегімен мәтін немесе иллюстрация бойынша қарапайым сұрақтар қою 1.5.1.2 Мұғалімнің көмегімен жіктік/септік жалғауларын ауызша тілде қолдану | ||||
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар: Аулада не істей алатынын айта алады, тақырып бойынша белсенді лексиканы қолдана алады. | ||||
Оқушылардың басым бөлігі: .Тақырып көлемінде өзара сөйлесе алады, мұғалімнің көмегімен дұрыс жіктік жалғауын қолдана алады. | |||||
Кейбір оқушылар: Аулада не істейтіні туралы толық айтады, сабақта меңгергенін өмірлік жағдаятта еркін қолдана алады. | |||||
Бағалау критерийі |
| Дескриптор -суреттерді ажыратады -берілген түстерді ажыратады -сөздердің мағынасын түсінеді -сөз тіркестерін құрап айта алад | |||
Алдыңғы оқу | Өмірде қолданып жүрген сөздері арқы мысалдар келтіру, өздері білетінін айту | ||||
Сабақтың барысы | |||||
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған жұмыс | Ресурстар | |||
Сабақтың басы (2-5 минут) | (МК) Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру. Сабақ мақсатымен таныстыру. | Аудиодиск Оқулық А4 форматты ақ қағаздар Қарындаштар Карточкалар №1 жұмыс дәптері | |||
Сабақтың ортасы (6-40минут) *МК-Мұғалімнің көрсетуі *Ұ- ұжымдық жұмыс *Т-топтық жұмыс *ОТ- оқушының тәжірбиесі *Ө- өзіндік жұмыс *Қ-қалыптастырушы бағалау * Ж- жұптық жұмыс | 1-тапсырма (МК, Ұ)Мұғалім оқушылардың назарын оқулықтағы берілген суреттерге және сөйлесу үлгісіне аударады.Тыңдау арқылы оқушылар Сен аулада не істейсің? Деген сұрақ үлгісімен және мен футбол ойнаймын(Мен сурет саламын.Мен асық ойнаймын.Мен велосипед тебемін )жауаптарымен танысады.Оқушылармен сөйлемдерді,сұрақты тыңдау,қайталау жұмыстары жүргізіледі.Содан кейін оқушылар осы сұрақ/жауап үлгілері негізінде өзінің аулада не істейтінін айтуға жаттығады. 2-тапсырма (МК, Ұ)Оқушылар сұраққа жауап беріп,толықтырып айтуға жаттығады.Берілген сөздерді (футбол,асық,сурет,велосипед)тағы бір қайталайды,ойнаймын,тебемін,саламын етістіктерін пысықтайды.Оқушылар топты,жұпта бір–біріне сұрақ қояды,жауап береді.Осыдан кейін мұғалім оқушылардың назарын «Есте сақта!»айдарына аударады.Яғни етістіктердін болымсыз түрін қалай айту керек екенін үйретеді.Оқушылар асық ойнаймын/асық ойнамаймын,велосипед тебемін/велосипед теппеймін,сурет саламын/сурет салмаймын деп айтып жаттығады.Мұғалім оқушылардың назарын мына белгілерге (-+)(аударады,бұл белгілер басқа да сабақтардың тапсырмаларын да кездеседі,бірі болымды,екіншісі болымсыз етістікті білдіреді,яғни бір нәрсені істейтінін немесе істемейтінін көрсетеді.) (МК, Ұ) 3-тапсырмада Мұғалім оқушыларды толықтырып айтуға жаттықтырады.Алдында айтылып кеткен белгілердің сипаты бойынша оқушылар не істейтіндерін,не истемейтіндерін айтады.Оқушылардың жауаптары Мен велосипед тебемін.Мен асық ойнамаймын.Мен сурет салмаймын.Мен футбол ойнаймын. (МК, Ұ) 4-тапсырма арқылы оқушылар жаңа тақырып бойынша сөйлесу үлгісін бір диалог ішінде қайталайды.Оқушылар мына дағдыларды игеруі тиіс;мұғалімнің сұрақтарына (Сен аулада не істейсің?) жауап бере алу,өзі сұрақ қоя алу.Содан кейін оқушылар жұппен жұмыс істейді.Берілген үлгі бойынша екі бала сөйлеседі.Бұл үлгіні алдынғы сабақтармен толықтыруға болады.Яғни балалар бір-бірімен амандасады. Атын,жасын,нешінші сыныпта оқитынын аулада не істейтінін сұрайды. (МК, Ұ)Дәптердегі тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар арқылы оқулықпен жұмыс барысында алған білімдерін бекіте түседі. (Ө).Қосымша тапсырма арқылы оқышулар сабақта алған білімдерін бекіте түседі.Өз бетінше жұмыс істеуге дағдыланады | ||||
Сабақтың соңы (41-45 минут) | (Қ)Сабақты қоыртындылау мақсатында нені білгені, қалай жұмыс істегені, не қызық әрі жеңіл болғаны, не қиындық туғызған туралы ой – пікірлерін білдіре алады. | ||||
Қосымша ақпарат | |||||
Қорытындылау | Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз. Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағанадағы сұрақтарға жауап беріңіз. | ||||
1.Сабақ барысында өзгерту енгіздіңіз бе? Неге? 2.Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды? | | ||||
Қoрытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе не? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді? 1. 2. |
Сабақ жоспары 5-бөлім Саяхат 1-сабақ
Тақырыбы: Мен мектепке барамын | Мектебі: №104 негізгі орта мектебі | ||||
Күні, айы | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||
1-сынып | Сабаққа қатысқан оқушылардың саны:______ | Сабаққа қатыспаған оқушылардың саны:____ | |||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары | 1.1.1.1 Сөзді зейін қойып тыңдау, түсіну және оған сәйкес дұрыс әрекет ету (қимыл, ым-ишараны қолдану, іс-әрекет жасау) 1.2.3.1 Сұхбаттасын түсіну және түрлі тәсілмен әрекет жасау, этика нормаларын сақтап жауап беру 1.3.2.1 Мәтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсіну 1.5.1.5 Мұғалімнің көмегімен сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап құрастыру 1.1,2.1 Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну; | ||||
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар: Өзінің қайда баратынын айта алады,сондай-ақ сыныптасынан қайда баратынын сұрай алады . | ||||
Оқушылардың басым бөлігі: Тақырып көлеміндегі белсенлі лексиканы еркін қолдана алады,тақырып бойынша өзара тілдесе алады. | |||||
Кейбір оқушылар: Сабақта үйренген құрлымдық үлгілерді өмірлік жағдаятта еркін қолдана алады. | |||||
Бағалау критерийі |
| Дескриптор -суреттерді ажыратады -берілген түстерді ажыратады -сөздердің мағынасын түсінеді -сөз тіркестерін құрап айта алады | |||
Алдыңғы оқу | Өмірде қолданып жүрген сөздері арқы мысалдар келтіру, өздері білетінін айту | ||||
Сабақтың барысы | |||||
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған жұмыс | Ресурстар | |||
Сабақтың басы (2-5 минут) | (МК) Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру. Сабақ мақсатымен таныстыру. | Аудиодиск Оқулық А4 форматты ақ қағаздар Қарындаштар Карточкалар №2 жұмыс дәптері | |||
Сабақтың ортасы (6-40минут) *МК-Мұғалімнің көрсетуі *Ұ- ұжымдық жұмыс *Т-топтық жұмыс *ОТ- оқушының тәжірбиесі *Ө- өзіндік жұмыс *Қ-қалыптастырушы бағалау * Ж- жұптық жұмыс | 1-тапсырма (МК, Ұ)Мұғалім оқушылардың назарын оқулықтағы 1-тапсырмада берілген сөйлеу үлгісіне аударады.Мұғалім тапсырмада берілген сурет бойынша оқушыларға суреттегі балалардыұғалім оқушылардың назарын оқулықтағы 1-тапсырмада берілген сөйлеу үлгісіне аударады.Мұғалім тапсырмада берілген сурет бойынша оқушыларға суреттегі балалардың қайда баратынын және мектеп,тау,саябақ сөздерінің мағынасын түсіндіреді.Аталған барамын етістігімен қолданылғанда өзгеріске түсетіні туралы түсінік береді.Мысалы:мектеп-мектепке,тау-тауға,саябақ-саябаққа 2-тапсырма (МК, Ұ) 2-тапсырма арқылы оқушылар мектеп,тау,саябақ сөздерін қайталайды,есте сақтайды,мұғалім оқушылардың қазақ тіліне тән дыбыстар кездесетін сөзді дұрыс дыбыстауларына мән береді. (МК, Ұ) 3-тапсырмада мұғалім оқушылардың мектеп,тау,саябақ сөздерінің барамын етістігімен қолданылғанда қандай өзгеріске түсетініне аударады.Оқушылар кесте арқылы тауға ,мектепке,саябаққа бара алатынынайта алады. (МК, Ж) «Есте сақта!»айдары арқылы мұғалім оқушыларға «Сен тауға барасың ба?» деген сұраққа жауап беру үлгісімен таныстырады.Оқушылар «Иә,барамын», «Жоқ, бармаймын»деген жауап үлгісін үйренеді.Оқушылардың берілген үлгіні жақсы есте сақтауы үшін қайталау ,жаттықтыру жұмыстарын жүргізеді .Оқушылар жұппен жұмыс істейді.Олар бір-біріне сұрақ қойып ,өз қалаулары бойынша иә\жоқ деп жауап береді. (МК, Ұ) 4-тапсырмада берілген үлгі бойынша сөйлеу үшін оқушылар берілген үлгіні тыңдайды,қайталайды.Содан кейін өздері ақ қағазға қайда баратынының суретін салады .Сурет салу барысында мұғалім олардан не салатынын ,қайда баратынын жеке-жеке сұрай алады.Оқушылар жұмыстарын аяқтағаннан соң , әр қайсысы өз суретін көрсетіп ,тапсырмада берілген үлгі бойынша сөйлейді. (МК, Ұ) Дәптердегі тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар оқулықпен жұмыс барысында алған білімдерін бекіте түседі (Ө). ).Қосымша тапсырмалар арқылы оқушылар сабақта алған білімдерін бекіте түседі.Өз бетінше жұмыс істеуге дағдыланады. | ||||
Сабақтың соңы (41-45 минут) | (Қ)Сабақты қортындылау мақсатында нені білгені, қалай жұмыс істегені, не қызық әрі жеңіл болғаны, не қиындық туғызған туралы ой – пікірлерін білдіре алады. | | |||
Қосымша ақпарат | |||||
Қорытындылау | Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз. Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағанадағы сұрақтарға жауап беріңіз. | ||||
1.Сабақ барысында өзгерту енгіздіңіз бе? Неге? 2.Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды? | | ||||
Қoрытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе не? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді? 1. 2. |